The Nameless
Dołączył/a: lipiec 2013
Warszawa
4 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Drodzy Ramblowicze, orientujecie się gdzie można kupić lodówkę w dobrej cenie, taką energooszczędną? W domu stoi 20-letnia i żre prądu więcej niż to wszystko jest warte. Wiadomo, jakby się znalazła jakaś fajna w cenie 600-700 byłoby super, ale myślę o inwestycji ewentualnie do tysiąca złociszy. Głównie interesuje mnie energooszczędność oraz przystępna cena, czyli na Janusza.Dzięki z góry!
0
Staram się porównywać tylko ze względu na grę w Barcy i Realu, Ceballos może odpalić, ale póki co nie stawiałbym go nad Denisem, czy Gomesem, oni tak samo grali świetnie wcześniej, a po przyjściu do nas przygaśli. Ciężko mi porównać Kovę i Paulinho, nie powiedziałbym, że któryś któregoś wciąga. Kova jak wejdzie od początku to cały mecz zapieprza, Paulinho już nie, jednak ma cechy, których nie ma chorwat, nawet, jeśli nie są to stricte jego obowiązki na boisku. Dobrze odnajduje się w polu karnym, potrafi fajnie łączyć defensywę z ofensywą, napędzić jakąś akcję podaniami, wejść w pole. Kova też ma inne atuty, jednak Paulinho błyszczy jako zmiennik (którym jest i po to do nas przeszedł+dołożył pare bramek). Jest Kroos (>Rakitic) i Modric(=Iniesta), jest Casemiro(
0
Z tym stylem dominującym jest trochę racji, mimo wszystko w lidze Real bardzo często opiera się na tych wrzutkach, za to w LM ich gra ulega niezłej dywersyfikacji, co jest zasługą trenera, chociaż dla mnie to i tak parodia, że taka drużyna potrafi mieć taktykę na kilkanaście (najważniejszych co prawda) meczów w sezonie, a w lidze widać często taką olewkę taktyczną i wrzutka goni wrzutkę. Zgadzam się też, że mają świetną pomoc, którą mogą rotować, ale.. Kova to taki właśnie rzemieślnik, nie mówię, że to coś złego, ale nie ma tego polotu co najlepsi. Isco za to ma talent, ale jak dla mnie jest strasznie marnowany, on mógłby się sprawdzić jako dyrygent, a nie jako element układanki, widać po nim, że często trzyma piłkę, chce zrobić coś magicznego, ale nie ma po prostu tej roli w Realu z której mógłby wycisnąć maks dla swojego talentu. Kroos i Modric klasa, wiadomo. Casemiro też świetny, co przyznaję niechętnie. Jednak u nas też wygląda to coraz lepiej i myślę, że nasza pomoc w niczym nie ustępuje tamtym, zwłaszcza po transferze Coutinho. Mają 3 genialnych pomocników, którzy pasują bardzo dobrze do taktyki zespołu, reszta pomocy albo jest świetna, ale nie do końca pasuje, albo pasuje, ale pewnego poziomu nie przeskoczy.
11
Mówiąc ostatnio o tym, że nadgoniliśmy kadrą Real w tym sezonie, jeśli nie przegoniliśmy usłyszałem, że Barcelona nie ma takich piłkarzy jak Real na tak wielu pozycjach, dlatego ich kadra jest najlepsza na świecie. Wiem, że było już wiele takich porównań, ale...
Ter Stegen>Navas
Carvahal>Roberto (chociaż na PO powoli rośnie nam Semedo)
Pique=Ramos -Osobiście wolę Pique, czysto defensywnie też myślę, że jest lepszy, ale Ramos mimo wszystko wiele dał też swoimi główkami.
Umtiti>Varane - Dalej obaj mają ogromny potencjał, ale na chwilę obecną wyżej stawiałbym naszego zawodnika.
Alba=Marcelo -Bardzo lubię Marcelo, ale w tym sezonie Alba pokazuje, że wcale nie odstaje, Marcelo ma drybling, Alba ma szybkość, obaj świetnie atakują, dobrze bronią, czasem zrobią coś głupiego, w tym sezonie myślę, że lepszy jest Alba, ale załóżmy, że są na równi.
Busquets>Casemiro -Casemiro wyrósł na świetnego zawodnika (chociaż i tak nie lubię go za jego zachowania, powiedziałbym, że ma szczęście do sędziów, ale ile można zwalać dobrą formę na szczęście). Mimo wszystko Busquets jest dla mnie geniuszem na swojej pozycji i nie mam wątpliwości, obaj dają co innego swoim drużynom, jednak wpływ Busiego na naszą grę uważam za dużo ważniejszy.
Kroos>Rakitic -Chorwat bardzo mi ostatnio imponuje, jednak Kross wydaje mi się na tej półce najlepszych na świecie, a Ivan moim zdaniem jest na dobrej drodze, by się tam znaleźć.
Iniesta=Modric -Iniesta to legenda, za swojej świetności nie było lepszego pomocnika na jego pozycji w moich oczach. Jednak patrząc na jakieś 2-3 ostatnie sezony Modric często ratował grę Realu jak u nas Messi, kiedy każdy grał u nich beznadziejny mecz, Modric trzymał często poziom i obecnie mimo całej sympatii do Iniesty myślę, że ich wkład w grę swojej drużyny jest dość podobny.
Messi> Ronaldo -Chyba nie trzeba tłumaczyć, ostatnio coraz bardziej doceniam Ronaldo i przestaję się dziwić czemu tak wiele osób związanych z piłką mówi, że jest genialny (przyznaję, kiedyś umniejszałem jego zdolnościom zwalając na szczęście, ale jak wyżej, ile można mówić, że to przez szczęście). Jednak Messi jest dla mnie piłkarzem niepowtarzalnym, najlepszym na świecie, najlepszym jakiego miałem okazję gdziekolwiek oglądać. Wybacz CR7
Suarez>Benzema - xD
Dembele?Bale -Przyznam, że ciężko jest mi porównać, Bale jest bardzo dobrym zawodnikiem, który często nie wykorzystuje swojego potencjału. Jednak co z tego potencjału, skoro ciągle niszczą go kontuzje? Wiadomo jak gra, potrafi być decydujący, chociaż uważam, że stanowczo za rzadko jak na swoje umiejętności. Z kolei Dembele podobał mi się już w Borussi, uważam go za wielki talent, ale no właśnie.. jeszcze nic u nas nie pokazał tak naprawdę. Uważam, że wyrośnie na świetnego zawodnika i już w przyszłym sezonie będzie podstawowym elementem naszego składu, na chwilę obecną jednak jedynym porównaniem może być to, że obaj rzadko grają, Bale zdążył już święcić triumfy w Realu, strzelał ważne gole, ale mam wrażenie, że zaczyna powoli przygasać, nie będąc jeszcze starym zawodnikiem, w zeszłym sezonie możnaby porównać do Neymara, ale obecnie chyba najbliżej do pierwszego składu jest Dembele, jest jeszcze Coutinho, ale to dla mnie pozycja Iniesty, którą powoli będzie przejmować.
Jeśli chodzi o ławkę, czyli siłę Realu w poprzednim sezonie, to w tej chwili widzę tam bardziej rzemieślników, albo marnowane talenty, czy młodszy Ceballos, czy starszy Isco, zmiennicy nie mają już takiego wpływu na grę zespołu. Z kolei u nas? Bramka obsadzona, Cillesen jak gra, to nie zawodzi. Do obrony ściągneliśmy Minę, który obecnie możnaby rzec się marnuje, ale dajmy spokój, nie jest u nas nawet pół sezonu.Plus profesor Verma, który gra świetnie i ostatnio nie jest ciągle kontuzjowany. Z gry Digne'a jestem zadowolony, chyba w przeciwieństwie do większości, jest to dla mnie solidny zmiennik. Roberto PO nie jest, ale potrafi tam grać i póki Semedo się nie zaaklimatyzuje, to może tam występować, co pokazywał nie raz- ostatni spadek formy tego nie przekreśla, każdy je ma. Paulinho? Świetny zawodnik na końcówkę meczu, cenne uzupełnienie składu. Andre i Denis, niby się nie spisują, chociaż ostatnio widać było taką wiosenną jaskółkę nadziei w ich grze. Zobaczymy. Coutinho to klasa sama w sobie, od razu wygląda jakby grał u nas już jakiś czas, a będzie tylko lepiej. Podoba mi się bardziej niż Neymar w pierwszym sezonie u nas, jest ten zryw, szybkość, drybling i nie boi się uderzyć z dystansu, co też się ceni. Vidal raczej gra jako skrzydłowy niż PO, jak już gra nie wychodzi mu to najgorzej, myślę, że niedługo pożegna się z klubem.Paco też gra rzadko, ale jak gra to robi swoje i jak na minuty, które dostaje, to całkiem nieźle wywiązuje się ze strzelania bramek. Dodatkowo mamy obiecujące produkty La Massi, z czego na Carlesa Alenie nie mogę się już doczekać.
To chyba najdłuższy post jaki napisałem, ale jestem ciekaw, czy my naprawdę odstajemy od Realu? Czy jestem po prostu zaślepiony i nieobiektywny? Takie są moje odczucia z obserwacji gry, taka jest moja opinia i chętnie posłucham wszelkich za i przeciw.
2
Przez takich jak Ty człowiekowi aż czasem głupio się przyznać do swojego wyznania...
0
W pełni się z tym zgadzam, ale na papierze też przecież nie mają złej obrony. Dodatkowo problemem często nie jest tylko defensywa, nie zliczę meczów, gdzie w ofensywie istniał tylko Messi.
0
Spokojnie, nasi wiedzą, że trzeba stanąć na wysokości zadania. Myślę, że Valverde jako trener, który dopiero ma okazję powiększyć swój dorobek dokładnie opracuje taktykę z Romą i zyska kilka siwych włosów.
1
Poczekaj do meczu! ;)
3
Dawno nie miałem takiej beki jak z Conte :D
0
To nie to :P. Tak czy inaczej dzięki za chęci.
0
Twarz, dłonie, puponogi ( o cyckach nie wspominam, bo wszystkie i tak są super). Z charakteru dobrze żeby cieszyła się życiem (radosna), była lekko zadziorna żeby nie było nudno, oraz niewinnosc/glupota. Fajnie jak dziewczyna zachowuje się jak taka blondyneczka, ale naprawdę jest inteligentna i można z nią na wszystko złapać temat.
0
Poczytałem trochę o tym, ponoć na nowszych androidach szanowny Microsoft zdecydował, że taki połączony slider będzie dla użytkowników lepszy.
0
Nokia 6, zapomniałem o najważniejszym napisać :D !
19
Dla osób tak chętnie jak Ty dzielących się swą rozległą wiedzą dodam w ramach ułatwienia. Fabrycznie jest to jeden slider, nie da się ich rozdzielić przez wejście w ustawienia ;) .
0
Witam, macie jakiś pomysł, albo sensowną aplikację, która dałaby radę rozdzielić głośność dzwonka i powiadomień?
0
Wiem, że było już dużo "gwiazd youtubea", ale co sądzicie o Viniciusie? Właśnie obejrzałem ten filmik
0
A ktoś z rezerw coś może? Czy ogólnie nic się nie działo?
0
Właśnie odpaliłem meczyk pomyślałem sobie dobra, jeszcze pół godziny, chłopaki na koniec się zepną, a tu niespodzianka xD .
0
Dopiero mogę oglądać, jak wygląda nasza gra? No i jak tam Dembele, Gomes i Denis, dają radę?
0
"Psg 2:0 róbcie screeny" xDDD
0
Ja chyba nie w temacie, o co chodzi z Silvą i fizjologią?
1
Zależy czego szukasz w grze, bardzo atmosferyczne jest Limbo, Cuphead ma swój urok jeśli lubisz ciężkie gry, Rumu ma ciekawą historię, z większych produkcji masz Kingdom Come, jeśli jesteś graczem starej daty i nie przeszkadzają Ci bugi, to gra ma wiele ciekawych i unikalnych mechanizmów, świetne jest "levelowanie" swojej postaci, dla mnie absolutnie genialną grą jest Undertale, jeśli nie przeszkadza Ci pikseloza, multi polecam coś Blizzarda, Overwatch, czy Hotsy, które jak na parodię naprawdę dają radę. Darkest Dungeon ma niesamowity klimat i genialnego lektora, jest wymagająca ale i satysfakcjonująca, Alien Isolation ze straszniejszych, czy jakiś dobry stary mod do Amnezji z tych klimatów. Jeśli lubisz łamigłówki, to polecam The Witness, gra dała mi więcej niż przeczytanie paru książek jeśli chodzi o perspektywę i postrzeganie różnych rzeczy, dużo contentu, który się znajduje jeśli się chce, ale nie jest konieczny do przejścia gry. Ze znajomymi śmieszna jest Magicka, The Forest. No a z takich naprawdę uboższych jest papers please, które o dziwo potrafi wciągnąć, nawet jesli na codzień nie pracujesz jako urzędnik. Trochę chaotycznie, ale pisałem co mi przyszło do głowy :D .
Edit: Zapomniałem o mojej ulubionej od kilku lat gierce, czyli Rocket League, ciężka z początku, ale jak zacznie wychodzić, to jak dla mnie lepsze niż Fifa, czy PES z tematów piłki kopanej. Dodatkowo dla fanów seriali polecam coś Telltale, mi najbardziej przypadł do gustu Wolf Among Us, z innych firm raczej tylko Life is Strange w tych klimatach. Jak lubisz się bawić w naukowca fajny jest Kerbal Space Program, ale i dość wymagający. Jak już jesteśmy w kosmosie, to do zwiedzania dobre jest ostatnio bardzo poprawione (przez twórców i mody) No Man's Sky, ale raczej tylko na kilkanaście godzin, jeśli pasują Ci takie eksploracyjne gierki. Ze strategii ostatnio natknąłem się na bardzo fajną gierkę They are Billions, jedna rozgrywka potrafi wciągnąć na długie godziny!
5
Zidane :D
35
Z dwójki Munir Sandro kiedyś wolałem tego drugiego. Jednak pamiętam ich reakcje po strzeleniu gola Barcelonie i od tamtego czasu gdzie nie przeczytam o Munirze, widzę, że w sercu ma nasz klub. Zostaje życzyć powodzenia i eksplozji talentu.
2
Warto, jeśli jednak spodziewasz się czegoś w stylu poprzedniej produkcji reżysera, Siedmiu psychopatów, to jest to inny film. Bardzo dobrze zagrane postacie, fajna praca kamery, ciekawa opowieść, tylko dziwi mnie tyle nominacji za muzykę, którą w większości chyba przegapiłem (nie liczę utworów w radiu), no ale ogółem bardzo dobra produkcja.
1
Stary film, ale dopiero ostatnio obejrzałem, Memento.
2
Alena najlepszym dryblerem w lidze, dość wysoko w kwestii zdobywanych bramek i potencjału na asysty to nie jest taki zły wynik, nawet jak na 2 ligę.
0
Po avatarze muszę spytać. Na pewno wpisałeś wszysto tam gdzie trzeba?:D
1
Z wyniku tak.
0
Przypomina się Asensio w Superpucharze..