0

@Swistus172 @cules100pro Panowie romantycy futbolu widzę wierzą w cuda

1

Do Felixa bym się nie przyzwyczajał bo jak zagra cały sezon tak takim poziomie to Atletico ubije super biznes z jakimś angielskim zespołem lub PSG. Na nasze szczęście jeśli De Zerbi odbuduje i rozwinie Fatiego to będzie mógł pełnić podobną role w systemie Xaviego i na to bym bardziej liczył niż „przyjaźń” z Atleti. Przypuszczam, że jeśli uda nam się wykupić jednego z Portugalczyków to będzie to Cancelo.

0

@HanysUF Gundo nie ma 14 tylko Felix

0

I cyk +2,5 gola na kuponie siedzi

0

Wredny Portugalczyk gra na swój lukreatywny kontrakt w Premier League za rok :/

2

Bez jaj jak mi Lipsk po takim meczu kupon zmarnuje. Kuriozum xD

0

Chciałbym dziś w drugiej połowie zobaczyć Ferrana za Lewego na środku, Fermina za Gaviego/Felixa oraz oczywiście europejski debiut naszego przedszkolaka. Mam nadzieje, że szybko zamkniemy mecz i będzie to możliwe.

1

Mam nadzieje, że dziś wyjdziemy mimo wszystko w najmocniejszym zestawieniu żeby załatwić szybko sprawę i jak dobrze pójdzie gdzieś na początku drugiej połowy zmienić zawodników, którzy maja najwiecej minut w nogach. Jakieś większe rotacje zostawiłbym na Celte.

0

Niech Xavi więcej młodego nie męczy na tej lewej stronie

0

Cancelo jak topowy skrzydłowy w tej akcji

0

@Szmulek ustawiony trochę niżej i od razu wyglada lepiej

0

@MesQueUnClub96 Czy ty oglądasz mecze w ogóle? Faktycznie Ferran super obsłużony został. Wszystko w tempo idealnie nie ma się do czego przyczepić

0

@Rewolucja123 trochę się tego obawiałem. W tym systemie Ferran moim zdaniem powinien grać w środku na 9.

0

Cancelo technicznie widać, że kozak i świetnie czuje grę pozycyjna, ale z ta nonszalancja trochę przesadza :D

0

@Rewolucja123 nie wiem czy to idzie naprawić bo jeśli chodzi o pressingi i grę obronna zawsze wygladal słabo i nawet Simeone tego nie zmienił. Wiec jedyna nadzieja, że jego atuty ofensywne będą przeważać te wady. Myśle, że aktualnie na tej pozycji i tak pierwszym wyborem z mocnymi rywalami będzie jeżdżący na dupie Gavi nawet kosztem jego rozwoju.

0

@kamilop jak zostanie przyklejony do lini bocznej to mi ręce opadną

0

@AbelKabel Felix nie, ale Ferran może być na co zwracał uwagę sam Guardiola choć Xavi tego chyba nie widzi lub nie chce widzieć ze względu na status Lewego

https://www.eurosport.com/football/premier-league/2020-2021/pep-guardiola-suggests-ferran-torres-could-fill-striker-role-for-league-champions-manchester-city_sto8319933/story.shtml

0

@Emhyr Które mecze bo w tym sezonie za wiele nie grał? W presezonie wszystkie spotkania jako 9. U Guardioli również był rozwijany na 9. Jak przeanalizujesz jego wszystkie bramki z Barcy i Repki to również większość strzelił z pozycji środkowego napastnika(nawet jeśli to nie była jego pozycja na papierze dlatego radzę zobaczyć powtórki bramek i jego zachowanie w tych akcjach). Moim zdaniem Ferran może grać i być rozwijany na dwóch pozycjach czyli 9(najlepsza opcja, świetny ruch na wolna przestrzeń i jak jest w formie wykończenie z obu nóg) lub prawy skrzydłowy/napastnik ale koniecznie z możliwością zejścia do środka i atakowania pola karnego(jak w ostatnim spotkaniu repki), a nie przyklejony do lini.

Ps. Zobacz na jakich pozycjach grał w jego wieku Suarez zanim został 9 na stałe. To również taki rozbiegany typ napastnika z świetnym ruchem za plecy obrońców.
Ps.2 jako bonus zdanie Guardioli w tym temacie

https://www.eurosport.com/football/premier-league/2020-2021/pep-guardiola-suggests-ferran-torres-could-fill-striker-role-for-league-champions-manchester-city_sto8319933/story.shtml

0

@DzizuSS Wspominał o tym w wywiadzie z Mateuszem Święcickim( okolice 15 minuty wywiadu) przed zgrupowaniem, że ważne dla jego formy będzie gospodarowanie jego siłami przy takim natężeniu spotkań i tutaj podał przykład jak zarządzał jego czasem na boisku Hansi Flick, który nie bal się go ściągać czasem 15-30min przed końcem meczu. Podobno już rozmawiał o tym z Xavim przed sezonem choć efektów jeszcze nie widać. Co będzie dalej? Zobaczymy.

@th@les Tak, generalnie się zgadzam i mam nadzieje, że Lewy wróci jeszcze do wysokiej dyspozycji choć to jak długo utrzymuje się ta apatia jest bardzo niepokojące, a na początku tego sezonu już mamy kulminacje gdzie prawie wszystko robi źle i tak słabego Lewego chyba nigdy nie widziałem. Inna sprawa, że mam silne przeczucie ze to jego ostatni sezon w Barcy. Jego pensja jest progresywna i najwyższa będzie w następnym sezonie i już czuje ten pressing jaki media zaczną na nim stosować najpóźniej za rok przed wakacjami choć może już do tego dojść w styczniu. Moim zdaniem w obecnej sytuacji szanse na 9 powinien otrzymać Ferran i nawet nie tyle co ma teraz grać wszystko zamiast Lewego co powinni dzielić między sobą więcej minut. Uważam, że ma chłopak predyspozycje do gry na tej pozycji co zauważył sam Gaurdiola i taki typ napastnika zawsze sobie w Barcelonie radził lepiej niż typowe 9(rozbiegany, atakujący przestrzeń za plecami obrońców jak Suarez czy Eto) i nie mówię, że nagle ma grać wszystko, ale musi zostać nagrodzony za wysoka formę i przy aktualnej formie Lewego uważam, że warto, a nawet trzeba to przetestować dopóki nie ma Roque(który tez będzie potrzebował czasu na rozwój i aklimatyzację). Jak wypali to możliwe, że w przyszłym sezonie to Ferran i Roque będą walczyć o miano podstawowego napastnika Barcy.

4

Ruch na wolne pole super, ale to trzeba skończyć Ansu

1

Jeśli już Ferran ewentualnie miałby zagrać „na papierze” z lewej strony to tylko jako ten podwieszony napastnik/ofensywny pomocnik w ulubionym systemie Xaviego. W innym przypadku trener znów zrobi chłopakowi krzywdę i prędzej czy później go zablokuje. Osobiście wolałbym go na prawej z możliwością zejścia do środka i atakowania pola karnego jak w reprezentacji(jego naturalna pozycja) lub nawet na 9 choć przestałem się łudzić, że to się wydarzy bo Lewy niezależnie od formy jest absolutnie nietykalny i co gorsza nawet niezmienialny.

0

@LaLigaPD to było często takie balansowanie na krawędzi i na nasze szczęście się udawało, ale wiecznie tak nie będzie. Musimy iść do przodu, rozwijać sie, a wielu zawodników ma niestety zastój lub nawet regres(Fati, Torres, Gavi)

@PatrykBarca bierz pod uwagę jak bardzo doinwestowaliśmy kadrę rok temu. Poprzedni trenerzy nie mieli tego luksusu. Podjęliśmy dużo ryzyko finansowe i nie można w 100% powiedzieć ze się opłaciło. Przez wczesne odpadniecie z europejskich pucharów straciliśmy mnóstwo pieniędzy i dalej przekraczamy limit La liga co ogranicza/utrudnia kolejne wzmocnienia.

2

No to teraz wypada się trenerze zastanowić czy nasze wyniki są efektem dobrej gry i rozwoju drużyny czy jakości indywidualnej, która górujemy nad praktycznie cała liga może z wyjątkiem Realu. Jakości nie tyle wynikającej ze znacznego rozwoju zawodników, którzy pracują z Xavim od początku co jakościowych transferów jak Kounde, Christensen, Raphinha czy Lewy. Tych co przyszli teraz jeszcze nawet nie liczę bo dopiero się okaże ile nam dadzą. Jeśli bylibyśmy w stanie nawiązać gra do okresu z początku 2022 to dla mnie narazie mógłby mieć Xavi okres ochronny gdzie nie ma parcia na trofea, ale musiałbym widzieć rozwojów indywidualny i kolektywu. Skoro trener i zarząd obrał inna drogę to będzie rozliczany za wyniki i kolejne wpadki w Europie nie przejdą bez konsekwencji.

5

@sintesox tak zwany specjał zakładu xD

0

Z cyklu alternatywna rzeczywistość choć chciałbym to zobaczyć w jakimś spotkaniu

Ps. Może na Betis tylko za Lamine wstawiłbym Raphe co by młody odpoczął

1

@Lionel_Messi10 taki skład od Alberta Blayi Sensata latał po tweeterze i chętnie bym to faktycznie zobaczył w jakimś spotkaniu

0

@Gaz ale czego oczekujesz od zawodnika, który dostał 63 minuty na możliwe 360 w lidze? Zrobił w tym czasie 2 bramki i poza spotkaniem z Ossasuna, gdzie atak był odcięty i nikt z przodu się dobrze nie pokazał to zawsze dawał impuls. Z Villarealem miał kluczowe podanie(które powinno zostać zamienione w asystę), 3 wygrane pojedynki na 4 oraz 1/1 udanych dryblingów w niecałe 30min. To by było na tyle z tego „mało dawał oprócz goli”. Jak na ochłapy, które dostaje dał wystarczające powody żeby zacząć go uczciwie traktować i dać szanse w pierwszej jedenastce tym bardziej przy tragicznej formie naszej podstawowej 9. Już nawet pominę, że jesli weźmiemy pod uwagę presezon i początek sezonu zaliczył już praktycznie 3/4 różne pozycje co raczej nie sprzyja budowie formy i jakiejś stabilności szczególnie u młodego zawodnika, a mimo to cały czas daje radę i utrzymuje formę. Póki co trener rzuca mu kłody pod nogi i jesli dalej tak to będzie wyglądało to pewnie skończy się na krótkim skoku formy jak piszesz.

1

@AlexDark00 dlatego moim zdaniem powinien być rozwijany jako 9, a nie skrzydłowy. Na tej pozycji ma większy potencjał. Wystarczy zobaczyć z jakich pozycji najczęściej atakuje pole karne i strzela bramki.

4

@stickie jak nie będzie gry, stabilności i zaufania trenera to szybko się pewnie skończy

2

Sharknado 2023/24. I will be there no matter what.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?