@LuisSalvano No szkoły to nigdy nie miały ruszyć od środy, a co do przedszkoli to chyba każde miasto po prostu podejmuje decyzje samodzielnie czy otwierają u siebie czy nie.
@TheNekro94 Ja wiem że on i tak przez maskę przejdzie, tylko jak se w takiej maseczce kichniesz, to "rozsiew" tego wirusa będzie sporo mniejszy niż jakbyś takiej maski nie miał.
@TheNekro94 No maski nie chronią przed złapaniem wirusa, chronią natomiast przed tym, żebyś nie rozsiewał go wszędzie gdzie sie da jak go już masz, a o tym nie wiesz. Myślałem że ten temat był już przerabiany.
@Chwytliwy Arthur zawodem? Jak przychodził to 80% głosów to było że to jakiś noname z brazylijskiej ligi, początek miał fantastyczny i był objawieniem LaLiga i przebił znacznie oczekiwania, a potem spadł na taki poziom "przeciętny" jaki by prezentował kot w worku z Brazylii za jakiego go mieli. Klucz to przygotowanie fizyczne, nie wiem na ile to jest wina samego Arthura (pomijam już te występki z nartami czy czym tam, chodzi mi o sam trening), a na ile nieudolność sztabu Barcelony, którą pokazali już niejednokrotnie w przypadku innych piłkarzy.
@cat_r37 Cały czas gadasz o opieraniu sie na faktach, a nie opinii. To mi powiedz, skąd masz te swoje fakty jakie kluby sie nim interesują, a jakie nie? Bo to co piszą w prasie to gówno a nie fakty. Pozdrawiam :)
@MichalZZZ Graj Barceloną bez transferów, zastępuj odchodzących piłkarzy wychowankami i nie ściągaj graczy powyżej 18 roku życia, na pewno jest ciekawiej niż grając normalnie, ale ma to sens tylko jak planujesz grać wiele sezonów jedną karierę
@MichalZZZ No ja grałem 2 lata w FM 18 i teraz przesiadłem sie na 20. Kupiłem Xbox Game Pass za 4zł na miesiąc i w nim jest FM20 własnie :) W rozgrywce większej różnicy nie ma, no ale zawsze ciekawiej sie gra jak w końcu są nowe talenty do odkrycia i piłkarze, którzy 2 lata temu mieli jeszcze niski potencjał teraz się pokazują dużo lepiej.
@MichalZZZ A co do premiery FM21, moim zdaniem nie ma szans że to przesuną, choćby mieli wypuścić tę samą grę tylko z nowymi składami, to to zrobią. Tej gry się nie opłaca kupować co roku, o ile nie jesteś jakimś super fanem i nie nabijasz po 400 godzin co roku. To nawet nie jest ten sam przypadek co FIFA. W Fife 90% osób gra głównie online i w FUT i choćby nic sie nie zmieniło, to aktualna wersja umrze śmiercią naturalną po premierze następnej. w FMie możesz sobie pykać do woli na danej wersji aż dodadzą coś ciekawego w nowych co przykuje zainteresowanie. Nie wspominając już o fakcie, że FM na premiere co roku jest tak strasznie zbugowany, że aż często niegrywalny przez pierwszy miesiąc lub dwa. Kuriozalne sytuacje w meczach i zero logiki to już wizytówka premierowego patcha w FM, dopiero w kolejnych tygodniach wszystko łatają a gra nabiera swojego kształtu gdzieś w styczniu :V
@MichalZZZ Przede wszystkim polityka transferowa drużyn sterowanych przez komputer jest fatalna. Takie PSG ze swoim budżetem skupuje co sie da, po kilku sezonach mają po 5 topowych piłkarzy na pozycje, a jak chcesz od nich kogoś kupić to wołają 300 mln. Że nie chcą sprzedawać to rozumiem, ale jednocześnie utrzymują u siebie kadre na 3x wyższym poziomie niż obecne PSG.
@LonelyVEB Jak weźmiesz dobry klub z dobrym sztabem to zdecydowaną większość rzeczy możesz przekazać im i raczej nie powinni spartaczyć jakoś tragicznie. Sam długo grałem tak, że tylko ustalałem skład na mecz i wybierałem kogo sobie kupie w okienku. Z czasem możesz przejmować od nich obowiązki i po kolei ogarniać pozostałe rzeczy.
@MichalZZZ Dodatki kupujesz normalnie przez Steam (albo klucz do nich na osobnych stronach jak g2a czy coś, często wychodzi taniej). Najczęściej to rozbudowa konkretnego aspektu gry, na przykład nowe kampanie, dodatkowe opcje przy dyplomacji, handlu itd. Civki mają to do siebie, że podstawowa wersja gry to właściwie takie demo, zabawa się zaczyna jak dorzucisz do niej kilka dodatków. Chyba polecałbym zacząć własnie od piątki, z uwagi że po prostu to wszystko wyjdzie taniej, a jak się wkręcisz to po jakimś czasie możesz przejść na VI.
@MichalZZZ w Civke VI nie grałem, spędziłem trochę godzin w piątce, ale na 6 sie nie zdecydowałem. Te wszystkie gry strategiczne mają to do siebie, że prawdziwy potencjał pokazują dopiero jak sie wykupi trochę dodatków z nowymi opcjami itd., a to często nie jest mały wydatek :P
@MichalZZZ Dużo statystyk, kategorii, okienek. Wysoki próg wejścia i na początku człowiek zagubiony, ale jak się zagłębi i poczyta to sprawia frajdę odkrywanie różnych scenariuszy. Minus może brak wsparcia dla języka polskiego, są jedynie nieoficjalne mody które sie wywalają po aktualizacji najczęściej :P
4
@sebasek99
>Co roku to samo, odgrzewane kotlety hurr durr
>Odchodzą od charakteru serii, nie za to te gre pokochałem hurr durr
pick one
2
@LuisSalvano No szkoły to nigdy nie miały ruszyć od środy, a co do przedszkoli to chyba każde miasto po prostu podejmuje decyzje samodzielnie czy otwierają u siebie czy nie.
1
@Bobo25 w 90% przypadków płace z góry kartą zamawiając przez internet, ale jak już płacę gotówką i powiedzmy mam 26zł do zapłaty to daje już te 30.
0
@TheNekro94 jak to "już", zawsze był cienki xD
2
@TheNekro94 Ja wiem że on i tak przez maskę przejdzie, tylko jak se w takiej maseczce kichniesz, to "rozsiew" tego wirusa będzie sporo mniejszy niż jakbyś takiej maski nie miał.
10
@TheNekro94 No maski nie chronią przed złapaniem wirusa, chronią natomiast przed tym, żebyś nie rozsiewał go wszędzie gdzie sie da jak go już masz, a o tym nie wiesz. Myślałem że ten temat był już przerabiany.
9
@Chwytliwy Arthur zawodem? Jak przychodził to 80% głosów to było że to jakiś noname z brazylijskiej ligi, początek miał fantastyczny i był objawieniem LaLiga i przebił znacznie oczekiwania, a potem spadł na taki poziom "przeciętny" jaki by prezentował kot w worku z Brazylii za jakiego go mieli. Klucz to przygotowanie fizyczne, nie wiem na ile to jest wina samego Arthura (pomijam już te występki z nartami czy czym tam, chodzi mi o sam trening), a na ile nieudolność sztabu Barcelony, którą pokazali już niejednokrotnie w przypadku innych piłkarzy.
3
@Bykunn Jak Endriu wygra to dzień później wjedzie stan wyjątkowy i godzina policyjna, tak bedzie nie zmyślam.
0
@ranger3120 o 10, ale klasycznie opóźnienie musi być :P
1
@SeeleyBooth Chyba że nosi czapke z daszkiem, wtedy odwrotnie.
3
@itmustbejoke Ale wiesz że napastnicy zawsze z miejsca zarabiają dużo więcej niż piłkarze na innych pozycjach? :)
14
@LuisSalvano Kończą sezon bo Neymar odchodzi do Barcelony a bez niego można zaorać te nudną lige? Tak?
2
@bartoszekkk Co będę robił za 5 lat? ;(
3
@norbi77 Masakra z tymi spojlerami, na szczęście sie jeszcze na żaden nie natknąłem i mam nadzieje że tak zostanie do premiery
2
@cat_r37 Cały czas gadasz o opieraniu sie na faktach, a nie opinii. To mi powiedz, skąd masz te swoje fakty jakie kluby sie nim interesują, a jakie nie? Bo to co piszą w prasie to gówno a nie fakty. Pozdrawiam :)
1
@snake99
0
@MichalZZZ Graj Barceloną bez transferów, zastępuj odchodzących piłkarzy wychowankami i nie ściągaj graczy powyżej 18 roku życia, na pewno jest ciekawiej niż grając normalnie, ale ma to sens tylko jak planujesz grać wiele sezonów jedną karierę
0
@MichalZZZ No ja grałem 2 lata w FM 18 i teraz przesiadłem sie na 20. Kupiłem Xbox Game Pass za 4zł na miesiąc i w nim jest FM20 własnie :)
W rozgrywce większej różnicy nie ma, no ale zawsze ciekawiej sie gra jak w końcu są nowe talenty do odkrycia i piłkarze, którzy 2 lata temu mieli jeszcze niski potencjał teraz się pokazują dużo lepiej.
0
@MichalZZZ A co do premiery FM21, moim zdaniem nie ma szans że to przesuną, choćby mieli wypuścić tę samą grę tylko z nowymi składami, to to zrobią. Tej gry się nie opłaca kupować co roku, o ile nie jesteś jakimś super fanem i nie nabijasz po 400 godzin co roku. To nawet nie jest ten sam przypadek co FIFA. W Fife 90% osób gra głównie online i w FUT i choćby nic sie nie zmieniło, to aktualna wersja umrze śmiercią naturalną po premierze następnej. w FMie możesz sobie pykać do woli na danej wersji aż dodadzą coś ciekawego w nowych co przykuje zainteresowanie.
Nie wspominając już o fakcie, że FM na premiere co roku jest tak strasznie zbugowany, że aż często niegrywalny przez pierwszy miesiąc lub dwa. Kuriozalne sytuacje w meczach i zero logiki to już wizytówka premierowego patcha w FM, dopiero w kolejnych tygodniach wszystko łatają a gra nabiera swojego kształtu gdzieś w styczniu :V
2
@MichalZZZ Przede wszystkim polityka transferowa drużyn sterowanych przez komputer jest fatalna. Takie PSG ze swoim budżetem skupuje co sie da, po kilku sezonach mają po 5 topowych piłkarzy na pozycje, a jak chcesz od nich kogoś kupić to wołają 300 mln. Że nie chcą sprzedawać to rozumiem, ale jednocześnie utrzymują u siebie kadre na 3x wyższym poziomie niż obecne PSG.
0
@czosnekfcb Busuu. Możesz pobrać nawet płatną wersję za darmo z "nieoficjalnych" źródeł :)
4
@Witekk10 Byłem blisko
5
@Witekk10 do kwadratu
3
@LonelyVEB Jak weźmiesz dobry klub z dobrym sztabem to zdecydowaną większość rzeczy możesz przekazać im i raczej nie powinni spartaczyć jakoś tragicznie. Sam długo grałem tak, że tylko ustalałem skład na mecz i wybierałem kogo sobie kupie w okienku. Z czasem możesz przejmować od nich obowiązki i po kolei ogarniać pozostałe rzeczy.
1
@MichalZZZ Dodatki kupujesz normalnie przez Steam (albo klucz do nich na osobnych stronach jak g2a czy coś, często wychodzi taniej). Najczęściej to rozbudowa konkretnego aspektu gry, na przykład nowe kampanie, dodatkowe opcje przy dyplomacji, handlu itd.
Civki mają to do siebie, że podstawowa wersja gry to właściwie takie demo, zabawa się zaczyna jak dorzucisz do niej kilka dodatków.
Chyba polecałbym zacząć własnie od piątki, z uwagi że po prostu to wszystko wyjdzie taniej, a jak się wkręcisz to po jakimś czasie możesz przejść na VI.
0
@MichalZZZ w Civke VI nie grałem, spędziłem trochę godzin w piątce, ale na 6 sie nie zdecydowałem. Te wszystkie gry strategiczne mają to do siebie, że prawdziwy potencjał pokazują dopiero jak sie wykupi trochę dodatków z nowymi opcjami itd., a to często nie jest mały wydatek :P
1
@MichalZZZ Dużo statystyk, kategorii, okienek. Wysoki próg wejścia i na początku człowiek zagubiony, ale jak się zagłębi i poczyta to sprawia frajdę odkrywanie różnych scenariuszy. Minus może brak wsparcia dla języka polskiego, są jedynie nieoficjalne mody które sie wywalają po aktualizacji najczęściej :P
3
@MichalZZZ Europa Universalis IV, to jest taki Football Manager wśród gier strategicznych, myślę że taki opis Cię zaintryguje :D
2
@Danny Gaucho "W imie zasad"
5
@Gaucho Wszystkich