0

Cillessen
Semedo- Chumi-Samper/?-Miranda
Vidal-Samper/Denis/Rafinha-Alenia
Malcom-Munir-Dembele

21

Ostatenie zdanie bardzo istotne i chyba najlepiej wyjaśnia naszą dobrą grę bez Messiego, Valverde w takiej taktyce czuje się jak ryba w wodzie

30

Sergi "El Clasico" Roberto

1

Ronaldo jest najlepszym napstnikiem (bo to już nie ejst skrzydłowy)

2

Myśle że zmęczenie, przecież on gra zawsze...
Poza tym Rakitić inaczej wygląda na tle różnie grających przeciwników: Gdy przeciwnik gra autobus i tylko wybija piłki, to lepiej czują się tacy wirtuozi jak Arthur czy Coutinho którzy mogą wykazać się techniką, gdy przeciwnik chce walczyć o środek pola i atakuje, tu już jest miejsce dla Rakticia który potrafi walczyć w odbiorze i celnie podać piłke

14

Najlepsze jest to, że w sumie Barca wygląda bez Messiego naprawdę dobrze, bo to że Leo jest geniuszem nad geniuszami to wiemy, potrafi sam wygrywać mecze i nas ratować, ale gra z Messim też swoje wady ma, przedewszystkim gra Messiego, czyli "wolny elektron" zabiera 1 pozycje, gdzie bys Messiego nie ustawił, tam będzie dziura bo Messi tam grać nie będzie (na PS nie gra, na śn nie gra, na śpo ani śp nie może grać bo będzie za mało pomocników), dlatego zazwyczaj gramy tylko lewą stroną bo brakuje zawodników po prawej stronie. Dla trenerów lubiących taki "freestyle" jak Guardiola czy Lucho u których widzimy ciągłe wymiany pozycji, taki Messi działa idealnie, ale dla takie Valverde Messi jest "problemem" (oczywiście w przenośni, bo gdzie tu Messiego ustawić żeby była równowaga), teraz taktyka Ernesto pasuje idealnie, ma zrównoważony skład, atakujemy po równo prawą i lewa stroną, równowaga w środku, każdy atakuje w pressingu i każdy się wraca. Oczywiście to nie jest jakieś sugerowania że Messi- ława :D, ale takie spostrzeżenie że isteniej życie bez Leo, tylko trzeba wiedzieć jak to "zycie" ułożyć, w Realu tego nie wiedzą, Valverde wie idealnie

6

Przecież my już ten Real tak często demolujemy że już wszystkich demolek nie moge spamiętać... 5-1, 3-0, 4-0, 5-0, 6-2... ojojjooj

0

Nie był bym tego taki pewny, pamiętajmy że Real ma w składzie takich zawodników jak Modrić, Kroos, Ramos, Varane, Marcelo czy Courtois- absolutne top, to że nie mają formy to jedno, ale pamiętajmy że rok temu, Real też był w kryzysie, 3 lata temu też zwoliony został Benek, a potem wygrywali LM, nie ździwie się jak Real za kilka miesięcy złapie forme i będzie grał na wysokim poziomie

21

"Możemy ugyźć przeciwnika" > Suarez Hat-trick ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

Właśnie o to chodzi, został rzucony na minę w Realu i być może Conte też zostanie

9

Oczywiście, nawet nie jak na niego, wszedł i zrobił świetną robotę, ustawiał się w defensywie, odpowiedzalnie i posłusznie no i wyprowadził akcje na 3-1 i asystował przy bramce na 5-1, został wprowadzony w idealnym momencie dla niego, mnóstwo miejsca i kontry, fenomenalne wejście Dembele :D

0

Możliwe, powiem szczerze, nie wzróciłem uwagi na Busiego, ale wiem że Rakitić zaliczył świetne odbiory i fenomenalnie podawał nad linią obrony

0

Mogło byc z 3/4- po pierwszej połowie i Realu już by w drugiej nie miał z czego żyć

2

Oczywiście... Suarez, Alba, Athur, świetny mecz... ale jak genialny mecz zagrali ci, po których tego się chyba najmniej spodziewaliśmy: Roberto i Rakitić, obok Suarez i Alby chyba najlepsi na boisku, teraz czas dla odpoczynek dla Rakiety :D

1

Weee... are Barca :D

1

1.Messi. 2. Busquets 3.Xavi 4.Iniesta 5.Puyol 6.Ronaldinho

1

Klasyk jest czymś wyjątkowym z nimi czy bez nich, ich starcia nie były punktem kulminacyjnym tylko dodatkiem, a sama ich "walka" jest wyimaginowana, bo tak naprawdę nie było między nimi starć na boisku, Messi czarował z Realem jak z każdym innym, Ronaldo strzelał Barcy jak każdemu innemu, ciągle można ich oglądać na boiskach, a ich starcie w El Clasico fajnie wyglądało na plakatach, jak się witali na boisku i "obejmowali" przy rzucie rożnym, tyle

6

Ludziom chyba przyda się taki klasyk bez CR7 i Leo żeby trochę zejść na ziemie... Nie mam nic przeciwko tym którzy kibicują Barcy od Pepa (sam zresztą od tego czasu kibicuje), ale musicie sobie uświadomić że El Clasico nie jest takie "wielkie" dlatego ze grał w nim przeciwko sobie dwójka najlepszych piłkarzy na świecie, tylko ze względu na historie, niepięcia między klubami itd. Jeżeli jako kibice Barcy nie czujecie klimatu tego meczu to chyba przydałoby się troche poczytać i czegoś dowiedzieć, Messi i Ronaldo byli tylko wisienką na torcie tego widowiska, ale El Clasico było wielkie przed nimi, razem z nimi i będzie po nich i to jest niezaprzeczalne, ja już nie mogę się doczekać

0

Oczywiście, mówie to z lekkim przymrużeniem oka, jednak dużo bardziej w klasykach brakuje takich ludzi jak Neymar czy Ronaldinho, którzy zawsze robili show, Puyola który zawsze się poświęcał, czy Xaviego i Inieste którzy zamiatali środek pola, Ronaldo pojawiał się kilka razy, strzelał bramki i tyle, oczywiście, bramki są najważniejsze, ale nie tworzył takiego widowiska, jak Messi

3

Dla mnie nie, Ronaldo i tak widziałeś w meczu z 3/4 razy, czasami jak dostał wrzutkę, czasami jak leżał, a czasami jak go Alves dziurował, a co do Messiego to spokojnie, jeszcze Messiego w El Clasico zobaczysz ;)

0

Która telewizja transmituje Puchar Króla?

0

Nie ma problemu :D, to jest temat do właśnie takich opowiadań

35

Ktoś jeszcze miał jakiś proroczy sen który absolutnie nikogo nie obchodzi i nie ma absolutnie żadnego przełożenia na dzisiejszy mecz i chciałby się tym pochwalić? To zapraszam do odpowiedzi tutaj, po co zaśmiecać La Ramble :)

0

Jak można bardziej niż za meczem czekać na składy? :D Przecież skłądy decydują o tym kto zagra w meczu, czekanie na składy samo w sobie jest bez sensu... nie dodaje się

4

Takich ogólnikowych i nudnych odpowiedzi to ja dawno nie widziałem, nawet od Valverde czy Taty Martino, kompletnie żadnego konkretu:
"W meczu na takim poziomie jest wiele kluczowych aspektów. Pierwszy z nich to piłka nożna- trzeba dobrze atakować i się bronić"
"Najważniejsze, żeby nie popełniać błędów i być skutecznym w polach karnych"
"Drużyna jest perfekcyjnie przygotowana do podjęcia jakiejkolwiek decyzji"
Jakiś hit
I nie, nie oczwkiwałem że powie że się martwi o swoją posadę i tak dalej, ale... no cokolwiek :D

0

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego związki ludzi o tej samej płci mają być uznawane za normalne, a związki (np) brata z siostrą nie itd?
I nie próbuje nic zasugerować tym zdaniem, jakby to nie wyglądało, nie chcę się kłócić się w tym temacie, po prostu wiem że są ludzie którzy mają jakieś poglądy w tym temacie, wiem że np: związki 14 latki ze starszym są zabronione ze względu na świadomość młodszej osoby itd, ale akurat ten przykład brata z siostrą (bo zdarza się coś takiego) nie ma TEORETYCZNIE przeciwskazań (z tego co wiem dzieci z takich związków często rodzą się chore, ale nie wszytsko dąży do robienia dzieci). Ciekawi mnie to bo była już niżej dyskusja, a wiem że zawsze obrońcy LGBT tłumaczą wiele rzeczy "prawe do wolności i miłości", a to w sumie można podpiąć pod bardzo wiele dziwnych przypadków

21

Coś czuje że w Niedziele Arthur wyślę pomocników Realu razem z "najlepszym piłkarzem sezonu" na intensywną terapie po wkręcaniu ich w ziemie. Mam nadzieje że pokaże się z najlepszej strony :D

10

Zakochałem się dzisiaj w Arthurze, dobra pierwsza połowa, dwa bardzo duże błędy w kilka sekund na poczatku 2 połowy, myślę sobie "No Arthur, jeszcze trzeba czasu, taki rzeczy nie można robić, nad głową trzeba popracować", po czym facet rozgrywa takie 30 minut że musiałem szczęke z podłogi zbierać, ustawienie (również w defensywie, co też trzeba docenić), zwinność, technika no i głowa... najwyższy poziom, piłkarze Interu musielibyć mocno zirytowani gdy Arthur brał ich na plecy i wkręcał w ziemi :D
Czekamy jeszcze jak trochę więcej ryzyka będzie pod polem karnym przeciwnika, ale wszystko z czasem. Mamy pomocnika na miarę Xaviego i Iniesty, jestem tego przekonany, tylko trochę czasu...

0

Ty Valverde do szatni idz, a nie na La Rambi siedzisz, depresji dostaniesz jak zobaczysz co tu pisza o tobie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?