4

Znając historie jego powrotów po urazach maksymalna ostrożność wskazana i niech wróci jak będzie na 200% gotowy. Narazie to świetna szansa dla Fermina żeby wywalczyć sobie jakaś konkretna role w zespole i nie podzielić losu Torre. Trzymam mocno kciuki bo chłopak imponuje.

1

Świetna wiadomość. Byle zdrowie dopisało, a o resztę jestem dosyć spokojny :DD

13

Szczerze to go częściowo rozumiem. Osobiście poczekałbym z takimi komunikatami do zakończenia postępowania, ale nie da się zaprzeczyć niezależnie od naszych intencji płaciliśmy wiceprzewodniczącemu komitetu sędziowskiego. Nawet jeśli było to w teorii legalne to na pewno jest mocno nieetyczne i budzące wiele wątpliwości. Przykładowo załóżmy, że ostatecznie zostanie udowodniona wersja z wyprowadzaniem pieniędzy z klubu, w która tak wiele osob wierzy. Dlaczego wybrali akurat tego jegomościa? Nie można było znaleźć nikogo innego nie związanego z żadnymi rozgrywkami w których uczestniczymy? Dlaczego było to tak długo kontynuowane przez kolejnych prezesów? W wersje z płatnością za raporty chyba mało kto jeszcze wierzy(biorąc pod uwagę jak wyglądały i ze ich ceny były mocno nierynkowe na co była zwracana wielokrotnie uwaga).

7

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach zaliczył bardzo duży regres sportowy i najwyższa pora się rozstać. Natomiast niektórzy maja naprawdę, krótka pamięć bo w pewnym momencie grając nie na swojej nominalnej pozycji był podstawowym prawym obrońca Barcelony i wyróżniającym ma poziomie La Liga. Do tego nigdy nie było z nim żadnych problemów dlatego uważam, że należy mu się trochę więcej szacunku.

Tutaj jego staty w La liga na tle innych bocznych obrońców z ligi:
Sezon 2017-18: https://fbref.com/en/players/335fa267/scout/1652/Sergi-Roberto-Scouting-Report

Sezon 2018-19: https://fbref.com/en/players/335fa267/scout/1886/Sergi-Roberto-Scouting-Report

Coś tam potrafił i wtedy jeszcze faktycznie określenie solidny/dobry na każdej pozycji do niego pasowało(teraz już mniej). +to wina klubu, że do teraz nie było w klubie prawego obrońcy z prawdziwego zdarzenia i musiał prawie wszystko grać czy to w formie czy nie.

1

@tristan87 szybko poszło

0

@Javier_Tebas Patrzysz na to strasznie powierzchownie bo trenerzy się zmieniają, piłkarze się zmieniają, a wyników ani drużyny dalej nie ma. Tam problemy są znacznie głębsze zaczynajac od samej góry. Latami brak konkretnego projektu sportowego, branie trenerów z zupełnie różnych bajek i z skrajnie innymi pomysłami na grę, a co za tym idzie każdy potrzebuje znacznej przebudowy kadry na co nigdy nie ma czasu bo trener zostaje zwolniony za wyniki, do tego często nie raz były transfery nie pod koncepcje trenera i traktowanie klubu głównie jako maszynki do zarabiania pieniędzy dla właścicieli. Do tego przez ich nieporadność na rynku maja tak zawyżone ceny, że często musza sięgać po 3/4 opcje na liście.

1

@Medium prawda, a jak mówił, że drugie miejsce z United w lidze to jego największy sukces trenerski to były żarty. Teraz nikomu nie jest do śmiechu(No może poza kibicami innych klubów) xD

2

Man Utd tak złomuje kolejnych trenerów, że szczerze mówiąc ciężko mi to nazwać negatywna weryfikacja jak jakis trener sobie u nich nie poradzi(od odejścia SAF’a było 6 stałych trenerów oraz 2 tymczasowych w 10 lat i nikt na dłuższa metę nie dał rady). Nadal bym zobaczył Ten Haga mimo wszystko w innym lepiej zarządzanym i mniej toksycznym klubie.

0

@Barcasub oj tak byczq +1

0

@Ibarbo69 @AdiKingu96 ja jednak wole wyplenić prawdziwe chwasty jak wyżej wymieniony Damian Suarez. La liga tez potrzebuje tak świetnych zawodników jak Bellingham i Vini natomiast bez tego zwierzaka z Getafe się obędzie.

3

@macio_944 jak przegra z Realem to już dziś nasza przyjaźń zostanie wystawiona na próbę :DD

10

@macio_944 My friendship with De Zerbi is over. Now Michel is my best friend.

4

Gdybyście mogli się pozbyć jednego zawodnika z La liga to kto by to był i dlaczego akurat Damian Suarez?

0

@pioz123 gdzie to wyczytałeś z mojego wpisu? Każdy przypadek oceniam indywidualnie i byli zawodnicy, którym pomógł czy to się rozwinąć czy znalazł im odpowiednia role, ale byli i są tez tacy, którzy stoją w miejscu/cofnęli się lub poszli do przodu dzięki własnej pracy indywidualnej.

Co do Balde i Xaviego największy test będzie teraz. Co bedzie w stanie dołożyć do swojej gry oprócz bazowania na doskonalonym przygotowaniu fizycznym. Czy poprawi ostatnie podanie, wyprowadzenie podaniem, podejmowanie decyzji itd

0

@pioz123 cały presezon przygotowywał go do gry a pierwszej drużynie i to on mu dał zadebiutować. Inna sprawa, że potem już go nie było wiec nie mógł tego kontynuować. Później Balde po powrocie został odstawiony aż do początku następnego sezonu gdzie na tyle zaimponował forma(w dużej mierze dzięki doskonałej formie fizycznie która wypracował ze swoim trenerem personalnym), że został mimo, że miał iść na wypożyczenie.

1

@Sulimo De Jong jak najbardziej, ale z Balde mam problem bo wprowadzał go jeszcze Koeman i nawet miał kilka obiecujących wejść po czym złapał kontuzje, a jak wrócił to Holendra już a klubie nie było

4

@stickie Prawdziwy Patriota xD

1

Jednych zawodników się krytykuje, za zmarnowanie świetnej sytuacji, a drugich się chwali, że się w takiej sytuacji znaleźli. Taki obraz La Rambli mój :D

1

Dawać jeszcze jednego i zamykam kupon

0

@Rewolucja123 No tak powinno się piłkarzy oceniać bo wiemy jak sympatie potrafią wypaczyć osąd, ale większość jednak ocenia i będzie oceniać zawsze emocjami/sympatiami

0

Felix out, Ferran in

0

@Rewolucja123 aż nawet sprawdziłem w dotychczasowych spotkaniach ligowych jego staty i mamy tylko 21% procent udanych dryblingów i 38% procent wygranych pojedynków. Strasznie słabo. Zobaczymy jak długo się utrzyma na opini z pierwszych spotkań+kibice lubią głośne nazwiska nawet jeśli nie przekładają się na grę. Dobrze, że chociaż na boisku pracuje w porównaniu do tego co robił w Atletico.

0

Po pierwszych dwóch spotkaniach już trochę Felix irytuje momentami. Strasznie dużo pojedynków przegrywa i w grze do przodu nie daje tez aż tak wiele żeby go trzymać na sile na boisku

1

Cancelo się na chwile Godmode włączył

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Rewolucja123 ja już zawiedziony, że tylko bezpiecznie +1,5 bramki zagrałem xD

28

Xavi zaczął w tym sezonie chyba czytać La Ramble albo przydzielił kogoś ze sztabu żeby mu raporty robił z tego co się tutaj dzieje bo kolejny raz skład mocno pod preferencje fanów. W każdym razie ciekawy jestem mocno tego rozwiązania z Rapha i młodym od początku, a nie tylko jak gonimy wynik.

0

Myślicie, że Raphinha przebije w tym roku swoje statystki z poprzedniego sezonu? Moim zdaniem tak

1

Nie wiem jakim cudem Pimienta wyciągnął ich na poziom La liga. Przecież tam się nic nie zgadza. Błędy techniczne, panikują przy piłce już przy minimalnym pressingu, błędy w ustawieniu, przeszkadzają sobie wzajemnie często podczas prób ataku, a nawet fizycznie dupy nie urywają.

0

@PatrykBarca po pierwsze czy ten cały Mambeppe potrafi grać jako 9? Czy potrafi utrzymać piłkę tyłem do bramki? No właśnie. Resztę zostawiam do rozważenia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?