ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@BORO_12 dla mnie niepokojące jest to, że nawet Sorloth, z którego żaden światowy top dochodzi do większej ilości sytuacji(0.47 vs 0.28xG bez karnych na 90min), a brak sytuacji jest dla mnie gorszy niż brak skuteczności napastnika.
5
Julian Alvarez ostatnią bramkę ligową zdobył 1 listopada z Sevilla(rzut karny), a ostatnią bramkę ligową Z GRY zdobył 24 września z Rayo. Nawet jak na podwieszonego napastnika 4 siły La Liga w tym sezonie jest to bardzo słaba seria i wcale nie ciągnie za uszy tego Atleti do góry jak można by było oczekiwać. Do prime Griezmanna brakuje.
0
@AlphaNumeric mamy już sporą próbkę sezonu za nami oraz sezon temu wynikało to w dużej mierze z jego rotacyjnej roli jako zmiennik Roberta. W tym dostaliśmy już niezłą próbkę jako zawodnik pierwszej jedenastki i nie widać żadnej zmiany na minus. Jak chcesz iść jeszcze krok dalej to dwa sezony wcześniej czyli w 2023/24 zdobył tylko 3 bramki z 11 wchodząc w ławki z tego jedna z tych 3 to bramka z Porto gdzie wszedł jeszcze w pierwszej połowie za kontuzjowanego Roberta. Dla mnie mając te wszystkie dane to oczywisty mit, że musi wchodzić z ławki żeby strzelać. Żeby było zabawniej to grając od pierwszej minuty strzelał właśnie między innymi Atleti w PK, Realowi, Interowi czy PSG.
2
@mekston jak nie on to jego ojciec może na live jakimś znowu
0
@AlphaNumeric tylko jeśli wybiórczo weźmiesz pod uwagę zeszły sezon, a wykluczysz obecny choć to też nie tak w 100% biorąc pod uwagę różnicę w roli na przestrzeni obydwu sezonów. Teraz też ma lepszą średnią minut w przeliczeniu na bramkę czyli gol co 90min vs 101min w zeszłym.
15
Mity piłkarskie. Kategoria: Ferran Torres
Mit pierwszy: Ferran strzela tylko z ławki
Fakty: Ferran w tym sezonie tylko jedna z 13 bramek zdobył po wejściu z ławki. Natomiast w zeszłym sezonie przy mniejszej roli było to 9 z 19 bramek.
Mit drugi: Ferran nie strzela dużym zespołom.
Fakty: od zeszłego sezonu Ferran strzelał bramki Atletico, Realowi, BVB, Interowi i PSG.
2
@Beztroskii + z PSG
Daj spokój. Wszyscy wiedzą, że Ferran nie strzela dużym zespołom oraz jak gra od pierwszej, a jak statystyki mówią inaczej to pewnie wyjęte z kontekstu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
@dar326 nawet jak było 99k to zbliżaliśmy się do tych liczb akurat tylko przy naprawdę absolutnie największych hitach. To już prędzej może się nada przy jakiś wielkich koncertach plus średnia może się minimalnie podniesie jak będzie więcej lepszych miejsc.
1
@APTAPT on w sumie powiedział/przekazał ostatnio, że jest trzecim? Nie czytałem całej konferencji i widziałem tylko stanowczą wypowiedź, że Joan jest i będzie dalej jedynka. Jeśli chcą się go pozbyć to powinien, ale nie wiem co zakomunikował Flick.
7
@Frimpong następnym razem dam tabliczkę !!!Uwaga Ironia!!!
4
@buglikos nie, to nie jestem poziom Barcy. Wole mobilnego napastnika. Najlpiej takiego co do tego nie strzela goli i brakuje mu fizyczności. That’s my type. On z City wcześniej niż za kilka lat i tak nie odejdzie wiec kto wie.
0
@Faro zależy jak to rozumiesz. Napisałem, że grywał na tej pozycji w szkółce więc jest mu znana i że pomysł na papierze ma ręce i nogi, ale dopóki tego nie sprawdzimy to nie mamy gwarancji, że idealnie zadziała(tutaj chyba dałem przykład TAA w pomocy) oraz zostaje jeszcze kwestie odpowiedniego profilu na skrzydło za niego co też mogło blokować ruch na ten moment. O samym przejściu Yamala ze skrzydła do pomocy pisałem już jak wchodził do pierwszej drużyny, ale myślałem, że tak jak w przypadku Messiego czy Neymara dojdzie do tego trochę później.
2
@pt9 chyba za młody jestem. Poza nutella to pierwszy tego typu krem ala kultowy batonik jaki pamiętam to Milky Way lata temu.
1
@Matt_i1992 @Faro generalnie do pewnego stopnia zgoda, ale pamiętajmy, że pozycje w drużynie i zaufanie buduje się/traci dużo dłużej niż jednym czy dwoma spotkaniami oraz w pierwszej kolejności na treningach.
0
@Starrk takie sytuacje akurat dałoby się łatwo rozwiązać dając np. limit 1-2 transferów+ możliwość kolejnego za każdego gracza pierwszego zespołu, który odszedł/zakonczył karierę.
0
Jak przyjdzie co do czego to im zmięknie faja i puszczą go poniżej €40m na pewno. Ważne jest nastawienie zawodnika i bezpośrednia komunikacja swojej woli klubowi żeby wiedzieli, że decyzja została już podjęta.
2
Zobaczyłbym dziś znowu podobne zestawienie ataku co z Betisem. Może ewentualnie Rapha zamiast Rashforda. Jestem głodny kolejnych występów Yamala w środku oraz Roony’ego w pierwszym bo czuję, że to dobry kierunek na przyszłość.
4
@13th Luz, też nic nie rozumiem, ale mądrze brzmiało to wstawiłem :D
3
30 per cent of coaching is tactics, 70 per cent social competence,” Nagelsmann once said of his approach. "Every player is motivated by different things and needs to be addressed accordingly. At this level, the quality of the players at your disposal will ensure that you play well within a good tactical set-up – if the psychological condition is right.
Tak naprawdę jeden z najważniejszych czynników czemu niektórzy trenerzy docierają i utrzymują się na topie, a niektórzy wręcz przeciwnie bo różnice w wiedzy i świadomości taktycznej trenerów na tym poziomie już są naprawdę minimalne. To sprawienie żeby zespół czuł się dobrze i „kupił” twój pomysły będą kluczowe.
1
@BORO_12 według mnie trzeba tu rozdzielić kilka rzeczy. Czy jest totalnym amatorem? Nie. Czy aktualna sytuacja to 100% jego wina? Również nie. Czy wykonał genialną robotę z Leverkusen? Tak. Czy to znaczy, że nadaje się do prowadzenia topowego klubu? Niekoniecznie. Jak widać to, że potrafił do siebie przekonać dobrych zawodników Bayeru nie oznacza z automatu, że będzie potrafił do siebie i swoich pomysłów przekonać topowych graczy, a to już część jego warsztatu. Nawet Nagelsmann kiedyś mówił w wywiadzie, że na tym poziomie 30% trenowania to taktyka, a 70% to te miękkie kompetencje czyli np. umiejetność pracy z ludźmi. Najlepsi trenerzy to też świetni psycholodzy i doskonale czytają emocje swoich podwładnych i różne sytuacje. To jest normalne i tacy trenerzy też są. Na tym choćby poległ w PSG Emery, a nikt nie wątpi w jego kompetencje taktyczne.
8
@Who_you_mam te wyceny są czasem tak bardzo z tyłka xD
1
@juarez chodziło mi o Twoją rubrykę zainteresowań :D
1
@juarez możesz zacząć xD
Ps. bardzo ciekawe zainteresowania
3
@blakkudium ja to już się bardziej nabijam. Tak naprawdę to na logikę prawdopodobnie jedna do maksymalnie dwóch wpadek dziela go od zwolenienia. Może nawet już trzymają go tylko żeby mieć czas na dogadanie się z nowym kandydatem.
0
@BORO_12 może to klasyczne koneksje z agentami xD
3
Ciężki los madryckiego Guardioli
2
@BORO_12 ja przy takich kwotach ogólnie nie jestem przekonany za zawodnika jeszcze z tego kierunku. Już i tak mamy wystarczająco związane ręce na rynku transferowym więc wolę wzmocnić tą jedną czy dwie pozycje, ale opcjami naprawdę wysokiej klasy i sprawdzonymi już na wysokim poziomie.
Ps. Yamala i tak bym chyba coraz częściej ustawiał w środku tym bardziej, że to kwestia priorytetów i jak najlepszego wykorzystania najbardziej utalentowanego zawodnika, a nigdy nie ma idealnego rozłożenia talentu i profili w kadrze. Kogoś się wykreuje jak zwykle(Roony patrzę na Ciebie) lub będą tam grywać czasem Rash(chyba lepiej bo woli trzymać się lini) lub Rapha.
2
@BORO_12 ile tam było? 7? 8 baniek? Masakra xD
13
Ciekawe. Ogólnie dla mnie zbyt mało się o tym mówi jak wszechstronnie uzdolnionym i przede wszystkim na jak wysokim poziomie trzeba mieć rozumienie futbolu żeby grać na tylu pozycjach na takim poziomie. Nieoceniony komfort dla trenera mieć takiego zawodnika jak Eric, a już szczególnie w dzisiejszych czasach i przy terminarzach jakie mamy.
1
@blakkudium no i spoko. Może się rozwinie. Ja mam do niego mieszane uczucia choć za jednoznacznie słabego też go nie uważam. Z jednej strony ma bardzo słabe jak na bramkarza warunki fizyczne i czasem miałem wątpliwości co do jego ustawienia na linii, a z drugiej strony ma bardzo dobry refleks, szybkość i reakcje na przedpolu. Ciekawy jestem gdzie trafi tak już długofalowo.