28

„Gavi ,gdy zapomina kluczy do domu”
twitter.com/Raandomboy/status/1635020776029171712

1

@Jarema2000 Tak. Jeśli nie podobał im się kierunek w jakim idzie zespół i chcieli go zwolnić to, albo trzeba było się pożegnać po zakończeniu sezonu 18/19 albo skoro już go zostawili to trzeba było pozwolić mu dokończyć sezon 19/20(wtedy chyba nawet kończył mu się kontrakt). Zgadzam się, że wybrali najgorszy moment.

4

Niech sobie powtórki obejrzą, a nie szukają spisku

0

@Jarema2000 No dobrze, ale gdzie nas taka gra ma zaprowadzić długofalowo. Zespół się nie rozwija, a szczęście kiedyś się skończy bo za dużo mamy tych spotkań na styku. Teraz jeszcze to przeboleję bo Xavi jest zakładnikiem wyniku i musi wygrać ta ligę, ale liczę ze wyciągnie wnioski i będą zmiany po tym sezonie.

3

To przypomina schyłkowego Valverde. Tylko Ter Stegen nas broni przed strata punktów. Tak samo było wtedy z reszta.

0

Gavi już oddycha rękawami

3

@Emhyr a co mamy zrobić z Laporta i Gaspartem, którzy robili dokładnie to samo z ta różnica, że w ich przypadku się przedawniło i im się upiekło? Publiczne kamieniowanie czy może ukrzyżowanie na środku Camp Nou?

1

Niteczka dla przeciwników powrotu Messiego czemu jest nam być może bardziej potrzebny niż kiedykolwiek.
twitter.com/CiriaMarc/status/1634284843403038778

2

Rozwiązanie było takie proste. Wystarczyło wykupić pół składu Gladbach w zimie kiedy już wiedzieli, że będą grać z Bayernem i dziś byli by w ćwierćfinale :DD

0

@JarekS Kamada bardzo interesująca opcja sportowo, finansowo i nawet marketingowo puszczamy oczko w kierunku rynku Azjatyckiego. W ciekawym momencie też przypominasz o tym zawodniku bo długo właśnie była narracja, że BVB go zgarnie po sezonie, aż do wczoraj kiedy wyszła plotka, że chciałby spróbować swoich sił w innej lidze i BVB jest jego planem B dopiero.

Co do Kessiego oprócz sprzedaży biorę tez pod uwagę powrót do wymiany z Interem za Brozovica. Oprócz tego, że dalej monitorują sytuacje Kessiego ponoć interesują się tez Umtitim wiec można to spróbować jakoś spiąć. Z drugiej strony zaczynaja mnie martwić jego urazy w tym sezonie i to, że od powrotu nie odzyskał miejsca w składzie. Ostatnio Interu nie śledzę wiec nie wiem z czego to dokładnie wynika. Oczywiście przyjście Brozo wykluczy przyjście Amrabata. Albo jeden albo drugi.

1

Jak dla was powinno wygadać idealne letnie okienko trasnferowe Barcy( z zachowaniem jakiegoś realizmu, znając nasze ograniczenia i wybierając zawodników, którzy chociaż czasem pojawiali się w plotkach). Tak wygląda moje:
-Right Back: Pavard(oddala się, ale profil którego Xavi szuka, mistrz świata i zwycięzca Ligi Mistrzów)
Centre Back: Ndicka(młody, lewonożny stoper z ogromnym potencjałem, potrafi grać w różnych systemach i kończy mu się kontrakt)
CDM: Brozovic/Amrabat(niezależnie od odejścia Busiego potrzebujemy klasowego pivota i nie ma sensu tego odwlekać w nieskończoność)
CM: Gundogan(pomocnik kompletny, broni, atakuje, rozgrywa i potrafi zagrać praktycznie na każdej pozycji w lini pomocy, odciążyłby trochę Pedriego, kończy mu się kontrakt)
LW: Abde(myśle, że warto przetestować, a Fatiego i tak raczej nie sprzedamy nawet jeśli będziemy chcieli wiec dobrze, żeby była jakaś alternatywa)

*opcjonalnie jeszcze jakiś zawodnik do ataku jeśli byłoby dużo odejść

Odejścia:
-przynajmniej jeden z dwójki Kessie/Raphinha(nie mam z nimi wielkiego problemu, ale nie do końca pasują do tego czego Xavi oczekuje od zawodników na ich pozycji i maja przynajmniej jakis potencjał sprzedażowy i generują jakieś zainteresowanie co wcale nie jest takie oczywiste w naszej kadrze
-Fati (jeśli do końca sezonu nie zacznie odzyskiwać szybkości, ale jego sprzedaż przy kontrakcie jaki posiada będzie raczej niemożliwa)
-Eric Garcia (tylko jeśli przyjdzie kolejny stoper)
-Busi(nie wypycham, ale jest to realne)

Optymistyczny, ale myśle, że jeszcze nie oderwany całkiem od rzeczywistości scenariusz, a jak to wyglada u was?

0

@Emhyr Szczerze trochę mnie martwi ta wypowiedź w kontekście potrzeb wzmocnienia lini pomocy szczególnie jeśli Xavi chciałby dalej często korzystać z gry 4 pomocnikami. Niezależnie od pozostania Busiego potrzebny jest pivot i jakaś 8 z dobrym rozegraniem żeby Pedri mógł czasem odpocząć i nie siadało rozegranie za każdym razem kiedy złapie kontuzje jak zwrócił uwagę @Rewolucja123 . Moim zdaniem to nawet istotniejsze niż kolejny stoper do rotacji mimo, ze tez liczę na transfer Ndicki i taki lewonożny młody kocur potrafiący grać zarówno w 3 jak i 4 z tyłu by się przydał.

0

Zastanawia mnie jak mamy stwierdzić czy Alarcon ma szanse zaistnieć na dłużej z pierwszej drużynie skoro nawet jak gra to tylko jakieś końcówki w takich spotkaniach jak dziś, z Almeria czy Cadiz? Szanse jakieś dostaje? Niby tak, ale w takich okolicznościach kiedy jego rola ogranicza się tylko do bronienia lub wrzucania w pole karne to nawet Neymar by nic nie pokazał. Jeśli przedłużyli z nim umowę tylko po to żeby miał dostawać takie szanse to lepiej nie zawracajmy chłopakowi dupy i sprzedajmy go latem. Chyba, że taki był zamysł. Wystawić kilka razy w La liga żeby podnieść cenę i potem opchnąć go latem. Chociaż tutaj nawet nie ma za bardzo okazji żeby pokazać co potrafi. Takie przemyślenia po kolejnej „szansie” w końcówce.

9

Dziś trzymam kciuki za naszych napastników żeby pokazali się z jak najlepszej strony. Szczególnie mocno za Fatiego i Ferrana. Do boju po 3 punkty!

8

Ładnie żółw przyjął tyłem do bramki i się obrócił z obrońca na plecach trzeba przyznać

0

@Rastafarnianin Przetestować nie zaszkodzi, ale to już pewnie w presezonie bo narazie Xavi gra o swoją przyszłość. Faktycznie on czy nawet Christensen posiadają pewne cechy, które wskazują, że mogliby się tam sprawdzić, ale wiele zależy od tego co się wydarzy w letnim okienku transferowym. Dużo pytań, a mało odpowiedzi.

4

Jakie to prawdziwe choć dotyczy tak naprawdę wszystkich topowych klubów gdzie kibice są przyzywyczaejni do najlepszych graczy i walki o trofea co sezon.
twitter.com/Viniciusinho20/status/1632061254582910979

1

@JarekS Może to i lepiej. Mamy większe potrzeby, a chłopakowi może oszczędzimy los Torre, którego Xavi przyspawał do ławki+ jak zauważasz nawet talentów ze szkółki nie potrafimy utrzymać lub chociaż na nich zarobić, a chcemy wydawać +€20m na kolejny surowy talent, z którym Xavi musiałby dużo popracować indywidualnie.

0

@Litman jeżeli została utrzymana pensja z tego sezonu to zarabia €5m brutto(niecałe €2,5m netto) rocznie i mniej w pierwszej drużynie zarabiają tylko Pena, Tenas i dzieciaki jak Torre czy Balde(szybko się to zmieni). Nawet Garcia zarabia więcej.

2

Paradoksalnie(albo i nie) takie mało „Barcelońskie” spotkania gdzie jest więcej walki fizycznej śluża Kessiemu. Uwydatniają jego zalety i maskują wady.

0

@patryk355 może jakoś super nie jest, ale łatwego życia tez nie ma większość czasu osamotniony walczy często z 2/3 rywalami. Piekielnie ciężki i bardzo niewdzięczny mecz dla napastnika.

0

Pracujecie lepiej w szkoleniu powiadasz Panie Tebas? Wcale Anglicy nie produkują na pęczki przyszłych gwiazd futbolu i to na wszystkich pozycjach, a nie kilku na krzyż.

1

U nas jak z urazami to na całego… albo wszyscy albo nikt co wskazuje niestety na winę sztabu szkoleniowego. W obecnej sytuacji cel na dziś to pozostać w grze przed rewanżem. Tylko tyle i aż tyle.

3

@escarabajo ja rozumiem świetny mundial Dibu zwieńczony złotem, ale chyba mimo wszystko za to jak długo prezentował przez ostatni rok spektakularny poziom dałbym ta nagrodę Courtois. Natomiast jest to nagroda FIFA wiec rozumiem taki, a nie inny wybór.

0

@JarekS myślisz, że Lewy mógł zmagać się z jakimiś dolegliwościami dłuższy czas? Teraz oczywiście mamy oficjalnie potwierdzenie urazu, ale ta słaba forma utrzymywała się trochę za długo i co głównie martwiło to jego forma fizyczna, która zawsze była jego ogromna zaleta. Ludzie się naśmiewali z prostych błędów technicznych, ale one często wynikały z tego, że bardzo łatwo było go wytracić z równowagi. Lekkie popchnięcie przez byle obrońcę z La liga i już tracił kontrole nad piłka, a Robert na przestrzeni lat należał do tych silnych fizycznie napastników. Do dziś pamietam jak strzepnął z siebie jak ścięrę Kompany’ego w meczu Bayernu z City kilka lat temu. Coś ewidentnie nie grało. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

0

@sk13 Ferran na lewej tylko się dusi i nie uczestniczy w grze. To się nie sprawdza. Już lepiej Balde wpuścić na skrzydło za jednego z pomocników i przejść na 4-3-3.

0

Nie martwi mnie to, że przegrywamy, ale martwi mnie to, że nie dochodzimy w ogóle do sytuacji. Z drużyna w strefie spadkowej…Potrzebna natychmiastowa reakcja trenera.

1

Correa, po co chłopie…

1

Z atakami może i ładnie wychodzi Atletico, ale prawie zawsze kiedy wchodzą w ostatnia tercje okazuje się, że nikogo tam nie ma…

3

Spodziewam się rotacji i powrotu do trójki pomocników. Dobrze by było żeby też Torres został nagrodzony za dobra formę i zagrał całe spotkanie(byle nie na lewym skrzydle). Przy naszych problemach na lewym skrzydle możemy tez wystawić na jednej stronie Balde razem z Alba chyba, że Xavi wystawi od pierwszej Alarcona choć osobiście jakoś w to wątpię.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?