ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@krol211 Być może działamy. W przekazie medialnym żaden klub nie jest na zdecydowanym prowadzeniu w walce o tego zawodnika, a Barcelona jest jednym z częściej wymienianych. Sam zawodnik tez ma sobie dać czas na decyzje(co wiadomo jest nam na rękę). Natomiast warto pamiętać o kilku sprawach. Przy tych wszystkich problemach z ffp Barcelona musi zrealizować wiele potrzeb wcześniej jak rejestracja nowych kontraktów zawodników, którzy są w drużynie jak i tych, którzy są potwierdzeni ze maja przyjść(Inigo i być może zaraz Gundo jak dobrze pójdzie) oraz kluczowy transfer tego lata na co Xavi zwracał już uwagę kilka razy czyli DM na którego na pewno będzie trzeba wydać trochę pieniędzy. Bez porządnego DM’a będziemy w przyszłym sezonie znowu orani w europejskich pucharach i to jest kwestia najbardziej paląca. Jest tez kilka innych pozycji do wzmocnienia, ale tutaj już nie wiem jak rysuje się kwestia priorytetów. Natomiast warto pamiętać, że wpłacanie klauzuli to jedno, ale musimy jeszcze przekonać zawodnika, że na tym etapie kariery warto wybrać nasz projekt, a inne kluby tez rywalizują i niektórzy potencjalnie mogę mu dać lepsze perspektywy rozwoju.
3
@macio_944 nie. Tutaj dzwonił Laporta, ale Xavi odebrał na drugiej słuchawce mu przekazać co o tym sądzi ;DD
5
Xavi mówi Nevesowi „nie potrzebujemy cię w naszym składzie”
twitter.com/carpetasFCB/status/1668696798901223429
1
@Emhyr jeśli to prawda to wyglada to już dużo lepiej choć nadal trochę bez sensu biorąc pod uwagę potrzeby pierwszej drużyny i fakt, że to zawodnik na najmocniej obsadzonej pozycji w klubie
0
@barteq Czytałeś artykuł? Mowa o wypożyczeniu do Betisu, a nie sprzedaży.
1
@kryhaa lepiej nie bo jeszcze nam jakiegoś Nevesa ugotuje i tyle będzie
5
@Dzieniu raczej mimo wszystko ponad nasze możliwości finansowe
2
@JarekS Dzięki za wyjaśnienie. Czyli można powiedzieć, że przyszłościowo Barcelona liczy ze będzie z chłopaka lewonożna wersja Araujo. Natomiast jak sam zwróciłeś uwagę nawet jeśli potencjał się zgadza to szczególnie przy naszych bardzo ograniczonych środkach źle obraliśmy priorytety kupując piłkarza na najlepiej obsadzona pozycje w drużynie gdzie średnia wieku tez jest dosyć niska nie rozwiązując żadnych problemów kadrowych.
0
@Emhyr Raz, że jest to zawodnik na pewno mało jeszcze ukształtowany biorąc pod uwagę wiek i jego pozycje. Inna sprawa to, że idzie z mało medialnej ligi i zespołu. Osobiście czekam na więcej informacji o tym chłopaku choć mam nadzieje, że wydając ponad €5m w naszej sytuacji w klubie wiedza co robia.
0
@Emhyr zaskoczyli xD choć czekam aż ktoś się o nim więcej wypowie. Mała wskazówka ze może mieć chłopak jakiś potencjał jest to, że interesowały się nim BVB i Chelsea(oni interesuja się każdym talentem, ale uczciwie trzeba przyznać ze zawodnicy których ściagają bądź z którymi są łączeni maja zazwyczaj duży potencjał. Inna sprawa ze jest ich zbyt wielu i duża cześć zmarnują).
0
@JarekS @ViscaBarca123 jesteście w stanie powiedzieć nam coś więcej o tym chłopaku i czy wydawanie na niego ponad €5m w naszej sytuacji ma jakis sens?
0
@Litman ja rozumiem działania klubu wobec ograniczeń ffp i potrzeb wzmocnień drużyny, ale tych zawodników tez warto trochę zrozumieć. Też maja swoje życie prywatne oraz rodziny i mogą zwyczajnie nie mieć ochoty co rok/dwa się przeprowadzać tym bardziej, że jeszcze rok/półtora sami naobiecywaliśmy temu Kessiemu czy Ferranowi złote góry żeby tu przyszli i nagle są be bo chcemy nowe zabawki. Narzekamy też na za długie i zbyt wysokie kontrakty, a za chwile widzę na przeciwnym biegunie pochwały naszej nowej drabinki płacowej. To jak to jest? Mamy dobra drabinkę czy jednak jak zwykle od lat przepłacamy piłkarzy i tylko media wciskają nam kit ze piłkarze idą nam na ustępstwa żeby tylko tu zagrać. Mimo, że Bartomeu nie ma w klubie od prawie 3 lat to mam wrażenie, że jego duch jest ciagle z żywy w klubie, a przynajmniej częściowo.
1
@Medium Warunki do wygrywania ma tam idealne nie da się ukryć. Oprócz ogromnych możliwości finansowych jak zwróciłeś uwagę ma tam po prostu decydujące zdanie w kwestii polityki transferowej, świetnych współpracowników, których zna jeszcze z czasów pracy w Barcelonie oraz zaufanie przełożonych. Może w spokoju wykonywać swoją robotę w przeciwieństwie do nas gdzie trener oprócz wiecznych problemów z ffp, wpadek wizerunkowych klubu, zbyt częstych zmian na ważnych stanowiskach, uszczęśliwiania na siłe transferami których nie chce musi robić za rzecznika prasowego. Jedyne co trochę boli to, że Pep zaraz zacznie 8 rok w City podczas gdy w swoim „klubie życia” spędził tylko polowe tego czasu. To jest nasza porażka, że nie potrafiliśmy go zatrzymać na dłużej.
55
Damn. Coś niecoś potrafi.
twitter.com/WojtekPapuga/status/1667636738263482369
1
@FcPortoFan1999 Ciekawa sytuacja w sumie bo większość pozostałych faworytów znajduje się aktualnie w przebudowie. Nigdy nic nie wiadomo, ale może to City obronić.
2
Pepula wpuść Alvareza i Mahreza ja Cię proszę
2
Youri Tielemans przechodzi do Aston Villi jako wolny zawodnik. Bardzo ciekawy ruch i Villa może jeszcze bardziej namieszać w przyszłym sezonie.
Ciekawostka:biorąc pod uwagę formę z ostatnich 15 spotkań w lidze to Villa była drugim najepszym zespołem PL i tylko City punktowało lepiej
0
@Emhyr Albo byłyby mniej ryzykowne ruchy i nastawione bardziej na rozwój niż wynik tu i teraz
0
Tak się na dziś sprawy maja. Przekaz Xaviego tez jest jasny co do priorytetów transferowych czyli najpierw pivot potem interior, a dopiero później cała reszta w miarę możliwości(prawy obrońca, lewy skrzydłowy, drugi napastnik).
twitter.com/barcacentre/status/1667104615177805824
twitter.com/iMiaSanMia/status/1666931910029856768
0
@arasz1819 z Gundo sytuacja może się dosyć szybko wyjaśnić, ale szanse na Kimmicha w tym roku to bardziej sfera marzeń choć w procenty jak Romero się bawić nie będę :D
To tez informacja jakich wiele wiec nie ma co się jakoś bardzo przywiązywać. Są to pewnie zawodnicy z samej góry listy o ile Kimmich w ogóle się na niej znajduje i ktoś to bierze na poważnie, a nie tylko temat dla mediów. Na plus, że są to przynajmniej topowi zawodnicy, a nie półśrodki jak Neves, którego forsuje Laporta z Jorge Mendesem.
0
@Faro Nikt nie jest idealny. Może jakieś gierki klubu i próby wypychania zawodnika.
@arasz1819 tak, to miło z jego strony ze bierze pod uwagę nasza sytuacje finansowa i prosi o tylko dwóch topowych zawodników w tym jednego z ważnym kontraktem z „zaprzyjaźnionym” klubem, który na pewno da jakis rabat
0
„Xavi zgadza się, że klub wzmocni się tylko na dwóch lub trzech pozycjach o ile przybędzie Kimmich i Gundogan.” Info prosto od kumpla trenera
twitter.com/carpetasFCB/status/1666573151654879234
1
Wywiad z bratem zawodnika, który znajduje się na liście życzeń naszego sztabu
twitter.com/atletiuniverse/status/1666517015056490516
0
Panie Laporta może Messiego nie sprowadziłeś Pan z powrotem do domu, ale teraz jak mi Pan sprowadzisz Nevesa zamiast porządnego pivota to chyba osobiście się przejadę ukrzyżować Pana i cała świtę
0
@Memtzen07 moim zdaniem dalej bez sensu. Jak miał nas wykorzystać do podbicia oferty skoro cały świat wiedział, że mamy problemy z rejestracja zawodników i nawet jeśli by teraz poszedł przekaz ze na nas poczeka w Miami mieliby pewnie jeszcze spokojnie miesiąc czasu lub więcej żeby dalej próbować go przekonać i podbijać ofertę zanim byśmy zrealizowali plan zatwierdzony przez La liga. Finansowo tez nie mogliśmy im namieszać nawet w najmiejszym stopniu. Już więcej sensu by miało gdybys stwierdził ze wykorzystał ofertę z Arabii do podbicia tej z USA. Moim zdaniem Leo zwyczajnie nie uwierzył Laporcie w jego gwarancje.
0
@KlonaZepan powiedzmy sobie szczerze. Gdyby było jak piszesz i Messi chciał wielkiej pensji, która zaburzyłaby nasza drabinkę(pożal się Boże bo i tak przepłacamy zawodników) to Barcelona nie byłaby w ogóle brana pod uwagę i dawno by przyjął ofertę z Miami lub Arabii. Ta teoria się akurat nie klei. Medialnie przekaz tez był taki, że nie zarobki były problemem tylko brak gwarancji ze dostanie formalna ofertę i zostanie zarejestrowany.
0
@tbas nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć, że łączny koszt tej operacji przekroczy te €100m. Kwota odstępnego na pewno niższa niż te €50-60m nie będzie, a raczej można obstawiać więcej. Do tego pensja i tutaj zakładając, że będzie zarabiał tyle co w city czyli ok €5m NETTO! będzie nas w Hiszpanii kosztowało ok €10m BRUTTO! co przy kontrakcie na minimum 4 lata da już przynajmniej €40m kosztów, a prowizje dla osob pośredniczących w transakcji to norma. Zakładając nawet, że nie będzie miał żadnych bonusów łatwo wyliczyć, że te €100m to minimum.
Uzupełnienie do standardowych wysokości prowizji dla agentów piłkarskich
https://www.lewissilkin.com/en/insights/the-new-fifa-football-agent-regulations-what-you-need-to-know
Oraz pensja Bernardo w City
https://www.capology.com/player/bernardo-silva-34556/
1
@BARCA1899Messi tak naprawdę łącznie z pensja, prowizjami itd całość zamknęłaby się w kwocie powyżej €100m
@VENOMStyle nawet jak sprzedamy tych zawodników i wrócimy do zasady 1:1 oszczędności do wydatków to jeszcze musimy zebrać wystarczająco dużo oszczędności żeby zarejestrować tego Bernardo. Moim zdaniem to fikcja i może zostać co najwyżej wykorzystany jako temat zastępczy.
0
@Encore i jakim sposobem mamy ten transfer zmieścić w ffp bez dźwigni w tym roku skoro mamy problem z wolnymi zawodnikami?
0
@Marcelinho99 elegancko bo ogromna suma pieniądzy nam przeleciała obok nosa? Przyjście Messiego byłoby przede wszystkim zbawienne pod względem ekonomicznym nie wchodząc nawet w korzyści sportowe.
https://www.forbes.com/sites/tomsanderson/2023/05/22/revealed-fc-barcelonas-secret-internal-report-showing-staggering-sum-messi-return-will-bring-club/amp/