ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
I to jest niestety ten, którego trzeba było oglądać w Osasunie przez większość czasu.
0
@Bartula ale nie każdy ma 16 lat i budowę adekwatna do wieku czyli dalej dosyć wątłom, a co za tym idzie jego połamać będzie dużo łatwiej. Tez coś jest nie tak jeśli oczekujemy, że dzieciak, który nie ma nawet 90min w dorosłej piłce ma nam odwracać wynik meczu.
1
Nie ma gorszych pomiotów w Hiszpanii niż Getafe. Niech spadną z ligi z hukiem.
Możecie już obstawiać ile będzie efektywnego czasu gry w tym spotkaniu. Mój typ 40min.
1
A niektórzy chcą na nich Yamala wystawić. Puknijcie się w głowę xD
0
Mam nadzieje, że Barcelona szybko sprowadzi PO i jak najrzadziej będziemy ryzykować zdrowiem Araujo na tej pozycji natomiast poza plotkami o jakis zapewnieniach dla Kounde ze będzie grać na ŚO zwróćcie uwagę, że Araujo na boku obrony gra zupełnie inaczej od Francuza. Bardziej ofensywnie i wyżej co bardzo pomaga Raphinhi i pozwala go bardziej zaaktywizowac w ataku. Bardziej tutaj bym upatrywał decyzji Xaviego.
0
@Emhyr Xaviemu bardzo podoba się długość trawy na murawie Coliseum Alfonso Perez choć uważa, że mogłaby być lepiej zroszona.[fansjavimiguel]
0
@ini_barca jak myślisz czemu w takim razie nikogo nie ściągnęli do ataku? Nawet ten nowy system wyglada jak przygotowanie pod trójkę Mbappe Vini Rodrygo z duża wymiennościa pozycji.
0
@agaFCB w tym systemie ten fałszywy skrzydłowy to praktycznie 8 lub nawet 10. Zazwyczaj na tej pozycji grał Gavi choć u Pedriego tez się kilka spotkań znajdzie.
0
@Emhyr w przypadku Mbappe to chyba nie ma żadnego wiarygodnego źródła. Nawet on sam nie jest wiarygodny xD
0
@Encore tak tez się nie opłaca. Niech sobie materace radzą z tym gorącym kartoflem.
13
Najlepiej niech Felixa tez zabiorą do Arabii czy gdzie tam go chcą, a my sprowadźmy prawego obrońcę/prawego wahadłowego i kończmy ten cyrk.
0
@Deviler Zgadza się
1
@krol211 chłop od tylu lat postępuje praktycznie tak samo i nagle ma mu się zmienić? Proszę Cię. To myślenie ultra życzeniowe żeby nie powiedzieć zwyczajnie naiwne. Wg Laporty w Barcelonie może być tylko jeden lider i jest nim on sam. Każdy w opozycji prędzej czy później z klubu odchodzi.
0
@FanBARCYnieMessiego Boki Balde i Frimpong to przygotowanie pod 3 z tylu i tego raczej tłumaczyć nie trzeba. Co do minut pomocników to bym się przesadnie nie zamartwiał i jak na to, że często gramy 4 to moim zdaniem może nam tutaj zabraknąć głębi szczególnie jeśli Xavi nie będzie korzystał z drugiej drużyny i nie będzie dawał minut przykładowo Ferminowi. W ostatnich sezonach mieliśmy problem z zajechaniem kluczowych zawodnikow drugiej lini co kończyło się urazami(Pedri) lub brakiem formy i cofnięciem w rozwoju(Gavi) wiec trochę rotacji im nie zaszkodzi, a nawet trochę odpoczynku i rywalizacja o plac(dla niektórych to będzie nowość) zrobi im dobrze i pomoże się bardziej rozwinąć. Ludzie tez za bardzo się przywiązują do pojęcia „podstawowej 11”. Przy dzisiejszym natłoku spotkań w sezonie można to pojęcie wyrzucić do kosza i na pewno każdy pomocnik będzie miał szanse się pokazać. W najgorszej sytuacji moim zdaniem są atakujący jeśli chodzi o potencjalna liczbę minut.
2
@Kubsoleon @SuperPatsonFCB i tak i nie. Sam przyznawał, że miał tez w głowie powrót i nawet później jakiś dosyć wiarygodny dziennikarz potwierdzał, że jego pierwotnym planem był rok w Barcy i w 2024 Miami. Moim zdaniem wycofał się kiedy zobaczył ile jest komplikacji i bałaganu u nas i wolał się wycofać przy czym takie wytłumaczenie ściąga tez odpowiedzialność z klubu oraz działaczy za fiasko co było wszystkim na rękę.
2
@BARCA1899Messi jak tak zależy Laporcie na nazwisku to czemu się bardziej nie postarał o powrót Messiego. To dużo mocniejsze nazwisko dla sponsorów i dużo mniej problematyczny zawodnik.
0
@LS Neymar jest na tyle piekielnie utalentowanym zawodnikiem, że może zagrać praktycznie na każdej pozycji w lini ataku, ale nie uważam, żeby wzmocnienie ataku było nasza największa potrzeba. Zobacz ilu mamy zawodników w lini ataku. Wole żeby Xavi odbudował Fatiego oraz Ferrana(kibice noga sobie pisać co chcą moim zdaniem to nadal zawodnicy z potencjałem) czy nawet dawał jakieś ogony Lamine Yamalowi niż oddał te minuty Brazylijczykowi, który lepszy juz nie będzie, ma problemy ze zdrowiem i będzie jednym z najlepiej opłacanych w drużynie(a potem co roku płacz ze problem z rejestracjami). Jak juz maja wolna pule w ffp to 10x bardziej wole żeby ściągnęli jakiegoś kozaka na prawe wahadło, który odblokuje trochę potencjał ofensywny Raphinhi oraz ewentualnie kolejnego interiora o którego prosi trener zamiast czego Laporta woli go uszczęśliwić na siłe Neymarem. Należy pamiętać ze nasze problemy z strzelaniem bramek to były w dużej mierze problemy z kreacja przez linie pomocy, a nie tylko skuteczność napastników.
Ps. Jesli Laporta chciał gwiazdę marketingowa to trzeba było stanąć na rzęsach żeby sprowadzić Messiego, a nie tego syna marnotrawnego
Ps.2 Nie możemy co roku wymieniać 1/4 składu bo miała słaby sezon. Ani nie służy to budowie czegokolwiek, ani nas na to nie stać. Musimy zacząć bardziej ufać swoim zawodnikom i próbować ich odbudowywać. Tutaj możemy się uczyć podejścia od działaczy Realu.
4
Mam nadzieje, że Xavi zablokuje tego Neymara oraz Felixa czy każdy inny dziwny ruch nie rozwiązujący problemów kadrowych, a będący do tego dużym obciążeniem finansowym dla klubu.
2
@koziar ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. To dalej dzieciak w najbardziej intensywnej fazie rozwoju. Przesadnie przyspieszając jego wejście do pierwszej drużyny możesz mu tylko zaszkodzić bo albo nie będzie gotowy jeszcze na taka presję, a środkowisko Barcelony jest moim zdaniem pod tym względem szczególnie brutalne. Nikt tak szybko nie hajpuje oraz skreśla zawodników. Uważam, że radzenie sobie z presja faktycznie będzie cecha tych największych, ale odpowiedni timing wprowadzania młodego zawodnika tez będzie ekstremalnie istotny. Pamiętaj, że jego mozg cały czas się rozwija, a co za tym idzie mentalność też. Również fizycznie nakładając zbyt duże obciążenia możesz nie tylko mocno spowolnić jego karierę, a nawet przekreślić, a przynajmniej na tym poziomie. Zobacz choćby jak ostrożnie był wprowadzany Messi i kiedy zaczął być ważna postacią dla Barcy.
1
@Kondziubarca za darmo to uczciwa cena
8
Uważam, że tak będzie lepiej zarówno dla nas jak i kariery chłopaka. Niech zbiera minuty, rozwija się w spokoju, a w drugiej części sezonu my tez będziemy wiedzieli znacznie więcej o ewentualnej przyszłości Fatiego i Ferrana(zobaczymy czy chłopaki wracają na dobre tory), a nawet Lewego jeśli dalej się będzie prezentował tak jak w drugiej części poprzedniego sezonu. Na ten moment jest ciasno z przodu i Roque miałby bardzo ciężko o minuty.
1
@Rewolucja123 o prawe wahadło pewnie powalczymy, ale na Lo Celso bym nie liczył. Nowy trener Totków liczy na niego co wyrażał publicznie. Sytuacja jest zupełnie inna niż kiedy był Conte i Lo Celso nie pasował do jego pomysłu przez co go lekka ręka wypożyczali. Kontrakt tez ma jeszcze ważny dwa lata, a Totki zdaje się tez maja innych stoperów wyżej na liście i Lenglet jest tylko budżetowa awaryjna opcja wiec mało tutaj ugramy. Prawdopodobnie Xavi będzie musiał się zadowolić opcja rozwojowa czyli Ferminem Lopezem jako wzmocnienie na interiorze.
Co do prawego wahadła mimo, że tez bym wolał Frimponga uważam, że Xavi dalej będzie forsował wypożyczenie Cancelo jako ta teoretycznie doświadczona i bezpieczna opcje. Oczywiście tylko teoretycznie bo ostatni czas w jego karierze mowi co innego.
5
@bart_azz z Lamine Yamalem trzeba tez pamiętać, że to dalej dzieciak nawet jeśli bardzo utalentowany. Zanim się wzmocni fizycznie trzeba do niego podchodzić ekstremalnie ostrożnie. Chyba, że chcemy zrobić powtórkę z Fatiego.
6
@kokos_xd to co piszesz jest kompletnie sprzeczne z tym co widzieliśmy w ostatnim czasie bo za każdym razem zastępował Lewego i sam pełnił role 9. Nie zagrał nawet minuty z Lewym na boisku w trakcie tego presezonu. Co więcej Ferran posiada wiele cech klasowej 9 co zauważył już wcześniej Guardiola, a teraz najwyraźniej również Xavi.
0
Niektórych z tymi młodymi zawodnikami naprawdę ponosi. Cały czas ze skrajności w skrajność. Dosłownie od euforii do szybkiego skreślania przy pierwszym dołku formy.
0
@BoRoWieC @krol211 twitter.com/_BarcaInfo/status/1686612658886176768
Bernardo jest mokrym snem Xaviego praktycznie od kiedy tylko objął Barce natomiast nawet jak wyszło info z Felixem Javi Miguel podkreślił, że Xavi widzi przyjście Bernardo DALEKO. Chłop jest poza naszym zasięgiem i Xavi ma tego świadomość. Na szczęście zaraz pewnie przedłuży z City i ten cyrk się skończy. Już prędzej uwierzę, że zrobimy jakis biznes z PSG i do nich trafi Ansu, a do nas Neymar. Choć tez mam wątpliwości. Prawy obrońca pod odejściu Dembele to priorytet i to o zupełnie innym profilu niż wcześniej planowaliśmy. Skoro Dembele odszedł to potrzebujemy dużo bardziej ofensywnie usposobionego PO niż pierwotnie planowany profil czyli Foyth/Pavard.
0
@krol211 A co mówił kiedy wyszło, że Dembele odchodzi? Mówił, że chce PO. Nic nowego tu nie przekazał. Nie prosi o nowego skrzydłowego.
1
Ferran-Lamine Yamal. THE PERFECT DUO haha
1
Kto wie może to przełomowy sezon Ferrana. Xavi tez w końcu przekonuje się do pomysłu Guardioli żeby rozwijać go na 9.
1
Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne to wygląda jakby drużyna seniorów grała z juniorami. Ciągle, albo nas wyprzedzają albo się od nich odbijamy.