ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Tibu statycznej pozycji? Zobacz ile na tej pozycji co mecz km robił wiekowy Busi i jak duży obszar boiska musiał zabezpieczać. Przykładowo w sezonie 2021/2022 był zawodnikiem, który przebiegł najwiecej km i mial najwyższa średnia na mecz w całej La Liga. Moim zdaniem opcja, o której pisał @JarekS jest dużo bardziej prawdopodobna czyli w większości spotkań Romeu, a w najważniejszych spotkaniach Gundogan, którego dużo prędzej zajedziesz ustawiając cały czas na dm’ie niż interiorze. Do tego ustawiając Gundo tak głęboko trochę marnujemy jego potencjał bo to pomocnik stoworzony do ofensywnej gry i wtedy błyszczy najbardziej mimo, że jest dosyć wszechstronnie uzdolniony.
https://amp.sport.es/en/news/barca/fc-barcelona-captain-sergio-busquets-covered-the-most-distance-in-la-liga-14142072
7
Ciężko o lepsze miejsce do rozwoju w La liga dla młodego ofensywnego pomocnika. Bardzo odważny nastawiony na atak styl Girony będzie mu sprzyjał wiec liczę na świetny sezon w jego wykonaniu i ze wróci do nas jako dużo lepszy zawodnik.
3
@Xxxbarca4ever wiesz…Laporta tez lubi grę pod publiczkę i odwracanie kota ogonem to w takim razie zagrali w jego grę hehe, a na poważnie uważam, że rozważał powrót co nie znaczy ze była to jedyna opcja i tym razem majac doświadczenia sprzed dwóch lat się zabezpieczył. Zobaczył jak skomplikowany jest jego powrót i się wycofał. Uważam też, że fakt iż tak wcześnie zakomunikował klubowi swoją decyzje tez jest bardzo fair w stosunku do nas i pokazuje szczere intencje. W każdym razie skoro już i tak czuje się spełnionym zawodnikiem to może i lepiej dla wszystkich, że wyszło jak wyszło.
4
@Xxxbarca4ever my tez obiecaliśmy rejestracje umowy po koniecznych sprzedażach, a jak narazie odszedł Umtiti(nie wiemy na jakich warunkach) i tyle, ale jakby Messi zaakceptował nasza umowę to na pewno sprzedaże szły by dużo lepiej xD
0
@Bartula tak mnie naszło widząc jak wiele osób sie spłakało na wieść ze przyjdzie ;D
0
Boli was potężny Oriol Romeu? Dobrze. Ma boleć.
0
@wlodek54 ok. Pospieszyłem się, ale biorąc pod uwagę to co wysłałem uważam, że nawet bez pieszego stracił by panowanie na samochodem i próbowałby zmienić pas na otwarty po drugiej stronie co przy tej prędkości skończyło by sie tak samo. Być może nawet zauważył ze mu sie droga kończy i pieszego zauważył dopiero jak już jechał bokiem i stracił kontrole.
2
@wlodek54 zobacz jeszcze raz nagranie do końca. I tak by musiał manewrować na co by nie miał szans przy tej prędkości bo miał przed sobą zdarta drogę.
https://zapodaj.net/plik-tAo3GMohEW
22
Na ten moment na pewno. Jest dojrzalszy, skuteczniejszy i zaczyna dostawać pierwsze powołania do dorosłej reprezentacji, ale pamietajmy, że mówimy o zawodniku 1,5 roku starszym. Na tak wczesnym etapie kariery to bardzo duża różnica dlatego myśle, że narazie warto się wstrzymać z porównaniami. Za kilka lat będziemy już na 100% widzieć kto jest kim, ale narazie na to dużo za wcześnie bo chłopaki nawet jeszcze nie zagrali minuty w Europie.
0
@Borneo Czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że drybling nie jest ważna cecha dla skrzydłowego, ale na pewno nie jedyna i są na to świetne przykłady genialnych dryblerów, którzy mimo to nie zostali elitarnymu skrzydłowymi jak Traore czy Saint Maximin. Żeby grać w takim klubie jak Barcelona musisz pokazywać znacznie więcej, a przypominam ze nje mówimy o 18/19 latku tylko zawodniku, który już wiele powinien potrafić, a dalej nie potrafi i dlatego sadze ze pewnego poziomu nie przeskoczy. Co do tego co mówisz o jego roli jokera świetnie to ujął Maciek Miko w najnowszym podcascie na yt fcbarca.com i ja się pod tym podpisuje, że trzymanie 21/22 letniego zawodnika jako jokera jest bez sensu. Jokerem może być Luuk De Jong, a nie Abde. W ten sposób tylko zmarnujemy mu sezon i obniżmy jego wartość, a nawet teraz nie jesteśmy w stanie go sprzedać mimo, że jest na fali i było wiele doniesień ze w przypadku dobrej oferty pożegnamy się z nim. Gdybyśmy potrafili sprzedawać jak Real to byśmy go na luzie posłali do PL za €20m+, a tymczasem narazie jedynie słychać ze dostajemy ustne propozycje wypożyczenia. Z reszta gdyby Xavi tak bardzo na niego nalegał jak ty w to wierzysz to by nigdy nie planował sprowadzać tego Carrasco, z którego zrezygnował tylko ze względów ffp. Moim zdaniem masz ultra optymistyczne, a wręcz życzeniowe podejście rodem z gier gdzie wszystko wychodzi idealnie jak się zaplanuje. Uważam, że to się nie sprawdzi i Abde z powodów które wymieniałem nie odniesie sukcesu w Barcelonie choć chciałbym się mylić.
0
@Borneo dalej nie podałeś mi, w których konkretnych umiejętnościach się poprawił. Drybling na dużej przestrzeni to nie konkretna cecha. Z reszta dryblerem świetnym już był jak odchodził na wypożyczenie, a ja pytam co poprawił. Inna sprawa to ile masz takich spotkań w sezonie gdzie Barcelona jednocześnie potrzebuje bramki i rywal gra z nią otwarta piłkę. Odpowiedz jest prosta. Niewiele bo jeśli Barcelona przeważanie desperacko potrzebuje tej bramki to rywal broni się całym zespołem na swojej połowie. Barcelona tez powinna przede wszystkim szukać rozwiązan taktycznych, a nie desperackich atakow skrzydłami nieokrzesanego mlokosa, które kazdy lepszy zespół łatwo zneutralizuje. I nie odrzucaj tego przykładu Traore bo nie uczepiłem się go bez powodu. Oczywiście, że zawodnicy maja różne style poruszania się i dryblingu ale ostatecznie rozchodzi się o skuteczność, a ty cały czas podkreślasz to, że Abde był 3 najlepszym dryblerem w La liga. Traore natomiast w swoim peaku dominował razem z Zaha statystkę udanych dryblingów w Premier League. Oczywiście tak jak przy Abde duże znaczenie ma tu styl zespołu oraz rywali(między innymi dlatego Abde podejmuje tyle prób i jest tak wysoko), ale w La liga dalej trzymał te statystki na wysokim poziomie. Dlatego tez porównuje go do Abde bo ma zbliżony profil czyli podobne zalety i wady. Na tej podstawie tez sadze i dotychczasowym rozwoju, że potencjał Abde jest bardzo ograniczony i nigdy nie będzie odgrywał ważnej roli w zespole pokroju Barcelony chyba, że nastąpi jakis cud i eksplozja talentu czego nie da się założyć i jeśli ma się wydarzyć to się po prostu wydarzy.
Co do Yamala nadal zwracam Ci uwagę, że mówimy o zawodniku zaledwie 16 letnim i masz na ten moment zbyt wygórowane oczekiwania. To nie gra komputerowa, że wstawiasz młodego do składu i jeśli ma wysoki potencjał to jego umiejętności liniowo się podnoszą. Tutaj potrzeba ostrożności to jeszcze młody dzieciak, który się kształtuje psychicznie i fizycznie, a zbyt duży pośpiech może mu tylko zaszkodzić. Sezon 2024/2025 bedzie 3 kiedy trenuje z pierwszym zespołem, ale narazie to tylko zachęta do ciężkiej pracy i pokazanie, ze klub na niego liczy. Nie odgrywa narazie zadnej roli w pierwszym zespole. Zobacz choćby kiedy Balde miał pierwsze treningi z pierwsza drużyna, a kiedy zaczął odkrywać jakaś znacząca role. Co do porównań do Gaviego znowu przypominam, że to nie gra i każdy przypadek jest inny. Kiedy Gavi wchodził mieliśmy prawdopodobnie najsłabszy zespół Barcelony w XXI wieku. Rywalizacja w drużynie i presja były na zupełnie innym poziomie. Teraz bedzie dużo ciężej. Presja wyniki jest dużo większa, a co za tym idzie mniej stawiamy na rozwój młodych. Zauważ, że Xavi już nie wprowadza kolejnych dzieciaków poza tymi, którzy zadebiutowali jeszcze za Koemana. Teraz liczy się wynik, a do tego najbardziej potrzebni są gracze z odpowiednia jakością i doświadczeniem. Gavi również jest bardziej wyjątkiem niż reguła i zaczął grać tak wcześnie oprócz swojej pracy i talentu przez powody, które wymieniłem wyżej. Nie można tego brać zero jedynkowo, że skoro Gavi zaczął grać regularnie jak miał X lat, a Lamine Yamal jest bardziej utalentowany to na pewno wejdzie do drużyny wcześniej. Trzeba spojrzeć na całokształt.
0
@Borneo jest troszkę bardziej doświadczony bo miał okazje rozegrać więcej minut na tym poziomie co jest logiczne, ale nie zasłaniaj się tym co pisze bo dobrze wiesz o co pytam. Podaj mi KONKRETNE elementy gry, które poprawił. Nie wyjeżdżaj mi tez z Dembele, który mimo swoich wad ma ponad 30% wyższa skuteczność w pojedynkach i we Francji, Niemczech czy nawet Barcelonie miewał okresy(to bardziej w Barcelonie) czy sezony na poziomie na ten moment nieosiągalnym dla Abde i wątpliwe czy kiedykolwiek się do tego zbliży. To nie ta skala talentu. Jeden zaraz kończy 22 lata i nie może wywalczyć miejsca w podstawowej jedenastce Maroka, a drugi mimo wszystko nawet w jego wieku miał już ponad 20 spotkań dla napakowanej gwiazdami Francji. I ponawiam po raz trzeci pytanie o Traore. Jaka przewagę ma nad nim Abde bo Traoe również posiada świetne statystki jeśli chodzi o wygrane pojedynki i dryblingi, a w topowym klubie kariery nie zrobił? Wybacz, ale większa wiarę bym miał gdyby Abde prezentował to co teraz w wieku 18-19 lat, a nie prawie 22.
Co do Lamine Yamala pamiętaj, że to dopiero 16 latek i już po przeskoku w zeszłym roku widać, że fizycznie dużo ciężej mu się gra z tymi 3 lata starszymi chłopakami i notował mniej wygranych pojedynków, a ty chcesz go jeszcze pchać do dorosłych chłopów na poziomie La Liga. Moim zdaniem ten rok jeszcze spędzi na poziomie juvenilu A/ Barcy Athletic+ będzie w dynamice pierwszego zespołu, a jakakolwiek role zacznie odgrywać dopiero w jeszcze następnym sezonie zakładając ze dalej się będzie harmonijnie rozwijał. Nawet według tego planu na niego o którym piszesz miał ten sezon jeszcze spędzić w Barcy Athletic i bardzo dobrze bo tutaj trzeba ostrożnie postępować, a nie pchać na siłe żeby zadowolić kibiców przed telewizorami. Za szybki przeskok może mu bardziej zaszkodzić niż pomoc. Co do Torresa zobaczymy bo narazie mamy duży problem ze sprzedażami. Na pewno ten sezon będzie kluczowy za równo dla przyszłości Torresa jak i Fatiego.
0
@Borneo dyskutujemy przede wszystkim czy jest zawodnikiem na miarę Barcelony, a przynajmniej w ta stronę próbuje ta dyskusje prowadzić. To raz. Mówisz, że Abde zrobił postępy na wypożyczeniu, a możesz mi wskazać w jakich KONKRETNIE elementach. Na moje dostał po prostu więcej minut na poziomie La liga i wraca jako bardziej doświadczony zawodnik, ale gra w gruncie rzeczy to samo co przed wypożyczeniem. Nie napisałem, że nie potrafi dryblować na małej przestrzeni tylko, że styl Osasuny bardziej premiował jego grę bo jego zadania opierały się głównie na wchodzeniu w pojedynki, a że zespoły grały z Osasuna wyżej ustawione niż z nami to miał zwyczajnie łatwiejsze zadanie w tej kwestii. Często ataki osasuny kiedy był na boisku opierały się na dostarczeniu mu piłki po odbiorze na własnej połowie i liczeniu ze dryblingiem napędzi kontrę z czego realne korzyści przynosiła 1 z 10 takich akcji. U nas tak nie będzie i musi się wykazać znacznie bardziej niż samym dryblingiem i znowu tutaj wraca przykład Adamy Traore. Czym twoim zdaniem różni się gra jednego od drugiego? Czy Xavi go widzi? Nic nie wiadomo bo wokół naszego klubu lata mnóstwo sprzecznych informacji. Dest tez rzekomo ma dostać nowa szanse, a na moje po prostu dziennikarze tak mowia bo narazie nie możemy im znaleźć nowych klubów. Wpychania na siłe Lamine Yamal do pierwszego zespołu nawet nie skomentuje.
0
@Borneo Chłopak jest świetnym dryblerem i z tym nawet nie próbuje dyskutować. Statystki tylko to potwierdzają, ale Adama Traore również jest szybki i wygrywa mnóstwo pojedynków, a mimo to kariery w Barcelonie nie zrobił. Nawet notował dużo lepsze sezony w PL niż ten Abde. Na tym poziomie nie można opierać całej swojej gry tylko na jednej umiejętności i do tego pije chłopak jest zbyt jednowymiarowy i w tym momencie powinien być już bardziej okrzesany tym bardziej, że jest tylko rok młodszy od krytykowanego tutaj Torresa. Co z tego ze wygrywa te pojedynki skoro często idzie na siłe z klapkami na oczach i podejmuje złe decyzje, a raz na pięć spotkań zrobi coś extra co zostanie highlightem. Xavi tez jest zbyt zajęty wynikiem sportowym żeby poświęcać mu dużo czasu indywidualnie i uczyć go rzeczy które piłkarz Barcelony powinien mieć w małym paluszku. Moim zdaniem chłopakowi może zwyczajnie zabraknąć talentu na odniesienie sukcesu w Barcelonie i lepiej go wypożyczyć żeby chociaż miał szanse na regularna grę i poprawę co przełoży się tez na jego wartość rynkowa. Będę bardzo zaskoczony jeśli wypali choć jak każdemu naszemu zawodnikowi tego mu życzę.
2
Wszyscy wielcy entuzjaści, którzy już nawet wstawiają Abde nie tylko do pierwszej drużyny, ale i do pierwszej 11 niech pamiętają, że Osasuna gra zupełnie inna piłkę i tam tak naprawdę zadania Abde ograniczały się głównie do wchodzenia w pojedynki przy szybkich atakach co przynosiło wiele strat i spalonych akcji, ale czasami przyniosło jakaś bramkę lub asystę z niczego. U nas nie będzie miał ani tyle przestrzeni na boisku ani tyle szans żeby próbować tych akcji indywidualnych bo po jednym słabym spotkaniu może zostać zapomniany na dłuższa chwile. Należy tez pamiętać, że jest to zawodnik mało zdyscyplinowany taktycznie i często irytujący swoimi decyzjami na boisku czasami wręcz grający juniorska piłkę i dlatego był w żołnierzem od zadań specjalnych w zespole Arrasate, a nie titularem. Osobiście mam co do niego pełno wątpliwości i skoro nie możemy go sprzedać to może warto pomyśleć o kolejnym wypożyczeniu zanim całkowicie obniżymy jego wartość brakiem minut w pierwszym zespole Barcelony.
0
@MOLESTA nikt nam wiele nie da. Jesteśmy popychadłem na rynku transferowym i każdy wie ze może nas wydymać. Wszyscy wiedza jakie mamy problemy i jakie są nasze cele oraz ze z każdym dniem co raz bardziej będzie nam się palić dupa.
5
@HavertzKai do tego trzeba mieć jeszcze dobra pozycje negocjacyjna. Na ten moment jesteśmy i dalej będziemy rozstawiani po kątach na rynku transferowym.
0
@Emhyr mam tylko nadzieje, że zostanie wypożyczony do drużyny, w której będzie miał najlepsze perspektywy na rozwój, a nie takiej która pokryje najwiecej pensji
0
@abram3k a to akurat nie taki zły pomysł. Chłopaki potrzebują minut, których u nas nie dostaną, a Girona to dobre miejsce z trenerem, który potrafi rozwijać zawodników szczególnie ofensywnie i preferuje atrakcyjna piłkę
@Emhyr czyli fejur, ale pomysł sam w sobie byłby dla nas korzystny
0
@Tatazolwinia owszem cenie ich umiejętności i zdanie znacznie wyżej niż zwykłych użytkowników tego portalu czy nawet dziennikarzy sportowych. Co do ten Haga i pozycji na jakiej wystawiał De Jonga radzę obejrzeć kilka spotkań Ajaxu z tego okresu, a nie sugerować się ustawieniem z line up przedmeczowego, który jest potem na portalach typu transfermarkt bo Frenkie zawsze grał w parze pivotów gdzie ten drugi zawodnik( w tym przypadku Lasse Schone) był tym niżej ustawionym, który miał więcej zadań defensywnych i asekurował Frenkiego żeby ten mógł opuszczać pozycje i robić swoje wypady do przodu. Praktycznie wcale nie grywał jako samotna 6 odpowiedzialna również za grę w obronie. Kiedyś nawet widziałem analizę jego gry z tego okresu gdzie wyliczono, że zagrał w Ajaxie łączna liczbę 87 minut jako samotna 6. W Barcelonie już było tego więcej, ale przeważnie albo ze słabymi rywalami, albo ze słabym skutkiem(nic dziwnego bo to nie jego pozycja).
Tutaj masz wypowiedź ten Haga w pierwszym lepszym linku
https://www.90min.com/posts/erik-ten-hag-analysis-frenkie-de-jong-best-role
0
@Rewolucja123 @Magicc89PL zadziwiające jest to, że oglądają de Jonga już czwarty rok w Barcelonie, a dalej niektórzy nie maja pojęcia z jakim zawodnikiem maja do czynienia. Ten Hag wypowiadał się, że to nie rola dla niego, praktycznie żaden trener, który go prowadził nie chciał się pod takim pomysłem podpisać, a jedyny Koeman który spróbował szybko się z tego pomysłu wycofał i dalej żaróweczka się nie zaświeciła
3
@adrianrtf Problem polega na tym, że poza gra 1x1 ma wiele wad, o których się tutaj zapomina. Jest to zawodnik momentów, niezdyscyplinowany taktycznie i podejmujący często złe decyzje na boisku. Na dzień dzisiejszy Ferran jest zawodnikiem lepszym(choć to nie ta sama pozycja i profil piłkarski, Abde będzie prędzej rywalizował z Fatim o miejsce na lewym skrzydle), a mówimy o zawodniku tylko rok od niego młodszym. Moim zdaniem przesadny optymizm w kwestii Abde wynika z tego, że kibice albo nie oglądali go regularnie i widzieli tylko te dobre momenty głównie na skrótach, albo wychodzą za założenia, że nowa zabawka musi być lepsza od starej. Na dzień dzisiejszy to nadal zawodnik dosyć surowy i grający trochę juniorska piłkę. Dużo osob tez zapomina, że Ossasuna grała zupełnie inaczej niż my. Tam Abde dostawał często piłkę przy szybkim ataku i próbował akcji indywidualnych 10x w meczu z czego wychodziła np 1, a reszta to w większości straty. U nas po 3 takiej często prostej stracie byłby zjedzony.
0
@krol211 każda reguła ma swoje wyjątki, ale nie powinnismy tego zakładać oraz wymagać od zawodników. Inna sprawa, że niektórzy jak Iniesta stali się kibicami Barcy dopiero grając dla niej, a nie od najmłodszego. Czasy tez mamy inne. Aktualnie jest i będzie co raz mniej takich przykładów. Młodzi zawodnicy maja inne podejście niż ich rówieśnicy sprzed 15-20 lat. Wszystko jest bardziej sprofesjonalizowane, pieniądze są znacznie większe i zawodnicy oraz ich sztaby dużo bardziej analizują każda decyzje. Jest co raz mniej decyzji za „głosem serca”, a co raz częściej decyduje rozum i chłodna kalkulacja.
1
@sintesox Strasznie dziecinne podejście. Piłkarze to nie małe dzieci sypiające ze smoczkiem z logiem ulubionego zespołu. Większość analizuje co jest dla nich w danym momencie najlepsze i na tej podstawie podejmuje decyzje. Tam praktycznie nie ma miejsca na jakieś sympatie klubowe i one mogą decydować ewentualnie przy zbliżonych ofertach. Ja tez nie powiedziałem, że sympatyzował z Realem. Nie wiem tego, a wypowiedzi na konferencji traktuje z przymrużeniem oka bo chłopak chciał dobrze wypaść i przypodobać się środowisku Realu. Kibice za bardzo próbują romantyzowac podejście zawodników i klubów, a to przede wszystkim biznes i każdy próbuje ugrać dla siebie jak najlepsze warunki. Jako przykład maz multum kibiców Realu oraz Barcelony grających ostatecznie w barwach przeciwnych.
6
@sintesox To może być szokujące, ale piłkarze przede wszystkim grają dla pieniędzy bo to ich praca i nie ma co się dziwić. Inna sprawa, że w Realu ma bardziej stabilny projekt z większa szansa na trofea teraz jak i w przysłości. Nie można tez powiedzieć ze młodzi piłkarze się w Realu nie rozwijają na co jest multum przykładów jak nie w pierwszym zespole to na przemyślanych wypożyczeniach. My nawet nie mogliśmy mu zagwarantować rejestracji w tym sezonie na co chłopak bardzo liczył.
3
Można Koemana nie lubić, ale należy szanować klubowa legende i trzeba mu przyznać, że ma wiele racji. Inna sprawa, że Laporta ma tak wielu ślepych wyznawców, że nikt nie może na niego złego słowa powiedzieć i zawsze jest usprawiedliwiany.
1
Niestety szybko znów nie będziemy dla Realu rywalem na rynku transferowym o ile w ogóle kiedyś wiec zamiast się z nimi licytować musimy szukać mniej oczywistych opcji na rynku i przede wszystkim nie tracić głowy dla żadnego zawodnika bo żaden zawodnik w pojedynkę nie gwarantuje sukcesu. Szczególnie jeśli mówimy o zawodniku jeszcze nieukształtowanym mimo ogromnego potencjału. Tutaj plus dla naszych, że tej głowy nie stracili wobec podbicia oferty przez Real na ostatniej prostej.
0
@creativeopinion bez urazy, ale sądząc po twoich wypowiedzi widać, że nie oglądasz żadnych spotkań ligi hiszpańskiej poza tymi Realu, albo robisz to mało uważnie. Po kolei.
1. Barcelona interesowała się Inigo jeszcze dekadę temu kiedy grał w RSSS i do dziś ten temat wracał przy różnych okazjach jak rok temu czy jeszcze na moment przed przenosinami do Athleticu.
2. Od lat jest jednym z topowych stoperów La Liga. Może nie top 3, ale w zależności od aktualnej formy koło top 5-7 może się juz jak najbardziej zakręcić. Po odejściu Pique z kilku powodów taki obrońca był Barcelonie potrzebny czyli doświadczony, twardo grający i potrafiący zarządzać linia obrony czego u nas w tym momencie przy dość młodej obronie jeszcze trochę brakuje. Jak przystało na hiszpańskiego stopera radzi sobie również z piłka przy nodze.
3. Mówisz, że grał w średniakiu jakbyś nie znał Athleticu i ich polityki transferowej. Wszyscy dobrze wiemy, że jest to zespół z 5 najwyższymi placami w lidze, a co za tym idzie świetnie wynagradza swoich zawodników ze względu na to jak maja ograniczony wybór na rynku jakoś musza tych zawodników przekonać(przez ten ograniczony wybór ich kadra jest słabo zbilansowana z dużymi różnicami jakości w na poszczególnych pozycjach co przekłada się na ich wyniki). Odejść z Bilbao również z tego powodu ciężko chyba, że wpłacisz przeważnie bardzo wysoka klauzule bo Athletic nie negocjuje.
4. Największym mankamentem tak naprawdę są jego problemy zdrowotne w ostatnim czasie, ale biorąc pod uwagę, że przychodzi jako wolny zawodnik mający wypełnić lukę po Pique, wzmocnić konkurencje i uchronić Barcelonę orzed taka sytuacja jak rok temu w lidze mistrzów kiedy wypadli wszyscy podstawowi stoperzy jesteśmy w stanie to ryzyko podjąć.
25
emotional damage
twitter.com/excellente_6/status/1676347067109715970
0
@Kamiloza91 klasyczek xD