0

@AbelKabel jasne, że tak i wiele to nie będzie znaczyło jeśli potem na Euro szybko odpadną. Co nie zmienia faktu, że wynik abstrakcyjny i nawet nie wiem czy nie idą na jakis rekord w eliminacjach. Średnia 4 bramki na mecz po 8 spotkaniach brzmi bardzo przyjemnie i kibice reprezentacji Portugalii na pewno bawią się zacnie na meczach.

4

Portugalia 32 bramki zdobyte w niecałych 8 meczach eliminacji. Jest wysoko xD

2

@Herato Pan Areczek

0

@Emhyr Gra w lidze, której gwiazda jest Riqui Puig xD

0

Ładnie teraz pograli trzeba przyznać

1

@Ayattar właśnie długo był tylko im się urwał spod klucza na ostatniej prostej xD

0

Jednak przyznaje, że te Wyspy Owcze to poważny rywal jest

0

Raczej nic z tego nie będzie. Jak uda nam się przeprowadzić jedna większa operacje z opłata za transfer w przyszłym roku to będzie więcej niż dobrze, a priorytetem dalej jest klasowa lub utalentowana 6. Do tego trzeba będzie wykupić Cancelo lub kupić innego PO, a Mitoma nawet z rokiem kontraktu tez raczej mniej niż €30-40m kosztować nie będzie+ dalej nie mamy 100% pewności rejestracji Roque zima i możliwe, że trzeba będzie przenieść ta operacje na lato.

1

@Borneo ma to słynne DNA Barcy

5

W naszej sytuacji byłoby pięknie pozyskać za darmo skrzydłowego o takim profilu i to jeszcze z perspektywa rozwoju, ale szczerze mówiąc nie znam tego źródła, a po drugie jak zwykle uwierzę jak zobaczę oficjalke bo jeśli faktycznie zmienił zdanie i nie przedłuży to konkurencja o jego podpis będzie pewnie większa. Skrzydłowych o takim profilu świetnych w pojedynkach nie ka na rynku tak wiele i są bardzo cenieni co widać choćby po cenie Doku, który tez jeszcze jest materiałem na świetnego skrzydłowego, a nie gotowym produktem.
twitter.com/_BarcaInfo/status/1712579512460833082

2

Morata życiowa forma na początku sezonu. Ciekawe jak długo utrzyma i czy przebije 20 bramek(jego rekord) we wszystkich rozgrywkach klubowych.

3

@zodiak_10 to tylko za obecny sezon misiu, a Messi wypisał się z poważnej piłki. Za poprzedni miałby to miejsce spokojnie.

1

Messi i Ronaldo out(btw jak oni się tam znaleźli xD)
De Jong i Alvarez in
twitter.com/BarcaUniversal/status/1712518563230085434
Edit. Jeszcze bym Sake wrzucił za tego gościa z ligi brazylisjkiej na końcu

1

Idąc tym tropem jak teraz z Gimperem czy Zdvpy to trzeba będzie wymienić wszystkich starszych twórców bo każdy kiedyś musiał zrobić jakis głupi/niesmaczny żart, który teraz będzie wyciagany zamiast zająć się prawdziwymi problemami. Polowanie na czarownice rozpoczęte xD

1

@Emhyr Pomyśl co by było jakbyśmy trafili na jakaś poważna grupę w LM znowu. Finansowy pogrzeb.

22

Bez jaj. Zaraz wyjdziemy na Real pomocą Oriol-Roberto-Fermin.

0

@LatajacyHolender to zależy. Może nie do końca sprecyzowałem. Może nie tyle chcą dwóch piłkarzy na pozycje na równym poziomie bo to faktycznie niemożliwe do utrzymania jeśli chodzi o formę, morale zawodników i ze względów finansowych natomiast na pewno chcą kadrę gdzie będą mieli po dwie opcje na pozycje. Dlatego przykładowo Guardiola sprowadza i rozwija głównie zawodników, którzy potrafią grać na przynajmniej dwóch pozycjach(Gvardiol, Bernardo Silva, Doku, Alvarez, Foden, Rico Lewis itd). To realnie daje mu dwie jakościowe opcje na pozycje i łącznie 18-19 bardzo jakościowych zawodników w kadrze. Były momenty, że miał nawet więcej, ale faktycznie zmienił trochę zdanie i zuaważył, że realnie utrzymanie takiej ilości zawodników w formie jest nierealne. Co do Carletto to trochę inny case. On chciałby na pewno jeszcze z 2-3 wzmocnienia, ale wiemy jaka jest polityka transferowa Realu. Natomiast zdania nie zmieniam i każdy topowy trener chce mieć po dwie jakościowe opcje na pozycje. Tym bardziej, że weź pod uwagę reformę LM, KMŚ i powiększenie MŚ. Spotkań przybywa i topowe kluby musza mieć szeroka kadrę. Co do naszej sytuacji klasowa/utalentowana 6 jest konieczna bo nie mamy takiego zawodnika w kadrze. Gundo czy FDJ mogę przejmować te role czasami, ale nigdy typowymi 6 nie zostaną. Tu potrzeba zawodnika o profilu jak Rodri/Kimmich bo bez tego pierwszy poważny rywal nas wypunktuje w LM. Z reszta już nawet z Porto było widać o czym mówię. Nie mamy klasowego pomocnika o tym profilu w drużynie i ściągnąłbym go nawet kosztem czasu na boisku, któregoś interiora.

Jeszcze na koniec niedawna wypowiedź Artety:
“[He brings] better qualities for our game model, it’s very simple,” the boss said. “We want two players per position that can do that, and you saw what happened to Jurrien, it can happen to our goalkeeper, it happened to [Real Madrid's] Courtois.

6

@Barcasub mam wrażenie, że już kiedyś widziałem ten post. To dzieło jakiegoś tutejszego mędrca? xD

4

@jacobFCB oj tak. W stosunki to ona potrafi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@ACRAB95 dokładnie. Taki argument mógłby przejść 10-15 lat temu jak drużyny mogły przeprowadzać realne presezony, a nie tylko traktować je jako źródło pieniędzy w ciągłych podróżach gdzie samych treningów jest niewiele. Do tego liczba spotkań rośnie oraz ich intensywność nigdy nie była tak duża. Mamy większe Euro, będą roszczerzone Mistrzostwa Świata, Liga Narodów, nowy format KMŚ oraz ligi mistrzów.Teraz trzeba mieć przynajmniej 2 klasowych zawodników na jedna pozycje co podkreślają trenerzy.

15

Trochę mnie żenuje tutaj zachowanie hiszpańskiej federacji gdzie na siłe biorą młodego na zgrupowanie i musza sami go przebadać czy na pewno Barcelona ich nie oszukuje(swoją droga trzeba było przysłać lekarza repki do Barcelony). Jakby to chodziło o jakiś duży turniej to rozumiem woleliby mieć pewność choć tez bez jaj żeby sobie nie poradzili bez 16-latka. To nie jest Messi, a jak chcą mieć z niego pożytek przez wiele lat to lepiej go teraz oszczędzać nawet jeśli już potrafi pomoc sportowo.

0

@Albatros Ma na pewno swoje wady natomiast nie uważam, że jest to tak całkowicie bezużyteczne i nie bez powodu jest to bardzo często przywoływana statystyka w dyskusji na temat kreatywności i wpływu na grę ofensywna poszczególnych zawodników(oczywiście nie jedyna). Z reszta powstała ona tylko dlatego żeby docenić i znaleźć tych najbardziej kreatywnych zawodników nawet jeśli z różnych względów nie notują aż tylu asyst. Ma to tez całkiem niezle potwierdzenie w rzeczywistości bo faktycznie od wielu lat w tej statystyce dominują Ci najbardziej kreatywni zawodnicy jak De Bruyne czy Messi.

1

@meteo100 masz jeszcze coś takiego jak chances created gdzie są zliczane asysty+kluczowe podania :DD

0

@Matt_i1992 to takie podanie, które stwarza dogodna sytuacje do zdobycia gola, ale bramka nie pada(wtedy byłoby asysta)

1

Wiedziałem, że będzie miał najwiecej Gundo, ale aż takiego wyniku się nie spodziewałem.
twitter.com/D_Franosz/status/1711359802171928872

4

Jeszcze tak dziś dodam co do występu Ferrana. Można go krytykować za skuteczność(zaliczam tu tez brak przyjęcia przy podaniu Araujo) czy za mało typowych dla 9 ruchów w pole karne, ale jak ktoś pisze, że wygladal fatalnie z piłka przy nodze, w grze wzajemnej i twierdzi, że Lewy wyglada w tych elementach w tym sezonie znacznie lepiej to naprawdę szkoda nawet dyskutować.

0

Kto dziś piłkarzem meczu waszym zdaniem? Moim zdaniem się nie popisaliśmy i chyba najbliżej jestem żeby ja przyznać Felixowi

0

Co do absorbowania uwagi to teraz przypomniał mi się kuriozalny gol uznany Bruno z City w zeszłym sezonie xD

0

Ferran musi częściej znajdować się w polu karnym. Wyjścia do piłek za plecy obrońców ma dobre jak rasowy napastnik, ale za dużo przebywa poza polem karnym, nie czuje momentu kiedy musi je atakować. Tutaj widać, że nie jest 9 i tego nie czuje do końca, a przynajmniej narazie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?