1

Dobra wiadomość i brawa dla zawodnika za cierpliwość i stawianie Barcy na pierwszym miejscu mimo zainteresowania innych klubów. Ludzi z takim nastawieniem nam trzeba. Mam nadzieje, że będzie się rozwijał na miarę potencjału natomiast kibice muszę uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że przyjdzie do nas dzieciak do oszlifowania, a nie gotowy piłkarz i będzie to jego pierwsza styczność z europejska piłka wiec trzeba dac mu czas i duży kredyt zaufania.

2

@kondzix2115 ja mam czutke, że Fati się odbuduje. Już podczas final four ligi narodów wygladal bardzo obiecująco i nawet wygrywał pojedynki szybkościowe z Juranoviciem. Myśle, że fizycznie wrócił i teraz trzeba tylko odblokować głowę.

1

@JarekS zobaczymy. Najważniejsze i najbliższe Fenerbahçe źródła z Turcji są raczej zgodne w ostatnich godzinach, że zawodnik dołączy do nas choć dopóki piłka w grze wszystko się może zdarzyć. Dobrze pamiętamy jak nam Real wyrwał na ostatniej prostej Rodrygo. Osobiście uważam, że oprócz łatwiejszej drogi do pierwszej jedenastki swoim profilem tez zawodnik bardziej będzie pasował do nas niż do ultra bezpośredniej gry Realu. U nas jego kreatywność i świetna gra na małej przestrzeni będzie lepiej wyeksponowana.

8

Regularnie oglądać na pewno nie będę, ale nawet z czystej ciekawości chętnie zobaczę jak nasze legendy będą czarować z MLS.

0

@Zawsze_Wierny jedyne wątpliwości to jego zdrowie w ostatnich sezonach. Tym bardziej ze z naszymi pozostałymi stoperami tez różne bywa.

0

@Messibestplayerintheworld rok temu można było zachować jeszcze jakieś pozory ale jakiekolwiek rozważania na temat tego transferu w tym roku to już sci-fi i robienie klików na siłę

16

Mam nadzieje, że chłopak szybko ogłosi decyzje i ten cyrk medialny się zakończy.

4

Tak to wygląda haha
twitter.com/Cypus__/status/1675892657191542784

2

@SenoX Romeu nie byłby taki zły jeśli miałby być tylko zmiennikiem podstawowego pivota, a my latami tak zaniedbaliśmy sytuacje, że zostaliśmy bez podstawowego zawodnika na tej pozycji, bez zmiennika i bez środków na pozyskanie klasowego zawodnika.

0

@szkutnik91 Nie zaczynałbym tego znowu choć profilem przypomina troche Messiego z późniejszych etapów kariery. W każdym razie na pewno nie z początków kiedy szalał na skrzydle. Guler to bardziej 8/10. Na skrzydłowego jest trochę za wolny mimo wszystko szczególnie na topowym poziomie. Za to ostatnie podanie ma w punkt i drybling na małej przestrzeni.

4

Kiedy oficjalnie zostanie wprowadzona La Rambla premium? Co prawda wpisy jeszcze mogę oglądać, ale sam bulshit mi się wyświetla

0

Dobija mnie logika niektórych. Faktycznie skoro Messi przygotowywał sobie inne opcje na wypadek problemów z powrotem do Barcelony czy nawet równorzędnie do rozważenia oznacza, że na pewno nie chciał wrócić do Barcelony i tylko ja wykorzystać. Musi tak być. Nie wolno przewidywać różnych scenariuszy i planować pewnych ruchów z wyprzedzeniem. Gdyby naprawdę chciał wrócić do Barcelony odmawiałby wszystkich innych negocjacji dopóki sama Barcelona łaskawie by mu nie przekazała, że nie jest w stanie go sprowadzić.

0

@matador to ten lepszy defensywny pomocnik z RSSS, ale jak kolega wyżej zwraca uwagę poza naszym zasięgiem finansowo. Podobnie jak Zubimendi tak naprawdę.

5

@szkutnik91 @Tomo1989 podobno ten pan to korespondent Galatasaray. Do tego żaden bardziej wiarygodny turecki dziennikarz tego nie potwierdza.

Ps. To, że dziennikarz pochodzi z danego kraju nie oznacza od razu, że jest wiarygodny. Nawet w kontekście swojego ojczystego rynku. Wystarczy spojrzeć nawet na wielu dziennikarzy największych dzienników w Hiszpanii ;DD

0

Ciekawe na jakich warunkach to porozumienie i ile mu musieliśmy wypłacić z tych 3 lat pozostałych umowy.

4

@RosjaninBut Girona należy do City Football Group. Choćby dlatego.

0

Trener na każdym kroku pokazuje jak kluczowe jest sprowadzenie pivota i od odejścia Busiego podkreśla to dosłownie w każdym wywiadzie czy to przez znajomych dziennikarzy, a potem przyleci jeden z drugim ekspertem z La Bamby i powie Xaviemu żeby był bardziej elastyczny i grał happy ofensywny futbol bez żadnego defensywnego pomocnika. Ma to sens. Najlepiej od razu rozłożyć czerwony dywan przed nasze pole karne dla rywali.

0

@doc Garrido to nie jest pivot, Nico tez sztab widzi wyżej bardziej w roli De Jonga, a Casado mimo, że zrobił w tym sezonie duże postępy nie jest gotowy żeby w pojedynkę pełnić praktycznie najtrudniejsza role w zespole.

1

Pamiętaj La bambo zawodników w wieku 30+ nie wolno sprowadzać bo to emeryci już są i pociągną ten klub na dno. Niezależnie od indywidualnego przypadku i kontekstu sytuacji. Trzeba koniecznie obniżyć jeszcze średnia wieku i liga mistrzów nasza. Oczywiście ta młodzieżowa.

0

@Emerald w tym problem, że za bardzo nie maja i to w stosunku do schyłkowego Busiego. Szczególnie Frenkie w obronie wyglada blado mimo, że i tak trochę się poprawił w tym aspekcie przez ostatni rok. Zdarza mu sie nie wracać i to wbrew pozorom dużo częściej niż Busiemu pod koniec kariery. Nico już wyglada odrobine lepiej w odbiorach i przechwytach niż Holender, ale tez ma ciągoty do przodu jak De Jong i trzeba go asekurować. Jak już wspomniałem to podobne role i nie bez powodu Xavi zwraca uwagę, że widzi Nico jako interiora, a nie pivota.

0

@Emerald moim zdaniem twoje rozwiązanie nigdy nie będzie miało racji bytu ponieważ w składzie musi być chociaż jeden pomocnik, który potrafi bronic i balansować grę zespołu. Po odejściu Busquetsa nie mamy w kadrze żadnego defensywnego pomocnika i nawet jeśli ustawisz tam dwóch box to box to tego nie zastąpisz bo żaden bronic dobrze nie potrafi. Przy takiej opcji każdy mocniejszy rywal wchodził by w nas jak w masło.

6

@Emhyr mnie tylko dziwi fakt, że jako opcje awaryjne jest wymieniany Oriol Romeu oraz Parejo wiedziac, że to zupełnie inne profile zawodników. Parejo to zawodnik podobny do Busiego, a Oriol to budżetowy Guido Rodriguez.

2

@Emerald wręcz przeciwnie. Nico to bardziej pozycja De Jonga i na tym etapie kariery potrzebuje regularnej gry. Oriol Romeu to jednak agresywnie grający DM przy, którym inni pomocnicy mogą się bardziej wykazać z przodu. Ci dwaj zawodnicy to zupełnie inne profile i ich przyszłość nie jest moim zdaniem w żaden sposób ze sobą powiązana.

0

@MOLESTA Przesadzasz. Na ligę wystarczy, a Kessie nawet nie jest pivotem i będzie tam wygladal dużo gorzej nawet niż De Jong, który wyglada na pivocie słabo/przeciętnie. Sytuacja jest jaka jest i jako kibice musimy wykazać się cierpliwością i zrozumieniem.

0

I tyle z marzeń o naprawdę klasowym pivocie. Mam teraz nadzieje, że skoro już pewnie ściągną tego Parejo albo Romeu jako tania i doświadczona opcje, która ma nam pomoc na teraz to niech chociaż postarają się o tego Diaza jako opcje na przyszłość. Cena został już potwierdzona i ustalona na €8m. Pośpiechu tez nie ma wiec może uda nam się wygenerować wystarczająco miejsca w ffp do końca okienka. Na prawego obrońcę nawet nie liczę wiec Xavi będzie musiał użyć swojego daru perswazji zamiast do namówienia jakiegoś PO do przyjścia to do przekonania Kounde żeby zagrał tam jeszcze jeden sezon, a może nawet polubił się z ta pozycja na stałe. Najlepiej niech już zacznie nawijać mu makaron na uszy.

2

@PietrasCoelho nie będę oceniał samego ruchu natomiast muszę Ci przyznać, że to dosyć wygodne podejście kiedy decydujesz czy coś jest moralnie dobre czy złe na podstawie własnych potrzeb w danym momencie. Co do rejestracji zawodników to rok temu przed zmianami w przepisach uzyskaliśmy bardzo duży zastrzyk gotówki z dźwigni finansowych. Moglibyśmy chociaż cześć tych pieniędzy zamiast na nowych zawodników oszczędzić i wykorzystać do spłaty zaległych zobowiązań wobec zawodników, a dziś moglibyśmy spokojnie zarejestrować umowy wychowanków oraz mieścilibyśmy się w limicie La liga i moglibyśmy 100% oszczędności ze sprzedaży wykorzystać do rejestracji nowych umów. Natomiast wybraliśmy inna, szybsza drogę do sukcesów i jak się okazuje nie do końca się opłaciło bo minął rok, a stare problemy wróciły.

0

@jamesbond6 No wiesz…towarzysko do Kataru nie poleciał. Nie czepiałbym bym się gdyby wcześniej interesów z Katarem nie krytykował publicznie u swoich poprzedników.

Ps. Spokojnie bez lajka jakoś przeżyje haha

3

Czyli Laporta jak przystało na polityka zrobił eleganckiego fikołka i teraz kiedy on rządzi interesy z katarem są cacy byle zrealizować własne cele.

0

@Emhyr ciekawe czy liczą w tym planie tylko z pierwszej drużyny czy z Barcelony B(nie przedłużyliśmy umowy z Tenasem) również oraz czy liczą do tego zawodników, którym się kończy kontrakt czy tylko sprzedaże

3

@Encore rozbicie amortyzacji na więcej lat jest korzystne pod katem ffp+jak Ci zawodnik wypali żebyś się za chwile nie musiał stresować ze odejdzie za darmo i placil mu powyżej cen rynkowych(co i tak często robimy). Zawodnicy tez mogę się nie zgadzać na za krótkie kontrakty. Chcą mieć jakieś gwaranacje zarobków.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?