Wilczeq
Dołączył/a: kwiecień 2018
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Hahahaha oni dalej dyskutują, jaka telenowela.
Wyobraźcie sobie, że jesteście Brazylijczykiem/Argentyńczykiem i rozemocjonowani na dzień przed poniedziałkiem z jakimś piwerkiem odpalacie wieczorkiem mecz a tu taki cyrk
2
Futbol kiedyś: W '56 w finale FA Cup Bert Trautmann, bramkarz City gra przez 17 minut ze złamanym karkiem. Urugwajczyk Hector Castro w finale MŚ z 1930 dobija Argentynę i strzela bramkę na 4:2 mimo, gra bez prawej ręki, którą stracił pomagając ojcu w tartaku.
Piłka dziś: O nie covid! Złaźcie z boiska jak najprędzej ಠ_ಠ
0
Gdzie są Ci co przekładali Polskę nad widowisko nad widowiskami, wielki klasyk Argentyny z Brazylią? ;) Chyba sobie nie obejrzycie
0
@Colon Powiedziałbym nawet, że prawdziwi mężczyźni
0
Ale nasi popykali
1
@KrystianR Mnie martwi nasze kibicowanie, które polega tylko na: Polska, Polska. Jak sobie tak porównać np z Węgrami..
0
Ma ktoś powtórke gola? :(
1
@Woland10 Prawdopodobnie dlatego, że nie jestem ani Brazylijczykiem ani Argentyńczykiem
0
@victor Więcej takich ludzi, bardzo rozsądny człowiek
0
Lewy zrobił Maradonę, szkoda że Krycha musiał wbić
5
Odeszłem od tv, nie ma za co
0
Komentarz usunięty
0
@dembabejlen mama Cię nie kocha chyba, kolegów też chyba dużo nie miałeś. Skończ jojczeć
5
Oby Sousa ich odmienił bo kadra ma potencjał
3
Lewy król
A Albańczycy niech się wykartkują
3
@zadafcb Te miny kolegów :D
0
@Dojaar Niby dlaczego? Jak mówiłem, takiej Francji płacili jeszcze do 2010
1
@halfnolife Zgadzam się w 100%. Słyszałem, że wielu z Rosjan żyje w nędzy ale wolą już zostać w kraju niż wyjechać za granicę i pracować u obcego. Jeśli ktoś musi wyjechać niech tak zrobi ale niektórzy po przyjeździe nie mają już nic z Polaka..
0
@Dojaar Rząd nawet nie próbuje
19
Co do 1 września i następnie niemieckiej okupacji:
-plan całkowitego wymordowania Polaków, zaraz po Żydach (nie udało się oczywiście ze względu na przegraną niemiec w wojnie). Wymordowane zostać miało około 85-90% Polaków, zaś reszta miała stanowić pokolenia niewolników służacych Rzeszy.
-wymordowanie ponad 6mln Polaków (w tym 2 mln polskich dzieci) przez niemców.
-wysłanie 2,5-3,5 miliona Polaków na przymusowe roboty do Rzeszy jako niewolników.
-wysłanie 700 tysięcy dzieci na przymusowe roboty do Niemiec.
-całkowite ograbienie i zburzenie Warszawy w tym ważnych dla Polski obiektów kultury i historii. Straty wojenne Warszawy wyniosły 75 miliardów dolarów
-katowanie i bicie, wstrzykiwanie polskim dzieciom chorób (fenolu, tyfusu, dżumy), eksperymentowanie na polskich dzieciach przez niemców w obozach dla
dzieci gdzie wiele z nich umierało. W obozie koncentracyjnym dla polskich dzieci w Łodzi niemcy katowali i znęcali się nad polskimi dziećmi.
-w zakładzie położniczym dla Polek i robotnic ze Wschodu w Brunszwiku od 1943, zmarlo 400-800 dzieci, w Laberweinting zagłodzono 60% dzieci, w Voerde-West
zagłodzono 40% dzieci, w Ruchen zabito 250- 350 niemowląt, w Indensdorf ginęło co drugie dziecko itd. (To samo działo się w: Burgkirchen/Alz, Verden, Cluvenhagen,
Armsen, Beppen, Ottersted, Eitze czy Dorverden etc...)
-kradzież 200 tysięcy polskich dzieci (nadających się rasowo) od 2 roku życia, wysyłanie ich do niemieckich rodzin i ich germanizacja, odnaleziono zaledwie 30 tys, reszta do dziś żyje w niemczech nie mając pojęcia o tym, że mają polskie korzenie.
-Za 1 zabitego niemca, mordowano 100 Polaków, często więcej - tyle według niemców warci byli Polacy...
-Zniszczenia materialne mienia nieruchomego – budynki mieszkalne (162 190), zagrody wiejskie (353 876), fabryki i kompleksy fabryczne (14 000), sklepy
prywatne i państwowe (199 751), warsztaty rzemieślnicze (84 436), 968 223 gospodarstw domowych.
-Intelligenzaktion - likwidacja całej polskiej elity (inteligencji), zabito prawie 100 tysięcy osób: rozstrzelano 50 tysięcy księży, nauczycieli, profesorów,
doktorów, żołnierzy, naukowców, arystokratów... pozostałe 50 tysięcy wysłano do obozów koncentracyjnych z czego prawie nikt nie przeżył.
-całkowite niszczenie polskiej kultury i historii np. Spalenie 22 milionów książek, cennych archiwów na temat historii Polski, dzieł poetów itd
-przez 6 letnią okupację, mordowano dziennie ponad 2 tys. Polaków.
-bicie, znęcanie się nad polskimi jeńcami od września 1939 roku, stosowanie rasizmu i pogardy wobec polskich żołnierzy, oficerów, rozstrzeliwanie tysiąców
jeńców, po bitwie pod Wizną gdzie bohatersko bronili się Polacy, niemcy kopali i bili rannych wziętych w niewolę, zbrodnia w Ciepielowie - zamordowanie 300 polskich żołnierzy.
-Straty majątku narodowego – 38% stanu sprzed 1939!!!
-Stworzenie tysięcy obozów zagłady (w tym Auschwitz, które powstało najpierw dla Polaków).
-niemcy w czasie II Wojny Światowej w sercu łódzkiego getta założyli obóz koncentracyjny (Litzmanstadt Getto) dla polskich dzieci (nie Żydów) w wieku 2-16
lat, w którym więziono ok. 12 tysięcy polskich dzieci, z których ocalało ok. 900.
-gwałty na Polkach, podczas powstania Warszawskiego także na małych dziewczynkach, kara śmierci za bronienie się przed gwałtem, posyłanie Polek do burdeli i robienie z nich prostytutek dla niemieckich żołnierzy.
-rozstrzelanie tysiecy Polaków w lasach (choćby opodal Warszawy - Puszcza Kampinoska, Palmiry).
-eksterminacja 300 wsi na Zamościu, przesiedlenie ponad 110 tyś. Polaków z Zamojszczyzny, w tym 30 tys. dzieci (rabunek dzieci), w których miejsce władze
III Rzeszy zamierzały osiedlić 60 tys. kolonistów niemieckich przesiedlonych z Besarabii, Ukrainy, Bośni, Serbii, Słowenii, ZSRR oraz terytorium okupowanej
Polski, wiele polskich dzieci umarło podczas transportowania Polaków w wagonach z powodu fatalnych warunków.
-pacyfikacja i ograbienie 10 tysięcy polskich wsi
-ze 100 tysięcy więźniów warszawskiego więzienia ok.40-50% z nich zostało rozstrzelanych, brutalnie pobitych i przesłuchiwanych
-Zbombardowano ogromną liczbę polskich miast i miasteczek - moje miasteczko na przykład zniszczone przez nich w 97% :)
-wymordowanie ponad 200 tysięcy Warszawiaków, w tym nieletnich dzieci.
-kradzież 516.000 dzieł sztuki! Większość z nich nadal jest w niemieckich muzeach I TO MY JESTEŚMY ZŁODZIEJAMI? HAHAHAHAH :D
-Rabunek dóbr kulturalnych Polski – ogółem 43%. Zniszczono 25 muzeów, 35 teatrów, 665 kin, 323 domów ludowych. Straty wskutek nieodwracalnego zniszczenia
zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych – niemożliwe do precyzyjnego oszacowania, straty samych zbiorów bibliotecznych wyniosły ok. 66%.
-Zniszczono nieodwracalnie 22 miliony książek, ogółem okupant niemiecki dokonał w okupowanej Polsce rabunku ok. 516 000 pojedynczych dzieł sztuki, o
wartości szacunkowej 11,14 Straty w szkolnictwie polskim – zniszczono 17 szkół wyższych, 271 szkół średnich, 4880 szkół powszechnych, i 768 szkół innych.
Dodatkowo zniszczenie instytutów badawczych, towarzystw naukowych, i fundacji różnego typu.miliardów dolarów. W wyniku powojennej rewindykacji udało się
odzyskać jedynie niewielki procent utraconych zbiorów zabytkowych, dzieł sztuki i eksponatów.
- Łapanki, codzienne łapanie kilkuset Polaków na ulicach przez Ordnungspolizei i Wehrmacht i posyłanie ich do obozów lub na przymusowe prace do niemiec:
"Łapanki, jak to nazywano w Polsce, stały się istotnym zjawiskiem życia codziennego w Warszawie i pociągały za sobą wzmaganie się okrucieństw po obu stronach.
Całe ulice zamykane były przez policję i wojsko i większość mężczyzn i kobiet z takiej pułapki wywożono do obozów koncentracyjnych lub do niewolniczej pracy
w niemczech. Ludzi z tramwajów i wagonów kolejowych, niezależnie od posiadanych dokumentów, pędzono jak bydło do ciężarówek i wielu z nich nigdy już nie
zobaczyło domów ani rodzin. Bycie Polakiem wystarczało, by być tak traktowanym" - Ron Jeffery
-Za ukrywanie Żydów - kara śmierci, mimo że kara śmierci za ukrywanie się i pomaganie Żydom była tylko w Polsce, to Polacy uratowali najwięcej Żydów,
ogółem w pomoc Żydom zaangażowało się nawet około miliona Polaków. Za ukrywanie Żydów zgineła np. polska rodzina
(Józef i Wiktoria Ulm), rozstrzelano ich wraz z ich 7 dzieci (żona była w ciąży), najmłodsze dziecko miało półtora roku.
-Zniszczenie i zburzenie 85% Warszawy, w tym wielu pomników, pałaców, zamków, kamienic;
Zniszczenie centrów wielkomiejskich i miast – straty wojenne Warszawy – 85% substancji miejskiej, 90% przemysłu, 72% zabudowy mieszkalnej, 90% dóbr kultury
narodowej i zabytków, 700 000 ofiar śmiertelnych (co stanowiło łączne straty wojenne w ludziach Wielkiej Brytanii i USA). Całkowite zniszczenie i ograbienie
getta warszawskiego w 1943.
-robienie eksperymentów na polskich dzieciach w obozach i szpitalach, wstrzykiwanie tyfusu, dżumy, fenolu:
statystyki z przymusowego obozu pracy w Dinslaken: dziennie umieralo 50-60 dzieci
-10 tysięcy niemowląt zgineło przez niemieckie przesiedlenia koło Zamościa - południowo wschodnia Polska, przez transport w zimnych, bydlęcych wagonach.
-spalenie około 600 polskich wsi (i mordowanie rolników z rodzinami) tak Niemcy robili też w Białorusi, uciekając przed Armią czerwoną
-odebranie całego jedzenia polskim rolnikom: mąka, pszenica, ziemniaki - wszystko, wszystko co nadawało się do zjedzenia wysyłano do niemiec a mięso? Za
posiadanie świni i jej zjedzenie - kara śmierci, 1908 tysięcy koni, 3905 tysięcy bydła, 4988 tysięcy trzody chlewnej, 755 tysięcy owiec wysłano z Polski
do niemiec, efekt? Wielki Głód we wsiach, co zrobili z tym niemcy? Rozpoczęli dawać Polakom....wódkę by zrobić z nas naród pijaków i tak np. Polacy,
jeśli chcieli coś z rodziną zjeść musieli jeść nierzadko zdechłe ptaki, kruki, gołebię, szczury, psy, koty, drewno...... a nawet ołówki i gazety.
Tu statystyki:
Rok 1940/1941 skradziono z Generalnego Gubernatorstwa:
- 1000 ton zboża
- 552.000 ton ziemniaków
- 647.000 ton buraków
- 85.000.000 litrów mleka
- 590.000.000 jaj
- 43.000 ton mięsa
Rok 1941/1942:
- 1070 ton zboża
- 808.000 ton ziemniaków
- 580.000 ton buraków
- 131.000.000 litrów mleka
- 359.000.000 jaj
- 70.000 ton mięsa
Rok 1942/1943:
- 1400 ton zboża
- 1490 ton ziemniaków
- 807.000 ton buraków
- 210.000.000 milionów litrów mleka
- 270.000.000 jaj
- 110.000 ton mięsa
Rok 1943/1944:
- 1600 ton zboża
- 1612 ton ziemniaków
- 847.000 ton buraków
- 272.000.000 litrów mleka
- 85.000 ton mięsa
Wiadomo tylko, że w latach 1944/1945 Niemcu ukradli 1700 ton zboża, Polska żywiła wtedy niemcy sama głodując...
-Zniszczenia materialne mienia nieruchomego – budynki mieszkalne (162 190), zagrody wiejskie (353 876), fabryki i kompleksy fabryczne (14 000), sklepy
prywatne i państwowe (199 751), warsztaty rzemieślnicze (84 436), 968 223 gospodarstw domowych.
-całkowite zniszczenie torów, tysięcy lokomotyw, wagonów w całym kraju
-Straty w przemyśle (zarówno celowe niszczenie, jak i grabież maszyn i urządzeń) – 64,5% przemysł chemiczny, 64,3% poligraficzny, 59,7% elektrotechniczny,
55,4% odzieżowy, 53,1% spożywczy, 48% metalowy.
-Straty służby zdrowia (majątek szpitali, infrastruktura, budynki) – 55% stanu sprzed 1939. Zniszczono 352 szpitali, 29 sanatoria przeciwgruźlicze,
24 zdrojowe zakłady lecznicze, 47 zakładów ubezpieczalni społecznych, 778 ośrodków zdrowia i ambulatoriów, 1450 gabinetów lekarskich i dentystycznych
-Straty w leśnictwie w wyniku rabunkowej gospodarki – wycięcie 75 mln metrów sześciennych grubizny, co odpowiada - 400 000 hektarów lasu.
„Gdybym o każdych siedmiu rozstrzelanych Polakach chciał rozwieszać plakaty, to w Polsce nie starczyłoby lasów na wyprodukowanie wystarczającej liczby papieru na
produkcję tylu plakatów”, „Polska nie śmie nigdy więcej powstać!” - Hans Frank
"Nigdy nie przypuszczałem, że ktokolwiek może traktować jakiś naród tak sadystycznie i nie ludko jak niemcy traktują naród polski" - list niemieckiego żołnierza do Hansa Franka.
To co wypisałem, to nie jest pewnie nawet 1/4 wszystkich zbrodni jakie popełnili w Polsce niemcy, no ale według nich i tak nie mamy żadnych praw by reparacji się
domagać xDDDD Ale pieniądze na reparacje dla Namibii za ich zbrodnie kolonialne w tym kraju się znalazły.... Francuzom też płacili do 2010 roku.
Jedyny naród do którego czuję taką odrazę, wszystkiego najgorszego drodzy sąsiedzi.
Edit. Czekam na komentarze "No ale to było ponad 80 lat temu, to już było, nie wracajmy do przeszłości".
1
Trzeba mądrze wydać i tak tą niewielką sumę, którą mamy/mieć będziemy na przyszłe transfery bo nie możemy sobie przez pewien okres pozwolić ma "gwiazdy" za duże pieniądze. W tym czasie nasz największy rywal może się faszerować najlepszymi grajkami a wyłożenie 200 baniek to dla nich nie problem. Efekt Floro.
0
@Dojaar coś sie dzieje?
1
@Kamiloza91 ale świetna rozkmina pod koniec
0
@Kgorecki2500 nie bronię go (choć uważam, że silna Ukraina też jest nam bardzo nie w smak) ale zauważ, że te ziemie odpadły od nich stosunkowo niedawno a jak ruscy gdzieś wlezą to nie lubią się stamtąd wynieść
0
@Kgorecki2500 no to to jednak nie jest "wszystko".
18
@puyol_presidend5 gwałt czy śmierć ludzi - przecież to "tylko statystyki" jak mawiał ich guru Stalin
0
@Kgorecki2500 Takim debilem to on nie jest, jak już to chciałby do Rosji wcielić m.in. Ukrainę i Białoruś a z racji tego, że na Łotwie i w Estonii Rosjanie stanowią aż 25-30% populacji to i tam mógłby namieszać. Nie jestem żadnym ruskim trollem ale akurat Krym się takiej Rosji należy.
0
@amanter Idol wszystkich ludzi sprawiedliwych i honorowych
0
Czemu Hiszpanie nie wymawiają "h"? Soczyste "rrrrr" nie sprawia im problemu ale "h" za to już wielki ( ͠° ͟ʖ ͡°)
1
@Kusco15 To wygląda jak przesłuchanie w Norymberdze :D