ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Firestone nie ta strona boiska mój drogi. Mahrez to prawoskrzydłowy.
0
@Firestone bierz pod uwagę, że grasz to na co rywal Ci pozwala, a Real im nie daje przestrzeni żeby się rozpędzić. To nie tak, że sobie wymyślili ze chcą wejść z piłka do bramki.
1
Uderzenie w pełnym biegu świetne, ale szczerze Ederson mógł zrobić więcej. Tibo czy ter Stegen by to wyjęli.
1
@Kinginiesta dokładnie. Tak jak rok temu xD
1
@Rewolucja123 zgadza się. Zeszłego lata to już był moim zdaniem tak naprawdę ostatni dzwonek żeby ten temat ogarnąć i nastąpiła płynna wymiana na tej pozycji. Teraz już jesteśmy trochę spóźnieni, ale osobiście myśle, że temat trzeba było załatwić jeszcze wcześniej za czasów Bartomeu kiedy było nas stać i ffp nas nie ograniczało. Tym bardziej, że o zastąpieniu Busiego mówi się od wielu lat, a on nie dosc ze nie ma następcy to nie miał zmiennika przez praktycznie cała swoją karierę w Barcelonie. Nawet w samym 2019 kiedy wydawaliśmy €120m na Grizza można było wyciągnąć Rodriego za €70m z Atletico czy nawet rok wcześniej z Villareal za €20m. Kiedyś nawet @JarekS wspomniał o ile dobrze pamietam, że Busi już dawno dawał znać, że chciałby zmiennika(podobnie w sumie jak Suarez swego czasu) i sugerował Barcelonie Fabinho kiedy jeszcze był do wyciagnięcia za grosze(a to przecież z dzisiejszej perspektywy prehistoria).
2
@TaughtMule dla mnie jako kibica Barcelony wybór jest oczywisty ze względu na wspólne trofea, dominację na boisku i jak zmusili tak naprawdę piłkę do ewolucji, ale trio z Realu tez ma swoje podstawy żeby przynajmniej być rozważanym w tej dyskusji
2
Kompletnie mu się nie dziwie. Ogólnie pion sportowy jak i ostatni trenerzy dali ciała nie przygotowując zespołu na jego odejście bo ani nie mamy jeszcze klubie następcy ani wypracowanych rozwiązań taktycznych na wypadek jego braku.
1
@MesQueUnClub96 De Jong grał w parze pivotów z Schone, który odwalał za niego robotę w destrukcji i asekurował wiec to zupełnie inna para kaloszy niż w Barcelonie. Można to odtworzyć jeśli Barcelona ściągnie jakiegoś kozaka w destrukcji właśnie.
0
@Compadre wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że Amrabat
0
@Dejvo napisze ostatni raz najprościej jak potrafię żebyś dobrze zrozumiał. Problemem jest to w jaki sposób budowaliśmy kadrę latami, że do dziś trener musiał prosić Busiego o pozostanie nie mając lepszych opcji na jego pozycje(nawet mimo jego braków szybkościowych). Co do kwestii finansowej to sam ze sobą kontraktu nie podpisał.
0
@kuz w tym tkwi problem. Od odejścia Toure takowego w Barcelonie nigdy nie było. Od kilku lat mówi się o odejściu Busiego, a my się na to kompletnie nie przygotowaliśmy. Zawodnik, który ma już zastąpić powinien co najmniej od roku, a nawet więcej być w klubie, albo przynajmniej powinnismy testować więcej rozwiązań taktycznych pozwalających go zastąpić. Z De Jongiem dyrekcja sportowa się ośmieszyła i pokazała, że kompletnie nie miała pojęcia o jakim profilu zawodnika ściąga(mimo ze jest bardzo dobry, ale nie tego szukaliśmy) i ogólnie tu jest problem w pionie sportowym, który nas nie przygotował na odejście Busquetsa i teraz będziemy szukać na szybko rozwiązań zamiast mieć płynna wymianę.
0
@Dejvo jasne, że nie jest. To nie jest wina zawodnika, że szukając już od dobrych kilku lat do dzisiaj nie sprowadziła zawodnika, który mógłby go wygryźć ze składu(miał być to de Jong ale okazało się ze słabo broni i nie potrafi grać jako samotna 6 bez asekuracji). To nie jego wina, że wszyscy ostatni trenerzy chcieli go zatrzymać. To nie jego wina, że żaden pomocnik z naszej kadry nie potrafi grać na tej pozycji i przede wszystkim bronić nawet na zbliżonym poziomie. Przede wszystkim winne są osoby odpowiedzialne za budowę kadry w ostatnich latach i dlatego teraz będziemy na hura szukać rozwiązań.
0
@goldmetaxa a co ty robisz podczas meczów skoro nie zauważyłeś jak wygląda nasza pomoc bez niego? Busiego będzie ciężko zastąpić, ale to najwyższa pora szukać rozwiązań
Ps. Problemem nie jest sam zawodnik, a brak następcy oraz rozwiązań taktycznych. Nie bez powodu Xavi wolał żeby został.
0
@kuz może już w spotkaniach o najwyższej intensywności nie nadążać co nie zmienia faktu, że odchodzi jako dalej fundamentalna postać tego zespołu bez następcy, którego od wielu lat szukamy i do dzisiaj nie ma go jeszcze w klubie. Zauważ, że to nie sam Busquets naciskał na pozostanie tylko trener raz po raz zaznaczał w mediach jak ważna jest postacią i zawodnikiem dla tej drużyny oraz chciałby, żeby jeszcze został.
Zastanów się tez skoro Busi jest już taki zły i niedobry to jak musi wyglądać reszta naszych zawodników na jego pozycji skoro Xavi ich nie chce za bardzo nawet tam testować wiedząc, ze Busi może odejść.
25
Liczę, że Camp Nou godnie pożegna jednego znajlepszych pomocników z historii zarówno tej drużyny jak i tego sportu.
0
@Messibestplayerintheworld już nie wchodząc w możliwości przeprowadzenia takiej transakcji to gryzie się to z profilem prawego obrońcy jaki do tej pory forsował Xavi. Choć z racji na źródło właśnie nie ma co traktować tego zbyt poważnie.
3
Ale przymierzył :DD
1
@macio_944 obawiam się, że tak szeroka kadra to nie na nasza kieszeń. I jeszcze długo nie będzie. Tak naprawdę w najmocniejszym zestawieniu nie mamy nawet zbliżonej jakości jeszcze do city i trzeba się dalej rozwijać/wzmacniać na kluczowych pozycjach a dopiero potem myśleć o jakościowych zmiennikach.
1
@Nicko Mylisz kwoty brutto i netto. €15m netto to przy systemie podatkowym w Hiszpanii byłoby delikatnie ponad €30m brutto. Druga sprawa, że pensja Alby będzie wynikała z odroczonych płatności, które w końcu będziemy musieli spłacić.
3
Wujek Lapcio próbuje na siłe uszczęśliwić Xaviego Nevesem part 208940. Ile razy mamy przeczytać, że sztab szkoleniowy nie jest do tego zawodnika przekonany żeby Laporta dał sobie spokój z takimi układami/dealami. Na cholerę tak kombinować i tworzyć przestrzeń w ffp zeby sprowadzić zawodnika, którego sztab nie chce. W takim wypadku już lepiej nikogo nie sprowadzać. Druga sprawa to Fati. Ostatnio można odnieść wrażenie, że chłopak wraca do parametrów fizycznych sprzed kontuzji. Następne spotkania moje moim zdaniem będą kluczowe, ale jeśli będzie cień szansy na odzyskanie chłopaka to nikt o zdrowych zmysłach sie go nie pozbędzie. Inna sprawa to, że zawodnik ma ostatnie słowo przy odejściu.
0
@Emhyr profilem idealnie pasuje co potwierdza analiza Big Data(profilem zbliżony do Busiego tylko oczywiście dużo bardziej wybiegany i pozytywnie agresywny w odbiorze). Moim zdaniem mimo, że do niedawna nie tak oczywisty wybór to może być strzałem w 10. Do tego tylko rok kontraktu wiec cena nie będzie z kosmosu.
2
@Beztroskii przede wszystkim widać, że mu szybkość wraca, a to daje nadzieje, że odzyskamy Fatiego sprzed kontuzji
0
@JarekS wypowiedz po wczorajszym meczu Xaviego tez jakoś mało optymistyczna w tym temacie
4
@MOLESTA Tchouameniego bym wykreślił z tej listy. Ma dosyć dziwny i pechowy pierwszy sezon w Realu, ale w wielu momentach widać, że jest to zawodnik z papierami na wielkie granie. Z ocena tego transferu bym się wstrzymał.
3
@BulaKG na rzecz de Jonga? Przecież to nawet nie ta sama pozycja/rola na boisku. Nawet jeśli Busi odejdzie to Frenkie go nie zastąpi i Barcelona musi:
a)przetestować i rozwijać na tej pozycji Garcie i/lub Christensena(o czym sam Xavi ostatnio wspomniał)
b)kupić nowego pivota(czy będzie to jakis wyjadacz jak Brozovic/Amrabat czy jakis młody do rozwoju to kwestia w jaka stronę chcemy iść), a najlepiej jedna i druga opcja
W każdym razie Frenkie nigdy pivotem w meczu z poważnym rywalem nie będzie bo nie potrafi dobrze bronić.
2
@Emhyr projektu socios? Przecież to jest model własnościowy klubu i jeśli miałby go przejęć jakiś prywatny właściciel, spółka itd to tez socios misza wyrazić zgodę(bez ich zgody modelu tez nie zmienisz). Nikt nie może przyjść i oświadczyć im ze klub został sprzedany.
1
@JarekS Czyli może nie mam jeszcze urojeń :D już nawet z Betisem można było odnieść wrażenie, że na pierwszych metrach jego przyspieszenie wygląda znacznie lepiej niż wcześniej. Dziś też wygrane 2 z 3 pojedynków i 1/1 udanych dryblingów(choć głęboko broniaca Osasuna tutaj nie ułatwiła). Może to nie powala, ale jeszcze pół roku temu przedryblować kogoś w jego przypadku to był cud. Nawet w tej ostatniej akcji widać było jakaś dynamikę, a nie prędkość emeryta jak wcześniej.
0
@messi564 Roque to już raczej pozostał w sferze marzeń. Za drogi jest dla nas. Żeby do nas trafił musiałby wydarzyć się jakiś cud. Nawet media są co raz bardziej pesymistycznie nastawione na możliwość przeprowadzenia tego transferu.
0
@JarekS co sądzisz o Fatim dziś? Naprawdę wydaje mi się, że chłopakowi szybkość/dynamika wraca. Forma sportowa dalej daleka od ideału, ale wyglada co raz lepiej moim zdaniem. Nawet poruszanie się po boisku i decyzje dziś były niezle choć brakowało szczęścia i dokładności. Może to myślenie mocno życzeniowe i na wyrost, ale takie mam odczucia.
0
@Gaz Formy sportowej nadal nie ma, ale fizycznie naprawdę zaczyna to wyglądać dużo lepiej, a to byl w jego przypadku główny problem. Jak wróci w pełni szybkość/dynamika to doprowadzenie go do wysokiej formy będzie już formalnością.