5

Kessie na liście Chelsea. Pochettino bardzo go lubi. Info od Matteo Moretto

1

@Emhyr Może coś potarguja, ale więcej niż €25-30m raczej Barca nie dostanie

2

Jeszcze jak xD
twitter.com/nocontextfooty/status/1674042004542464000

3

Nie daj się prosić Franck ;D

3

@Lewandinho Diaz bardzo ciekawy i dobrze prosperujący zawodnik, ale naprawdę wyżej cenisz zawodnika, który nie rozegrał nawet minuty w europejskiej piłce od tak uznanego zawodnika jak Brozovic? Diaz może być w przyszłości świetny, ale nie musi, a Brozovic to niezbędna jakość na już żeby moc walczyć w Eurpejskich pucharach. Gdyby przyszedł sam Diaz prawdopodobnie na sam czas jego nauki i przystosowania do europejskiego futbolu popełniłaby sporo błędów, na które szczególnie w lidze mistrzów nie możemy sobie pozwolić bo finansowo skutki będą opłakane biorąc jeszcze pod uwagę, że nie będziemy grać na Camp Nou i przychody będą znacznie mniejsze. Pamiętaj też, że to absolutnie kluczowa i najtrudniejsza pozycja w drużynie gdzie doświadczenie jest szczególnie ważne. Nie bez powodu Xavi tak nalega na klasowego zawodnika i co chwile zwraca uwagę, że wzmocnienie tej pozycji to absolutny priorytet.

20

Oj ciężko La bambie dogodzić widzę i trzeba kilka spraw wyjaśnić bo po niektórych komentarzach można się za głowę złapać. Może do nas przyjść finalista ligi mistrzów i medalista mistrzostw świata pasujacy profilem i to poniżej ceny rynkowej, a niektórzy się zachowują jakby był niegodny gry w Barcelonie(swoją droga kto w takim razie jest godny) i pełno narzekań, a to ze stary, a to drewniany czy ze przychodzi z Wloch, a każdy szanujący się ekspert z La Bamby wie, że skoro Kessie i Pjanic nie wypalili to znaczy ze zawodnicy z Włoch tu nie pasują i kropka. A teraz już poważnie.
1. Wiek- Brozovic kończy w tym roku 31 lat, a nie 41 i spokojnie jeszcze kilka lat gry na najwyższym lat przed nim. Dobrze wiemy jak „nieśmiertelni” są Chorwaccy pomocnicy, a Brozovic dopiero co pol roku temu pobił rekord przebiegnietych kilometrów w jednym spotkaniu mistrzostw świata i zjazd fizyczny mu w najbliższym czasie nie grozi.
2. Zawodnicy z Włoch. To nie gra we Włoszech jest problemem tylko ściganie stamtąd nieodpowiednich zawodników. Każdy kto widział chociaż kilka spotkań Kessiego w Milanie wiedział, że jest to antyteza Barcelońskiego pomocnika i jedyne logiczne wytłumaczenie tego ruchu to okazja rynkowa na której można później zarobić. Co do Pjanica mnie tez zawiódł, ale tutaj już było widać obniżkę formy pod koniec kariery we Włoszech. Bośniak również nigdy nie dysponował takimi parametrami fizycznymi jak Chorwat.
3. I moje ulubione czyli nazywanie Brozovica „drewnem” tudzież zawodnikiem surowym technicznie. Tego nawet nie mam ochoty tłumaczyć bo wydaje mi się tak irracjonalne wiec przygotowałem sobie graficzne porównanie z głównym celem sztabu czyli Zubimendim oraz Kessie do którego jest tak chętnie porównany mimo innej pozycji i profilu. Polecam zwrócić szczególna uwagę na statystyki progressive passes i forward passes.
https://zapodaj.net/plik-Ktb4kDmOt4
https://zapodaj.net/plik-9Asv7vvFFc

4

@Graves pytanie kogo jeszcze nie kupili

0

@Lisek bo 90% ludzi patrzy tylko na nazwiska, a kompletnie nie zwraca uwagi na profil piłkarski zawodnika. Dlatego sądzili, że Coutinho może być następca Iniesty.

1

@xvcWinterSoldier ja słyszałem, że 50% szans. Kessie chce, a Bayern nie i w ramach kompromisu wysłali mu koszulkę w prezencie.

0

@escarabajo okno transferowe nieformalnie zaczyna się z końcem sezonu( a od niego minął praktycznie miesiąc), a 1 lipca to nic więcej jak data kiedy zawodnicy mogą już oficjalnie zmieniać barwy. Dla mnie to nie wiele znaczy, a martwi mnie to ze nic się nie dzieje pod katem sprzedażowym(i to absolutnie nic, nie słychać żeby cokolwiek było blisko domknięcia), a przypominam plany przed rozpoczęciem były ambitne(€100m zysku ze sprzedaży). Nawet na tego samego Brozo mówi się o 2-3 sprzedażach nie mówiąc o innych.

@lucca87 zdaje sobie sprawę , ale co to twoim zdaniem zmienia pod katem tego ze musimy wygenerować odpowiedni zysk żeby przeprowadzić jakiekolwiek transfery i do tego pije? jakie znaczenie ma to, że moglibyśmy opłacić transfer jeśli potem nie będzie sie dało zarejestrować do gry. Ffp La liga odnosi się do wszystkich wydatków, a nie samych pensji btw

0

Ciekawe kiedy dopniemy jakaś sprzedaż bo jak narazie to nawet w mediach nie słychać żeby coś się działo w tym temacie, a co dopiero te 2-3 ruchy z klubu. I druga sprawa ciekawe jak mamy opłacić transfer np Roque skoro nie stać nas na Brozovica za +/- €20m+kontrakt. Nawet jakby nam Brazylijczycy rozbili płatności na kilka lat to coś jednak musimy tego lata zapłacić i zarejestrować umowę chłopaka. Nie mówiąc juz o innych ruchach jak wzmocnienie prawej obrony czy więcej inwestycji w przyszlosc jak Guler czy Diaz bo narazie to fikcja. Chyba ze nagle jak będzie naprawdę zle to znowu będziemy próbowali wypchnąć jakiegoś ważnego zawodnika np Christensena/De Jonga/Raphinhe choć wątpię ze którykolwiek poszedłby nam na rękę. Wiem ze okienko się nie zaczęło, ale nie podoba mi się jak zabieramy się do tych sprzedaży wiedząc, że od tego zależy czy będziemy w stanie w ogóle coś zdziałać jeszcze na rynku, a zawodnicy tez mogą nie chcieć czekać do późnego sierpnia i mogą mieć inne plany. Innych dróg też juz nie ma jak rok temu. Tez co byśmy zrobili jakby np Pique i Alba zostali bo mieli umowy do 2024 i nie poszli klubowi na rękę? Dosyć nieporadne mi się wydają te działania zarządu i zbyt opieramy sukces na szczęściu i dobrej woli naszych zawodników.

1

@DonAndresFCB No właśnie widzę, że są rozbieżności. Nie wiem jeszcze jak z trenerami, ale przykładowo zawodnicy w angielskiej federacji maja calkowity zakaz, a w Polsce nie mogą obstawiać tylko spotkań w których uczestniczą polskie zespołu

4

@Esteban_ Nie dotyczy to tylko rozgrywek w których uczestniczy?
Z tego co widzę wszystko zależy od przepisów federacji danego kraju

4

Cholo umie w bukmacherke
twitter.com/BarcaWorldwide/status/1672916922592284672

0

Swoją droga co raz bardziej męczą mnie te nasze sagi w tym okienku kiedy media grzeją, że mocno walczymy i nam zależy na zawodniku, a na koniec okazuje się ze nawet oferty nie złożyliśmy…

0

Zaczynam żałować, że Busi nie chciał jeszcze zostać na rok chociaż…

10

@Koorsik oczywiście, że będzie. Nie oglądałeś mistrzostw świata albo chociaż finałów ligi narodów? Topowy defensywny pomocnik i z wszystkich wymienianych przez media opcji ma chyba najlepszy stosunek ceny do jakości. Niech tez nikogo wiek nie martwi bo Brozovic słynie z świetnych parametrów fizycznych.

0

@Artysta9 No nie wiem. Jaki interes ma BVB ogrywać wielkiemu klubowi zawodnika? BVB jest już zbyt dużym klubem żeby ogrywać zawodników innym. Jedyny taki przypadek w ostatnich 5 latach jaki kojarzę to Hakimi, ale to kwestia relacji BVB z Realem oraz fakt jak szybko robił postępy Hakimi i zwyczajnie bardzo im się przydał sportowo. BVB oczywiście świetnie rozwija młodych zawodników, ale SWOICH z których maja pewność, że będą później mieli profity.

4

Klasyczek czyli dużo medialnego zamieszania, a konkretów brak. Tymczasem opcji na ta pozycje coraz mniej.
twitter.com/BarcaTimes/status/1672255643938439168

1

@MOLESTA „jeśli” go sprzedadzą co niekoniecznie musi się udać to w pierwszej kolejności domkną transfer pivota(najpewniej Amrabata), a Kessie nim nie jest.

5

@doc niewiele. Oni tez maja ogromne problemy z ffp. Moim zdaniem w ogóle nie ma tematu.

0

@Deviler jak ma do nich przejść to i tak nic nie możecie zrobić wiec po co tak przeżywać? Osobiście nawet uważam, że w pewnym momencie pojawi się problem z Vinim i Mbappe ponieważ ich przestrzenie poruszania po boisku mocno się pokrywają i będą sobie przeszkadzać, albo ktoś będzie niezadowolony z pozycji na jakiej gra/roli jaka musi odgrywać

https://zapodaj.net/plik-R2nJEzLe7d
https://zapodaj.net/plik-jbECzgrc2d

To ich heatmapy z sezonu ligowego 2022/23

0

@kostek579 w Turcji może grać na skrzydle, ale na topowym poziomie skrzydłowym nie będzie. Nie jest dość szybki. Za to ma wszystko żeby zostać elitarnym pomocnikiem. Docelowo będzie grał w pomocy jako 8/10. Osobiście uważam, że nie trafi na tym etapie ani do Barcy ani Realu tylko zespołu gdzie będzie miał lepsze perspektywy rozwoju na tym etapie kariery.

0

@Benz jak narazie to Milan podobno prowadzi w tym wyścigu, a jeszcze wcześniej podobno stawce przewodził Ajax. Sukces tego transferu będzie bardziej zależał od projektu sportowego i planu na rozwój zawodnika niż pieniędzy. Ma stała klauzule osiągalna dla większości dobrych i topowych zespołów, a nikt nie da zawodnikowi oraz jego otoczeniu na start jakis astronomicznych pieniędzy. Na to przyjdzie czas. Niczego nie wykluczam, ale nie powiedziałbym tutaj, że jesteśmy w porównaniu do Realu na straconej pozycji. Gdyby nie było tej klauzuli wykupu, albo byłaby jeszcze znacznie wyższa to co innego.

0

@Commando „za 5-6 lat może być czwarta, albo piąta liga na świecie” ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

Marca wyskoczyło z informacja, że Real rusza po Arde Gulera to Sport nie chciał być gorszy i dosłownie zaraz podał, że Barcelona również przeprowadza ofensywę po tego zawodnika i uważa go za strategiczny ruch. Ile w tym wszystkim prawdy? Zobaczymy. W każdym razie na ten moment podobno Milan przewodzi stawce i przedstawił zawodnikowi najwiecej konkretów.

15

@Transu96 brawo geniuszu. Właśnie potwierdziłeś tezę @JarekS i @Beztroskii . Bender był tym defensywnym pomocnikiem, który miał więcej zadań defensywnych i zabezpieczał tyły, a porównanie jego jakości z Frenkiem nie ma sensu jeśli mówimy o dwóch innych profilach. Frenkie w tej parze byłby Gundo, a nie Benderem.

0

@DonMatteo901 jak City go zgarnie to Arsenal ruszy pewnie po Zubimendiego, który tez był/jest ich celem

0

@BARCA1899Messi Pierwsze zdanie. Odniosłem się tylko do tezy, że Tonali ma być uzupełnieniem Bruno ponieważ jest zawodnik o innym profilu piłkarskim.

0

@DonCarletto tak myślałem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?