3

@mekston w sensie, że po wycieczkach rowerowych na pojazdach ukradzionych przez @Kessie będą chodzić na gofry?

2

@blakkudium on szczerze za nawalanie przez większość roku ogórków z Portugalii, którzy są słabsi niż zespoły Championship i szybkie odpadnięcie z LM nie powinien być nad Lewym.

1

Insider Borek dostał błędny przeciek. Ktoś za to odpowie xD

1

@blakkudium konkurs popularności. Dla mnie Olise za Bellinghamem czy Vinim to też błędna ocena, ale Bayern jednak aż tak nie dźwiga medialnie zawodnika i Bundesliga, a nie błysnął jeszcze też np. na dużym turnieju. Dopiero w kolejnych latach będzie szedł w górę jak szersza publika go pozna lepiej.

3

No dałbym go „odrobinkę” wyżej jednak, ale nie ma jeszcze aż tak wypracowanej medialności i to pokazuje trochę jak to działa.

0

@Faro sprawa w sumie jest dosyć złożona i dużo tutaj wchodzi polityki klubów i całego biznesu. Żaden z dziennikarzy pewnie wszystkich spotkań każdego choćby do top 10 nie widział więc duże znaczenie ma kogo kluby promują, kto jest najświeższy w pamięci(wiosna Yamala). Dla samej Barcelony też dużo lepiej postawić na Lamine bo jest dużo popularniejszy(kibice kochają takich widowiskowych zawodników i nowe twarze, a on od Euro jest już absolutną gwiazdą podczas gdy u Raphy ten sezon był jak jakiś nieprawdopodobny wyskok, który raczej się nie powtórzy i mimo, że to nagroda za sezon to takie rzeczy mają znaczenie) i genialnie trafia do młodych kibiców co czyni z niego świetny produkt marketingowy jeszcze przy jego ekstrawersji oraz on jeszcze przez lata będzie w klubie liderem projektu z potencjałem na wiele kolejnych Złotych Piłek i ogromne zyski dla klubu.

0

@APTAPT nie wygra bo już raz wygrał, a z tego co kojarzę nie można dwa razy tej nagrody.

Edit. To jednak zasada z Golden Boya choć tutaj w praktyce to też się nie zdarzyło nigdy. Przeważnie jak młody zawodnik aż tak dobrze się prezentuje przez kolejne sezony to pchają go w rankingu Złotej Piłki, a tutaj wybierają innych co dopiero wypłynęli żeby kreować nowe gwiazdy.

2

@Encore sugerujesz, że fakt iż jego agent jest założycielem i współwłaścicielem może mieć z tym coś wspólnego? To prestiżową gala i jeśli wygra to tylko dlatego, że zasłużył na to postawa boiskowa.

15

Wy tu o jakiejś mało wiarygodnej Złotej Piłce, a w grudniu przecież będzie prestiżowa gala Globe Soccer Awards. Tam dopiero obiektywnie wyłonimy najlepszego piłkarza zeszłego sezonu.

0

@Encore a dla UTDKobi 1000 razy napisać Raphinha w zeszycie

1

@ToWinaSedziego Cristiano Ronaldo żeby ta nagroda mogła się oczyścić i odzyskać dawną wiarygodność oraz prestiż

0

@szymonekk TAK.

0

Rashford ostatnio znokautował Schära piłka, a wczoraj dostaliśmy już klasyczny kop na głowę xD

2

@lucca87 to jakiś bezsens w ogóle bo nawet jeśli był to piłka nie zmieniła w żaden znaczący sposób trajektorii

2

Komentarz usunięty

3

@tbas spokojnie, żartujemy sobie tylko. Nikt tego nie piętnuje.

2

And he took it personally xD


0

@matirix20 na pewno jakiś piłkarz. To na 100%.

0

@mmaciass a taki „nadmiar” był na papierze. Rzeczywistość lubi weryfikować.

5

Odszedłby Casado, Gavi wątpliwego zdrowia i do dwójki cofniętych pomocników zostałby teraz na jesień tylko Pedri, De Jong oraz 18-letni Bernal po zerwanych więzadłach…a no i uniwersalny Garcia, który robi też za jedynego zmiennika Kounde oraz element rotacji na stoperze po odejściu Inigo gdzie też 2/4 środkowych obrońców ma bogatą historię urazów. Mogło być niezłe kino teraz xD

0

@BORO_12 to jednak w dużej mierze biznes i konkurs popularności, a klub wykorzystując okazję i wybuch formy Yamala na wiosnę sam zaczął go bardziej promować bo strategicznie i biznesowo im się to bardziej opłaca jako, że jest to zawodnik, który będzie grał tu dłużej pomagając klubowi zarabiać, jest popularniejszy i ma wyżej sufit, a co za tym idzie potencjał na więcej złotych piłek w przyszłości. Oczywiście skupiając się głównie na jednym kandydacie z klubu też łatwiej uniknąć sytuacji jak w Realu sprzed roku gdzie głosy się bardzo rozproszyły. Co do samych liczb wiadomo, że to nie wszystko, ale jakby ktoś mnie zapytał to Rapha jednak był lepszy na dystansie całego sezonu, ale znowu wiosnę czyli ta kluczowa część sezonu jednak miał już lepszą młody.

9

@Robert_Kubica bez przesady. Ciężki wieczór to miałem po naszym odpadnięciu z Interem. Ta nagroda to jest dla mnie ciekawostka i dodatek do piłki.

3

@esem91 poczekajcie do gali, a nie inny zwycięzca co chwilę. Rok temu chyba dopiero na kilka godzin przed galą dostaliśmy informacje, która się potwierdziła.

3

@Beztroskii Hansi w sumie już wielokrotnie pokazywał, że ma swoją filozofię, której się trzyma, ale te detale potrafi na bieżąco dostosowywać i wyciągać odpowiednie wnioski. Do tego jeszcze odzyskaliśmy lekkość po presezonie i znowu zaczynamy latać po boisku. Aż chce się już kolejnych spotkań.

4

@lukaszmatusiewicz Yamal to geniusz i top 3 zawodników w tej drużynie, ale wtedy najbardziej zwyczajnie się posypaliśmy fizycznie pod koniec roku, a że po drodze wtedy Yamal miał drobne problemy to się zbiegło, ale nawet jak wracał nie potrafił nas w tamtym okresie odmienić. Wtedy mieliśmy ogólnie tą fatalną serię z RSSS, Leganes, Atleti, Betisem, Las Palmas.

0

@sendesara Dzięki. Ciekawe w sumie.

0

@sergio5 spotkaniami łatwo to sprawdzić, ale zobaczyłbym jak to wygląda jeśli chodzi o minuty spędzone na boisku.

5

Da Vinci- kiedyś jeden z najwybitniejszych geniuszy w historii, a dziś jeden z rzeźników Bordalasa. Straszny upadek.

1

Ten co naładowany haha

2

@Trojanek23 chyba kończyłeś kurs analiz taktycznych autorstwa @Luciano99 kolego

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?