ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@macio_944 swoją drogą robi wrażenie i lubię oglądać tego ziomka czasami, ale nie chciałbym mieszkać w tej okolicy co on xD
2
@macio_944 jak to słowa @Luciano99 z pierwszego spotkania @jowita
5
Stan dostępności zawodników linii ataku na dziś:
-Marcus Rashford(dziś grają Anglicy)
-Roony Bardghji
Jest wysoko moi drodzy.
4
@Nightraider tutaj się nie zgodzę do końca. Tzn. zgadzam się, że sztab medyczny wielokrotnie nawalał na przestrzeni lat dając choćby zbyt wcześnie zielone światło do gry choć tutaj raczej nie w tym problem, ale patrzymy bardzo krótkowzrocznie tylko na siebie i fakt mocno nas to uderza bo mamy wąską kadrę, ale jeśli spojrzymy na inne topowe kluby to wcale nie mamy największych problemów z urazami, a w ostatnich sezonach wiele klubów choćby w Anglii jak obydwa Manchestery czy Real miewały gorsze sytuacje. U samych prześcieradeł w ostatnich latach linia obrony została zezłomowana, w City to samo+ ten Rodri. United pobiło rekord urazów w sezonie chyba 2 lata temu mając ich blisko 2 razy więcej niż my w zeszłym. PSG jeszcze przed chwilą wychodziło na nas bez podstawowego tercetu w ataku, a ich pomoc wróciła na styk i pewnie można by dalej wymieniać.
4
Los znalazł kompromis dla wszystkich tych, którzy się kłócili czy powinien występować na 9 Ferran czy Lewy od pierwszej. Za chwilę będzie tam grać Eric Garcia. Masakra…
2
Teraz pytanie co jest prawdą jeśli chodzi sytuację Roberta:
1. Zawodnik chciałby spróbować czegoś nowego lub nie pasuje mu zmniejszona rola w zespole(raczej nie widać ani nie słychać narazie takich sygnałów+ wielokrotnie mówił, że uwielbia Barcelona z rodziną i po karierze tam zostanie)
2. Barcelona chciałaby mocno obniżyć jego pensję wobec nowej roli, ale strony nie mogą się dogadać
3. Chcemy zejść z dużej pensji żeby zrobić miejsce na nowego „dużego” napastnika
4. Chcemy zejść z dużej pensji przez dalsze problemy z FFP(to by pasowało do plotki, że miałby go zastąpić ten Etta Eyong jako rywalizacja dla Torresa bo chłopak może mieć talent, ale to jego pierwszy sezon na tym poziomie i będzie grosze zarabiać jak na Barce) gdzie co raz bardziej rosną nam wydatki na pensje.
1
@blakkudium ciekawi mnie z tym Lewym co im po głowie chodzi bo narazie to wygląda jakby chcieli zrzucić tylko dużą pensję skoro jedna z głównych plotek było zastąpienie go tym Etta Eyongiem do konkurencji z Torresem. Czysto sportowo Robert jako joker byłby świetną opcją pod warunkiem, że dogadaliby się co do pensji(tu też może widza pewne ograniczenia).
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
4
Czy Julián Alvarez jest numerem 9 oraz czy jest to kopia Antoine Griezmanna czy może jednak dosyć znacząco inny zawodnik? Czy jest to idealna przyszła 9 dla Barcy Flicka?
Zaznaczam, że nie mam dostępu do najbardziej złożonych platform statystycznych jak StatsBomb jako, że nie jestem profesjonalistą więc będę bazował na Fbref oraz Sofascore(właściwie głównie heatmapy). Będzie to dosyć ogólne nakreślenie jakiego typu to jest zawodnik i czego można się po nim spodziewać.
Zacznijmy więc od tych heatmap i oczywiście będę go porównał głównie z Griezmannem w prime, a nie aktualnym już odrobinę schyłkowym bo byłoby to nie uczciwie w stosunku do Francuza oraz mogłoby odrobinę zakłamać porównanie choćby przez różnice fizyczne na tym etapie, które też wpływają na sposób w jaki gra zawodnik(pressing, wbiegnięcia za linię obrony itp. zależne w dużej mierze od motoryki i wytrzymałości). Wrzutki będą z klubu i kadry w jednym i drugim przypadku dla jak najbardziej przekrojowego obrazu.
Antoine Griezmann sezon ligowy 2017/18(najlepszy liczbowo sezon w Atleti)
https://zapodaj.net/plik-f9nUJc0Fvb
Antoine Griezmann eliminacjach do WC 2018 w kadrze
https://zapodaj.net/plik-G3EJOQjuAl
Julian Alvarez sezon ligowy 2024/25
https://zapodaj.net/plik-wFFfYrvIuO
Julian Alvarez w eliminacjach do WC 2026
https://zapodaj.net/plik-WCkjbnloRT
Jak widać mapy kontaktów z piłką obydwu zawodników są bliźniaczo podobne niezależnie jaki kontekst wejdziemy. Tak naprawdę można być ich zamienić szczególnie tymi mapami z Atleti i ciężko by było odróżnić o którym graczu mowa. Jedyna różnica to tak naprawdę, że Griez z racji na dominującą nogę naturalnie więcej operuje bliżej prawej strony, a Julian lewej.
Teraz porównanie statystycznie ich najlepszych sezonów indywidualnie czyli odpowiednio 2024/25 dla Alvareza oraz 2018/19 dla Grieza. Zacznę od kanadyjki w całym sezonie, ale dalej dla łatwiejszego porównania danych skupię się na sezonie ligowym.
Całościowy wynik w sezonie:
Griezmann: 29 bramek+ 13 asyst w 49 spotkaniach(0.86 udziału bramkowego na mecz)
Alvarez: 29 bramek i 7 asyst w 54 spotkaniach(0.67 udziału bramkowego na mecz)
Garść statystyk ligowych z Fbref w tych sezonach:
Gole bez karnych na 90min: 0.61 vs 0.47 na korzyść Griezmanna
Asysty na 90min: 0.32 vs 0.14 na korzyść Griezmanna
Oczekiwane asysty na 90min: 0.17 vs 0.19 na korzyść Alvareza
Progresywne podania na 90min: 4.47 vs 3.30 na korzyść Griezmanna
Progresywne rajdy na 90min: 2.39 vs 2.83 na korzyść Alvareza
Kluczowe podania na 90min: 1.57 vs 1.47 na korzyść Griezmanna
Strzały na 90min: 2.50(1.36 celnych) vs 2.51(1.29 celnych) na korzyść Alvareza(ale Griez trochę więcej celnych)
Kontakty w polu karnym na 90min: 3.64 vs 4.16 na korzyść Alvareza(typowy wynik dla 9 to od minimum 5-5.5 wzwyż)
Ze statystyk defensywnych jeśli kogoś interesuje to Griezmann notował więcej odbiorów i przechwytów, a jeśli chodzi o skoki pressingowe to niestety Fbref od kilku sezonów nie dostarcza już tych danych, ale jeden i drugi jest bardzo mocny w tym elemencie. Ogólnie podsumowując widać, że to są bardzo podobni zawodnicy z kosmetycznymi różnicami np. Alvarez trochę więcej holuje piłkę i lepiej drybluje, ale Griez znowu trochę lepiej rozgrywał i lepiej sobie radził z gra na małej przestrzeni. Jeden i drugi najlepiej się czuł jak wolny elektron mogący robić przewagi w różnych sektorach i atakować pole karne w drugie tempo podczas gdy silna 9 mogła ściągać na siebie i gnębić fizycznie stoperów plus przytrzymać piłkę tyłem do brami. Oczywiście jeden i drugi potrafili też okresowo w pewnych scenariuszach grać na pozycji 9 solo faktycznie(np. jeśli mamy otwartego rywala, który zostawia dużo przestrzeni za plecami) i nawet trochę jeden i drugi zebrali takich spotkań w karierze, ale na dłuższą metę jest to ograniczenia potencjału jednego i drugiego oraz może być frustrujące dla zawodnika oraz drużyny kiedy nie da tego czego potrzebuje. Nie bez powodu żaden trener w Europie do tej pory nie zrobił z żadnego z nich 9 na dłuższą metę i pewnych braków fizycznych nie przeskoczą mimo całej swojej jakości przez co ich gra tyłem do bramki czy prezencja w polu karnym nigdy nie będzie na topowym poziomie. Podsumowując to zawodnik w stylu Griezmanna choć nie jego kopia, lecz współczesna wersja: szybsza, bardziej wertykalna, ale mniej kontrolna. Nie jest klasyczną „9” i nie powinien być nią ustawiany w długim okresie.
Nawet z ciekawości sprawdziłem jaką rolę pełnił Alvarez w kadrze i ewidentnie grał jako F9 np. często z Messim, który robił za drugą F9. Z resztą spójrzcie na to i porównam go z Lautaro, któremu dla mnie bliżej do 9 choć dalej lepiej funkcjonuje obok silnej 9 jak Lukaku czy Thuram.
Kontakty na 90min w polu karnym na WC 2022:
-Alvarez 4.07
-Lautaro 6.72
Kontakty w polu karnym na 90min na CA 2024:
-Alvarez 2.08!!!
-Lautaro 5.22
Oczywiście nie mówię, że w Barcy na 200% sobie nie poradzi bo nie jestem nieomylny mimo, że staram się kierować logiką, a nie emocjami to nie wszystko da się przewidzieć(np. przemodelowanie systemu lub ustawiania go na innej pozycji niż 9, ale wtedy nie możemy mówić o następcy Lewego), a sam fakt, że jestem dobry technicznie nie czyni z niego „napastnika o profilu Barcy” tak jak nie czyniło z Grieza bo liczy się całościowy system i czego oczekujesz od danej roli/pozycji w systemie. Faktem jest, że Barcelona często bardzo mocno spycha rywali w głąb własnej połowy gdzie potrzebuje zawodnika, który potrafi utrzymać piłkę tyłem do bramki czy potrafiącego dominować w polu karnym czy nawet wyciągać stoperów żeby ofensywny pomocnicy i skrzydłowi mogli wbiegać za jego plecy, a nie takiego co będzie operował w strefie Olmo/Fermina. Z resztą moim zdaniem nie bez powodu z Niemiec pojawiają się głosy, że Flickowi się Guirassy podoba.
Ps. jak ktoś chce zobaczyć mobilną, ale faktycznie 9 to niech obejrzy stare spotkania Benzemy czy aktualnie Isaka/Ekitike.
Ps.2. Oczywiście dane mam z tyłka i w tyłku byłem oraz … widziałem więc nie brałbym tego na poważnie skoro gość z X co nagrywa o Argentynie twierdzi inaczej :D
2
On+Cubarsi na swojej nominalnej pozycji czyli PŚO i rywal nawet nie ma po co wychodzić do pressingu bo wgniatamy go w pole karne.
1
@Limaker no tak, ale tutaj musi być bardzo wyraźny pomysł na zawodnika jeśli chcesz wydać grubo ponad 100 baniek. Nie możemy sobie znowu kupić drogiej zabawki i potem się zastanawiać gdzie mógłby grać u nas w systemie. Taki ruch musi rozwiązywać jakieś konkretne problemy kadrowe.
3
@Bolton narazie tylko drony mi się „zgubiły” xD
0
Chyba będzie trzeba zrobić niedługo jakieś większe porównanie Grieza w prime przed transferem do nas oraz Alvareza żeby pokazać jak strasznie podobni to byli zawodnicy.
2
@Czyhrynski przypomnij sobie prime Grieza w Atleti przed transferem do nas i w kadrze oraz jakie liczby robił. Bardzo podobny profil, a do 9 czy skrzydłowego mu daleko mimo, że czasem w karierze grywał na tych pozycjach i niektórzy sądzili, że mogą sobie go tam wrzucić i samą jakość się obroni.
@Kubsoleon nic bardziej mylnego. Odśwież sobie statystki, heatmapy i jakieś losowe spotkania Grieza z okresu przed transferem do nas.
2
Mamy dziś jakiś konkurs na najgorzej wykonany rzut karny?
2
@blakkudium wszystkich pozycji, które wymieniłeś pewnie nie wzmocnimy. Na coś się trzeba zdecydować. Osobiście na ten moment obstawiam głównie wykup Rashforda oraz LŚO+może ewentualnie zakup tego Etty Eyonga i przedłużenie Lewego o jeszcze jeden sezon na niższej umowie. Coś więcej będzie już zależało od ewentualnych odejść.
1
@Gronek ale technika to nie tylko czucie mięśnia. Możesz robić świetnie technicznie np na 5 ruchów i nie poczujesz tak samo mięśnia oraz nie spuchnie jak na 15 co nie znaczy, że było źle czy seria nie była efektywna.
1
@FcPortoFan1999 czeka tylko na wolny wakat i wjeżdża jak do siebie
1
@Kessie @FcPortoFan1999 maszynę Ståle Solbakkena*
2
@directedbyfcb ciekawe w sumie czy Złota Piłkę kiedyś zdobędzie. Magikiem może nie jest, ale ciężko będzie przejść obok takich liczb obojętnie jeśli np. znowu wygra LM. Absolutna maszyna.
2
@kanver_ Lewy najlepsze swoje lata miał po trzydziestce. Zobaczymy jak będzie pod tym względem u Haalanda choć wiele rekordów pewnie jeszcze pobije.
0
Ciekawe jaki status w historii piłki będzie miał Haaland po zakończeniu kariery. Jak Lewy? Może wyżej? Lub niżej?
1
@Comentateiro bezczelnie wykorzystuje maszynę Roberto Martineza do realizacji swoich celów indywidualnych?
2
@Faro ach ten cynizm :) miłego dnia i narazie.
3
@Faro stronka może i odklejona, ale sam dokładasz swoje cegiełki do tego jak to wygląda nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś lepszy i ponad to.
11
@Faro ciekawy z ciebie przypadek. Ciągle narzekasz na ten portal i społeczność, wiecznie jesteś niezadowolny i czujesz się atakowany oraz nie raz pisałeś jak to Ci nie psuje nastroju, a mimo to ciągle wracasz, szukasz tej atencji i sam podłączasz się do dyskusji nawet jak Ciebie nie dotyczą oraz jeszcze będziesz uczył innych jak mają odbierać to co się tutaj dzieje podczas gdy sam ewidentnie nie kontrolujesz jak na Ciebie to wszystko wpływa. Odbierz to jak chcesz.
0
Bardzo dobry artykuł i jak zwykle istotny jest ten kontekst oraz detale, na które zazwyczaj mało osób zwraca uwagę i dobrze, że Błażej je nakreślił zanim pojawia się głosy o wielkiej pomyłce Barcy i ściąganiu go z powrotem. Niech mu się wiedzie, ale ten rozdział jak dla mnie powinien być już zamknięty. Zanim też zaczną się dyskusje czy cena wykupu dla Monaco nie jest zbyt niska i czy nas nie ograli to warto sobie przypomnieć trzy rzeczy:
-jego sytuacje na rynku po ostatnich latach
-jego pensje(musiał ją rozbić żeby trafić do Monaco, a mimo to nie opłacają całości tylko na spółkę z nami)
-mamy październik. Do końca sezonu naprawdę wiele się może wydarzyć na plus jak i na minus.
0
@Criss18Barca ciekawe czy pokazuje na OF te sportowe treści z życia zawodnika, o którym mówiła czy jednak taki kontent się nie sprzedaje xD
9
Tylko jeśli zastąpi SPH. Wtedy ma to sens i zwiększy atrakcyjność oraz prestiż rozgrywek realnie.
1
@marcin62 @MesQueUnClub_87 @takisobiektos spokojnie, to luźne rozważania i wiadomo, że nikt go nie zmusił do podpisywania kolejnych umów w Tottenhamie. Może jakby mógł cofnąć czas to ostatniego kontraktu w Totkach by nie podpisał wiedząc jak ciężko odejść, ale to gdybanie. W każdym razie czysto sportowo na pewno mógł osiągnąć na tym etapie kariery znacznie więcej wiedząc jakiej klasy jest zawodnikiem :D