0

@JarekS na to niestety wygląda. Choć osobiście liczę jeszcze na jakis plot twist jakich w ostatnich dniach, a nawet godzinach nie brakowało. Pewnie to naiwne z mojej strony, ale pomarzyć zawsze można.

2

@mekston a to przepraszam najmocniej. Nie widziałem. Mam nadzieje, że jego syn tego nie czyta.

9

@JarekS dobrze, że dosyć regularnie i mocno zwracasz uwagę na ten konkretny aspekt powrotu Argentyńczyka bo czytając komentarze na tej stronie można odnieść wrażenie, że większość tylko analizuje powrót Messiego pod względem sportowym(choć i tutaj czasem można poczuć zażenowanie po przeczytaniu niektórych opinii), a nikt nie bierze pod uwagę zbawiennych dla nas korzyści finansowych wynikających z jego powrotu.

2

@macio_944 ulubiony odcinek. Dymy są eleganckie :DD

27

Bez urazy do Borka, ale jeśli wydaje mu się ze Cristiano w trakcie kariery miał zbliżone statystki dryblingów do Messiego to chyba najwyższy czas do tych statystyk naprawdę zajrzeć.

2

@GeraltzKatalonii za zasługi nie, ale jeśli będzie się dobrze prezentował w kadrze to nie widzę problemu. Paulinho grał latami w Chinach, a mimo to trzymał poziom w kadrze Brazylii. Oczywiście poziom rozgrywek będzie miał wpływ choćby na to jak szybko będzie się teraz obniżał jego poziom szczególnie pod względem możliwości organizmu w tym wieku, ale nie wydawałbym wyroku z marszu.

0

@Emhyr mnie w tym ich plebiscycie trochę dwie rzeczy drażnią. Raz to, że mieszają często dokonania zawodnika z tymi na ławce trenerskiej, a starają się orzeciez wybrać najlepszych piłkarzy, a nie trenerów/wizjonerów. Dwa to zamiast chociaż starać się być maksymalnie obiektywnym mimo, że 100% się nie da to oddają często głosy na zasadzie wiem, że X był pewnie lepszym zawodnikiem, ale Y był moim pilarzem dzieciństwa/bardziej go lubiłem/zapadł mi w pamięć z jakiegoś wydarzenia wiec wybieram Y.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

Bombazo! Messi chce trafić do Barcelony albo Al-Hilal. Inter Miami tez jest brany pod uwagę. Moje źródła są zgodne, że Messi zostanie zawodnikiem jednego z tych trzech zespołów.

Tak widzę newsy tych prześcigających się w aktualizacjach dziennikarzy xD

0

@Gaz przecież sami te „ciepłe kluchy” ściągaliśmy rok/dwa temu. To są same transfery aktualnego zarządu. Jak teraz nowe transfery nie wypala to tez ich za rok będziesz nazywać „ciepłymi kluchami” i wypychać żeby moc ściągać kolejnych. Przecież to jakieś błędne koło. Inna sprawa to cele sportowe i życie prywatne zawodników, którzy mogą nie chcieć zmieniać otoczenia szczególnie po tak krótkim czasie.

1

@gukwa bez urazy, ale przy tym czego czego możemy być pewni z mediów jak i historii rządów Laporty szczególnie za tej kadencji to co piszesz nie ma sensu.
1. Nawet jeśli odrzucisz medialny przekaz z wielu źródeł, że Messi zgodził na się na warunki Barcy i teraz problemem jest brak możliwości złożenia oficjalnej oferty przez nas to czego jesteśmy juz pewni to historyczna oferta z Arabii Saudyjskiej. Logicznym jest, że ani Barca ani żaden zespół w Europie nawet się nie zbliży do tej oferty wiec gdyby chciał tylko pieniędzy i jak najwyższej oferty to już dawno by przyjął propozycje Saudyjczyków.
2. Co do propozycji PSG media były zgodne i podawały, że praktycznie od początku roku miał od nich propozycje na stole(zbliżona do tej która miał teraz) i to Messi zdecydował się nie przedłużać a nie na odwrót. Jeśli chodzi o inne kluby z Europy pojawiały się donosy, że badają teren, ale dominuje narracja Barca lub Arabia/USA. I widać tutaj priorytety zawodnika.
3. Laporta trzyma go za jaja? Z tego się nawet uśmiałem. To Laporta robi co może żeby sprowadzić Leo i swieci oczami przed Tebasem i ojcem Messiego żeby jeszcze poczekał na oficjalna oferte od nas mimo, że nie może dać żadnych gwarancji. Na miejscu Leo po tej szopce, która odwalił Laporta dwa lata temu kompletnie bym mu nie ufał i przyjął ofertę z Arabii. Na szczęście Laporty i klubu Leo jest bardziej wyrozumiały ode mnie i dalej daje nam szanse mimo, że mieliśmy dobre kilka miesięcy żeby się przygotować do tego okienka, a tak jak zwykle robimy wszystko na wariackich papierach.

7

@Deviler to prawda. Podobno zauroczył się Trójmiastem podczas wizyty na meczu towarzyskim w 2013. Tak było. Nie kłamie.

1

@galix22 Wiadomo. Biedny Laporta zawsze jest poszkodowany i wszyscy próbują mu zaszkodzić bo jest za dobry. Przecież wiedział, że pakuje się w niezle bagno. Wszyscy wiedzieli tylko nie on. Już sam fakt, że mieliśmy w pewnym momencie duże problemy z płynnością finansowa duzo mówi. Mógł się tez nie posługiwać Leo w trakcie swojej kampani, ale wiadomo to polityk. Najpierw składa obietnice, a jak trzeba się z nich wywiązać to już problem. Ja jestem przekonany, że teraz za pomocą mediów tez by się wybronił tak żeby wina spadła na La Ligę i/lub Leo. Powiedziałby ze zrobili co było w ich mocy, ale się nie dało i cules by radośnie mu przyklasnęli. Jak zawsze.

0

@Litman to trochę bezsensowne porównanie. Garcia jak już wchodzi do pomocy to na dm’a. Torre tam nigdy grać nie będzie.

2

@Comfortable_ i kto by go wywiózł na tej taczce? Jakby go mieli wywieźć to by go wywieźli już w 2021 jak wodził wszystkich za nos przez całe okienko, żeby ostatecznie wystawić Leo albo po tym jak sprawa Negreiry wyszła na światło dzienne. Ja na miejscu Leo bym mu kategorycznie nie ufał.

0

@Emhyr 3 odejścia. Jeśli chodzi o to mniej ważne to pewnie Lenglet. Jeśli chodzi o resztę ciężko powiedzieć bo nie mamy zbyt wielu zawodników skorych do odejścia i mam wrażenie ze tutaj jeszcze będą problemy.

2

Na papierze wszystko wyglada pięknie, a szczególnie Guler, Diaz i Prestianni robią ogromne wrażenie i chciałbym zobaczyć przynajmniej jednego/dwóch z tej grupy w Barcy. Są to zawodnicy o ogromnym talencie, ale w przeciwieństwie do Roque ich cena nie jest tak wygórowana ze względu kierunek na rynek z jakiego przychodzą. Niestety ani Xavi ani Laporta nie sprawiają wrażenia żeby chcieli iść ta droga i wolą sięgać po same gotowe rozwiązania w postaci doświadczonych zawodników na krótkim kontrakcie. Oczywiście w naszej sytuacji finansowej ściągnięcie pojedynczych takich zawodników na najbardziej newralgiczne pozycje jest dobrym rozwiązaniem, ale opieranie na tym całej polityki transferowej już niekoniecznie.

0

@adambądkowski93 ta linia pomocy to chyba tak skonstruowana żebyśmy w meczach z mocnymi rywalami strzelalali 3 bramki, ale tracili 4. Gdzie defensywny pomocnik dla zachowania jakiegoś balansu między obrona, a atakiem. Tylko mi nie mów, że De Jong może grać jako samotna 6 bo nigdy w karierze takowa nie był. Nawet Ten Hag mówił, że to nie jest rola dla niego. Biorąc jeszcze pod uwagę, że Messi i Lewy za wiele się nie udzielają w obronie jest to zdecydowanie zbyt ofensywne ustawienie.

0

@Kapiczek poszukam info, ale wydaje mi się ze byli po słowie i wszystko uzgodnione, ale zabrakło tylko podpisu

2

@626 Nawet jakby stwierdził, że chce odejść to by go teraz nie puścili. On może odejść tylko jako wolny zawodnik albo wcale.

0

@Kapiczek Benzemie się teraz kontrakt kończy nie za rok. Nie podpisał przedłużenia mimo, że było blisko.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

4

@semafor jak kocha to wróci

9

Stylóweczka siedzi
twitter.com/leroy_sane/status/1665031286170308614

0

@cris2706 Ten Hag podobno i tak chciał trafić do Premier League i to był jego główny cel

0

@KrwawiaceoczyVEB byłoby zupełnie inaczej choćby dlatego, że to zawodnicy o rożnej charakterystyce i grający na innych pozycjach. Turan był bocznym pomocnikiem, a Gundo to interior wiec nie musiałby z MSN wcale rywalizować. Inna sprawa to czy Gundo by zrobił u nas taki postęp jak u Guardioli. Szczerze wątpię.

2

@KrwawiaceoczyVEB o ile dostaniemy zielone światło od La liga oraz nie zmieni zdania i nie zdecyduje się zostać w City

1

Niesamowity rollercoaster dla Sevilli w tym sezonie. Z piekła do do nieba!

0

@Emhyr to tez prawda choćby Moretto czy Romero podtrzymuja, że piłka dalej w grze, Balague i Bechler znowu twierdzą ze koniec, a Romano czeka na tap in’a xD

0

@SinMistico a oficjalnej oferty jak nie było tak nie ma :/

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?