1

@directedbyfcb z Nico nie mam pretensji bo to nie był jego czas zwyczajnie patrząc ile minęło od odejścia to momentu jak zaczął teraz dobrze w City wyglądać. Uznałbym to jako błąd jakby od razu po odejściu u innego trenera zaczął tak grać, a tak odejście z zachowaniem kontroli było jak najbardziej ok.

6

@GeraltzKatalonii Flick również postanowił naprawić swoje błędy sprzed roku i też woli pójść tą drogą bo sukces zostawia ślady. Factos.

6

@Faro z wszystkich cech Xaviego jako trenera ocenę jakości i potencjału zawodnika akurat ma na topowym poziomie moim zdaniem

4

@blakkudium ogólnie cisna ich te koguty na wyjeździe narazie xD

1

@partymaker oni mają 8 jakościowych zawodników na 4 pozycje w obronie, a u nas Koundé bez formy musi wychodzić w podstawie bo jego zmiennik jest potrzebny na innych pozycjach też.

3

Rzucam wyzwanie Artecie. Niech spróbuje wygrać Ligę Mistrzów strzelając +50% bramek z SFG xD

0

@Faro pod tym względem i konsekwencji taktycznej Arteta jest top choć czasem zabija też inwencje zespołu w ofensywnie narzucając zbyt sztywne ramy taktyczne. U niego struktura musi być w punkt.

1

@blakkudium ale ping pong xD

2

@tbas w dzisiejszym futbolu na najwyższym poziomie to jest nienegocjowalne. Same umiejętności z piłką to za mało.

6

@marcin62 dobrze, że nie widział Gwiazdy Śmierci

1

@Faro w młodzieżówkach grywał, ale w dorosłej piłce na ten moment nie jestem pewien. Czasem są takie pomysły, które na pierwszy rzut oka wyglądają na dobre, ale z wielu względów jednak nie są i trenerzy z nich nie korzystają jak choćby TAA w lini pomocy zamiast robić z niego tego odwróconego bocznego obrońcę, który wchodzi do drugiej linii. Myślę, że kiedyś może do tego dojść, ale jeszcze nie na tym etapie kariery.

4

I tak przy wybuchu talentu Yamala na tej pozycji nie stać nas było na luksus zakupu dzieciaka nawet mega utalentowanego za taką kasę jako zmiennika. Inna sprawa, że nawet mógłby się tak nie rozwijać u nas nie mając wielu szans na grę. Na ten moment ciężko to uznać za jakiś błąd biorąc pod uwagę cały kontekst, a kto wie i może za X lat będzie szansa żeby nasze drogi może znowu się przecięły jak np. Yamal zacznie grać przykładowo bliżej środka. W każdym razie z przyjemnością się na grę chłopaka patrzy i niech dalej pnie się do góry krok po kroku bo takich graczy wielu nie ma.

2

@Dankho94isback a pamiętasz jak Ansu Fati obiecująco wyglądał na początku sezonu 2020/21? Tutaj też warto się zreflektować :D

@bartulek98 @blakkudium tak żeby nie było nieporozumień to sobie tylko ironizuje xD

2

A pamiętacie jak Araujo w sezonie 2022/23 był jednym z naszych najlepszych zawodników? Warto to mieć na uwadze zanim znowu go skrytykujcie lub pomyślicie o sprzedaży.

4

@tomek8756 śnieg jest biały, a jak biały to…nie ma przypadków

0

@betonito nie. Po co mu taki cień piłkarza? Ja rozumiem jakieś kwestie jego autorytetu w szatni, ale ta drużyna już tak długo funkcjonuje bez niego, że nie ma sensu go przywracać jeśli sportowo nie ma naprawdę mocnych(lub aktualnie jakichkolwiek) argumentów.

1

@Blue9 nawet nie tyle wymienić całą co zapewnić im więcej jakościowej konkurencji. Taki Arsenal ma dosłownie 8 jakościowych obrońców na 4 pozycję, a u nas nie da się Kounde posadzić na ławce od początku sezonu bo jego jedyny zmiennik jest potrzebny na innych pozycjach też.

@Fc112 tutaj faktycznie wychodzi brak rzetelności. Najlepiej było wziąć zwyczajnie 5 lat czyli od 2020-2025 bo to wystarczająco długi czas na dosłownie budowę nowej drużyny i sprawdzić ile zostanie netto na plusie lub minusie w obydwu drużynach. Co prawda są jeszcze kwestie wysokości kontraktów zawodników, ale w to wglądu nie mamy więc ciężko ocenić.

3

@blakkudium tymczasem musimy się użerać z naszym urugwajskim członkiem Mensy

0

Czy ktoś wie jaki TOP SPEED i Wzrost ma Araujo? Słyszałem z pewnego bardzo wiarygodnego źródła, że to kluczowe mierniki jakości obrońcy.

1

@ElKamil jest jak jest i poza FFP wynika to z większej ilości czynników, ale trochę chore, że wyspiarze mogą sobie w jedno okienko 1/3 zespołu wymienić jak ich kaprys najdzie, a my się zastanawiamy czy zawodnika na wolnym kontrakcie zarejestrujemy albo czy będzie nas stać na wykup Schlotterbecka z rocznym kontraktem.

Ps. Jak sędziowie pozwolą ;)

5

1

@Esteban_ ze sprzedażą jeszcze przy naszych problemach z FFP zawsze jest problem bo łatwo mówić o pozbywaniu się, ale musisz mieć potem pomysł jak wyjść na tym na plus finansowo lub/oraz sportowo. Już widziałem pomysły zeszłego lata żeby go sprzedać i wziąć Jonathana Davida jako wolnego zawodnika, a z dzisiejszej perspektywy wygląda to conajmniej zabawnie. Ja dla niego jak najbardziej widzę miejsce w tym zespole, ale nie jako titular.

2

@Encore zależy jak on sam to odbiera, reszta jest bez znaczenia. Może też te posty pozwalają mu wejść w odpowiedni mindset i się nakręcić. Dla mnie to trochę rozdmuchiwanie naprawdę pierdoły. To dobre co najwyżej dla mediów żeby miały o czym pisać.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@Encore on to chyba przed praktycznie każdym wielkim meczem wstawia. Część będzie przerywał i kibice będą go krytykować i mówić, że pycha kroczy przed upadkiem, a część będzie wygrywać i wtedy będzie mowa o wielkiej pewności siebie i osobowości. Jest młody, ale też ma silną osobowość i nie widzę w tym problemu bo w ostatecznym rozrachunku to jest bez znacznie dla jego gry.

0

@matirix20 GTA VI ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2

@Arden powrót jego oraz Pedriego będzie w najbliższym czasie kluczowy. Teraz to też gdybanie, ale ze względu na te aspekty gry bez piłki oraz cechy wolicjonalne Luis Diaz byłby dla nas dużo większym wzmocnieniem niż Rashford nawet jeśli Anglik daje również dobre liczby to generuje wiele problemów równocześnie na boisku swoją pasywnością.

1

@Faro wracamy do tego co pisałem post wyżej czyli zawsze w procesie są górki i dołki. To samo mogli mówić kibice PSG rok temu, że drużyna jest gorsza niż była. Moim zdaniem przy tej jednak wąskiej kadrze największym problemem są kontuzje i brak niektórych profili jak teraz Pedri czy Rapha żeby poprawić pressing w pierwszej linii co automatycznie poprawi też całą grę obronną bo najbardziej o to jak wygląda pressing się rozchodzi przy bronieniu w stylu jaki preferujemy. Narazie też Flick zaczął już i tak pewne korekty wprowadzać moim zdaniem po przerwie na kadry i jak by się dokładnie przyjrzeć to moim zdaniem delikatnie obniżył nasze ustawienie na boisku.

1

@Faro no nie. Jeśli porównujesz sezon do sezonu tak jak robisz to początek 2024/25 był regresem względem sezonu 2023/24 i dopiero od grudnia zaczęli odbijać. Progres też nigdy nie jest liniowy i takie założenie jest nierealne. Zawsze będą górki i dołki po drodze.

12

Jakby władze PSG tak samo rok temu podchodziły do Lucho jak wielu tutejszych „kibiców” do sytuacji Flicka to trypletu by nie było bo już by tam nie pracował po rundzie jesiennej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?