5

@dzefrej234 im dłużej go obserwuje oraz sprawdzam różne statystyki tym większe mam obawy, że byłby to niewypał u nas. I nie podważam tu jego klasy sportowej tylko profil, który moim zdaniem nie pasuje u nas ani na 9 ani 10 do końca. To byłby typowy głośny ruch dla kibiców jak Griezmann czy Coutinho. W każdym razie na pewno to na dłuższą metę nie będzie ta samotna 9 bo nie ma warunków fizycznych i odpowiedniej prezencji w polu karnym czy utrzymania piłki z rywalem na plecach, a mamy graczy, którzy mogą zagrać jako F9 w pojedynczych spotkaniach kiedy to może się przydać, a naszym wbiegającym za plecy graczom najlepiej się będzie grać jednak z klasyczną 9. Nawet w Atleti jeśli akurat Simeone nie gra z dwiema F9 to rolę 9 pełni Sorloth, który jest wtedy punktem odniesienia w ataku, który musi potrafić utrzymać się przy piłce żeby Alvarez miał więcej swobody i może robić przewagę w różnych sektorach.

5

@AlphaNumeric niech mnie zjedzą, ale Alvarez mimo, że jest świetnym zawodnikiem mnie tak bardzo nie przekonuje. Tym bardziej jeśli Flick chce zupełnie inny profil i typowa 9. Dla mnie to fajne nazwisko dla kibiców, ale w realiach budowy drużyny obawiam się, że to drogi strzał pokroju Griezzmanna. Czyli strasznie drogi i nadal dobry zawodnik, ale kompletnie nie pasujący do tego czego oczekujemy od 9 i nie spełni nigdy w pełni oczekiwań.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16090864#comment-16090864

1

@Kubsoleon to może za mało precyzyjnie to ująłem. Chodzi i zawodników, którzy przyszli tu za konkretne pieniądze, a nie frytki jak taki Pau Victor czy Auba. Druga sprawa to chodzi też o takich, którzy faktycznie się realnie nie sprawdzili, a nie jak Sanchez czy Cesc, którzy mieli swoją rolę, ale chcieli większą więc poszli być gwiazdami gdzie indziej podobnie z resztą to Alvareza, który odszedł z City nie bo się nie sprawdził tylko chciał być liderem drużyny. Nie ma szans żebyś kupił gościa za +€120m bo tyle pewnie będzie kosztował Alvarez i żebyś finansowo wyszedł na tym chociaż na zero jeśli się nie sprawdzi.

Ps. Arthura to napompowaliśmy w księgach, ale w praktyce to była wymiana za Pjanica

2

@mekston Ewidentnie jednak Guirassy

Swoją drogą Dembele i Mbappe nie są klasycznymi 9 choć Mbappe jest już zdecydowanie bardziej napastnikiem niż skrzydłowym na tym etapie kariery notują takich kontaktów +8 na 90min.

2

Liczba kontaktów z piłką w polu karnym na 90min wybranych napastników w sezonie ligowym 2024/25:
-Isak 6.17
-Haaland 6.25
-Kane 6.12
-Lewandowski 6.04
-Ferran Torres 6.59
-Guirassy 5.54
-Lautaro Martinez 5.69
-Marcus Thuram 6.29
-Sorloth 6.67
-Alvarez 4.16(3.57 na początku aktualnego sezonu, a rekordowo w City zakręcił się koło 5 kontaktów na 90min)

Znajdź gracza, który nie jest 9.

3

@Kubsoleon @BORO_12 może i młodszy oraz z większym potencjałem finansowym, ale i znacznie droższy będzie więc ten finansowy potencjał można sobie potem o kant tyłka rozbić. Druga sprawa to czy widziałeś kiedyś żeby Barcelona faktycznie była w stanie jeszcze wyciągnąć dobrą kasę z zawodnika, który się nie sprawdził u nas? Jesteśmy klubem docelowym, a nie sprzedającym i u nas liczą się trofea oraz jak przystało na topowy klub zawodnicy mają topowe pensje, które znacząco utrudniają dobre sprzedaże. Kolejna sprawa to profil jakiego by chciał trener i jeśli więcej źródeł potwierdzi, że chce Guirassiego to znaczy, że interesuje go klasyczna silna i bramkostrzelna 9 podczas gdy Alavarez to zupełnie inny typ zawodnika. Nawet w Atleti łatwo zauważyć, że jeśli już grają z klasyczną 9 to jest nią Sorloth, który notuje prawie 2 razy więcej kontaktów z piłką w polu karnym na 90min, a nie Alvarez, który jest bardziej graczem w typie Griezza czy Marmousha.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@macio_944 do razu tak jak Liga Mistrzów ma europejski puchar kategorii B i C tak samo niech zrobią ligi według rankingów i będziemy mieli też „mistrzostwa świata” drugiej kategorii dla malutkich. Mam nadzieję, że tego nie czytają bo wierzę, że mogliby mój debilizm klepnąć xD

0

@partymaker nie wiem. Takie City, Arsenal czy United w ostatnich latach też lekko nie miały i często mieli plagi urazów oraz wypadali im kluczowi gracze jak Rodri czy Saka. W Realu w sumie też ile tych ACL’ów było w ostatnich latach zobacz sobie. Inna sprawa, że my nie mamy też kasy żeby sobie aż tak szeroką ławkę zbudować żeby mniej odczuć.

@Gall de la Fuente jako selekcjoner kadry olimpijskiej zabrał go na IO po całym sezonie w klubie i jeszcze euro rozegranym jako podstawowy zawodnik.

1

@blakkudium drugi sezon prawdopodobnie z głowy znowu bo nawet jak wróci na drugą część sezonu to będzie dopiero stopniowe zwiększanie obciążeń i budowa formy podczas gdy my będziemy walczyć o trofea na finiszu więc minut też raczej zbytnio nie dostanie. Pozostaje mu życzyć powodzenia i niech inspiracja dla niego będzie przypadek Militao chociaż tam w sumie rozwalił drugie kolano, a nie to samo. Kolejny raz też nam udowadnia, że warto mieć zawsze co najmniej tego zawodnika więcej niż nam się wydaje, że potrzebujemy bo dziś jakbyśmy sprzedali Casado to zostałby tylko 18-letni Bernal po ACL do rotacji dla Pedriego i De Jonga.

0

@PatrychoO w sumie on u dwóch trenerów potrafił tylko zaprezentować równy wysoki poziom przez cały sezon czyli Lucho oraz Tuchel co ciekawe, który też lubi iść na zwarcie z zawodnikami często. Widocznie z nim trzeba twardo stawiać granice, a nie jak choćby Xavi, który starał się go opieką otaczać i ciągle chwalić żeby się czuł ważny i doceniany . Valverde czy Setien do takich „złych” gliniarzy też nie należeli.

1

@MYTO na pewno cos na początku ich karier by się znalazło bo CR jest starszy, a potem to ciężko powiedzieć bo mimo, że jeden i drugi występował w pierwszej linii to ich role były mocno różne gdzie Ronaldo szedł coraz bardziej w stronę egzekutora, a Leo kreatora.

1

Balona może kopie lepiej od brata Nico, ale zdrowie Inakiego by mu się przydało bo robi się z niego szklaneczka trochę w ostatnich sezonach.

43

@Faro czyli dzisiaj tak

0

@PuszkinFan podobno z bonusami przekroczył €20m brutto

5

@Kessie jaka maska?

13

@Stinger_ Mundial w Katarze zgodnie z ustaleniami dziennikarza śledczego Kamila Gali również był ustawiony tak żeby Messi wygrał. Warto o tym pamiętać bo to największy przekręt w najnowszej historii piłki.

4

@paweldunajecfcb zacznij od terapii przede wszystkim szczególnie jeśli faktycznie mówimy już o „głębokiej” depresji

0

@Losiex to jest trochę hazard i możesz wyjść z takiego ruchu w dłuższej perspektywie jako wielki wygrany lub przegrany, ale na ten moment nikt na to nie pozwoli. Z resztą dopóki ma narazie kolejne cele do odhaczenia to jestem spokojny i Flick też póki co będzie go trzymał bliżej ziemii żeby nie odleciał. O jakiś drastycznych ruchach to będziemy pewnie rozmawiać dopiero jeśli by się zamieniał w późnego Ronaldinho, a do tego bardzo długa droga.

3

@Dankho94isback w jaki sposób frajersko potraktował Barcelon? Jeśli chodzi o jego odejście to mam wrażenie, że poza Xavim, który stał po jego stronie dyrekcja sportowa raczej chciała się go pozbyć tym bardziej, że jak zwykle nam brakowało w ffp miejsca do rejestracji nowych graczy jak Gundo czy Inigo i było szukanie kogo się tu da wypchnąć jak choćby tego samego Gundo rok później kiedy trzeba było znaleźć miejsce dla Olmo.

6

Swoją drogą ta era post Messi i Cristiano(chyba, że Messi wywinie jakiś numer na Mundialu) zaczyna się ciekawie i mało kto by przewidział takich zwycięzców kilka lat temu zamiast jakiegoś Mbappe, Haalanda, Viniego czy nawet starego pokerzysty Neymara w zależności ile lat wcześniej byśmy przewidywali.

9

Ładnie napisane i trzeba przyznać też rację, że jego droga do tego miejsca zawsze usłana różami nie była. My możemy się zgrywać, ale to raczej nic przyjemnego dla niego nie było jak przez wiele miesięcy nie mógł wykonywać swojego zawodu i to okresowo pewnie też jeszcze w jego wieku obniżało motywację i dyscyplinę bo n-tej kontuzji jak pokazał przykład w PSG często też nie z jego winy tylko przez nasz sztab. Nie ma też jak dla mnie z perspektywy kibica Barcelony jakiegoś wyraźnego powodu żeby go nie lubić(cieszynka po golu z nami to dla mnie śmieszny powód), a zawsze się ciepło o naszym klubie wypowiada i starał się na tyle na ile potrafił w tamtym momencie i szczególnie za Xaviego nie da się się podważyć, że był ważnym zawodnikiem.

0

@Encore niech poczeka na wyniki Dubai d’Or

7

@Luciano99 Golden Thief of Bikes 2025 xDDD

1

@macio_944 po co to podajesz cwaniaku? Jego nawet nie obchodzi ten śmieszny plebiscyt i ciesz się, że Ci w ogóle podał jakiś przeciek bo nie musiał tego robić. Masz być wdzięczny.

0

@Gibbon_FCB no nie wiem. Z strzelanie ogórkom może walczyć o złotego buta, a nie lądować pośród najlepszych na świecie. Większość drużyn, którym strzelał to poziom niższy niż Championship. Oczywiście raczej mała kogo obchodzi to co się dzieje poza czołowymi lokatami i szybko zostanie zapomniane, ale jednak.

3

@Encore no tutaj już więcej raczej nie wyciśnie. Dał z siebie wszystko co miał+1 w zeszłym sezonie. Trochę go szkoda faktycznie bo to byłoby piękne świadectwo ciężkiej pracy mimo mniejszego talentu niż Yamal, Mbappe czy Dembele.

8

W sumie kij wie jak zareaguje Yamal jak już się na tym szczycie znajdzie i wygra ZP, ale niech jeszcze trochę się o nią natrudzi młody. Nie ma tak łatwo nawet jeśli z kul Hustle Harda dostał jakąś niespotykaną ilość talentu do kopania balona i dla nas dobrze jak dalej będzie głód w nim jak największy xD

1

To był klucz do sukcesu. Enrique pomógł przekuć tą moc dla celów drużynowych. Jak się mnie dzieci kiedyś zapytają jaki był zwycięzca Złotej Piłki 2025 to pokaże im ten wywiad.
https://www.fcbarca.com/119556-jorge-sampaoli-dembele-gra-jak-autysta.html

6

Szukałem wypowiedzi Laporty, że Dembele jest lepszy niż Mbappe, ale znalazłem coś lepszego sprzed roku xD
https://www.fcbarca.com/119556-jorge-sampaoli-dembele-gra-jak-autysta.html

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?