2

Czy ktoś się zgadza czy nie to absolutnie genialny zawodnik. Szkoda dla futbolu, że tyle lat w Spurs siedział choć Daniel Levy mu nie ułatwiał odejścia trzeba uczciwie przyznać. Najbliżej to był jeszcze chyba rok albo dwa przez przejściem Haalanda do City kiedy Pep chciał go sprowadzić. Ogólnie trochę abstrakcja i wpływa jednak na obiór, że zawodnik o takiej klasie jest tak mało utytułowany.

25

Jak dla mnie trochę zbyt wcześnie na taki artykuł. Szczególnie, że Nico ma za sobą raptem 3 pełne spotkania przez kontuzję(wiem, że taka informacja też jest w artykule, ale sam ten fakt trochę podważa sens umieszczania go na tym etapie w zestawieniu). Po rundzie jesiennej jak próba będzie większa, a statystyki się wypłaszczą to będzie to miało więcej sensu.

2

@blakkudium widać, że ma teraz dużo kasy i pewnie często na egzotyczne wakacje lata bo dużo bardziej opalony

19

@blakkudium a „somsiad” czego wtyka wścibski nos w nie swoje sprawy?

12

Ostatni raz w takim szoku byłem jak po lecie przyszła jesień.

4

@Katalonik97 to działa, ale pod warunkiem, że fizycznie jesteśmy top i pressing jest w punkt. Jak pressing nie działa i ciągle jesteśmy spóźnieni to zostaje ta wysoka obrona obnażona w pojedynku z napastnikami. Generalnie trzeba szukać rozwiązań, a przynajmniej mieć plan B oraz C i już pokazywaliśmy, że potrafimy to robić jak w finale PK czy z Benfica, ale pamiętajmy, że jeśli obniżamy linię obrony to inne formacje również żeby zachować strukturę i już nie będziemy wtedy tak efektowni i ekspansywni. To był jeden z ważniejszych czynników dzięki czemu potrafiliśmy tak tłamsić rywali i tyle bramek zdobywać. Pod tym względem na pewno też bardzo brakuje Raphy i Fermina oraz ich pracy bez piłki.

11

@Luciano99 za ile te zdjęcia? Może też swoją cegiełkę dorzucę do sukcesów klubu.

2

@Lionel_Messi10 dobry Boże, nie wiedziałem, że jakaś świętość podważyłem. To on musi być prawie tak ważny jak papież... To nadal dziennikarz sportowy lub tylko newsman(w zależności czy tylko podaje informacje dalej czy tworzy autorskie treści) niezależnie czy redakcyjny czy działa sobie solo na social mediach jak wielu innych. Do tego jakaś świadomość taktyczna czy analityczne spojrzenie na piłkę nie jest potrzebne. Może je też posiada choć nigdzie nie widziałem bardziej precyzyjnych wypowiedzi jego w takich tematach i sama rozpoznawalnością nie będę go klasyfikował wyżej od nas. Z resztą już wcześniej Ci wyjaśniałem dlaczego. W pewnym sensie też Cię rozumiem bo Alvarez to świetny piłkarz, ale takim też był choćby Griezmann czy Coutinho w momencie przyjścia i kibice klaskali uszami na samą myśl jacy będziemy z nimi mocni. Tego Coutinho do Barcelony polecał chyba nawet Ronaldinho czy Rivaldo jeśli mnie pamięć nie myli(też mógłbym mówić jakie to nie autorytety bo przecież grali w piłkę na najwyższym możliwym poziomie). Byli też tacy co ostrzegali w jednym i drugim przypadku ale pośród fali optymizmu takie głosy się nie przebijały „bo przecież to genialni piłkarze” i w pewnym sensie mieli rację, ale każdy zawodnik ma swoje mocne i słabe strony, a co za tym idzie role oraz systemy w których odnajdą się lepiej i gorzej. Paradoksalnie te lata temu dużo młodszy Griez był bardzo podobnym zawodnikiem do Juliana i z całą pewnością nie ustępował mu też klasa sportowa w tamtym momencie.

2

@thorin kurczę, gdyby tylko ktoś pokazał więcej napastników z różnych drużyn i lig oraz o różnych charakterystykach żeby znaleźć jakieś punkty wspólne…

3

@takisobiektos ja wiem. Dziennikarz z X tak napisał w dwóch zdaniach to musi tak być. Miał ponad 200k obserwujących i nagrywa o Argentynie.

10

@Lionel_Messi10 to super. Czy jak Borek, Krecidło czy wstaw sobie dowolnego polskiego dziennikarza nagrywa o piłce to znaczy, że z automatu jest od niej ekspertem? Tego typu wiedzę może mieć każdy bardziej ciekawy kibic. Jak dla Ciebie bycie dziennikarzem informacyjnym=bycie ekspertem z automatu to już Ci nie pomogę. Do tego strasznie lubisz wybiórczo odczytywać to co się do Ciebie pisze.

8

Jak już dziś i tak podpadłem ambasadzie to tak na koniec dnia sobie wrzucę heatmapy kilku napastników o różnej charakterystyce i bardzo różnych zespołów z zeszłego sezonu…oraz daniego Olmo dla porównania. Tak bez kontekstu.

Harry Kane
https://zapodaj.net/plik-YdPCg4078j

Isak
https://zapodaj.net/plik-XonWqsc2RR

Lewandowski
https://zapodaj.net/plik-jp8TB3Uok7

Haaland
https://zapodaj.net/plik-obpNQE3o4f

Sorloth
https://zapodaj.net/plik-NB0Ho75oys

Ekitike
https://zapodaj.net/plik-q9HABoxSVB

Alvarez
https://zapodaj.net/plik-se6Es8LLTB

Olmo
https://zapodaj.net/plik-5a2uRYhZJw

Tak, wiem…paskudny ze mnie manipulator.

2

@Lionel_Messi10 jeśli twoi eksperci to sami dziennikarze i pro-argentyńskie fanowskie konta to jakoś nie szczególnie mnie obchodzi jakie mają zdanie. To trochę jakbym uważał za autorytet w dziedzinie piłki BarcaInfo(też ma duży profil INFORMACYJNY). Robi fajną robotę w swojej niszy, ale do tego nie trzeba znać się na piłce.

2

@Lionel_Messi10 to super, a ja oglądam co tydzień Barce i La Liga oraz widzę w jaki sposób gra Alvarez co ma też potwierdzenie w danych statystycznych i jak każdy piłkarz ma też swoje ograniczania i role w których gra gorzej oraz lepiej. Tak zabiliśmy choćby potencjał Griezmanna bo co z tego, że super piłkarz jak kazaliśmy mu grać na skrzydle lub 9 bo kiedyś tam sobie grał na skrzydle lub 9 i wyszło fajnie, ale kontekst już mało istotny. To nadal też tylko dziennikarz, a nie żaden analityk czy trener piłkarski żeby musiał dobrze rozumieć to co ogląda.

9

@Lionel_Messi10 przecież to komentarz jakiegoś dziennikarza zajmującego się Argentyńską kadra oraz randomów z sieci i to w całych 3 zdaniach analizy. Równie dobrze mogę wrzucić jakiś krótki komentarz Matiego Borka czy innego dziennikarza i uznać to za prawdę objawiona na dowolny temat. Tak nie wygląda dyskusja.

8

@Lionel_Messi10 teraz to sam się orasz brakiem kultury odpowiadając tylko agresja na neutralne emocjonalnie próby dyskusji. Nigdzie nie napisałem też, że jest pomocnikiem tylko, że gra w strefach zbliżonych do Olmo i Fermina bo to prawda, ale wynika to nie tylko z jego roli, ale też tego, że cały nasz zespół gra wyżej. Natomiast stricte 9 to też nie jest jego najlepsza rola, a na pewno nie w większości spotkań choćby przez braki w sile fizycznej i grę tyłem do bramki oraz w powietrzu. Można mówić o jego świetnym rozgrywaniu(choć to akurat nie jest u nas priorytetem na pozycji 9), ale zupełnie inaczej się rozgrywa przodem do bramki kiedy Sorloth pełni rolę 9, a inaczej kiedy masz wiecznie rywala czy dwóch na plecach. Zobacz jak Lewy i Ferran są u nas co mecz obijani przez stoperów.

4

@mekston o boszzzz…dobra, to może ja jednak tego Pululu wezmę z propozycji @Hosh

2

@Stinger_ kontrakt do 2034 czyli będzie w wieku Lewego jak do nas przychodził. Myślę, że to będzie dobry moment kiedy będzie w naszym zasięgu. Ewentualnie jakiś rok góra dwa wcześniej xD

0

@FcPortoFan1999 kolejny potężny strzelec z Portugali? Ja pasuje.

8

Prędzej zniosę złote jajo niż któryś z dwójki Haaland/Alvarez tu trafi. Trzeba wziąć kogoś na przeczekanie(Guirassy lub Kane jeśli nie przedłuży z Bayernem do lata) bo inaczej tego nie widzę przy obecnych cenach 9, które są całkiem z czapy.



10

@Lionel_Messi10 możesz powtarzać i 50 razy, ale ciężko za 9 uważać zawodnika, który gra w strefie podobnej do Olmo/Fermina, którzy 9 nie są. Do Suareza mu profilem daleko bo nie ma jego siły fizycznej i prezencji w polu karnym. To genialny zawodnik i kibice byliby w siódmym niebie jakby przyszedł dopóki by się nie okazało, że wrzucony na stałe na 9 w naszym systemie pokazuje tylko 50% procent swoich możliwości i nie będzie to nawet jego wina bo taki ma profil. Dla mnie byłby to ruch ala Griezmann czy Coutinho czyli marnowanie potencjału zawodnika. Typowa mobilna 9 to może być Isak czy Ferran, którzy i tak na 90min notują ponad połowę kontaktów w polu karnym więcej. Julian to już fałszywa 9. Budowa drużyny to nie gra komputerowa gdzie wrzucasz tylko najlepszych graczy żeby nazwiska i „overalle” się zgadzały bez zwracania uwagi na ich charakterystykę i potrzeby drużyny.

Tu masz porównanie kontaktów z piłką późnego Suareza(już bez zdrowych kolan) podczas ostatniego sezonu u nas i Alvareza w poprzednim sezonie. Zwróć uwagę na ich obecność w polu karnym.
Julian https://zapodaj.net/plik-0ZvKwLRsLg
Luis https://zapodaj.net/plik-S5zV5d4Y72

6

@Frimpong wychodzi na to, że Flick ze Slotem wkrótce się w pośredniaku spotkają

2

@macio_944 jakby tacy jak oni decydowali to taki Lucho by nie dotrwał nawet do 2025 roku żeby mieć okazję zdobyć ten tryplet bo po jesieni byłby już na bezrobociu

0

@sokot to już kwestia profilu. Ma topowy poziom, ale gra w inny sposób/w innych sektorach na boisku niż większość kibiców myśli.

0

@sokot Pep sprzedał też Alvareza czy Palmera. On nie robi wielkich problemów z odejściami zawodników jeśli chcą odejść i cash się zgadza.

0

@wyrek nie można jak Ci wypadło +5 zawodników w tym kilku o statusie gwiazd drużyny lub co najmniej podstawowych graczy? Pierwsze słyszę. Dziś to nawet nie było kogo z ławki wpuścić, a niektórzy dalej lecieli na oparach po wycisku z PSG.

0

@Filipem no zagrali fatalny mecz i fizycznie wyglądali dziś bardzo słabo(pewnie przez warunki w Sevilli i bardzo ciężkie spotkanie z PSG gdzie Sevilla tydzień sobie odpoczywała). Zdarza się, ale to nadal raptem ekstremalnie mały wycinek sezonu przy trudnej sytuacji kadrowej.

7

Boszzzz, tutaj to jak wiatr zawieje. Zły trener, dobry trener, zła drużyna, dobra drużyna. Zero jakiegoś spojrzenia na chłodno i oceny trendów w dłuższej perspektywie u niektórych. W ten sposób to można co rundę trenera i 1/3 drużyny wymieniać.

0

Ktoś ogląda City? Co się stało Rodriemu?

1

Czyli klasyk, co? Znowu tylko nadzieję zrobili.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?