0

Widzę, że ostatnią kolejka La Liga za tydzień w sobotę o 21.
Patrząc na tabelę gdzie wszystko jest już jasne - mistrz, podium, pucharowicze i spadkowicze to mogliby zrobić ją w normalnym stylu.

W sumie roszady mogą być tylko na miejscach 9-17 i w walce o króla strzelców. Ale wszystko co najważniejsze już jest znane poza oczywiście pichichi.

0

@mekston Dwie bramki oczywiście można odrobić, a to co pokazał dzisiaj Sorloth to wcale nie jest powiedziane, że Dovbyk sam nie może zostać królem strzelców ale mimo wszystko zaliczkę Norweg na dobrą i myślę, że jednak bramka w ostatniej kolejce i to wystarczy nie oglądając się na rywali mi ale zobaczymy. Ja z tej dwójki kibicuje Sorlothowi.

0

@FcPortoFan1999 W sumie to nie za bardzo. No może Brest walczy o podium i grę w LM bez eliminacji.

Jeszcze walka o LKE i tutaj Lyon może wrócić na europejskie salony choć nie odbieram im szans nawet na LE bo przecież z tym PSG wcale nie muszą przegrać za tydzień w finale Pucharu Francji.

@sergio5 Ja także i liczę na sporo bramek.

2

Po Ekstraklasie, Premier League i La Lidze czas na Ligue 1 - ktoś śledzi ostatnią kolejkę?

5

Można się śmiać, że poziom królów strzelców w Hiszpanii spadł ale pamiętacie jak wszyscy "podniecali" się bramkami Lautaro Martineza?

Przed ostatnią kolejką Argentyńczyk ma 24 bramki w 33 meczach, a lider klasyfikacji strzelców La Ligi w 33 meczach strzelił 23 gole. Różnica to jednak bramka, a kto wie czy Sorloth jeszcze nie wyprzedzi Martineza, który zaciął się i nie strzela już tylu bramek co w pierwszej części sezonu ale królem strzelców jednak zostanie ale też można mówić, że rywala to on nie miał.

I w Serie A jeszcze gorsza sytuacja z bramkami ponieważ drugi strzelec ma ledwie 16 bramek, w Hiszpanii drugi ma 21.

Największego pecha miał Serhou Guirassy. Gwinejczyk strzelił w tym sezonie w 28 meczach 28 bramek i w każdej lidze TOP 5 byłby to wynik na miarę króla strzelców (Francja i Anglia po 27), a w Bundeslidze trafił na Harry'ego Kane'a i niestety drugi wynik z lig TOP 5 ale bez nagrody w postaci korony króla strzelców.

2

@mr Barca Tak na prawdę wyjąć Messiego i Ronaldo (Suareza?) i już te wyniki aż takiego wrażenia nie robiły więc po prostu wróciły czasy sprzed ery Leo - CR. No może trochę słabsze czasy bo jednak byli piłkarze co strzelali jednak około tych 30 bramek, a teraz wydaje się to zbyt trudne.

1

@mekston Girona w ostatniej kolejce u siebie zagra ze zdegradowaną już Granadą, a Villarreal zagra na wyjeździe z Osasuną, która dzisiaj na Metropolitano zezłomowało Atletico.

Chyba nie muszę mówić kto będzie miał teoretycznie łatwiej ale dzisiaj w sumie też Dovbyk miał mieć łatwiej, a tu Sorloth pakuje sobie czwórkę Realowi. Dwie bramki przewagi to moim zdaniem jednak znaczącą przewaga przed ostatnią kolejką.

5

5 bramek straty Lewandowskiego do Sorlotha?
On kiedyś w 9 minut strzelił 5 bramek, a tutaj jeszcze aż 90 minut gry przed nami. Wszystko w nogach Roberta.

0

@mekston W teorii dogonić może ale oby nie. Wolę Norwega jako samodzielnego króla strzelców.

5

Wszyscy chwalimy Sorlotha za cztery bramki ale aż trzy asysty zanotował dzisiaj Gerard Moreno. Moim zdaniem trzeba to odnotować.

0

@FcPortoFan1999 Żeby zdobyć tytuł króla strzelców Ligi hiszpańskiej.

@Barcaa12 Też się z tego cieszę.

0

@mekston Ukrainiec się nie poddaje choć szczerze mówiąc nie wiem czy Norwega jeszcze może wyprzedzić.

0

Dobrze by było gdyby Alexander Sorloth strzelił jeszcze dzisiaj piątą bramkę i zakończył walkę o pichichi.

4

Alexander Sorloth 23 bramki już w tym momencie. 4 gole przeciwko Realowi - poczuł się jak Robert Lewandowski.

Wydaje się, że króla strzelców już nic mu nie odbierze ale Dovbyk strzelił 21. Jeszcze Ukrainiec jest pod tlenem choć zadanie już trudne.

1

Hat trick Alexandra Sorlotha kończy wyścig czy tylko odstawia Roberta Lewandowskiego z gry?

0

@Barcaa12 Kibice Realu mogą się cieszyć ale dla ligi to bardzo źle.

0

Ale Real jedzie rezerwami Villarreal na wyjeździe. Dwie bramki Gulera u już w sumie w 10 meczu w lidze 6 bramek.

Ten mecz pokazuje jak bardzo La Liga poszła w dół. Aż strach co 1 czerwca Real zrobi BVB.

1

Alexander Sorloth po raz 20 w tym sezonie. Norweg dogonił Ukraińca w klasyfikacji strzelców i odpowiada Lewandowskiemu.

0

@FcPortoFan1999 Właśnie współczynnik to bardzo ważna kwestia bo dzięki temu będzie więcej rozstawień i teoretycznie słabsi rywale. Bez rozstawień skończyłoby bardzo szybko.

2

@Barcaa12 Podobnie może być niestety w finale Ligi Mistrzów.

0

@Danny Gaucho 39 za tydzień na Wembley?
A potem w sierpniu mecz z Arsenalem o Tarczę Wspólnoty i walka o 40? Brzmi jak idealny scenariusz.

1

@TR3YWAY Wiem, że nie jest ale jeśli dzisiaj Lewandowski wyraźnie nie odrobi do Dovbyka to wątpię żeby z Sevillą na wyjeździe strzelał jak natchniony tym bardziej, że poza Ukraińcem wciąż w grze jest Sorloth i Bellingham.

2

@derus Nie lubię takich stwierdzeń. Równie dobrze ktoś nie lubiący Guardioli powie, że Pro przy Ancelottim to pastuch bo Carlo znowu w LM ograł Pepa.

3

18 bramka Roberta Lewandowskiego w tym sezonie La Liga. Jeśli chce obronić koronę króla strzelców to hat trick dzisiaj konieczny.

1

@Encore Można się śmiać, że bez mistrzostwa ale Arteta ma pecha w postaci Guardioli. Robi taki sezon z Arsenalem i wciąż ogląda plecy Manchesteru City. To jest pech.

2

Potężny Wiking Braut Erling Haaland z 27 bramkami drugi raz z rzędu królem strzelców Premier League!

Norweg zagrał słabszy sezon niż poprzedni debiutancki w Anglii ale swoje zrobił. Mistrzostwo Anglii i krol strzelców. Jeśli poprawi formę strzelecką ponownie będzie mógł bić się o Złotego Buta w przyszłym sezonie.

Wodzu prowadź!

1

@Uukasz_93 Mistrzostwo Austrii dla Szymona Włodarczyka. Oczywiście pierwsza część sezonu dobra, a potem tylko gorzej ale mistrzostwo w CV będzie miał zapisane.

0

@AFA Ogólnie zabawnie to wygląda ale jeśli spojrzy się na miejsce Aston Villi w tabeli to aż dziw bierze jak oni są wysoko z taką obroną nie ale wiem, że chociażby Lenglet nie jest podstawowym graczem.

1

@macio_944 Zauważyłem właśnie. Jak odpisałeś mi to pierwsze co sobie pomyślałem to co Ci chodzi przecież wiem, że kanadyjskiej ale jak przeczytałem ponownie to zauważyłem, że wyszło kanaryjskiej.

2

@FCBparasiempre Ja sobie właśnie otworzyłem piwo. Także mimo że lubię Arsenal to 4 tytuł z rzędu Man City i Guardioli to duża sprawa więc trzeba się napić by za rok również byli do końca w grze o piąty z rzędu tytuł.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?