0

@SteuerFreiMoney i jeszcze Grammatik i wczesny Pezet z Noon'em :-)

3

@DaPi Kiedyś "przetrzymywałem" zmęczenie, a teraz wiem że jak mnie łapie, to idę właśnie na 15-30min (z ustawionym budzikiem) drzemkę. Mega efekt! Ale zdarza się to najczęściej 2-4 razy w tygodniu. Czasem nawet takie 10min leżenia w ciszy daje mi baaaardzo dużo. Polecam.

0

@Fizzy Womack Proszę


1

@Fizzy Womack Tę w której skrytykował tych jełopów robiących syf (z m.in. racami) i policję która atakowała niepotrzebnie osoby postronne (dziennikarzy, etc.)?

0

@VenoM Pewnie w górach głównie będzie, wszędzie indziej dostaniemy micro zrzuty które rozpuszczą się w ciągu kilku minut.

0

@MarioVeB! A co w tym złego i dziwnego jeśli Barca cholernie potrzebuje wzmocnień (szczególnie atak, bo w obronie może wróci Umtiti) żeby cokolwiek wygrać, nadal konkurować, kontynuować współpracę ze strategicznymi sponsorami i móc mieć skądś te pieniądze, których tak bardzo potrzebuje?

Nikt tu przecież nie mówi o supertransferach +80mln, a chodzi bardziej o wymiany piłkarz, pozyskanie wolnych piłkarzy (Alaba?), kupienie piłkarzy którym kończy się kontrakt i można ich zdobyć za "frytki" (Depay + nawet rozłożyć te frytki na raty) czy sprzedaż obecnych piłkarzy, którzy nie są brani pod uwagę (Firpo?).

Lepsze nie kupowanie nikogo do ataku i granie Sergi Roberto na fałszywej 9'tce oraz liczenie na fart że coś ugramy czy lepsze będzie sprzedanie np. Firpo, a za część pozyskanych pieniędzy (bo reszta pójdzie na odbudowanie budżetu) kupienie np. tego Depaya (który jest mega okazją) oraz wrzucenie kogoś z Barcy B na zastępstwo Jordi Alby?

0

Jeżeli wybory są 24 stycznia, a zimowe okienko transferowe kończy się 1 lutego (chyba że jednak nie kończy się wtedy), to trochę mało będzie czasu, żeby poczekać na wynik wyborów i ewentualnie coś "domknąć".. Chyba, że kandydaci dogadają się z jakimś zawodnikiem jeszcze przed wyborami, a potem tylko sfinalizują transfer.

0

@Igor123 Windows Defender :P


7

@domin682 Spadły dochody klubu (przez Covid), więc i spadł budżet, a kwota przeznaczana na płace jest ustalona przez La Lige i wynosi chyba miedzy 65 a 70% budżetu klubu. Jeśli budżet wynosił 1 miliard, to na pensje mogło iść powiedzmy 700mln, a jeśli budżet spadł do 800mln to na płace może iść max 560mln, wiec trzeba nagle szybko obniżyć płace (o 140mln). I tak dalej. Nie wiemy dokładnie jakie są procenty i kwoty, także stąd te szacunki. To jest też kwota brutto chyba, więc jak Messi dostaje powiedzmy 50mln euro rocznie, to jego pensja kosztuje klub 100mln euro rocznie, bo kolejne 50mln idzie w podatku do Espania.

0

@Vampir707 Darmowa służba zdrowia, która w sumie nie działa :P Wolałbym prywatną tak jak w USA i płacić rocznie OBOWIĄZKOWO np. 2-3 tys za pakiet zdrowotny i byłoby to moim obowiązkiem tak jak kupowanie OC do auta. Wtedy sam wybieram czy chce mieć opiekę zdrowotną w Enelmedzie, Medicoverze czy w innym i to im by zależało walczyć i zatrzymać klienta u siebie, bo ten może zmienić ich po roku jak mu się nie spodoba opieka. A tak to do NFZ idzie rocznie z mojego ZUSu jakieś 7-8k (po 650-750zł miesięcznie) i wielkie jajo z tego mam.

0

@BarcaInfo No w końcu. Dać kogoś młodego na zmiennika Alby + walczyć o Depaya, który jest do sprowadzenia za frytki + jego pensja jest "cudowna" w porównaniu do naszych niektórych.

2

@MESSIah16 Zgadzam się. Uważam, że ludzie powinni kierować się jedną zasadą polegającą na "nie wpindalaniu się w życie innych", a niestety i prawa i lewa strona tego nie chce. Każdy ciągnie w swoją... Nie mam zamiaru osobiście akceptować, że np. związki homoseksualne to coś normalnego, ale też nie mam zamiaru cisnąć osób które są innej tolerancji, innego wyznania, etc. Wszyscy powinni mieć ustalone RÓWNE prawa i dziękuje. Szkalowanie jednych albo wmawianie drugim, że powinni wierzyć i akceptować w to czy tamto jest chore.

0

@Encore Uważam osobiście, że za nisko. Tak samo właśnie jak Muller czy Thiago, a Benzema w drugą stronę (o CR nie wspominając..).

6

Coś jest na rzeczy, ten co kiedyś wygrał z Bushem ale jednak przegrał miał tak samo. Oby się udało, bo jak nie, to lewactwo za kilka lat zaleje świat i pozostałe konsekwencje urzędowania Bidena będą opłakane.. Trzeba będzie uciekać do Oslo do Stonogi chyba.


0

@KierownikLucas Tak, zdaje sobie sprawę z kreatywnej księgowości, też pamiętajmy że Couthino i Dembele byli w sporej części finansowani za hajs z Neymara (222mln). Z resztą dlaczego w zeszłym i jeszcze poprzednim roku nie było mowy o wysokim długu Barcy? Pomijając 300mln za Covid to dzisiaj jest to jakieś 500mln, a rok temu ile mogło być? 550mln? A dwa lata temu ile, 600mln? Około 50mln co sezon pewnie Barca spłacała. Dodam, że Bartomeu jak przyszedł to startował z około 600mln długiem (a raczej niższym) i go mocno obniżał co roku i to był jego mocny plus, a teraz wychodzi na to, że przez 6 lat zszedł z 600mln do 500mln (czyli tylko 100 baniek) + doszło mu 300mln z powodu Covidu? No nie chce mi się wierzyć :)

1

Co sądzicie?
P.S. CR za wysoko.

25 najlepszych piłkarzy świata według Goal.com:
1. Robert Lewandowski (Bayern, Polska);
2. Kevin De Bruyne (Manchester City, Belgia);
3. Leo Messi (Barcelona, Argentyna);
4. Neymar (PSG, Brazylia);
5. Cristiano Ronaldo (Juventus, Portugalia);
6. Kylian Mbappe (PSG, Francja);
7. Virgil van Dijk (Liverpool, Holandia);
8. Karim Benzema (Real Madryt, Francja);
9. Thomas Muller (Bayern, Niemcy);
10. Sadio Mane (Liverpool, Senegal);
11. Joshua Kimmich (Bayern, Niemcy);
12. Thiago Alcantara (Liverpool, Hiszpania);
13. Sergio Ramos (Real Madryt, Hiszpania);
14. Trent Alexander-Arnold (Liverpool, Anglia);
15. Romelu Lukaku (Inter, Belgia);
16. Serge Gnabry (Bayern, Niemcy);
17. Erling Braut Haaland (Borussia Dortmund, Norwegia);
18. Mohamed Salah (Liverpool, Egipt);
19. Ciro Immobile (Lazio, Włochy);
20. Alphonso Davies (Bayern, Kanada);
21. Manuel Neuer (Bayern, Niemcy);
22. Bruno Fernandes (Manchester United, Portugalia);
23. Jordan Henderson (Liverpool, Anglia);
24. Jadon Sancho (Borussia Dortmund, Anglia);
25. Paulo Dybala (Juventus, Argentyna).

6

Odnośnie rzekomego długu Barcy, czyli:

"Dług FC Barcelony wynosi obecnie 820 mln euro, z czego 400 mln jest do spłaty w sierpniu 2021 roku. Gdyby klub wziął kredyt na budowę Espai Barca, dług wzrósłby do ponad 1,6 mld euro. [@QueThiJugues]"

to:

Coś tu jest nie tak, bo Bartomeu był jaki był i na końcu swojej kadencji dał niezły "popis", tak za jego rządów ekonomicznie Barca stała się najbardziej dochodowym klubem na świecie i zmniejszała regularnie spory dług z roku na rok, a teraz miałaby mieć jeszcze 800mln kiedy to jak Barto przyszedł to wynosił on chyba mniej niż 600mln? Oczywiście Covid przybył, ale to miało zwiększyć dług o 200-300mln (więc odejmując od tych 800mln te nawet 300mln za Covid to zostaje 500mln, a mam wrażenie że ten dług jakieś 2 lata temu wynosił między 200 a 300mln euro, skąd reszta? + Barca przez te dwa lata też pewnie coś jeszcze dopłaciła). Nie bez powodu mówiło się (i hejtowało jednocześnie) Bartomeu za to, że robi z Barcelony PROJEKT EKONOMICZNY, a nie sportowy.

+ "z czego 400 mln jest do spłaty w sierpniu 2021 roku" - to już wgl jest dla mnie jakiś wał, bo dlaczego Barca miałaby się zgodzić że spłaci aż tak absurdalnie dużą kwotę w jeden miesiąc kiedy jej przychody na to nie pozwolą? Zaczynają mi te rewelacje śmierdzieć...

Chociaż z drugiej strony gdyby od początku Couthino i Dembele wypalili i obyło się bez nagłych spadków formy lub długich kontuzji (to nie wina Bartomeu, że się chłopaki rozsypali, a kupując ich to byli gracze Top of the Top) oraz nie doszłoby do tych kompromitacji z Romą, a szczególnie z Liverpoolem i Bayernem (tu też Barto nie zabronił biegać i się koncentrować), to myślę że nie byłby tak hejtowany.

Oczywiście nie jestem jego zwolennikiem i uważam, że miał dobre wyjście z progu, średni lot i fatalne lądowanie okraszone głupimi decyzjami, mega pechem i kilkoma skandalami (część jeszcze trwa, więc wynik poznamy w przyszłości).

Według mnie był przeciętnym prezesem z szansami i perspektywami na dobrego, ale problemy wewnętrzne z piłkarzami i duży pech sportowo-covidowy mocno nadszarpnęły jego imię i pokrzyżowały plany. + za późna przebudowa zespołu o 1-2 lata. Czekamy na nowe wybory, oby było lepiej.

2

@damian16161212
● Szczepionka na grypę istnieje
● Grypa jest mniej śmiertelna niż Covid ale więcej osób rocznie na nią choruje, co przekłada się na ilościowo na więcej zgonów z jej powodu (ale % umieralności jest niższy)
● Przez to że grypa jest tak "pospolita" i nikt nie robi wokół niej iluzji "śmiertelnego wirusa" to ludzie nie chcą się na nią szczepić
● Wirus grypy każdego roku jest inny, więc aby być na nią odpornym trzeba się nią szczepić co roku
● Co ciekawe przez to, że co roku musi być nowa szczepionka to testy jakie są robione na tych nowych są "króciutkie", bo trwają kilka miesięcy, a nie tak jak się sugeruje (słowo klucz) kilka lat. Po prostu nie ma na to czasu. Robi się testy na jak największej liczbie osób + sam wirus jakoś mocno się nie różni od tego ze wstecznych lat, więc zakłada się większy margines błędu

12

@SiSenior Trump już by ich wyjaśnił. Biden już zapomniał co miał powiedzieć.

0

@tbas Możliwe :P Nie wiem jak będzie działać ta szczepionka i jak "mutogenny" jest to wirus. Cholera wie :)

0

Trzymam kciuki za jego transfer. Zastanawia mnie też sytuacja Griezmanna i to jak się potoczą dalsze losy.

0

@ranger3120 Podobno tak, bo to niby jak grypa. Jeśli miałeś, to za jakiś czas znowu może Cie dopaść jej inna odmiana.

0

@Encore Dlaczemu na zdjęciu nie ma Andre Gomesa?

0

@BarcaInfo Messi znowu tylko człapie..

1

@pawelfcb2010 Szkoda, że Adam Małysz już nie skacze, wielki sportowiec a tak skończył :-(


1

@Fabik Nevada o wszystkim zdecyduje.

0

@Janas11224 Przecież to jest wiadome od roku, nawet w zwiastunach ona jest :) Nie gra jakby nowego 007 zamiast Craiga, tylko drugiego (bo agentów 00 było wielu, ona jest chyba 005 czy 006 czy ileś tam). Z jednej strony fajnie, że w szeregach 00 są też kobiety. Tu zwiastun:


0

@Damiano27psk PRO8L3M - Art Brut 2

0

@Jakchcesz Mi się wydawało, że jakiś tydzień temu premiera została przesunięta gdzieś na grudzień.

5

Oho w Nevadzie wskoczyły dane z 75% komisji (a od 3-4h było ciągle 67%), ale głosy bez zmian, może zaraz się zaciągną.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?