4

@blakkudium może doszedł do wniosku, że jednak nie radzi sobie z presją tutaj i czas na zmiany. Nie ma w tym nic złego. Z drugiej strony wątpię, że odpuści taką pensję.

3

@Faro zbyt dużo zmiennych i wiele też zależy od nastawienia oraz etyki pracy i zdolności do nauki zawodnika czyli cech, które Ci dwaj wymienieni akurat posiadają na topowym poziomie i to też jest składowa potencjału nawet jeśli czysty talent wydaje się mniejszy na pierwszy rzut oka. Generalnie też wychodzę zawsze założenia, że sztab widząc zawodników dzień w dzień na treningach jednak posiada znacznie więcej danych do oceny niż my już pomijając kwestię kompetencji i czego potrzebują w swojej kadrze, a boisko przeważnie mnie utwierdza tylko w tym przekonaniu.

Ps. Eric był już jako młody zawodnik uznawany za talent przechodząc przez wszystkie młodzieżówki Hiszpanii czy debiutując w dorosłej kadrze w wieku 19 lat

3

@Faro jak dla mnie to trochę zbyt duże uproszczenie tematu. To nie jest tak, że co chwilę masz wybitne roczniki, a im zespół jest mocniejszy kadrowo(a jest mocniejszy niż jak Xavi zaczynał) tym mniej miejsca zostaje dla kolejnych talentów. Po drugie czasem piłkarze mogą się świetnie rozwijać, a jak przychodzi moment przejścia do dorosłej piłki to nagle bariera okazuje naprawdę duża i mocno wyhamowują. Od oceny sztab ma też przede wszystkim treningi i tam zapraszają regularnie młodych i ich obserwują zarówno w niższych sekcjach jak i już razem z pierwszym zespołem. Nie lubię też takiego przekładania 1:1 jak Virgili gdzie jakby został w Barcelonie to mógłby w ogóle się tak nie pokazywać przez 100 razy większą konkurencję oraz presję. Inaczej się gra jak wiesz, że za tydzień na pewno też dostaniesz szansę nawet jeśli gorzej zagrasz, a inaczej jak masz topowych graczy i kolejne X talentów na twoje miejsce i tylko 15min na boisku w klubie walczącym o mistrzostwo, który obserwują miliony. Moim zdaniem to odejście z zachwianiem kontroli właśnie udowadnia coś odwrotnego czyli, że to była dobra decyzja dla obydwu stron.

1

0

@_Synapsy_ serio ktoś uważa, że Eyong jest jakimś rozwiązaniem realnym problemów kadrowych na teraz i wybrałby go ponad Kane? xD

0

@jaras121 nadziei narobią tylko żeby potem coś takiego odwalić. Kto to widział. Albo grasz dobrze albo słabo, ale już bądź w tym konsekwentny.

0

Szkoda, że w klasyku przegraliśmy już mistrzostwo bo z takimi Realem naprawdę można powalczyć. Trzeba spróbować za rok znowu.

2

Nie no karny ewidentny tutaj akurat. Dał ciała obrońca.

1

To w sumie dosyć ironiczne, że tak długo chcieli wymienić świetnego w relacjach, ale „przestarzałego” Anczelota na trenera „taktyka”, a jak już taki przyszedł to wykłada się akurat na relacjach. Absolute Cinema xD

1

Może i jesteśmy dziadami, ale „somsiad” nie lepszy xD

2

@blakkudium powtarzalność efektów. Cecha topowych trenerów
( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@Encore Bruno nawet lepszym przykładem jest bo u Raphy to też był proces gdzie jeszcze się w tym Leeds rozwijał i chwilę też mu zajęło żeby się zaadaptować w Barçy.

@mekston to już trochę zbyt dawno żeby przekładać na aktualne realia gdzie były Felixy i inne Nunezy po drodze z tej ligi

1

@Luciano99 czyli teraz mamy jeszcze kącik historyczny z Lucjanem xD

0

@Rastafarnianin zawodnik, który miażdżył w Sportingu nie przekłada tego na Premier League? Ja w szoku.

@marcin62 może to będzie nauczka na jakiś czas żeby wyczyny z ligi jak holenderska czy portugalska brać z przymrużeniem oka tym bardziej, że gość pierwszy raz w wieku 27 lat zaczął grać w top 5 teraz, a w samej Portugali większość bramek jednak nabił na zespołach o niższym poziomie niż Championship i jeszcze pobił jakiś rekord karnych w jednym sezonie.

1

@Kessie kobiety osłabiają nogi. Stara prawda w sporcie.

1

@Luciano99 kto jak kto, ale ktoś taki jak on powinien potrafić lepiej strzelać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@HypeR kibice by zarząd roznieśli , ale może trzeba się było z nim pożegnać w chwale po zeszłym sezonie tym bardziej, że już wiosna była alarmująca

3

@Luciano99 nie przelogowałeś

2

@BORO_12 Nusa ma potencjał i oczekiwany profil, ale na dziś to jeszcze nie ta jakość. Szczególnie brak tego końcowego produktu. Może w każdej chwili odpalić, ale może też nigdy nie wejść na ten topowy poziom, a bez gwarancji nie wiem czy bym ryzykował w naszej sytuacji mimo, że go lubię.

0

@turhiay obrońca to raz, ale z przodu też przydałby się jakiś pracuś oprócz Raphy bo tam się przeważnie nasze problemy z bronieniem zaczynają

9

@kanver_ no u niego praca bez piłki top, ale rozumienie gry też na bardzo wysokim poziomie. Natomiast są to aspekty mało „sexy” i dostrzegalne dla niedzielnego kibica, który woli typowe highlightsy z pojedynków itp.

0

Pokazuje, że czas żeby odejść? Taki żarcik kosmonaucik

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@mientusek1407 właśnie to tego typu zawodnik po którym widać po prostu tą etykę pracy i jak trener mu wskazuje elementy do poprawy to wiem, że będzie nam nimi tak długo pracował aż mu się uda je poprawić.

12

Imponuje mi ta cała druga Martina jaką przeszedł do tego momentu. Ciekawe ile ma jeszcze zapasu do poprawy bo zaangażowania mu odmówić nie można.

11

Gra Raphy jest bardzo prosta, ale robi te proste rzeczy bardzo dobrze.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Luciferrrro Si, zupełnie inny profil trenera jest konieczny w największych klubach, a inny w tych aspirujących czy średniakach. Tutaj jeszcze dużo bardziej liczą się umiejętności miękkie. Nie powiedziałbym, że Ci trenerzy Realu byli taktyczne przeciętni choć tutaj dużo można odpowiednim sztabem sobie pomóc, ale właśnie potrafili dobrze wyważyć te kwestie taktyczne i relacji czy zarządzania różnymi sytuacjami.

2

@blakkudium w sumie obrońcy jeszcze nieźle wypadają(Romero i Bastoni)

3

Wcześniej aż nie zwróciłem uwagi, ale kolejny raz pokazuje ile znaczy trener gdzie Atalanta po odejściu Gasperiniego jest w dużym dołku, a Roma dawno tak dobrze nie punktowała. Pan Trener.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?