0

@esem91 Wybacz, że Ci nie odpisałem od razu. Zrobiłem sobie przerwę na "Wielkiego Szu". W interesie tych emigrantów było pójść do urzędu miasta i wymeldować się. Średnio inteligentni ludzie. Teraz niech się nie dziwią! xD

0

@Colon ;) „Nie ma nie-polityki. Wszystko jest polityką.“

4

"Graliśmy uczciwie! Ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem. Wygrał lepszy..."



Dzisiaj wyjątkowo w związku ze śmiercią Jana Nowickiego w wieku 83 lat TVP1 o 22.35 wyemituje film "WIELKI SZU".

0

@Mads @Mads A więc dopuszczasz ewentualność, że Cię wezmą! Lepiej byłoby bez przygotowania czy z?

Przyjmuję do wiadomości twój argument o wojsku zawodowym. Skoro płacimy podatki na obronność, to wypadałoby żeby wojsko robiło co do nich należy. Tu jednak chodzi o to żeby w razie czego wojsko miało-kiepskie określenie -"kadry dodatkowe". Na wschodzie, po stronie ukraińskiej i rosyjskiej, nie służą wyłącznie żołnierze zawodowi, ale i tacy z obowiązkowego poboru też. Ci, którzy nie zdążyli uciec na zachód... Ja osobiście czułbym się pewniej gdybym wcześniej takie przeszkolenie miał, w razie czego.

Radzieckie? Raczej zapobiegawcze. "Lepiej dmuchać na zimne."

4

Dwa chipsy na imprezie, jeden pyta drugiego:
-Gdzie są paluszki?
Drugi odpowiada:
-W dipie!

0

@draxidox Mają powoływać tylko na krótkie przeszkolenie, a traktujecie to jakby stała się jakaś tragedia, JK wypowiedział komuś wojnę, Polska vs. Rosja albo NATO, a co mi tam vs reszta świata... xD

0

@JimMorrisonFCB Nie wiem o czym piszesz. Jeśli już to niezamierzony.

0

@draxidox Kto mówi, że od razu pójdziesz na wojnę? To tylko szkolenie. Bez obrazy, nie zrozum mnie źle, poniekąd przechodząc je też zapewniasz bezpieczeństwo rodzinie. A raczej będziesz potrafił w razie czego. Obyś nie musiał...

2

@ProMILs Przewiduję, że liczba zarejestrowanych w UP uległaby zmniejszeniu. 0% bezrobocie w Polsce stałoby się faktem! Kolejny sukces rządu! xD

3

@Luciano99 Przecież są już na etapie, gdzie finanse to kwestia wspólna

3

@Barca1992 @Kgorecki2500 Coś Ty zrobił?! Podpaliłeś LR... ;)

0

@HarveySpecter Osoba młoda po skończeniu szkoły średniej albo wypełnieniu obowiązku szkolnego podlegałaby obowiązkowi przeszkolenia wojskowego. 29cio, 30 paro latek, tylko taki który by chciał. Myślisz, że to że masz firmę czy zobowiązania uchroniłoby cię od mobilizacji? ;)

0

@Mads Zapewne jest możliwość odroczeń. Jedynego żywiciela rodziny nie wezmą do wojska.

Druga strona medalu. Hipotetyczna sytuacja. Dochodzi do konfliktu. Powszechna mobilizacja. Będziesz chciał uniknąć, bo jako że miałeś małe dziecko i budowałeś dom, więc nie odbyłeś szkolenia i to cię dyskwalifikuje? Znaczy pokrzywdzony będziesz nie Ty, a ten który miał starsze dzieci/nie miał ich, zacisnął zęby i odbył szkolenie.

1

@MesQueUnClub96 Większość z tej połowy Polski mogłaby sobie teraz przykleić zielony liść na przód i tył głowy. Jak młody kierowca. "Z przodu liść, z tyłu liść, a w środku głąb."

2

@adi7adi8 Pełna zgoda. W młodym wieku obowiązek szkolenia. No cóż któreś pokolenie zawsze jest pokrzywdzone. Tylko które? Te, które nie miało tego obowiązku czy te, które ma? A dla starszych roczników kto chce? Tyle, że to nie gwarantuje, że ci bez szkolenia nie będą podlegać mobilizacji @HarveySpecter Akceptujesz/dopuszczasz taką możliwość?

0

@El dominatore Nie musimy przecież naśladować ich we wszystkim.

0

@ronni37 Czy ktoś tu twierdzi, że musiałbyś się na stałe związać z wojskiem?! Nadal byłbyś cywilem, tyle że z przeszkoleniem.

1

@Barca1992 Lepiej zrobić szkolenie obowiązkowe i dzięki niemu "oddzielić ziarno od plew".

1

@Ascend Wiedziałem, że ktoś tego uczepi tego stwierdzenia przygoda. Branie udziału w szkoleniu a w wojnie, to dwa światy.

1

@DaPidejpi Ok, ale przeszkolenie przydałoby się każdemu. Kilka miesięcy z życia, i już co? Życie takiemu by przepadło. Nie zostanie noblistą?

5

Obowiązkowa służba wojskowa. O co ten krzyk? W Izraelu, w Korei Pd. jest. Czemu nie miałaby być znowu w Polsce. Sposób na sprawdzenie się. To może być przygoda. Kto wie, może ten który teraz jest sceptyczny zdecyduje się przejść na zawodowstwo. Nie wolno patrzeć tylko przez pryzmat "minusów", bo może Wam coś umknąć. Kolegi nastraszyli, że będziecie kotami? W ch*j z takimi "kolegami"! Człowiek musiałby się bać wyjść z domu, bo może mu się coś stać. Nie dziwota, że tylu młodych ludzi choruje na depresję. Najlepiej zamknąć się w czterech ścianach, wtedy będziecie bezpieczni! xD Ja nie poszedłem do wojska, chociaż był jeszcze wtedy pobór i dostałem kat. A. Szczerze żałuję. Jak wywaliłaby wojna, to możliwe, że teraz jeszcze by mnie powołali. No i jest problem. Nigdy nie byłem na strzelnicy. Broni palnej w ręku nie trzymałem. Jestem zielony.

0

@SelloutCrowd "CD" całkiem do d..y.

0

@mrboom Wiem ;)

0

@Allbi Zachowanie odstępu w kolejce Ci przeszkadzało? C'mon mon! W całej tej głupawce to było na +.

0

@wojopancer Wolę nie prosić się o bana. Covid, szczepienia to nadal dla wielu zbyt drażliwy temat. Dopuszczalna jest tylko jedna uświęcona prawda! xD

0

@RanDiFCB Kwestia gustu. Zabijesz sam, to przynajmniej wiesz, że świeży. Według mnie lepiej smakuje niż gotowe filety ze sklepu. Gdyby było mnie stać to ino wdu**ałbym tuńczyka. Osobiście nie lubię mintaja.

0

@Transu96 Ochłoń. W czwartek będzie mecz... :)

0

@Gall O aferze 711 wszyscy wiedzieli tuż po jego zatrudnieniu. Przypał, że taki dostał angaż,ale jakoś to nie przeszkodziło żeby wszyscy życzyli repce (czyli i jemu też) jak najlepiej.

Premia to przede wszystkim PR-owy samobój Morawieckiego. Ujawniła się też pazerność wszystkich członków kadry. Michniewicz wcale się tu nie wyróżnia.

Skłócony, nie skłócony. Pies kręci ogonem, czy ogon psem? W kadrze najważniejszy powinien być trener.

O ile MIchniewicz pozostanie chciałbym, żeby odsunął "zasłużonych" zawodników reprezentacji, chociażby na jakiś czas. Może to wyjdzie reprezentacji na dobre. Lewandowski wiecznie nie będzie stanowił o wartości tej reprezentacji. 34-latek! ŚP Pan Górski potrafił odsunąć starszych zawodników, którzy zdobyli medal olimpijski i powołać w ich miejsce młodzieżowców, jak np. Grzegorza Lato. Źle na tym nie wyszedł.

4

@Ojciec5tkidzieci I tak znajdą się tacy, którzy uparcie będą twierdzić, że sądy w Polsce nie wymagają reformy... To jest TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI.

1

Mogłoby trochę obostrzeń wrócić. ODROBINĘ. Stoisz w kolejce, a ludzie nieraz tak się cisną jakby zaraz mieliby ci wskoczyć na barana. Odstępy były mimo wszystko w porządku. Idziesz, a tu idące z naprzeciwka babsko kaszlnie i nawet nie zasłoni ust przed. Założę się, że wielu z tych ludzi jak przyjdzie do dom, to już nie myje rąk... xD

Z drugiej strony, widuję jeszcze na zewnątrz, na powietrzu, ludzi w maskach. Dla mnie przesada. Zdecydowana większość osoby starsze. Ależ mainstream nastraszył tych ludzi. Trochę mi ich szkoda. Mnie w "nam**dniku" po jakimś czasie było duszno. Takie spostrzeżenie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?