1

@Matt_i1992 @swer2251 wychowanek? Przecież on spędził tylko jeden sezon w rezerwach. Nie grał w żadnej drużynie młodzieżowej Barcy. Nawet według UEFA nie ma statusu wychowanka Barcelony(nie spędził między 15, a 21 rokiem życia przynajmniej 3 lat w Barcelonie). Pedro to był zupełnie inny zawodnik. Dużo bardziej zaawansowany taktycznie i z dużo lepszym instynktem strzeleckim. Abde to narazie zagadka i ciężko powiedzieć jaki poziom może osiągnąć. Jest bardzo nieregularny i często poruszanie się po boisku i decyzje u niego szwankują. Z drugiej strony potrafi jedna akcja wygrać mecz. Dyrekcja sportowa i sztab szkoleniowy będą mieli w lecie zagwozdke co z chłopakiem zrobić. Dać szanse w Barcelonie i spróbować coś z niego ulepić(z ryzykiem ze nic z tego nie będzie i znacznie obniżymy jego wartość) czy sprzedać kiedy jego wartość jest mocno wywindowana, a my potrzebujemy pieniędzy jak tlenu.

1

@Maker0 Bzdura. Zupełnie inny zawodnik. On przynajmniej swoim profilem piłkarskim pasuje do Barcy.

0

@Emhyr Piłkarz niewątpliwe ciekawy i z dużym potencjałem choć jeszcze niegotowy produkt. Mam wątpliwości czy będzie nas stać na niego oraz biorąc pod uwagę jaki preferowany profil prawego obrońcy był forsowany od przyjścia Xaviego to tak skrajnie inna kandydatura budzi wątpliwości.

2

@Kgorecki2500 ja odczuwam niedosyt. Pierwszy sezon stał na dużo wyższym poziomie moim zdaniem. Zbyt dużo odcinków za wiele nie wnoszących gdzie akcja jest przeciągnięta. Z reszta podobne odczucia mam do trzeciego sezonu Mando poza „momentami”, ale mam nadzieje ze finał sezonu to wybroni.

1

Szkoda. Real prowadzi zasłużenie, ale na pewno tak wysoki wynik nie odzwierciedla sytuacji boiskowej.

0

Nie byłby sobą Gavi

4

Ważny wywiad i może da komuś do myślenia.
Ciąg dalszy w komentarzach pod tweetem.
twitter.com/Trojkolorowa_/status/1643265627174387713

1

@Encore czy ja wiem. Zależy jak tam Chelsea poukłada pion sportowy bo w takim chaosie mu nie życzę pracować

0

@Emhyr Bo to dosyć logiczne podejście :D
Jakieś ciekawe transfery pewnie będą, ale wiele zeleży od tego kto odejdzie i za ile bo bez tego ani rusz

5

Lata lecą, a nasz Pedro dalej strzela :DD

5

Dobra, jest bezpiecznie. Dawaj Panie Xavi młodych bo jest co testować.

3

O proszę jakie miłe zaskoczenie. Co prawda jeśli to wypali to dopiero początek nauki gry na nowej pozycji, ale ciekawy jestem tego Erica na pivocie.

1

Teraz to już zaczyna mi być przykro z powodu BVB mimo ze kupon mam na Bayern. Wyglądają na sparaliżowanych praktycznie.

4

Typowy Der Klassiker be like

0

Zaczyna się xD
Żeby Borussia ograła Bayern to ten chyba musiałby w ogóle nie wyjść na boisko

1

Okoliczności na podbudowanie się napastników wydają się idealne. Rywal już właściwie z drugiej ligi, który bije w tym sezonie wszystkie negatywne rekordy(najwiecej bramek straconych(51 z czego aż 30 na wyjazdach), najmniej bramek strzelonych(19 z czego 8 na wyjazdach) oraz aż 5! zmian trenerów. W efekcie czego mamy najgorsza drużynę w La Liga w XXI wieku. Jedyny pozytyw to fakt, że aż 9 z 13pkt w La Liga zdobyli po Nowym Roku, ale akurat Barcelone mało to powinno obchodzić. Liczę na mecz do jednej bramki i wynik wyższy niż 1:0.

3

@ZwyklyKibicBarcy04 Zdecydowanie talent najwyższego kalibru. Miał absolutnie wszystkie atuty żeby zdominować erę post Messi/Ronaldo, a nawet nawiązać z nimi walkę w końcówce. Niestety jego kariera potoczyła się inaczej. Ciężko powiedzieć, że zmarnowana bo nadal wiele osiągnął i zarobił, ale potencjał był na znacznie więcej.

2

@Emhyr Biorąc pod uwagę jego wiek, spore doświadczenie(w samej lidze mistrzów 50 występów), umiejetność gry w dwójce jak i trójce środkowych obrońców, ta mityczna lewa nogę u stoperów oraz sam fakt, że po prostu się sprawdził w PL tez liczyłem i w sumie nadal liczę na odrobine więcej. Dużo większe placki chodziły do PL za €20m. Natomiast zdaje sobie sprawę, że nie potrafimy sprzedawać oraz im bliżej do okienka tym większe ciśnienie będziemy mieć zeby ta operacje zamknąć.

1

@Emhyr Myśle, że następny sezon w PL może mieć lepszy. W tym musiał się jakkolwiek odbudować jako zawodnik rozbity i kompletnie odstawiony u nas, a i tak pokazał, że daje radę spokojnie w PL. Może nie jako top, ale jeśli ktoś sadził ze ściąga topowego stopera to musiał być szalony albo odurzony. W każdym razie i tak niezle to wypadło bo wywalczył miejsce na pograniczu ławki i pierwszej 11 w zespole walczącym o miejsce w Europejskich pucharach.

Ps. Warto zwrócić uwagę, że mimo ze w PL grał w kratkę to w Lidze Mistrzów zagrał w każdym spotkaniu i to w większości jako starter

0

@JarekS Ranking zdecydowanie bardzo subiektywny bo ciężko stwierdzić do końca jakie były kryteria. Jeśli weźmiemy właśnie pod uwagę nie tylko jaki poziom zawodnicy prezentują w ostatnim czasie, ale tez doświadczenie/trofea/stabilność zdrowotna to niektóre wybory zaskakują jeszcze bardziej.

0

@MesQueUnClub96 Problem jest taki, że wtedy nawet nie było wiadomo w jakim stanie wróci Fati po tak ciężkiej kontuzji. Inna sprawa, że tak wysoka i co równie istotne dluga umowa to była głupota i zbyt pochopna decyzja. Mówimy o w tamtym momencie 19-latku. Już pal licho w jakiej pozycji nas to stawia przy negocjacjach z innymi zawodnikami, ale zobacz ile zarabiają najbardziej utalentowani zawodnicy w innych klubach np Musiala w Bayernie, który już pokazał znacznie więcej. Do tego jeszcze rzekomo to my mieliśmy problemy finansowe.

3

@Striker mam nadzieje ze nie. To tweeter.

@MesQueUnClub96 a jak chcesz nazwać €14m brutto dla dzieciaka po jednym pełnym sezonie, który wracał po cholernie ciężkiej kontuzji. Przykładowo w Liverpoolu więcej zarabia tylko Mo Salah.

@Faro zarobki wymienionej przez ciebie dwójki są spowodowane odroczeniem płatności o które klub ich prosił w trakcie trwania pandemii. Przed pandemia zarabiali nadal bardzo dobrze, ale znacznie mniej niż wymieniłeś.

0

Już któryś raz na tweeterze natknąłem się na nieprawdziwe stwierdzenie, że Bartomeu urządził Barce podpisujac gwiazdorski kontrakt z Fatim, który był jeszcze dzieciakiem. Ja rozumiem, że Bartomeu to kanalia, ale nie zasłaniajmy wszystkich problemów Bartkiem bo to akurat sprawka Laporty.

0

@Firestone Hasan podobno juz uczy sie hiszpańskiego na wypadek gdyby musiał odrzucić ofertę ojca Fatiego

0

@Kidd Możesz pominąć post i nie reagować ;)
Ja tam czasem lubię sprawdzić co u rywala

0

Teraz zauważyłem, że w Realu jest dosyć dziwna sytuacja z kontraktem Viniego. Rok temu w okolicach finału ligi mistrzów pamietam były świetne odczucia co do nowej umowy i jako, że sytuacji kontraktowych w Realu na co dzień nie śledzę byłem pewien, że już przedłużyli, a tymczasem kontrakt dalej do 2024 i nic nie słychać o nadchodzącym porozumieniu. Ciekawe czy jeśli sytuacja będzie się przedłużać Perez nie spróbuje choćby go wymienić za Mbappe. Dwóch ich w kadrze nie widzę wbrew temu o czym jeszcze rok temu marzyli niektórzy fani Realu. Przy ich pozycji na boisku, charakterach i statusie jest to awykonalne. Przecież nie odeślą drugiego na prawa stronę bo zaraz byłby kwas. Z reszta to nie są zawodnicy, których trener sobie może przerzucać po boisku jak mu się tylko podoba.

2

@Emhyr niech sobie sprawdza jaka średnia wieku miała Barcelona ostatni raz jak wygrywała w Europie

0

@kokos_xd Warunki fizyczne jak Araujo, lewonożny, dobre wyprowadzanie piłki, elastyczność taktyczna( może grać jako lewy stoper w dwójce, pół-lewy środkowy w trójce, a nawet awaryjnie na lewej obronie). Oczywiście są rzeczy do poprawy jak gra slabsza noga czy długie podania, ale wszystko do wypracowania. Zgadzam się, że ten sezon ma słabszy(może to być tez związane z zamieszaniem wokół zmiany klubu), ale to dalej zawodnik z ogromnym potencjałem rozwojowym i najlepsze dopiero przed nim. Nie znam stopera, który osiągnąłby swój peak w wieku 23/24 lat. Z reszta nie tylko stopera, ale na tej pozycji dojrzewa się trochę dłużej. Kończy mu się kontrakt wiec tak, jest okazja rynkowa i śledzi go wiele świetnych klubów. Nie tylko my.
Co do Francji to chyba reprezentacja z największym urodzajem na tej pozycji. Teraz odszedł Varane i będą testowani nowi zawodnicy. Na pewno prędzej czy później szanse dostanie. Wszystkie młodzieżowe zaliczył. Mam nadzieje, że trochę wyjaśniłem.

3

Czy jest to zła opcja? Absolutnie nie. Czy dalej liczę na sprowadzenie przyszłościowego i bardzo wszechstronnego Ndicki? Tak, ale…będzie to prawdopodobnie właśnie wymagało odejścia Christensena i tutaj pojawiają się moje wątpliwości.

2

Niestety, ale to było do przewidzenia jak tylko sprawa wyszła na światło dzienne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?