ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@Encore moim zdaniem może się trochę spalić jak Flick. Julian to trener bardzo zaawansowany taktycznie, który musi pracować z zawodnikami na co dzień żeby mógł ich rozwijać indywidualnie i jego praca dała najlepsze efekty
0
@Emhyr moim zdaniem nie. Nadal jest gorącym nazwiskiem na rynku oraz nie jest to typ selekcjonera. Jest to trener bardzo zaawansowany taktycznie i potrzebuje codziennej pracy z zawodnikami żeby to przyniosło efekty.
12
Pompowania balonika ciąg dalszy, a po roku Barcelona już będzie się zastanawiała nad sprzedażą/wypożyczeniem bo dziwnym trafem chłopak z Brazylii będzie potrzebował czasu na aklimatyzację i rozwój.
0
@Encore to nieźle, że nie można mówić o zawodniku w słabej formie, że ma słaba formę haha
0
Jakim cudem moja dyskusja o Lewym zniknęła? Ciężko mi sobie wyobrazić co mogło naruszyć regulamin. Nikt nikogo nie obrażał, nikt zbanowanych nie oznaczał i nie wiem co jeszcze xD
Normalna, kulturalna dyskusja
31
Obawiam się, że zgodnie z ostatnimi doniesieniami przedłuży i będziemy musieli obejść się smakiem, a później trafi do PL. Ze względu na swoje przywiązanie i szacunek do klubu(oraz znając jego sytuacje na rynku) wychowankowie Athleticu rzadko odchodzą za darmo i chcą dać swojemu klubowi zarobić. Szczególnie jeśli mówimy o tych najlepszych zawodnikach.
0
@Artysta9 @czarnyMS Oczywiście może nastąpić jakiś zwrot akcji, ale narazie wydaje się bliższy przedłużenia niż odejścia. Znając przywiązanie baskijskich zawodników nie będzie ich chciał opuścić za darmo. Tutaj fragment jego wypowiedzi sprzed tygodnia.
https://www.football-espana.net/2023/08/28/athletic-club-star-nico-williams-speaks-on-contract-renewal/amp
16
@Dankho94isback i na tym można zakończyć dyskusje
7
@Comentateiro Lewy to ma taka zabawę, że normalnie nie będzie chciał wracać. Joga bonito xD
0
@bari_94 jak on już zaczyna być traktowany jak regularny członek pierwszego zespołu/pierwszej jedenastki bo trener zobaczył, że chłopak potrafi robić różnice. Moim zdaniem prędzej czy później pojawia się problemy z urazami bo o ile umiejętnościami i głowa wydaje się być gotowy na najwyższy poziom o tyle fizycznie to jeszcze dziecko.
@mekston Barcelona dalej znajduje się w top 5 klubów, które wydają najwiecej na pensje. Niskie zarobki u nas to trochę mit moim zdaniem np Gundo wcale nie zarabia mniej niż w City, a wg przecieków nawet więcej. Zanim dojrzeje piłkarsko to spokojnie Barcelona uzbiera na jakis lukreatywny kontrakt ;D
0
@Maker0 Rok temu „mega pech” się już zdarzył gdzie w jednym momencie wypadło 3 stoperów wiec czemu teraz tez miałby się nie przytrafić tym bardziej, że u nas zarządzanie zdrowiem zawodników i przygotowanie fizyczne pozostawia wiele do rzeczenia. Jestem tez zwolennikiem wystawiania zawodników na swoich nominalnych pozycjach i wolałbym żeby De Jong grał w pomocy nawet jeśli pełni role obrońcy wchodzącego do lini pomocy. Kolejna sprawa to jeśli będziesz wystawiać De Jonga w obronie to przy naszym systemie(a nie zapowiada się żeby Xavi go zmienił w najbliższym czasie) mamy prosta drogę do zajechania pomocników. Pomyśl mamy 5 pomocników, którym Xavi ufa plus Fermina i Roberto w odwodzie, a jeśli wystawisz wszystkich 5 masz prosta drogę do spadku ich formy lub urazów. Już wystawianie cały czas 4 przy tym ilu ich mamy jest ryzykowne i dlatego Xavi nalegał w ostatnich dniach okienka żeby mu sprowadzić chociaż jeszcze Lo Celso.
4
Nie da się ukryć, że dla nas to średnia sytuacja kiedy zostajemy z 4 stoperami w pierwszej drużynie z czego 3 jest podatnych na urazy. Oczywiście mamy talenty na tej pozycji w szkółce i drugiej drużynie, ale wiemy jak ostrożnie podchodzi do debiutantów Xavi oraz Eric jednak był już sprawdzony i prezentował przynajmniej ten ligowy poziom z perspektywa rozwoju. Boje się, że z tego będą jeszcze problemy jak nam się w pewnym momencie obrona posypie. Natomiast dla rozwoju Erica ruch świetny i może się bardzo rozwinąć przez ten rok, a później jeśli nawet nie zostanie jako wartość dodana w pierwszej drużynie to może podnieść swoją wartość rynkowa. Podsumowując dla zawodnika ruch na plus, a dla nas mimo wszystko na minus przynajmniej w krótkiej perspektywie tego sezonu.
0
@krol211 tutaj jest kilka wątków, a kluby Bilbao jak wiemy to specyficzne miejsce(ogólnie zawodnicy wychowani w baskijskich klubach niechętnie z nich odchodzą). Wielu ich zawodników gra razem od drużyn młodzieżowych, gra tam razem ze starszym bratem i do tego świetnie płaca(z tego co kojarzę 5 najwyższe wydatki na pensje w Hiszpanii). Z tego co się podaje ma przedłużyć tylko o 3 lata bez podniesienia klauzuli(€50m kluby z PL spokojnie zapłacą) wiec zostawia sobie furtkę na nowe wyzwania, a narazie może się cieszyć pewnym miejscem w pierwszym składzie „swojego” klubu, w którym się wychował.
0
@krol211 podobno jest bliski przedłużenia co sam potwierdził w wywiadzie z końca sierpnia. Co prawda ma być krótka umowa, ale z klauzula €50m czyli taka akurat nie dla nas.
0
@Emhyr jakich czasów dożyliśmy, że Taylor Swift dzieli świat piłkarski haha
Ps. Już czuje ta spine z Bade na horyzoncie xD
0
@Emhyr co to za news w ogóle xD
0
@Cule1234 Bingo
0
Jak dobrze wiemy kryteria wyboru trenerów w Barcelonie są specyficzne(musi być określona filozofia gry i/lub powiązania z Barcelona) stad moje pytanie kiedy ostatni raz Barcelona zatrudniła trenera z topu? Nie takiego, który stał się topowym trenerem w Barcy tylko był już takim w momencie zatrudnienia.
1
@TR3YWAY Michel albo Marquez. Teraz doczytałem, że nie tylko najbliższego. W takim razie Arteta.
0
@macio_944 zaraz zaraz, ale kontuzje to w większości nie przypadek. Zwłaszcza jeśli mówimy o powtarzających się urazach mięśniowych bez kontaktu z przeciwnikiem. Za to odpowiada w głównej mierze sztab(przygotowanie fizyczne, zarządzanie zmęczeniem zawodników czy zbyt przyspieszone powroty do gry). Na Real mamy patent, ale znow w europejskich pucharach radzą sobie z nami nawet drużyny, które nie maja wcale mocniejszej kadry. Rozwój zawodników tutaj mam dylemat bo przykładowo De Jong nie rozwinął nowych umiejętności czy znacząco poprawił te, które miał tylko dojrzał pilkarsko i zaczął być wykorzystywany zgodnie ze swoim profilem piłkarskim(tu plusik dla trenera) natomiast jeśli prześledzisz karierę Dembele to wcale się nie rozwinął. Jedynie został obdarzony zaufaniem i zaczęliśmy grac w systemie gdzie pełnił ważna role, ale jeśli cofniesz się przykładowo do sezonu 2018/19 to grał dokładnie to samo. Udział w bramkach przeliczony na minuty,kluczowe podania na mecz, wygrane pojedynki i udane dryblingi wszystko wypada bliźniaczo podobnie. Wystarczyło tylko trochę zdrowia i regularności. To nie progres. Z najmłodszymi tez mam dylemat na ile się rozwijają na bazie zdobytego doświadczenia, a na ile to praca trenera bo nie graja nic nowego. Ewentualnie graja to samo trochę lepiej. Niektórzy jak Gavi czy Torres nawet się cofnęli w rozwoju. Ogólnie moim zdaniem ten zespół od jakiegoś czasu się nie rozwija, a jedynie podnosi swoją jakość na bazie nowych jakościowych zawodników jak Kounde, Christensen, Lewandowski itd. Przepychamy wiele ligowych spotkań indywidualna jakością, ale co będzie jak w Europie trafimy na zespoły o zbliżonej jakości? Moim zdaniem tez zabijamy potencjał ofensywny tego zespolu oraz zmiany są robione na chybił trafił(przykład pierwszy mecz sezonu i Abde z Balde grający razem po tej samej stronie gdzie wiadomo, że są to zawodnicy zajmujący te same przestrzenie przez co sobie przeszkadzali podczas gdy po drugiej biegał sam Araujo po czerwonej dla Raphy czyli co autor miał na myśli, wiele spotkań zaczynamy tez na 2 napadziorów tylko po to żeby kończyć na 4 jak już nam się dupa pali).
1
@blakkudium zdecydowanie i ja się zgadzam, ale niekoniecznie w tym momencie kiedy mamy tylko 4 stoperów w pierwszej drużynie. Szkoda, że nie testowaliśmy tego jak były idealne warunki czyli pod koniec zeszłego sezonu i w trakcie okresu przygotowawczego.
0
@blakkudium za mało mamy stoperów na taki manewr teraz nie mówiąc, że 3/4 naszych śo jest podatna na urazy. Już prędzej ze słabszymi rywalami zagra tam De Jong czy Gundo żeby trochę odciążyć Romeu.
0
@Emhyr Florentino to nawet ciekawa opcja i profilem bardziej pasuje w przeciwieństwie do takiego Guido czy Palhinhy, ale uważam ze finansowo będzie poza zasięgiem. Kontrakt długi, a wiadomo jakie interesy robi Benfica.
0
@Gaz a oglądałeś Rivaldo regularnie w akcji? Pytam poważnie bo mi osobiście ciężko ich porównać skoro widziałem tylko jednego w akcji
1
@JarekS Pytanie może faktycznie zbyt ogólne, ale chciałem poznać opinie innych użytkowników i ich zdanie w kwestii pracy indywidualnej trenera z zawodnikami oraz progres, których zawodników przypisują trenerowi np kilka osób wymieniło Dembele, który mimo, że faktycznie otrzymał wsparcie i system bardziej premiujący jego styl gry, a właściwie często obarczający odpowiedzialnością za to co zrobimy w ofensywnie to tak naprawdę nie powiedziałbym, że się rozwinął, a jedynie wrócił do tego co już grał jeszcze za Valverde kiedy był zdrowy. Jeśli np spojrzymy na jego dokonania z poprzedniego sezonu to są bardzo zbliżone do sezonu 2018/19 za Valverde gdzie tez zdrowie mu dopisało. Ciężko znaleźć aspekt gdzie wypada znacznie lepiej, a porównałem wiele statystyk od tych najbardziej oczywistych jak bramki i asysty oraz ich przeliczenie na liczbę minut bo bardziej dogłębne jak kluczowe podania na mecz czy udane dryblingi i wygrane pojedynki. Bardzo niepokojące jest tez, że wielu zawodników w ostatnich 12 miesiącach zanotowało regres lub stoi w miejscu jak Gavi czy Torres.
0
Ciekawostka. W 12 pierwszych kolejkach poprzedniego sezonu La liga Barcelona zdobyła 30 bramek co daje średnia 2,5 zdobytej bramki na mecz natomiast w pozostałych 26 tych zdobytych bramek było już tylko 40 co daje średnio ok 1,5 bramki na mecz w pozostałych 26 kolejkach La liga przez Barcelone
0
Zbyt pochopna decyzja moim zdaniem
0
@Wiking88 oczywiście, że był, ale przez Laporte i Mendesa. Sztab i trener był od początku od przeciwny i ugiął się dopiero jak było wiadomo, że Fati odchodzi i może odejść tez Abde
1
Witamy z powrotem. Wielkich piłkarzy i osobowości w tej lidze nigdy za wiele.