2

@blakkudium tylko dlatego bo gotuje u nich POTĘŻNY trener Vincent Kompany

3

Hmm… ( ͡° ͜ʖ ͡°)


2

@blakkudium już myślałem, że jakieś ukryte aryjskie korzenie ma

7

@LeszekFCB nawet się zmienił dla niej. Dosłownie zbladł nam @Kessie.

1

@Lionel_Messi10 nie pytam czy grali dobrze lub źle bo wystarczy spojrzeć na wyniki w poszczególnych okresach i nie trzeba oglądać spotkań tylko jak się zmienili w tym sezonie względem zeszłego? Jakie elementy dołożyli? Co skorygowali? Wystarczą pojedyncze elementy żebym wiedział czy faktycznie tak oglądasz czy tylko posądzasz innych o „oglądanie na flashscorze” i pora na CS’a. Też mógłbyś wyjaśnić dlaczego twoim zdaniem „ślamazarnie” Atleti zdobywa praktycznie tyle samo bramek i ma ponad 3.5 bramki oczekiwanej więcej przy tylko spotkaniu więcej od „dominującego” City w Premier League.

3

@Lionel_Messi10 bardzo jestem ciekawy ile spotkań oglądasz w takim razie(bo oglądasz prawda?) i jakie zmiany w City dostrzegłeś w tym sezonie względem zeszłego i dlaczego statystki są takie, a nie inne ;)

Ps. W kadrach pewnie musi to skrajnie inaczej wyglądać

2

@Lionel_Messi10 w tym przypadku nie grają, a kiedy grają w takim razie? Wtedy kiedy pasują pod tezę?

6

Mała ciekawostka na dziś. „Defensywne” Atletico strzeliło w tym seoznie 24 bramki w 12 spotkaniach ligowych(średnio 2 bramki na mecz) z czego Alvarez zdobył 7 bramek(w tym 2 z karnych) czyli 29% całej zdobyczy bramkowej zespołu. Natomiast „ofensywne” City zdobyło 23 bramki w 11 kolejkach(2.1 bramki na mecz) z czego Haaland zdobył 14( zero z karnych bo jeden zmarnowany jak u Juliana) czyli 61% całościowej zdobyczy City. Atleti hamuje potencjał Alvareza czy może jednak faktycznie 9 nie jest, a bardziej nowym Griezzmanem? ;)

0

@HypeR jak ma się psuć w systemie, który jest skrojony wokół niego i pod idealną rolę dla niego? Tak samo się Griezzmann psuł w Atleti? I na jakiej zasadzie jest idealny pod system Flicka, który zawsze najlepiej funkcjonował z 9, a jak mu jej zabrakło choćby w kadrze Niemiec to był problem? Jak dla mnie jedynym co tu pasuje profilowo to fakt, że jest genialny w pressingu, ale tracimy punkt odniesienia i przytrzymanie piłki w ataku, dominację w polu karnym oraz istnieje ryzyko, że trochę sobie będzie wchodził w drogę z Lopezem oraz Olmo.

4

@krol211 przecież nawet sam Ćwiąkała w tym materiale się zastanawiał czy może go nazywać napastnikem. Julian to jest bliźniaczy profil do młodszego Griezzmana. Do tego poza River Plate nigdzie nie grał w dłuższej perspektywie niż kilka spotkań jako ta samotna 9 faktycznie, a większość kibiców pcha go na siłę na zasadzie duża jakość i pracowitość to jakoś się go dopasuje. Problem w tym, że jak wydajesz tyle na piłkarza to nie ma jakoś się dopasować tylko ma być idealnym puzlem rozwiązującym konkretne problemy kadrowe. To nie fifa czy fm.

4

@Lionel_Messi10 Cristiano Ronaldo?

1

Jakie tam zasady? Trzeba szybko wyrobić Bartomeu członkostwo oraz dla w imię wyższych celów całej La Bambie żeby go przepchnąć na stołek prezesa xD

4

@gumaz niech tego nie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)╭∩╮

4

Odnalazłby się na La Bambie xD

6

@lajcior tylko się musicie od początku dogadać kto komu będzie „gole” strzelał żeby nieporozumień nie było xD

1

@clyde razem z Diazem zaraz na emeryturę przechodzi xD

@cules100pro problem w tym, że i tak kogoś w przeciągu najbliższych maksymalnie 2 lat na tą pozycję kupimy. O jakimś Haalandzie czy Alvarezie nie ma co mówić bo to finansowa abstrakcja na ten moment. Więc możemy znowu na chwilę rozwiązać problem lub może trochę taniej, ale bawić się w półśrodki, które mogą nic nie dać poza tym, że kasę przepala.

0

@BORO_12 wiadomo. Narazie luźne rozważania bo kij wie jakie w ogóle będziemy mieć możliwości co będzie determinować plan. Natomiast jeśli Flick chciałby topowa 9 to dla mnie to jest ten kierunek w tym momencie.

4

@Lucerfi Alvarez byłby młodszy, ale profilowo nadal dużo bardziej mi Kane pasuje, a jakościowo jeden i drugi jest topowy. U Alvareza mam obawy przy grze jako ta samotna 9.

@Kinginiesta przede wszystkim to nigdy nie masz gwarancji, że młody gracz wejdzie na ten poziom. Jakby odpalił i dał dużą kasę z transferu to nie tak źle jeszcze.

37

Moja prawda futbolu jest taka, że w klubie, który walczy o najwyższe cele wolę kupić wiekowego Kane, który da mi te 3 topowe sezony niż kolejne jajko niespodziankę jak Roque czy teraz Eyong, który może odpali, a może da mi 10 sezonów tyle, że miernych. Kibice mają zbyt obsesyjne spojrzenie na wiek zawodników nie biorąc kompletnie pod uwagę całego kontekstu czyli choćby przebiegu kariery, profesjonalizm czy oznak aktualnych stanu fizycznego zawodnika(to 100% profesjonalista z którego tak są zachwyceni w Bayernie, że już publicznie mówią o zatrzymaniu go na dłużej). Rynek nikogo lepszego w tej cenie nie oferuje czy zbliżonej, a za te 3-4 lata rynek napastników może wyglądać zupełnie inaczej.

0

@DonCarletto indywidualnie to bardzo zbliżony poziom i powiedziałbym, że na bazie ostatnich lat nawet podobne profile. Trochę wybór na zasadzie jabłka czy gruszki. Na niekorzyść Kane w odbiorze kibiców na pewno działa ten niedobór trofeów przez to ile lat spędził w Tottenhamie. Przy wypchanej gablocie Benzemy wygląda to po prostu biednie, ale klasa sportowa to jest najwyższa. Inna sprawa, że sam Benzema zaczął być doceniany przez kibiców Realu też dopiero w ostatnich latach w Madrycie jak został gwiazdą, a nie kiedy wykonywał tą cichą pracę z drugiego szeregu kiedy co roku była giełda nazwisk jakie mogłyby go zastąpić czy Zidane lub Perez byli posądzani o faworyzowanie Karima.

2

@blakkudium Chyba go nie doceniasz. Nie bez powodu na takich jak on się mówi „inżynierowie” xD

3

@JimMorrisonFCB może być ciężko bo w Hiszpanii duża konkurencja bardzo na tej pozycji, a LDF też ma swoją grupę piłkarzy do której tylko od czasu do czasu dodaje nowe elementy. Zobaczymy jeszcze co będzie z tym połamanym Rodrim.

3

Paradoksalnie za niego akurat nie mam jakiejś wielkiej pretensji do Xaviego. Miałbym jakby odpalił od razu po odejściu, a nie prawie 3 lata później gdzie najpierw miał średni rok w Valencii, potem w Porto też potrzebował chwili żeby wywalczyć sobie pozycję i to głównie grając wyżej, a nawet w City był trochę krytykowany za pierwsze miesiące. Widocznie chłopak potrzebował czasu i pracy nad nim na którą nie mieliśmy w tamtym momencie czasu. Jakby u nas tak długo się rozkręcał to zostałby 5 razy sprzedany po drodze, a tak mógł krok po kroku z mniejszą presją spokojnie się rozwijać i dalej się rozwija choć już zaczyna wchodzić na wysoki poziom powoli.

4

@NeroTFP1 ja również dalej nie wiem kto to i z czego jest znany dokładnie xD

2

@CurryTheGoat30 źródło z dupy to i news z dupy

6

@blakkudium Good. Uniwersalny żołnierz Flicka i ogólnie zawsze warto mieć kogoś takiego w kadrze.

4

@blakkudium @BORO_12 mój mokry(być może nawet bardziej mokry) sen obok Schlottiego, ale nie dam się nabrać xD

1

@Encore Mistrzem już nie zostanie więc szuka dużej wypłaty, a ta mu tylko Fury może zapewnić ze świata profesjonalnego boksu w tym momencie. Nic dziwnego, że szuka kasowego freakfightu jako alternatywny choć szczerze wątpię, że Paul się na to zdecyduje patrząc jakich rywali dobierał do tej pory. Robił to jeszcze przed zakontraktowaniem „Tanka” i dalej moim zdaniem wykorzystuje tylko Joshue do promocji, a wcale nie zamierza z nim walczyć bo źle by się to dla niego mogło skończyć mimo świetnej sprzedawalności takiej walki.

4

@tomek8756 może „trenerka” to było jego „malarstwo” i teraz czas na politykę xD

1

W Madrycie Vini i Rodrygo by już po pierwszym treningu złożyli transfer request albo poskarżyli prasie xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?