0

@Roobo Suarez to przy nim koń z genialną prezencją w polu karnym, ale to nie zarzut do Alvareza bo moim zdaniem to zwyczajnie nie jest 9 tylko podwieszony napastnik/ofensywny pomocnik jak Marmoush czy Griezmann gdzie najlepiej czuje się u boku klasycznej 9. Ferran fizycznie jest dużo lepszy od Julka.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16090864#comment-16090864

Kiedyś też porównałem heatmapy napastników czołowych klubów i wyszło, że Alvarez to jedyna „9”, która nie gra za wiele w polu karnym ;)

29

De Jong gamechanger dziś

1

@Roobo dlatego jeśli Atleti potrzebuje 9 na boisku to wchodzi Sorloth, który notuje średnio +50% więcej kontaktów w polu karnym na 90min od Alvareza i ma zadanie właśnie utrzymywać piłkę z rywalem na plecach żeby Alvarez mógł robić przewagę w różnych strefach ;)

22

Swoją drogą jeśli ktoś narzeka, że Ferran nie ma fizyczności żeby grać samotną 9, a jednocześnie chciałby żeby następca Lewego był Alvarez to radzę się jeszcze raz zastanowić.

0

@turhiay jeden i drugi będzie miał lepsze i gorsze mecze. Mamy luksus na tej pozycji na ten moment i trzeba się cieszyć.

4

Brawo!!! Remontada!!!

0

@malypuzon Ferran nie gra tak źle. Już bez przesady.

7

Świetny jest De Jong. Mega forma.

2

Ferran co akrobacje zrobił haha. Trochę w stylu Zlatana.

0

@Rhaan nie są specjalistami w pojedynkach. Jakby na małej przestrzeni grać nie potrafili to w Barcelonie by ich nie było.

0

Dobra, ale ten Olmo to już mnie serio dziś irytuje xD

4

Szkoda, że Barcelona Flicka nie potrafi w remontady. Niestety szykuje się strata punktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

Casado podobny do Pedriego? Chyba tylko wzrostem xD

1

@Luciano99 czy twoim zdaniem też dlatego przegrywamy bo strzeliliśmy mniej bramek niż rywal do przerwy? Ewentualnie dlatego, że straciliśmy więcej.

0

@Fake69 a mimo mógł skończyć tą połowę z asystą oraz w poprzednim meczu miał dwie do przerwy

7

Może to faktycznie dobry pomysł żeby jednak La Bambe na czas spotkań wyłączać. Sprzedać wszystkich kupić wszystkich i można wychodzić na drugą połowę xD

1

@Comentateiro podwójna dawka leków na ciśnienie wleciała?

3

Chętnie bym zobaczył statystkę ile Barcelona oddaje strzałów zza pola karnego na tle rywali w lidze i LM bo mam wrażenie, że to jakiś taki mit i farmazon sprzed lat powielany(tutaj odnoszę się do niektórych komentarzy i zdania Orłowskiego w pierwszych 20 minutach). Przecież sam Yamal podejmuje dużo takich prób, a jest też Olmo, Fermin, Rapha, Pedri czy teraz Rashford, którzy też lubią uderzać zza pola karnego. Jeśli natomiast chodzi o bramki to mamy w tym sezonie przykładowo bramkę zza pola karnego Ferrana z Mallorca, Pedriego z Levante, Rashforda z Newcastle, Fermin z Valencia, a w poprzednim tak na szybko bramki Pedriego i Kounde w finale PK, samobój Sommera bo uderzeniu Raphy w pierwszym meczu z Interem, bramka Raphy z Benfica na wyjeździe gdzie graliśmy w 10, bramka Yamala z Benfica na Camp Nou i jest tego wiele więcej i nie brakuje nam graczy, którzy grają bardzo bezpośrednio i nie boją się uderzyć kiedy tylko jest miejsce.

14

Ryzyko wkalkulowane w styl. Damy radę.

0

Ja wiem, że jest szybki, ale teraz to go trochę wyobraźnia poniosła z aż takim wypuszczeniem sobie piłki xD

8

@JKrolFCB z tego co mi wiadomo La Rambla nie jest zamykana na czas meczu(chociaż jakby się zastanowić to może powinna+jakiś czas po meczu żeby sobie ochłonęli niektórzy).

10

@Katalonik97 że też was tak to pichichi obchodzi. Mbappe może je zgarniać co sezon dla mnie jeśli to Barca będzie wygrywać ligę.

2

@JanuszKorwinMikke dużo zmiennych bo nie wszystko zależy od formy Lewego, ale też choćby sytuacji na rynku napastników czy formy Ferrana, ale myślę, że zostanie jeszcze rok dłużej jeśli zgodzi się na wyraźnie niższe warunki finansowe.

1

Swoją drogą Robert ostatni raz nie był w klubie bezdyskusyjnym pierwszym wyborem/podlegał rotacjom w sezonie 2010/11. Trochę czasu minęło.

0

Pedri to chyba w ogóle nie podlega rotacjom xD

3

@Andi18 dramę to ma Flick z LDF

5

@JanuszKorwinMikke ja czuję tylko swąd karnego, który wisi już w powietrzu

5

@dzefrej234 im dłużej go obserwuje oraz sprawdzam różne statystyki tym większe mam obawy, że byłby to niewypał u nas. I nie podważam tu jego klasy sportowej tylko profil, który moim zdaniem nie pasuje u nas ani na 9 ani 10 do końca. To byłby typowy głośny ruch dla kibiców jak Griezmann czy Coutinho. W każdym razie na pewno to na dłuższą metę nie będzie ta samotna 9 bo nie ma warunków fizycznych i odpowiedniej prezencji w polu karnym czy utrzymania piłki z rywalem na plecach, a mamy graczy, którzy mogą zagrać jako F9 w pojedynczych spotkaniach kiedy to może się przydać, a naszym wbiegającym za plecy graczom najlepiej się będzie grać jednak z klasyczną 9. Nawet w Atleti jeśli akurat Simeone nie gra z dwiema F9 to rolę 9 pełni Sorloth, który jest wtedy punktem odniesienia w ataku, który musi potrafić utrzymać się przy piłce żeby Alvarez miał więcej swobody i może robić przewagę w różnych sektorach.

5

@AlphaNumeric niech mnie zjedzą, ale Alvarez mimo, że jest świetnym zawodnikiem mnie tak bardzo nie przekonuje. Tym bardziej jeśli Flick chce zupełnie inny profil i typowa 9. Dla mnie to fajne nazwisko dla kibiców, ale w realiach budowy drużyny obawiam się, że to drogi strzał pokroju Griezzmanna. Czyli strasznie drogi i nadal dobry zawodnik, ale kompletnie nie pasujący do tego czego oczekujemy od 9 i nie spełni nigdy w pełni oczekiwań.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16090864#comment-16090864

1

@Kubsoleon to może za mało precyzyjnie to ująłem. Chodzi i zawodników, którzy przyszli tu za konkretne pieniądze, a nie frytki jak taki Pau Victor czy Auba. Druga sprawa to chodzi też o takich, którzy faktycznie się realnie nie sprawdzili, a nie jak Sanchez czy Cesc, którzy mieli swoją rolę, ale chcieli większą więc poszli być gwiazdami gdzie indziej podobnie z resztą to Alvareza, który odszedł z City nie bo się nie sprawdził tylko chciał być liderem drużyny. Nie ma szans żebyś kupił gościa za +€120m bo tyle pewnie będzie kosztował Alvarez i żebyś finansowo wyszedł na tym chociaż na zero jeśli się nie sprawdzi.

Ps. Arthura to napompowaliśmy w księgach, ale w praktyce to była wymiana za Pjanica

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?