ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@cules100pro nie wiem jaka piłkę preferuje Xabi Alonso, ale styl De Zerbiego raczej nie pasuje mi do końca do tego co od zawsze gra Real i graczy o jakiej charakterystyce maja. Do nich raczej trener lubiący ultra bezpośrednia piłkę się nadaje.
0
@Encore @Vernon_Roche Moim zdaniem to zależy choć tez raczej skłaniam się ku temu, że raczej może być po prostu wartościowym zawodnikiem kadry tzn gracz numer 13-15. Natomiast moim zdaniem ludzie dziś maja zbyt wygórowane oczekiwania do młodych zawodników i często kierują się sympatia do danego gracza i jego medialnością nie zwracając uwagi na jak jest np. wykorzystywany przez trenera. Moim zdaniem Ferran nie jest aż takim średniakiem jak niektórzy sadza bo calkowity średniak nie grałby w takich klubach, nie byłby najskuteczniejszym graczem kadry Hiszpanii ostatnich lat i nie zrobiłby przykładowo 13 g+a w pół roku na początku przygody z Barca. Wielu tez zapomina, że zawodnicy rozwijają się w rożnym tempie np. Bruno w wieku Ferrana odbił się od Sampdorii i dopiero zaczynał swój przełomowy sezon w Portugali, a do dużego klubu trafił dopiero w wieku 25 lat. Lewy w wieku Ferrana również zaczął swój przełomowy sezon w BvB dzięki temu, że podstawowy wtedy napastnik Borussi Barrios złapał uraz w trakcie presezonu, który wykluczył go na dwa miesiące. Potem już miejsca nie oddał.
0
@Reviven moim zdaniem i tak w tym elemencie widać pewna poprawę. Próbuje Raphinha, próbuje Felix, czasem nawet Lewy i Ferran, Romeu+ wybitnie dużo(może aż za dużo) szuka tych uderzeń zza 16 Fermin jak wchodzi na boisko choć trzeba przyznać ze ma dobrze ułożona nogę. Pamietajmy tez, że to ma być dodatkowa broń, a nie nadużywane narzędzie bo jakich byś nie miał wykonawców trzeba pamiętać, że skuteczność takich uderzeń jest zwyczajnie niska. Natomiast dobrze żeby rywal wiedział, że potrafisz i możesz to zrobić w każdym momencie bo nawet jeśli nie zdobędziesz bramki to wymusisz na rywalu doskok, który może uwolnić od krycia innych zawodników i wymusić jakieś błędy w formacji.
0
Gundo co tak biernie zamiast się pokazać Balde
2
Aj, a już ładował powershota Fermin
0
@MesQueUnClub96 długo to trwało, ale nareszcie wrócił
5
Fajnie, że Fermin to inny profil niż nasi pozostali młodzi pomocnicy, bardziej ofensywny i może być tym czwartym pomocnikiem na zmianę z Felixem
Ps. Lewy zachowanie klasa przy bramce
1
Niemożliwy jest przedszkolak haha
0
Felix i Romeu do zmiany. Walczymy.
1
@Veysel tez uważam, że będzie pociecha choć chwile to moim zdaniem potrwa, raczej dłużej niż jeden sezon. W ostatniej dekadzie z buta do Europy z Brazylii weszli chyba tylko Neymar i Gabriel Jesus, ale oni akurat byli technicznie na dużo wyższym poziomie. Roque gra prostsza i bardziej bezpośrednia piłkę. Z tym, że rozwój Jezusa trochę wstrzymały kontuzje.
0
Dziś festiwal błędów w obronie
1
Oj Rapha. Taka akcja…eh
0
@Veysel Ferran tez się potrafi poruszać, a nawet timing i ruch do piłki są jego największymi atutami na co zwracał uwagę Guardiola. Tez oglądam Roque, ale wyciągnie daleko idących wniosków z ligi gdzie się kryje na radar i są może z 3/4 zespoły grające taktycznie raczej mnie nie przekonuje. Co do Suareza przeanalizuj sobie jego karierę i na jakich pozycjach grał na początku kariery i jak się poruszał.
0
@Firestone Nie do końca. Moim zdaniem problemem jest brak schematów w ofensywie żeby pomoc zawodnikom zamiast polegać tylko na ich jakości i błyskotliwości w ataku. Tutaj jest kamyczek do ogródka i jeśli zawodnicy się mocno nie rozwiną to będzie problem z ładna i ofensywna gra na dłuższa metę
0
@Veysel Ale co pokazuje? że narazie nie ma serwisu i pomoc nie dojeżdża. Roque w tej chwili jest gorszy niż Lewy i Ferran i ma co najwyżej potencjał choć tez nie jest typowa 9 jak Lewy, a bardziej rozbiegana jak Ferran
1
Irytuje mnie to bagno, które miało być murawa. Piłka prawie stoi.
0
@kuz No właśnie grał tyłem i te piłki tracił zazwyczaj. Nie był w stanie utrzymać.
2
@kuz trochę przesadzasz. Akurat piłki Lewy dalej ostatnio łatwo tracił mimo, że celownik już nastawił i porusza się tam gdzie trzeba
0
Na Majorce była jakaś ulewa czy celowo tak murawę zmoczyli, żeby się ciężej grało
0
To nie jest mój Ter Stegen
0
@skubi99 i tak i nie. Jakbyś przeanalizował więcej spotkań Mallorci to wiadomo, że jest to zespół z najniżej ustawiona linia obrony w lidze. Grają w niskim bloku praktycznie z każdym. Do tego z Girona zdobyli pierwsi bramke i od razu się okopali, a mimo to Girona potrafiła się do nich dobrać. Moim zdaniem za równo my jak i Real mamy problem z takimi rywalami nie tylko dlatego, że na nas nastawiają się inaczej(choć to tez ma znaczenie), ale nasza gra ofensywna zbyt mocno polega na indywidualnej jakości zawodników i na tym co wymyśla podczas gdy Michel wypracowal w Gironie wiele różnorodnych schematów atakowania. Oczywiście każdy mecz jest inny i nie oczekuje, że zawsze będziemy łatwo sobie radzić z takimi puszkami, ale przy kadrze tej jakości również oczekuje, że pokażemy więcej bo mimo, że np. takie Getafe bardzo nam grę utrudniało to sami tez sobie wkładaliśmy kij w szprychy wieloma decyzjami.
1
@skubi99 Girona dowiozła styl, a od Barcelony już oczekiwać nie można? Dodam, że jeszcze stracili pierwsi bramke i przeciwko nim Mallorca również grała tak samo niskim blokiem jak będzie grać z nami ;)
Oczywiście to będzie najpewniej ciężki mecz, ale nie możemy oczekiwać i akceptować, że w każdym meczu z rywalem w niskim bloku będziemy się męczyć i to przy kadrze tej jakości.
0
@th@les tak, wiadomo, że Ferran i jest to nawet w artykule. Nikt inny z naszego aktualnego zespołu nie ma predyspozycji do gry na tej pozycji(poza Lewym który ta 9 jest ofc). Chociaż szczerze mówiąc sadze, że 45, a nawet 90 minut z tak zamkniętym rywalem to średni pomysł żeby weryfikować zawodnika na danej pozycji. Żeby tak daleko idące wnioski wyciągać tych minut musiałoby być więcej. Uważam tez ze były lepsze spotkania do tego, żeby Ferranowi dać chociaż 15-30min na 9. W każdym razie Lewemu tez przydałby się odpoczynek, a co zadecyduje trener to się okaże.
0
@Rewolucja123 Zgadzam się i zastanawiam się kiedy i czy Xavi to dostrzeże. Fajnym przykładem tutaj z trenerów młodego pokolenia jest De Zerbi. Wiem, że jest teraz na niego hype, ale jego styl i rozwój zawodników jest unikatowy i właśnie raz natknąłem się na jakis wywiad z zawodnikiem, z którym pracował w przeszłości, który opowiadał jak wiele godzin poświęcali na wytrenowanie schematów, że dosłownie obudzony w środku nocy i wrzucony na boisko wiedziałoby jak poruszają się jego koledzy, jak on ma się poruszać i jakie ma możliwość zagrań.
0
Mam jakiś problem z tweeterem/X i nie mogę osadzać wpisów bo wyskakuje za każdym razem jakis błąd, ale polecam nitkę o tym dlaczego mamy tak ogromne problemy z zespołami, które bronią w niskim bloku.
1
Pan Trener znów zadrwi z dziennikarzy i wystawi atak bez Lewego, ale na Seville. Na tak skrajnie nisko ustawiona linie obrony jaka gra Mallorca klasyczna 9 jaka jest Lewy powinna się lepiej odnaleźć.
0
@kuz dobrze, że Gironie nikt nie powiedział, że Mallorca tak gra i ciężko będzie strzelić. Do tego skubani jeszcze pierwsi pechowo bramke stracili ;D
A na poważnie wiadomo, że będzie autobus bo gramy z najniżej ustawiona linia obrony w lidze, ale tez nie może mieć skład o takiej jakości zawsze problemy z takim rywalem. Tez musimy mieć przygotowane jakieś rozwiązania na takie drużyny.
3
@Lionel_Messi10 dla mnie te przewidywania składu przez dziennikarzy to 100% zgadywanka. Już ostatnio miał wyjść taki atak i sadze, że tym razem Xavi znów zadrwi z dziennikarzy. Prędzej się spodziewam takiej lini ataku na Seville bezpośrednio przed LM.
0
@MesQueUnClub96 zagrał tam jakieś 40% swoich spotkań w City. Tez teraz sobie dopowiadasz. Zwracał uwagę, ze ma tam potencjał i może grac na tej pozycji, a nie ze jest gotowa 9. W wieku Ferrana w City to nawet Lewy gotowa 9 nie był, ani Suarez.
https://www.eurosport.com/football/premier-league/2020-2021/pep-guardiola-suggests-ferran-torres-could-fill-striker-role-for-league-champions-manchester-city_sto8319933/story.shtml
0
@MesQueUnClub96 Mógłbym pisać eleborat i przekonywać czemu akurat 9 to jego pozycja i ma tam znacznie większy potencjał niż na skrzydle ze ze względu na swój profil piłkarski, mógłbym napisać ze Guardiola na to zwracała uwagę i podać inne przykłady świetnych napastników o podobnym profilu, którzy zaczynali na skrzydle, ale wiem ze do Ciebie za wiele nie dotrze i każdy piłkarz, który może zabrać choćby 10% minut Lewemu jest wrogiem wiec na tym skończę. Dodam jeszcze żebyśmy się tylko nie obudzili z ręka w nocniku jak Lewy odejdzie bo Roque tez nie jest takim typowym profilem 9 i nie jestem przekonany ze Xavi na niego postawi i go rozwinie.
Ps. Nie jestem przeciwnikiem Lewego, ale oprócz teraźniejszości ważna jest przyszłość, a Lewy nie ma już 25 lat