0

@Naker już nie będę przepisywał wszystkich wartości, ale jak wejdziesz na sofascore w profil Felixa na samym dole ma liczbę udanych dryblingów wraz z ich skutecznością oraz liczbę wygranych pojedynków na mecz wraz z ich skutecznością. Następnie sprawdź profile Fatiego oraz Torresa i np Dembele żeby zobaczyć jak to wyglada u zawodnika, który naprawdę potrafi dryblować. Najlepiej sprawdzaj te same rozgrywki czyli np. La liga i tu możesz sprawdzić kilka ostatnich sezonów. Wtedy zobaczysz o czym pisze i ze żaden drybler z Felixa.

0

@Dynak @ObiektywnyKibic121 to jest usprawiedliwianie bardzo na siłe. Fakty są takie, że odkąd trafił do Atletico 4 lata temu nie potrafił utrzymać nawet równej wysokiej formy dłużej niż 2/3 miesiące, a grał z różnymi zawodnikami i w różnych systemach. Gra w Benfice nie ma co się nadmiernie sugerować bo był to raptem jeden sezon, a w Portugalii to i Grimaldo wygladal jak gracz na topowe zespoły. Mało to znaczy. Nawet w lidze mistrzów wtedy nie grał. Do tego ma dramatyczny charakter i sporo zarabia. Kibice sobie ubzdurali, że jeszcze może być wielkim piłkarzem bo kiedyś dostał Golden Boya czyli nagrodę za potencjał, a nie realna jakość oraz Atletico wydało na niego kupę forsy za co w zamian dostają fochy i brak szacunku. Już nie wspominając, że jest leniwy co sugerował Lampard oraz żaden poważny klub ani trener nie chce z nim pracować. Ciekawe dlaczego hmm? Nikt tez nie zwraca uwagi na jego profil piłkarski oraz zawodników, z którymi będzie walczył o miejsce w składzie, a potem będzie wielkie zdziwienie jak się z ławki nie podniesie i zacznie się kwas. Z reszta gdyby kibice zwracali uwagę na profil piłkarski zawodników, a nie same nazwiska to nie było by zdziwienia czemu De Jong nie zostanie nigdy samotnym pivotem czy Coutinho nigdy nie mógł zostać następca Iniesty.

0

@PatrykBarca nie jest. Wystarczy zobaczyć jego heatmapy z ostatnich dwóch sezonów PL. Jest praktycznie wszędzie od wysokości swojego pola karnego do pola karnego przeciwnika, ale wyżej nie podbiega zbyt często. Nie biegnie do lini końcowej, nie wspomaga tak bardzo skrzydłowego. Natomiast faktycznie odnajduje się w grze kombinacyjnej i ma świetne ostatnie podanie.

O tym mówię:
Fresneda
https://zapodaj.net/plik-pVl73KlbUR

Cancelo
https://zapodaj.net/plik-GN67KW1rSL

0

@PatrykBarca w teorii się zgadzam choć ostani czas w karierze Cancelo budzi wątpliwości. Natomiast skoro możemy sprowadzić Cancelo i być może Felixa to moglibyśmy sprowadzić na wypożyczenie Cancelo i Fresnede jako zmiennika do nauki tym bardziej, że nie mamy ani jednego nominalnego PO. Choć przy Cancelo zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa czyli jego profil piłkarski. Oczekujemy raczej prawego obrońcy co będzie biegał przy lini bocznej na całej długości i obiegał prawego skrzydłowego wspomagając go w ataku, a Cancelo takim graczem nie jest. Najlepszy jego czas to ta rola fałszywego bocznego obrońcy, który w trakcie ataku wchodził w role kolejnego interiora jak Zinchenko, Alba czy Guiterez w Gironie.

0

Opłata za transfer łącznie ze zmiennymi bardzo zbliżona do rocznych zarobków Felixa(wg źródeł €14/15m brutto). Wiadomo dochodzi jeszcze pensja Fresnedy, ale on zarabia akurat niewiele i byłby na dole drabinki płacowej.
twitter.com/_BarcaInfo/status/1694997380624470025

1

@kakusus oglądałeś chociaż kilka spotkań z jego udziałem? Przecież on wcale nie ma dryblingu. Twierdzisz, że potrafi dryblować, a jego statystki dryblingów z ostatnich kilku sezonów nie odbiegają od tych, które prezentuje Torres i Fati, których się tutaj tak krytykuje za brak dryblingu. Raphinha prezentuje się nawet w tej statystyce lepiej. To nie jest żaden powrót do 4-3-3 tylko jeśli przyjdzie będzie tym fałszywym skrzydłowym/ofensywnym pomocnikiem w naszym systemie z 4 pomocników.

7

I am very disappointed in you Mr Xavier Hernandez Creus. W każdym razie jeśli już miałoby do tego dojść na wyżej wymiernych warunkach to idzie to jakoś przeżyć choć nadal jestem przeciwnikiem tego zawodnika i wole dać szanse graczom, których mamy w składzie niż temu roszczeniowemu dziecku.

0

@AlphaNumeric mea culpa

8

Z jednej strony przy tym, że większość naszych stoperów miewa mniejsze lub większe problemy z urazami warto go mieć w obwodzie, ale z drugiej strony jak ma u nas grzać ławę i grać ochłapy to może lepiej żeby odszedł do Girony na wypożyczenie albo sprzedaż 50% karty zawodniczej jak to często robi Real, a jak się rozwinie to jeszcze będziemy mieli z niego pociechę finansowa lub sportowa. Warunki do rozwoju tam są naprawdę dobre w każdym razie, a już na pewno trener który potrafi pracować z młodymi zawodnikami.

27

Zastanawia mnie podejście niektórych gdzie w przypadku urazów Dembele zawsze był szklany i nieprofesjonalny, ale Pedri i Araujo to już wina wszystkiego dookoła. Żeby nie było nie uważam teraz, że Pedri i Araujo są winni swoich urazów choć na pewno są bardziej podatni od reszty zawodników, ale drażnią mnie te podwójne standardy w zależności od sympatii do zawodnika.

2

@cinero1996 Dembele pierwsze dwa sezony w dorosłej piłce również okaz zdrowia

0

@Fake69 tak, wydaje się, że raczej zbyt często na 3 napastników grać nie będziemy skoro nawet na takie puszki jak Getafe czy Cadiz tak nie wyszliśmy. W każdym razie jeśli już Xavi się zdecyduje tak wyjść na jakis mecz to musi zdecydować się na jednego z tej dwójki bo wystawianie Yamala jak i Raphy na lewej mija się z celem.

0

@Fake69 słabo. Może ewentualnie w naszym systemie z 4 w pomocy pełnić role ofensywnego pomocnika/podwieszonego napastnika, ale typowego lewego skrzydła grać nie powinien. Z reszta co za problem go rotować z Raphinha czy Ferranem na prawej. Nawet nie powinien przesadnie dużo grać w tym wieku z seniorami dopóki się nie wzmocni fizycznie.

12

Bez jaj. Jest z czego rzeźbić, teraz kolej na ruch trenera.

0

@tbas można odnieść wrażenie, że większość majac do wyboru 18 latka z potencjałem i topowego gracza, ale w wieku przykładowo 29 lat wolałaby tego pierwszego xD

0

Zagadka. Ilu dostępnych nominalnych pomocników musi mieć Xavi, żeby zdecydować się grać na 4 w lini pomocy?

1

@Firestone jak my już ustalaliśmy obowiązkowy wykup Cancelo po wyjściu z grupy bo wiemy ze nie będziemy musieli wtedy płacić

1

@tbas na jednym można budować zespół, ale na drugim już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@y13 jedno nie wyklucza drugiego

1

@mekston Podobno wypada na parę tygodni, a przynajmniej tak donosi Toni Juanmarti

0

Do tych, którzy chcą Felixa u nas. Co wy w nim widzicie? Przecież tam się prawie nic nie zgadza zaczynajac od charakteru(tak wiem zły Simeone i dlatego żaden innych poważny trener go nie chce). Sportowo tez nie przekonuje. Nie dość, że gra na tej samej pozycji na której może grać od nas co najmniej 2/3 zawodników to jeszcze nie gwarantuje wyższego poziomu sportowego, a jako rezerwowy pewnie zaraz by pokazał swój kryształowy charakter. Z reszta o jakim poziomie sportowym mówimy skoro chłop w poważnej lidze nigdy nie zagrał nawet równego i dobrego pół roku. Dwa/trzy miesiące max i powrót do punktu wyjścia. Moim zdaniem miałby zły wpływ na drużynę, a do tego za grosze tez nie gra. Jego ewentualne przyjście wyglada źle, a jakby jeszcze miało oznaczać odejście Ansu/Ferrana to nawet jeszcze gorzej. Już nawet nie trzeba przypominać, że trener go zdecydowanie odrzuca co powinno zakończyć temat gdyby Laporta nie chciał zrobić dobrze Mendesowi.

8

@Culer_1906 czy kradzież to się okaże bo w ostatnim czasie miewał sporo problemów

2

@AlwaysBlaugrana
https://zapodaj.net/plik-5zuRyp3NVF

To spójrz jak został zarejestrowany xD

0

@Rewolucja123 aż tak?
widocznie jestem nie na bieżąco xD

1

@Rewolucja123 myśle, że pół punktu to mała rozbieżność

0

Właśnie obejrzałem Hola LALIGA i muszę powiedzieć, że jest wysoko drodzy koledzy. W redakcji zdecydowanie jest wysoko i chyba tyko poczciwemu Tomaszowi Ćwiąkale się nie udzieliło.

1

@333tricampeones333 bo Kessiego kupują od nas, a Otavio od Porto. Mam nadzieje, że pomogłem.

9

Życzę chłopakowi, żeby przede wszytkim przestał być rzucany losowo po każdej pozycji w lini ataku, a zaczął być dużo częściej wystawiany na 9 gdzie notuje najlepsze występy(nie mówię, że ma Xavi od razu Lewego wysłać na księżyc, ale w jego wieku i przy aktualnie formie jakby go zmienił Ferran na 20-30min lub nawet czasem zastapił to jednemu i drugiemu by to wyszło na dobre) i skad zdobywa najwiecej bramek. Nawet w ostatnim spotkaniu mimo, że został znów rzucony na lewe skrzydło to bramkę zdobył z pozycji środkowego napastnika. W zeszłym sezonie również przeważnie jeśli już udawało mu się zaliczyć dobry występ albo zdobyć bramke miało to miejsce z pozycji środkowego napastnika lub ewentualnie prawego skrzydła i tych pozycji powinien się Xavi trzymać. Kto wie, może w przyszłym sezonie to nie z Lewym, a Ferranem będzie Roque rywalizował o miejsce w składzie.

4

@Maker0 moim zdaniem brak gry na jeden kontakt wynika z braku schematów/automatyzmow w ataku, a nie odgórnych założeń zakładających utrzymanie posiadania za wszelka cenę. Z reszta Xavi wielokrotnie podkreślał czego w trakcie posiadania oczekuje od swoich zawodników. Warto np obejrzeć filmik na YT Xavi Masterclass gdzie to objaśnia. Inna sprawa, że my zwyczajnie źle wychodzimy na takie puszki jak Cadiz. Zamiast zagrać z dwoma skrzydłami żeby ich trochę rozciągnąć i zrobić sobie więcej miejsca to my jeszcze zagęszczamy środek, gdzie już jest ciasno i tylko ułatwiamy obronę rywalom.

1

@bartekvisca paradoksalnie widać w sposobie ich pracy pewne podobieństwa ;D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?