ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Firestone brawo Oriol
1
@neolodz niesamowita odwaga wyzywać z anonima w sieci. Rodzina musi być dumna z twojej kultury osobistej. Życzę więcej luzu. Pozdro
1
@neolodz poluzuj trochę bieliznę bo chyba Cię za bardzo uciska. Spinasz się o to, że redakcja wykonuje swoją prace. Jeszcze raz przypominam, że nikt Ci czytać tego nie karze. Są też inne artykuły, które może bardziej zadowolą jaśnie Pana.
Okienko transferowe wchodzi w decydująca fazę i lada chwila zaczynają się rozgrywki ligowe. Ten okres zawsze obfitował w plotki. Za równo te bardziej wiarygodne jak i te mniej. Natomiast to nie jest wina redakcji. Dalej przypominam, że oni tylko wykonują swoją prace, a ty możesz te artykuły omijać.
3
@neolodz dziennikarze wypuszczają plotki. Redakcja tłumaczy i wrzuca na stronę żebyśmy byli ze wszystkim na bieżąco. Na tym polega ich praca. Jak Cię to nie interesuje to nie musisz czytać, ale ilość komentarzy pokazuje, ze jednak wiele osob interesują takie treści.
1
To ma nawet swoje określenie w języku francuskim. Déjà vu
A na poważnie żeby to było możliwe musiałyby zaistnieć bardzo dla nas korzystne finansowo warunki tej operacji. Co do samego zawodnika tez mam swoje wątpliwości. Serce mówi, że jest to nadal zawodnik o największym naturalnym talencie jaki pojawił się w erze Messiego i jeśli mu się tylko chce to nadal potrafi być wielki. Natomiast rozum pyta czy na pewno jeszcze mu sie chce oraz czy zdrowie dopisze. Wiele pytań, mało odpowiedzi.
2
@michal1899 Alonso spokojnie może grać z zespołami z drugiej 10 La liga, a podstawowa różnica pomiędzy tym czy zmiennikiem będzie Alonso czy nie bedzie go wcale jest taka jak wymieniłem wyżej czyli obawa o zdrowie i forme Balde. Nie możesz jednym zawodnikiem grać całego sezonu na wszystkich frontach. Zajechany/kontuzjowany Balde tez nam się nie przyda. Widzieliśmy ten schemat już kilka razy z Alba w poprzednich latach gdzie brakowało mu paliwa na wiosnę, a mówimy o dojrzałym zawodniku, któremu dużo łatwiej utrzymać stabilna formę cały sezon niż nastolatkowi. Efekt zajechania zawodników tez widzieliśmy w tym sezonie na przykładzie Pedriego oraz Gaviego(jeden problemy z urazami, a drugi kompletnie bez formy od lutego), a oni jeszcze mieli chociaż jakichkolwiek zmienników. Niezależnie czy Alonso zostanie czy nie, Balde musi mieć kogokolwiek kto go czasem odciąży i to najlepiej zawodnika, któremu Xavi chociaż w minimalnym stopniu ufa, a nie takiego któremu da 500minut przez cały sezon tylko z konieczności.
8
Generalnie jestem za. Jedyne zmartwienie to brak zmiennika dla Balde co może odbić się na jego zdrowiu oraz formie. Chyba, że Xavi zrobi z Abde wachadlowego bo widzę też taka możliwość.
Edit. Skoro Xaviemu podoba się Valle to problem się może szybko rozwiązać choć nadal mam pewne obawy czy zwyczajnie nie zajedzie Balde
5
Rel
twitter.com/TrollFootball/status/1687453193389608960
0
@Barca1922 nie powiedziałbym, że mam szczególnie duża wiedzę na temat młodych zawodników, a zawodowo nie jestem kompletnie z piłka związany. Dużą wiedzę ma Piotrek @ViscaBarca123 czy @JarekS , który jest zawodowo związany z piłka i nawet pracuje w klubie na poziomie pierwszej ligi francuskiej ;D. Ja po prostu lubię czytać analizy(szczególnie na tweeterze, ale również wyżej wymienionych panów) osób, które się dobrze znają na futbolu młodzieżowym(np. scoutów lub również freaków) oraz czasem oglądam potem spotkania tych najciekawszych zawodników :D
Jeśli chcesz mogę Ci podrzucić konta na tweeterze znanym teraz jako X, które maja dużo ciekawych analiz młodych zawodników.
2
@Soetie dalej nie ma w oficjalnym spotkaniu. W każdym razie nic to nie zmienia. Nie masz porządnej próbki do oceny w dorosłym futbolu. Ten najtrudniejszy krok czyli przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej dopiero przed nim. Na tym etapie to bardzo wyróżniający się junior w swoim roczniku, ale nic więcej. Duzo więcej będzie można powiedzieć o jego potencjale i jakim piłkarzem może być w przyszłości jak już rozegra ten sezon/dwa w dorosłej piłce.
1
Dla chętnych szczegółowa analiza młodego
https://footballtalentscout.net/2023/03/20/noah-darvich/
25
@zwolaczek z tym porównaniem ich talentów bym narazie nie szalał bo Noah nie ma nawet minuty rozegranej w dorosłej piłce, a Guler pokazywał się już z dobrej strony grając z dorosłymi zawodnikami. Na ten moment porównanie całkowicie bez sensu.
0
@Emhyr rośnie kolejny super-agent xD
33
W Barcelonie to już chyba zawsze będzie wspominany z estyma. Przyszedł za darmo, grał z pół-darmo, świetnie się zaprezentował sportowo, uwielbiany w szatni, a na koniec dał jeszcze Barcelonie zarobić. To wszystko tylko w pół roku. Transfer idealny.
twitter.com/BarcaUniversal/status/1687450126007128064
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
6
Czasami naprawdę mam wrażenie, że te nasze cele transferowe wyznacza maszyna losująca, która co jakis czas resetujemy dla urozmaicenia. Brak ładu i składu. Jedyne wyjaśnienie to, że jednak mamy już na oku jakiegoś szeroko grającego skrzydłowego z dryblingiem, ale nie zapowiada się.
Inna sprawa to, że nie wierze ze Villareal nam go puści.
twitter.com/MacMiko69/status/1687405128133881856
0
@AllBundy Tak powiedział tylko po to żeby go wypuścić za darmo wraz z końcem kontraktu. Ma to sens.
1
@BARCA1899Messi nie wiem jak to w tej chwili wyglada w porównaniu do jego parametrów fizycznych sprzed kontuzji. Taka wiedzę maja tylko osoby pracujące w klubie, ale gołym okiem widać, że w porównaniu jeszcze do początku roku jest duża poprawa dynamiki i szybkości u Fatiego. Obejrzyj choćby jego występ z Chorwacja i jak radził sobie z Juranoviciem, który wolny nie jest. Moim zdaniem to napawa optymizmem i jest nadzieja, że jeszcze będzie ważnym zawodnikiem dla Barcelony. Nie wiem czy największa gwiazda, możliwe ze nie z powodu wszystkich urazów, które już przeszedł, ale uważam ze dalej może odgrywać ważna role.
1
Kurczę szkoda, że Messi nie przyjął naszej nieformalnej oferty. Teraz jak człowiek widzi jak świetnie nam idą sprzedaże zawodników to jednak trochę żal bo mógłby zostać szybko zarejestrowany i miałby godne pożegnanie na miarę najlepszego piłkarza w historii naszego klubu i futbolu.
6
Klasyk, a potem się okazuje, że dalej jesteśmy w topce najwiecej wydających zespołów na pensje.
twitter.com/michalgajdek/status/1686851799494385664
2
@Firestone A ja pójdę na przeciw opinii publicznej i powiem, że Darwin Nunez dalej ma papiery na duże granie. Przeskok z ligi portugalskiej był narazie dla niego bardzo trudny choć i tak miał swoje momenty. Moim zdaniem zaskoczy jak nie w tym to najpóźniej w następnym sezonie.
0
@Bagsik88 jeśli nie widzisz tutaj różnicy to sorry, ale nie mamy o czym rozmawiać.
0
@Bagsik88 ok, myślałem, że to jasne, ale w takim razie powtórzę to samo tylko wyrażę się bardziej precyzyjnie. Różnica finansowa i wizerunkowa pomiędzy odpadnięciem w 1/8 LM, a pierwszych rundach fazy pucharowej LE jest ogromna.
0
@Bagsik88 nie zgodzę się, że byli tylko trochę lepsi w europejskich pucharach. Różnica finansowa oraz wizerunkowa pomiędzy nawet odpadnięciem w 1/8 LM, a pierwszych rundach LE jest ogromna.
0
@Bagsik88 ostatnie trzy sezony w europejskich pucharach:
-Barcelona: 1/8 LM, 1/4 LE, 1/16 LE
-PSG: 1/2LM, 1/8LM, 1/8 LM
I tak naprawdę to powinno wystarczyć, ale pójdźmy dalej skoro już o tym wspomniałeś.
Trofea w ostatnich trzech sezonach:
Barcelona: 3(La liga, Puchar Hiszpanii, Superpuchar)
PSG: 5(Liga x2, Puchar Francji, Superpuchar x2)
Naprawdę mamy lepsze wyniki? Tak naprawdę porównanie w europejskich pucharach powinno zakończyć ta dyskusje bo mój wątek dotyczył PROJEKTU SPORTOWEGO.
To akurat jest mało istotne, ale skoro już się tym sugerujesz to w ostatnich latach PSG tez miało więcej zawodników w pierwszej 30 ZP oraz ich zawodnicy byli wyżej notowani, a Golden Boya nawet nie skomentuje.
0
@Bagsik88 Ale ja pytam przede wszystkim o projekt sportowy, a nie marketing itd choć i tutaj PSG bardzo urosło przez ostatnie lata. Oczywiście gramy tez w lepszej lidze i jesteśmy historycznie dużo lepszym zespołem natomiast oni są w stanie więcej płacić zawodnikom i maja lepsze wyniki sportowe co moim zdaniem będzie miało większe znaczenie. Lepsi zawodnicy? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Dlaczego w takim razie od 3 lat osiągamy dużo gorsze od nich wyniki w Europie? Serio. Zachowajmy chociaż trochę obiektywizmu.
2
Info mundo, że Dembele wybrał PSG dla projektu sportowego tak jest dla mnie samo wiarygodne jak 50 innych, które się pojawiły przez te 2 dni i ma tylko grzac ludzi natomiast dziwi mnie, że jest z tego taka szydera bo biorąc pod uwagę, że w ostatnich kilku sezonach PSG mogło wypadać słabo, a i tak miało lepsze wyniki od nas czyli na ten moment są zwyczajnie sportowo lepsi. Jak porównywamy sferę organizacyjna to zarówno u nas jak i u nich jest bajzel, układy i wiele nieprzemyślanych decyzji, a różnią się od nas tutaj tylko tym, że maja znacznie więcej pieniędzy. Serio co czyni nasz projekt sportowy lepszym? Pytam poważnie.
6
@bari_94 najbardziej to szkoda, że Chukwueze odszedł do Milanu. Profil się zgadzał, a przy tej cenie byłby to ruch praktycznie bez ryzyka.
0
@Faro jak my wstawaliśmy w środku nocy/nad ranem to w stanach był wieczór poprzedniego dnia. Czyli jak wpłaca klauzule na chwile przed północą w USA to w Europie i Azji już będzie od kilku do kilkunastu godzin 1 sierpnia. Klauzula jeśli mamy rozumieć zmienia się kiedy mija 31 lipca na całym świecie.
7
@Faro czyli kilka godzin przed czasem geniuszu xD