John_Doe
Dołączył/a: kwiecień 2021
Bliżej, niż myślisz...
8 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Przemek2323 Znowu straszenie PRL-em... xD Nie wszystko było złe. Który ustrój rozwijał przemysł? Komuna czy IIRP wyeliminowała analfabetyzm? Spółdzielczość! Gdyby za komuny nie powstało tyle osiedli mieszkalibyście nadal ze swoimi rodzicami u dziadków na starym mieszkaniu w kamienicy u prywacioka. 1000 zł czynszu teraz. Brak windy. Wspólna ubikacja na piętrze albo... na placu. Ubaw w tej demokracji w IIRP ludzie po prostu mieli...
0
@barcelonaLM TVP atakuje TVN, że wpływa na wybory. A i TVN atakuje TVP, że wpływa na wybory. I tak w przyrodzie zachowana jest równowaga. :)
2
@xVENUMx Polopiryna i do łóżeczka wypocić
4
@HighestInTheRoom I utknął za głęboko żeby dało się go wyciągnąć.
1
@marcin62 Przedtem byli niewolnikami szacha, który sprzedał kraj zachodowi, a konkretniej Brytolom. Ludzie cierpieli nędze, ale jego baba kąpała się w mleku...
[edit] Po wybuchu rewolucji uciekł z kraju. Dokąd? Do USA. Najwyraźniej są dyktatorzy, których rządy zachód wspiera i tacy, których chce obalić. "Regime change!" Ale zawsze pozostaje regime!
4
Wciąż przeżywacie tą reprezentację... A ja sobie oglądałem wczoraj na Kulturce "Dziewczynę z walizką". Młoda Claudia Cardinale uwodziła 16-latka. Tylko jak dobijało do 2h to przełączyłem żeby zobaczyć jaki wynik. Ile to nerwów zaoszczędzonych!
0
@Compadre Nawet jeśli protest jest w słusznej sprawie, to nie powinno być przyzwolenia na wandalizm. Hołota się podczepiła i robi rozróbę.
3
@Kidd Ten w czerwonej czapeczce przyszedł coś zarwać. Gdzieś ma globalne ocieplenie.
2
@betonito Papszun. Może w końcu stawiałby na Polaków.
3
@Kessie Dokładnie! ;) Słoneczne LA
3
Sh*t happens!
https://vod.foxnews.com/media/v1/pmp4/static/clear/694940094001/073ce377-21fa-44c7-b9db-98cc5618ecd5/815e7a8b-65ce-4d75-951a-7643144f6059/main.mp4
17
500+ vs. World
W Denver (USA) zatwierdzono program socjalny dla osób bezdomnych mający na celu wyciągnąć ich z bezdomności. Bezdomny będzie otrzymywał wsparcie w wysokości 1,000 $ miesięcznie. xD
Polska jest w programie bezwizowym ze Stanami Zjednoczonymi. Szukacie już swojego namiotu, który rozłożycie wygodnie na chodniku? Zaczęliście się już pakować? Lepiej się wstrzymajcie! Aby się zakwalifikować do programu trzeba być osobą trans-płciową, osobą niebinarną, osobą niezgodną płciowo bądź… kobietą. Heteroseksualni cispłciowi mężczyźni są najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną. Wiem, że na LaRamblii były/są osoby, które identyfikują się jako helikopter szturmowy. Może się trafi jakiś Napoleon. Naprawdę nie oceniam! To jednak są wyjątki potwierdzające regułę. Większość z Nas musi obejść się smakiem.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-11223033/Denver-set-provide-140-homeless-people-12-000-cash-no-strings-attached.html
Po raz kolejny te nasze 500+ wygląda po prostu śmiesznie w porównaniu. Krytyka tego programu też. Tu dają 100 $ miesięcznie za każde dziecko w rodzinie, a na zachodzie 1000 $ za bycie życiowym nieudacznikiem. W Polsce dają żeby rodziny częściej decydowały na posiadanie kolejnego dziecka. Fatalnie to wychodzi, ale to inny temat. Poniekąd też żeby TVP mogło przypomnieć na kogo trzeba głosować, bo inni zabiorą. Natomiast w USA płacą żeby bezdomny z łaski swojej nie załatwiał się na chodniku.
„Ale co mnie to obchodzi! Tu jest Polska, a nie USA!”- powie malkontent. No tak. Nie mieliśmy aby patrzeć na zachód z zazdrością? Co jest tam jest przecież zawsze lepsze od tego co jest tu w Polsce! ;) Tam nowoczesność, tu ciemnogród, zaścianek. Tam demokracja, tu postkomuna. Tam zachód, tu wschód. Jedno jest pewne. Czego byśmy od nich nie zmałpowali, dla zachodu będziemy zawsze „wschodem”, a… przykładowo dla Rosji „zachodem”.
0
@Emhyr + M. Overmars, R. Quaresma; - Ibrahimović
3
@P33ck Telefon nie wystarczy? Po co tyle dźwigać.
1
@VamosGirl Jestem świadomy, że to mega kosztuje. Mój zarzut był generalnie o to, że to czas jaki trzeba odczekać na pierwsze badanie.
1
@PawkoFCB Publicznie. Nie po to pobierają co miesiąc składkę, żeby teraz im odpuścić, tylko czekają żeby przytulić prywatnie.
1
@Medium Poradnia naczyniowa, niedrożność żył
4
Bliska osoba poszła ze skierowaniem do poradni specjalistycznej. Zarejestrowała się. Termin wizyty: wrzesień 2023... Rozumiecie?! Żaden zabieg. Tylko to, że lekarz cię przyjmie pierwszy raz i zbada. ;) Aczkolwiek byli na tyle mili, że już jest ustalona godzina. xD
Sam rzadko chodzę do lekarza, bo nie muszę. Słyszy że długo się czeka, ale bez przesady, nie na pierwsze badanie. To w cale nie jest przesadzone jak mówią, że ludzie umierają w kolejkach. Przychodzi termin nie przyszedł/a na wizytę bo jest ✞. Wizyta przepadła, oczywiście z winy pacjenta.
Nie chorujcie!
1
@marcin62 Szewa na tym spotkaniu założył ją Lewandowskiemu odwrotnie, więc i on ma chyba wywalone ;)
12
Nie rozumiem tego oburzenia tym, że Lewandowski będzie nosił podczas MŚ opaskę w barwach Ukrainy. Mogłoby być zdecydowanie gorzej...
https://zapodaj.net/fb1a3e3f3791c.jpg.html
C'mon man! To tylko 3 mecze. Chłopaki będą sobie szybciej mogli pozwiedzać Doha. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
"Our House is on fire and you are fuelling the flames."
Greta Thunberg
Od razu cieplej
2
@prokofiew No tak Polacy sami sobie narzucili limity emisji CO2. Masochiści... ;)
0
Reinaldo to akurat jeb*ny "rzeźnik". Jak najbardziej mu się należało.
0
Co to za dezinformacja? Banować za fake newsy! Bramka Hermoso, a nie Moraty. :)
0
@arasz1819 Być może. Imo Irlandczyk ma takie samo prawo narzekać na Polaków "wykorzystujących" system opieki w Irlandii jak Polak na cudzoziemców tu nasz polski.
0
@marcin62 Na pewno jak się pracuje zarobkowo, powinno się mieć wyższy standard życia niż ciągnąc z opieki. Chodziło mi o to, że na zachodzie mają takie programy socjalne dla ludzi przy których te nasze 500+ wygląda po prostu śmiesznie.
0
@marcin62 Ceny zachodnie z polskimi się porównuje, pensje zachodnie z polskimi też, to czemu nie programy społeczne?
4
Program "Usterka". Odcinek w Irlandii. Robią parapet po irlandzku, ale mniejsza o to. Trzeci "fachowiec", Polak, zapytany "co on tu w Irlandii robi", odpowiada "siedzę na socjalu!" "Za siedzenie w domu dostaję 400 € NA TYDZIEŃ". ;)
A w Polsce narzekają, że ludzie za dziecko na miesiąc od państwa dostają 500 zeta...
6
Onanizują się w wiadomościach na myśl o kucharzu Putina, a o tym że Minister w Kancelarii Prezydenta przyjmuje członków batalionu zadeklarowanych neonazistów kompletne 0, cisza...
0
@Nazio87 Wystarczy napisać coś w stylu "skazano na 25 lat więzienia Katarzynę W., żonę Bartosza Wiśniewskiego"