1

Nie wiem jak inne ligi bo nie zwracam uwagi, ale w La Liga go wygląda jakby jeszcze przed spotkaniem sobie wybierali MVP. Opcja druga, że wrzucają wszystkie nazwiska zawodników drużyny zwycięskiej, którzy zagrali i losują. Ciężko inaczej wyjaśnić wybór kogoś kto podobno oglądał spotkanie.

3

@blakkudium sprytnie. Celowo taka porę wybieracie żebym go nie widział.

8

Był pierwszy do zmiany, a kończy z dubletem(narazie). No i ok.

14

Pedri naucza futbolu. My uważnie oglądamy,

0

Chłop co już na ławce był xD

0

@BORO_12 niby ta, ale to głównie takie pół sytuacje. Coś powinno już wpaść, ale brakuje takich super klarownych. Tym bardziej szkoda tego głupiego spalonego.

5

Czyli Real ma najlepszy sposób na przełamywanie tych autobusów. Wystarczy dostać rzut karny. Piłka to jednak faktycznie prosta gra.

0

Spotkanie trochę jak ta porażka z Leganes przed rokiem.

3

Dołożyć Lewego i grać na dwóch napastników. Idealny mecz pod takie rozwiązanie.

0

@SigmaBoyEssaYamal grube wyolbrzymienie jeśli twoim zdaniem robi większość rzeczy źle

1

Martin, Matko Boska haha. Co za kot!

2

W Madrycie się wystraszyli, że nie tylko Barca weźmie ligę, ale jeszcze Ferran Mekambe pichichi odbierze. Nic by im nie zostało.

8

Przy następnej bramce niech sprawdza czy w poprzednim spotkaniu ktoś nie był na spalonym. Taki żarcik oczywiście xD

1

@MirusAmisz i też byłoby to idiotyczne

9

Wychodzi na to, że każda sytuacja Ferrana to setka i każdy inny topowy napastnik 100% takich wykorzystuje. Dobrze, że jest to forum bo nie wiedziałbym jak piłkę rozumieć.

1

@blakkudium si, choć jego też chyba wolę jako twórce na yt niż komentatora nawet. Do komentatorki są jednak lepsze głosy i bardziej ekspresyjni komentatorzy.

1

Jednak komentatorzy w Eleven poziom jak nie dwa wyżej xD

0

Gerard Martin podstawowym stoperem Barcy w wielkim 2025. Błogosławieni, którzy nie widzielili, a uwierzyli.

0

@Crakitic luzik, poniekąd do tego też pije. To jest tak naprawdę podwieszony napastnik moim zdaniem. Statystki są jakie są i mają swoje wady, ale idzie jakieś trendy i korelacje wyłapać w dłuższej perspektywie. Może też dlatego lubię się nimi bawić. Najlepiej w każdym razie łączyć to z realnym oglądaniem spotkań dla pełnego obrazu gdzie stylatystki mogą tylko wypełnić te brakujące detale.

0

@shaun no mnie ciężko porównywać Suareza do Julka bo tu mamy jednak znaczące różnice w tej fizyczności, z której w prime też dużo korzystał Suarez. Był przede wszystkim szybszy jeszcze oraz 10cm wyższy i pewnie z 15kg cięższy co przekładało się na dużo lepsze możliwości gry z rywalem na plecach za równo jak trzeba było piłkę przytrzymać czy wywalczyć sobie pozycję w polu karnym. U mnie jednak dominują obawy przy Alvarezie i obawiam się, że byłby to dobry zawodnik, ale jak Griez wykorzystany tylko na 50% możliwości przez niekorzystny dla siebie kontekst.

0

@Crakitic czyli daje nam obraz do jak dobrych lub/oraz do ilu sumarycznie sytuacji zawodnik dochodzi. Masz również porównanie z innymi zawodnikami z drużyny i jeśli wyraźnie lepiej wypadają to musieliby celowo pomijać Juliana przy podaniach inni zawodnicy co nie ma sensu lub musieliby indywidualnie być w stanie samemu tworzyć sobie lepsze okazje np. po rajdach. Więc moim zdaniem xG zawodnika w odpowiednim kontekście może sporo mówić o jego zdolności do znajdywania się w korzystnych sytuacjach strzeleckich. Ma to swoje wady, ale nic lepszego nie znajdziemy. Co do kreacji w ogóle jej tu nie poruszałem bo nie jest to pierwsze kryterium na jakie patrzę u napastnika i do tego użyłbym co oczywiste innych statystyk.

2

@VinDiesel Muriqui faktycznie jest potężny w tym sezonie trzeba uczciwie przyznać

0

@FcPortoFan1999 dwa sezony za Xaviego/Koemana pokazały, że nie koniecznie xD

7

@blakkudium wszystko spoko, ale niech da chociaż 20-30min temu Roony’emu w drugiej połowie bo się pogniewamy inaczej.

4

@Bolton mówisz Pan jakby Pana dziadek co najmniej w tajemniczych okolicznościach wyemigrował kiedyś do Argentyny.

@Stinger_ chyba zafundowałem sobie swoimi popisami ostatnimi gwarancję masy oznaczeń jak Julian tylko się odblokuje i zacznie strzelać xD

0

@shaun karne i wolne wyciągam trochę poza nawias w tej dyskusji bo to sytuacje nie wynikające bezpośrednio z jego ruchu na boisku, a często jest to korzystanie na tym, że koledzy wywalczą te stałe fragmenty. Ciężko też porównywać go w takiej sytuacji z kolegami z drużyny, którzy ich nie wykonują. Też jakby przeszedł do nas to nie miałby gwarancji, że dostałby te stałe fragmenty, a przy rosnącej pozycji Yamala jako największej gwiazdy nawet wątpię, że dostałby karne. Kreacje doceniam, ale tu znowu dochodzimy do kwestii czy tego wymagamy od napastnika przede wszystkim i czy takiego profilu szukamy. Czy Barcelona przykładowo ma problem z kreacją i brakuje jej takich zawodników czy bardziej potrzebuje regularnego i topowego strzelca, który będzie też potrafił utrzymać tą piłkę z przodu dzięki warunkom fizycznym. Nie odmawiam mu jakości, ale dla mnie Griezmann był nawet lepszy w prime, a profilowo to te same problemy. Specyficzni zawodnicy nie pod każdy system.

2

Wyjdę już całkiem na wrednego hejtera, ale skoro pisałem o jakiś seriach Alvareza bez bramki w lidze czy bez bramki z gry to chciałbym się jeszcze rozprawić z tym mitem Atleti, które mu sytuacji nie tworzy wcale(skoro on nie dochodzi do sytuacji to gorsi koledzy pewnie również), a mocniej przenieść odpowiedzialność na gracza i to, że od jego poruszania się po boisku i wychodzenia na pozycję też będzie w ogromnym stopniu determinowało ile będzie miał tych sytuacji i to jest cecha dla mnie jeszcze bardziej korelująca z topowymi napastnikami niż skuteczność, która nawet takie maszyny jak Haaland czy Kane raz mają, a czasem nie.

Spójrzmy najpierw na xG na 90min w zespole Atleti dla zawodników, którzy mają powyżej 400 minut w lidze:
1. Griezmann 0.61xG
2. Almada 0.49 xG
3. Sorloth 0.47xG
4. Alvarez 0.45xG
5. Simeone 0.24 xG

A następnie sprawdźmy to samo po odjęciu rzutów karnych żeby ocenić zdolność do znajdywanie się zawodnika w sytuacjach strzeleckich:
1. Griezmann 0.61xG
2. Almada 0.49xG
3. Sorloth 0.47xG
4. Alvarez 0.28xG
5. Simeone 0.24xG

I na koniec liczbę bramek na 90min
1. Griezmann 0.69
2. Alvarez 0.51
3. Sorloth 0.49
4. Almada 0.43
5. Simeone 0.15

0

@shaun no nie zgadzam się. To bardzo płaskie spojrzenie. Gra w lini ataku, jest gwiazdą zespołu i ma trzecią największą liczbę minut oraz wykonuje karne i wolne. Jakby nie miał najwyższego xG sumarycznego i liczby bramek w zespole to byłaby już katastrofa. Jak weźmiemy xG bez karnych na 90min to już wyraźni lepsi są Griezmann(0.62xG) i Sorloth(0.47xG), a porównywanie wypada Raspadori(0.31xG). Zdobył też tylko 23% wszystkich bramek Atleti w lidze mimo tych karnych i wolnych oraz liczby rozegranych minut czyli nie przewodzi zespołowi, a jest zwyczajnie jego elementem. Jeśli uważasz, że to nadal głównie wina zespołu to spoko, ale jeśli określamy zawodnika mianem klasy światowej i gamechangera to moim zdaniem należy mieć wyższe wymagania.

1

@shaun jedno to zespół, a drugie to poruszanie się zawodnika. Patrz na komentarze wyżej choćby. Warto też sprawdzić ile strzela względem całościowej zdobyczy zespołu.

1

@BORO_12 tak, ale nawet od topowego podwieszonego napastnika tej klasy oczekuje więcej. Ten prime Griezz grający w tym najbardziej defensywnym Atleti dochodził do większej ilości sytuacji i stanowił większy procent całościowej zdobyczy Atleti.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?