2

A miesiana czemu bez kartki za tą nakładkę?

0

Ta obrona Realu to też jest z porcelany. Jakiś pogrom w ostatnich latach mają w tej formacji.

0

@FcPortoFan1999 na walce o miejsce w top 4?

0

Alisson co wybronił teraz

0

Zdaje się, że w XXI wieku(a może nawet nigdy) żadna drużyna nie odrobiła jeszcze 12 punktowej straty do lidera w La Liga więc jeśli Atleti dziś przegra to może się wyłączyć z walki o mistrzostwo jeszcze szybciej niż zwykle. Co ciekawe rok temu odrobili 10 punktów i kończyli nawet rundę jesienną na pierwszym miejscu natomiast co to dało ostatecznie to wszyscy wiemy.

0

@Dankho94isback na nic się nie nastawiam tym bardziej, że nic tu od nas nie zależy. Inna sprawa, że z Realem w miarę regularnie potrafią punkty urywać choć najczęściej jest to remis. Kiedyś też się wreszcie odbić muszą, a rok temu też fatalnie zaczęli, a potem poszła seria chyba nastu spotkań bez porażki. W każdym razie co ma być to będzie.

10

@RosjaninBut bez jaj xD

3

Najwyższa pora żeby Atleti zagrało swój pierwszy naprawdę dobry mecz w sezonie

1

@FcPortoFan1999 to świetnie się składa bo inny Potter właśnie stracił pracę i jest dostępny xD

3

Zacięty to był pojedynek trzeba przyznać


8

@dmcteam najważniejsze co powie @Luciano99, a potem trzeba stawiać odwrotnie

0

Nawet nie zauważyłem, że Henderson wrócił do Premier League.

5

@DamianPSV ale to nie ma żadnego znaczenia w kontekście oceny jednego sezonu, którego dotyczy nagroda. Nie ma kryteriów „talentu”(to też dosyć subiektywne) tylko sukcesów drużynowych i indywidualnych oraz wpływu na drużynę, fair play itd. Jeśli dany zawodnik je spełnia to jak najbardziej może wygrać choćby przez resztę kariery kopał się po czole. Oczywiście głosują ludzie i tutaj każdy może mieć swoje zdanie, a nawet niektórzy mogą nie znać kryteriów, ale nie można tutaj sobie w ten sposób podważyć osiągnięć zawodnika i stwierdzić, że nie zasłużył bo twoim zdaniem nie ma wystarczająco talentu. Yamal jeśli rozegra odpowiednio dobry sezon i poprze to sukcesami drużynowymi to z pewnością jest w stanie wygrać, ale nie ma to znaczenia w dyskusji bo liczy się to co zrobi na boisku, a nie jaki ma talent choć to poparte pracą z pewnością bardzo pomoże.

9

@DamianPSV ale to jest nagroda dla zawodnika, który rozegrał najlepszy sezon, a nie gracza o największym talencie o czym regularnie się zapomina. Nawet Dembele może talent zawsze miał, ale brakowało mu ogłady do zeszłego sezonu praktycznie i ktoś mógłby stwierdzić, że to nie był nigdy zawodnik na miarę Złotej Piłki i wielu innych zasłużyło bardziej do tej pory jak choćby ten Mbappe czy Neymar oraz moze już nigdy nawet aż takiego sezonu nie powtórzyć, ale ten jeden sezon zadecydował o tym, że zapisze się na zawsze w historii jako zdobywca Złotej Piłki.

0

@kanver_ narazie mamy inny problem czyli forma w kratkę

5

5

I tak o oto ostatni z naszego legendarnego trio w pomocy żegna się z futbolem. Dzięki za wszystko!

0

@Destroyer_of_Worlds jak dla mnie ostatnia wiosna była mocna i mimo wąskiej kadry prawie wszystko dowieźliśmy. Turnieje rządzą się swoimi prawami i dużo tam jest wypadkowych i czasem nawet głupie szczęście czy jeden detal decyduje więc to nie tylko my mamy problem żeby zdobyć LM. Poza Realem w LM wszyscy się męczą i ciężko sobie z góry założyć, że teraz skupiamy się tylko na LM bo łatwo można skończyć z ręką w nocniku.

0

@DariaFCB czy ja wiem? To już raczej norma w ostatnich latach. Wystarczy zobaczyć co się działo choćby w Anglii przez ostatnie sezony czy w Realu. U prześcieradeł przez ostatnie 3 sezony(licząc z aktualnym) zerwany ACL miał Courtois, Alaba, Militao(dwa razy), Carvajal i jakiś młody stoper na pograniczu drugiej drużyny i pierwszego zespołu. United dwa lata temu pobiło jeśli kojarzę jakiś rekord i mieli +60 osobnych urazów w sezonie. Aktualna intensywność i grafiki są tak dopakowane żeby zespoły miały maksymalnie szerokie kadry i młodzi zawodnicy w szkółkach muszą dojrzewać dużo szybciej do dorosłej piłki i są z marszu wrzucani na głęboką wodę często nie będą jeszcze fizycznie do końca gotowymi na taką intensywność.

7

@allien18 dobrze, że Wojtek robił to celowo i wystarczy mu powiedzieć żeby tak nie robił xD

1

@MiloszFCB1899 PSG tez ma sporo urazów, ale kurde boli. Tym bardziej, że to nie są tylko mięśniówki.

1

@zadafcb to nie jest aż taki problem. Jak dla mnie Wojtek to i tak jedna z lepszych „dwójek” w Europie i da radę co najmniej solidnie. Dużo bardziej mnie martwi żeby kolana Garcii nie zepsuli znachorzy.

0

@tbas strach pomyśleć co z Garcia wykombinują ostatecznie, ale boję się jak cholera bo już mi sie się PTSD odpala i blady się robię jak słyszę tylko, że będą przy kolanie grzebać znowu naszemu zawodnikowi.

4

Co dalej? Raphinha najpierw miał mieć delikatny dyskomfort bez urazu, potem lekki uraz, następnie 3 tygodnie przerwy, a zaraz będę 3 miesiące bo komuś się źle kliknęło przy podawaniu dalej informacji?

1

@blakkudium jak tylko słyszę o łąkotce albo jak się nasi zastanawiają nad operacją „mimo, że uraz nie jest tak poważny” to już mi się słabo robi i mam przed oczami choćby Gaviego czy Fatiego

0

@Roobo dlatego podałem wiele przykładów bardzo klasowych napastników w tym właśnie również jego kolegę z drużyny osadzonego w tych samych realiach czyli Sorlotha żeby pokazać różnicę. Lubie tą statystkę bo osadzona w odpowiednim kontekście sporo mówi o prezencji napastnika w polu karnym. Sam Alvarez też dużo częściej gra ustawiony głębiej, przodem do bramki jako łącznik niż jako ta 9 z rywalem na plecach.

Ps. Fizyczność i rola na boisku też się mocno łączą przeważnie

31

Frenkie i Pedri generalnie dla mnie na ten moment absolutnie zabetonowali swoje pozycje w pomocy na najważniejsze spotkania, ale ten 3 spot w pomocy to narazie ciagle poszukiwany i nie ma tam ani trochę regularności i jakiejś stabilizacji. Dosłownie koło fortuny co mecz i czekamy co się wylosuje.

5

@esem91 wrócą na drugą część sezonu. Pewni możemy być, że wrócimy w tym sezonie bo choćby Laporta miał osobiście z Deco i szwagrem wykańczać ten stadion to dowiozą przed wyborami przyszłorocznymi.

4

Pamiętam ten dwumecz. Straszną kupe grał wtedy Inter :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?