0

@itmustbejoke "Piękna" technika pompki :) Każda niezaliczona. Najśmieszniejsze, że mają tam trenerów i nikt im uwagi na to nie zwraca? Jak ktoś powie "ale to piłkarze, a nie zawodnicy sylwetkowi", to w takim razie po co wgl wykonywać błędnie ćwiczenie jak w ten sposób mało co ono daje, a dodatkowo dochodzi do bardzo mocnego przeciążenia na staw łokciowy? Patrzą kiedy yebnie? Zawsze mnie zastanawia takie podejście do niektórych ćwiczeń :)

0

@masq Tu się niestety nie wypowiem, nie stosowałem. Zazwyczaj robię dwa systemy albo albo:
- 3-4 serie po max ilość powtórzeń (wychodzi mi po 14-10 powtórzeń na serie)
- 3 serie po 4-8 powtórzeń z doczepionym ciężarem

Podchwyt czy nachwyt to w zależności od planu jak sobie ułożę, ale najważniejsze to aby:
- opuszczać się do całkowitego wyprostu ramienia
- podciągać się brodą do lub nad drążek
- nie bujać ciałem i nie zarzucać nogami, bo to bez sensu i nic nie da że zrobimy ekstra jedno powtórzenie więcej ultra oszukane :)

0

@BarcaInfo Był jak widać wyróżniającym się piłkarzem naszej drużyny :-)

0

@zadafcb Dyrektor więzienia Mieczysław "Mietek" Klonisz :-D

4

Dembele póki co drewnianie i koślawo. Ale ok, poczekajmy, bo sto kontuzji itd.

4

Real Madryt < Cadiz CF
Fakt, nie opinia.

1

@FranzMaurer Przecież nie on prowadzi auto.. A w szpitalu był, nawet wstawiał zdjęcia i kręcił live gdzie zbierał pieniądze dla kogoś potrzebującego.

7

@Chakalaka i już go wypuścili, znowu zarzuty z... z kukla:

Zbyszek Stonoga 3min temu na FB:
"Szanowni Państwo. To co Państwo widzą na stronach mediów, a w szczególności TVN24 jest gigantyczną manipulacją Jerzego Ziarkiewicza - Prokuratora Regionalnego w Lublinie. Jestem w drodze do Warszawy, gdyż sąd polecił natychmiastowe zwolnienie mnie z uwagi na brak dowodów na popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa lub nawet wykroczenia. Dzisiaj pisowska banda chciała mnie zamordować, przecież ja jestem 3 dni po udarze mózgu."

***** ***

50

Morawiecki Ty bulwo, przestań mi siłownie prześladować! :-(

4

@Chakalaka I znowu nic mu nie udowodnią i tylko się mszczą za to, że ich tak ciśnie eh.. Już ponad 135 razy prawomocnie uniewinniony. Chyba rekord w Europie? Państwo policyjne PiS'tfu!

0

@Janas11224 Fajna inicjatywa. Ciekawe czy jakiś klub będzie wspierał kiedyś ludzi niewierzących - trochę milionów nas jest w końcu. Fajnie by było :)

0

@masq Jak żyć... :-(

1

@masq Na przysłowiowe "zakwasy" (a w rzeczywistości DOMS'y - Delayed onset muscle soreness, czyli zespół opóźnionego bólu mięśniowego) możesz spróbować rozbić je przez rolowanie, ciepłe kąpiele i sen minimum 7h, ale z praktyki wiem, że to pomoże ale nie jakoś mega hiper kolosalnie, że ich nie będziesz mieć. Włókna są na tyle pouszkadzane ,a stawy na tyle przeciążone, że muszą się zregenerować :) Dieta oparta w większej ilość białka od standardowej diety Kowalskiego (czyli tak na 1.8g białka na kg masy ciała lub więcej) też mocno pomoże, gdyż białko oprócz funkcji budulcowej pełni funkcje regeneracyjne. Jak zakwasy na nogach, to powodzenia przy siadaniu na WC :-P

10

@NeroTFP Czyli od razu nasuwa się teza, że San Marino ma lepszą obronę niż Argentyna, Urugwaj, Hiszpania i Niemcy :P

1

@MarioVeB! Świetny serial! Skończyłem specjalnie w połowie 7 sezonu (chyba 10 odcinek), żeby nie dostać jakimś cliffhengerem na koniec i zaraz jak skończę oglądać 5 sezon Lucyfera, to będe mógł dzielić The Blacklist z 2 sezonem The Boys :) + jeszcze planuje wrócić i domęczyć 9 sezon The Walking Dead, bo już ponad rok przerwy mam, a jednak chciałbym to skończyć...

0

@masq Zasada jest ogólnie taka:
- jak nie masz problemów z żołądkiem i nie chcesz wydawać niepotrzebnie kasy, to białko serwatkowe (tzw. WPC, firma i smak dowolny - ja polecam czekoladę, bo ciężko ją spieprzyć - z mlekiem smak jest zawsze o niebo lepszy niż z wodą)
- jak masz problemy z żołądkiem lub chcesz wydać więcej kasy (efekt ten sam), to kup izolat białka (ISOLATE, firma i smak dowolny - i jw).

:)

1

@Striker Sam podczas Covidu byłem zmuszony robić treningi w domu z hantlami i gumami. Mogę podrzucić Ci dwa filmiki, ale też spisze Ci listę ćwiczeń idealnych pod hantle (wielostawowe lub izolacje) i które możesz zrobić z tym co masz. Zakładam, że nie masz żadnej ławeczki w domu:
- Przysiad bułgarski
- Wykroki / Zakroki
- Rumuński martwy ciąg z hantlami
- Syzyfki
- Floor press
- Pompki (na szerokość barków lub ciut szerzej, dłonie równolegle do ciała)
- Rozpiętki z ziemi
- Przenoszenie hantla leżąc na ziemi
- Wiosłowanie hantlem
- Podciąganie podchwytem i nachwytem (na zmianę co kilka tygodni) z doczepionym ciężarem
- Wyciskanie na barki siedząc
- Wznosy w bok (siedząc lub stojąc - siedząc mniej bujasz tułowiem)
- Wznos hantli w przód
- Wznosy hantli w pochyleniu (na tył barku)
- Francuskie uginanie leżąc
- Prostowanie francuskie z hantlem jednorącz
- Kickback (triceps)
- Uginanie na biceps klasycznie stojąc z rotacją
- Uginanie na biceps młotkowo
- Uginanie na biceps w oparciu o kolano
- Wspięcia a palcach jednonóż

A jak chcesz filmiki to:
-


-
(tu przyda się ławka)

Najlepiej sobie złożyć trening po 2 ćwiczenia na każdą większą partie mięśniową (Nogi, Klata, Plecy, Barki) i po 1 na mniejsze partie (Triceps, Biceps, Brzuch, Łydki). Każde ćwiczenie po 2 na początku a potem 3 serie. Zakres powtórzeń od 8 do 15 w każdej serii. Progresja liniowa co trening czyli albo dokładasz powtórzenie albo zwiększasz ciężar. Jak jest słaby dzień to powtórz to co było, a na następnym treningu zwiększ. Tam gdzie będziesz robił 15 powtórzeń i czujesz, że nie zmęczyłeś się mocno i mógłbyś zrobić jeszcze z 5 powtórzeń, to znak że trzeba zwiększyć ciężar na tyle, abyś był w stanie zrobić dobrze technicznie 8-10 powtórzeń. Wtedy będzie progres :)

Powodzenia

0

@lukas10 Po tym co czytamy zawsze o Matsie i o tym jakim jest człowiekiem, to wątpię, aby zdecydował się nagle na tak skrajne posunięcie względem jego charakteru. Było info jakiś miesiąc lub ponad temu, gdzie Mats przekazał iż nie chce podpisać nowego kontraktu z obecnym zarządem. Jestem dobrej myśli co do niego :) No ale przekonamy się za jakiś czas.

0

@lukas10 I poważnie łykasz takie fake newsy? :)

0

@sebasek99 Przepraszam, ale gdzie tu jest Marcin Najman?!

47

Igaaaaa.... ŚWIĄĄAATEEEEEEK!!!!!
(czytane głosem Dariusza Szpakowskiego)

0

Pięknie Iga!

2

@NeroTFP Ja ze znajomymi często się łapiemy, właśnie wczoraj graliśmy w 14 osób do chyba 3 w nocy, super zabawa! W Mafie się gra fajnie w tyle osób, ale jak jest mniej (8) to też ekstra :)

0

TEMAT ewentualnego TRANSFERU DEPAYA
(napisałem to już gdzieś, ale chciałem poruszyć temat szerzej)

Sam ewentualny transfer Depaya uważam, że nie będzie problemem (pod kontem kwoty transferu - teraz też nie był) w styczniu czy następnego lata, jeśli klub będzie go chciał. Bardziej się zastanawiam jak to będzie z tym limitem płac, bo jak mieliśmy więcej dochodów (co daje większy budżet), to limit płac był większy i można było mieć iluś piłkarzy, którzy łącznie mogli mieć płacone X euro rocznie wyliczone przez jakiś tam limit płac ligi, a teraz po obniżeniu dochodów (= mniejszy budżet) ten sam limit płac wynosi już mniej niż początkowy X i stąd potrzeba pilnych sprzedaży piłkarzy (nawet kosztem ujowych kwot transferowych jakie dostaliśmy). Dziwi mimo wszystko, że pomimo sprzedania tych kilku naszych zawodników, którzy srogo zarabiali Depay miałby nadal się nie mieścić w tym limicie.

Dochody klubu na 2020 planowano na ~1mld euro, a wyszło jakieś ~800mln euro, ciekawe jaki limit płac był przy 1mld euro, a jaki przy tych 800mln. Kiedyś coś było, że klub nie może wydawać na płace więcej jak 70% dochodów. Przy 1mld 70% daje 700mln, a przy 800mln 70% daje już 560mln euro. O 140mln mniej, sporo. Dodatkowo gdzieś padła informacja, że Liga zmniejszyła nawet przez Covida ten procent regulujący limit płac, więc jak planowaliśmy móc wydać na płace max 700mln euro, tak po koronie możemy mieć nie 560mln a nawet i 450mln euro. Może to tu jest problem?

Pamiętajmy, że pensje piłkarzy które znamy liczymy x2, bo podatek wynosi prawie 50%.

Oczywiście to moje spekulacje i domysły po tym co czytam, ale ciekawi mnie jakie Wy macie na to spojrzenie :)

1

@LuisSalvano Sam transfer Depaya nie będzie problemem, bardziej się zastanawiam jak to będzie z tym limitem płac, bo jak mieliśmy więcej dochodów (co daje większy budżet), to limit płac był większy i można było mieć iluś piłkarzy, którzy łącznie mogli mieć płacone X euro rocznie wyliczone przez jakiś tam limit płac ligi, a teraz po obniżeniu dochodów (= mniejszy budżet) ten sam limit płac wynosi już mniej niż początkowy X i stąd potrzeba pilnych sprzedaży piłkarzy (nawet kosztem ujowych kwot transferowych). Dziwi mimo wszystko, że pomimo sprzedania tych kilku naszych zawodników, którzy srogo zarabiali Depay miałby nadal się nie mieścić w tym limicie.

Dochody planowano na ~1mld euro, a wyszło jakieś ~800mln euro, ciekawe jaki limit płac był przy 1mld euro, a jaki przy tych 800mln. Kiedyś coś było, że klub nie może wydawać na płace więcej jak 70% dochodów. Przy 1mld 70% daje 700mln, a przy 800mln 70% daje już 560mln euro. O 140mln mniej, sporo. Dodatkowo gdzieś padła informacja, że Liga zmniejszyła nawet przez Covida ten procent regulujący limit płac, więc jak planowaliśmy móc wydać na płace max 700mln euro, tak po koronie możemy mieć nie 560mln a nawet i 450mln euro. Może to tu jest problem?

Oczywiście to moje spekulacje i domysły po tym co czytam.

0

@jacob345 Chyba VIP :D

1

@clyde z Kowalem idziecie? Zapytaj go jak tam początek meczów ligowych Barcy :-D

18

Przed meczem padły slowa "Kamil, próbuj". No i mamy efekty. #WielkiWujaKawałLuja

7

@NeroTFP Don Ancelotti #doyebawszy

2

@Bobo25 @daniel32778 @maroon Wydaje mi się dlatego, że dzieciaki się mieszają w szkołach i mimo, że nie są w grupie ryzyka, to roznoszą wirusa dalej (do rodziców, dziadków czy na nauczycieli). Jeżeli zamkną szkoły, to pewnie przez to..

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?