0

@messi564 1. Barca 2. Sevilla 3,4. Villarreal i Sociedad na równi 5. Girona

0

@Coutinho007 Przeczytaj mój komentarz wyżej, a zrozumiesz o co mi chodzi.
A co do ostatniego zdania to chyba nie sądzisz, że teraz bez okresu przygotowawczego przejdziemy nagle na trójkę obrońców xDD Gramy czwórka obrońców i widać, że Xavi nie chce narazie wprowadzać chaosu. Formację zostawił bez zmian, zmienił tylko albo aż zadania poszczególnych piłkarzy.
W wakacje natomiast, kiedy Xavi dostanie cały sezon przygotowawczy, może chcieć spróbować wprowadzić swoją ulubioną formację, a wtedy przyda mu się lewonożny obrońca (sam Marmol to za mało).

0

@Frugo100100
,,Aktualnie mamy dwóch lewonożnych stoperów w kadrze, ale gdy obaj byli zdrowi to o dziwo i tak grali prawonożni." Może dlatego, że na Lengleta i Umtitiego się patrzeć nie da? XD Obydwaj są dużo gorsi od Araujo i Pique.
,,Przypomnę tylko, że największe sukcesy Barcelona osiągała bez lewonożnych stoperów."
A pamiętasz jakim ustawieniem wtedy Barcelona grała? Dwójką stoperów, a mi chodzi o sytuację kiedy gramy trójką stoperów.
Gdy grasz dwójka stoperów to nie robi wielkiej różnicy, którą nogę mają lepszą, ponieważ obaj grają w środku.
Natomiast gdy grasz trzema obrońcami to dwóch skrajnych gra przy linii i tutaj już jest ta różnica. Wyobrażasz sobie Albe na prawej obronie? No nie, bo jego prawa noga jest słaba. Ciągnęłoby go do środka do jego lepszej lewej nogi.
W takiej formacji najlepiej by było by prawym skrajnym był obrońca prawonożny (Azpilicueta, Mazraoui), środkowym bez różnicy któronozny (widziałbym Araujo jeśli chodzi o Barce) i lewym skrajnym piłkarz lewonożny (Pau Torres, Gaya lub Marmol). W tym wypadku żadnego by nie ciągnęło do środka i mieliby komfort w wyprowadzaniu piłki.


0

@Sulimo Tylko, że Azpi i Christensen to bardziej na prawą stronę obrony. Ja myślę, że Xavi będzie próbował w przyszłym sezonie grać tak jak w Katarze, 3-2-2-3, na trzech środkowych obrońców czyli właśnie Azpi/Christensen, Araujo i kto?
Przydałby się ktoś lewonożny :/
Bo z Lengletem i Umtitim mam nadzieję, że się pożegnamy w lecie.

0

Co myślicie o Pau Torresie? Chcielibyście jego transferu do nas?

35

@Peciak Galatasaray jest w kiepskiej formie, dobrze by było wyjść na nich pierwszym składem i załatwić wszystko w pierwszym meczu.
Rewanż będzie 3 dni przed El Classico i wtedy rotacje wejdą jak złoto :)

0

@Janiama Pewnie mu na złość robią

20

OFICJALNIE: Krasnodar pożegnał się z trenerem i ośmioma z dziewięciu obcokrajowców!
Jedyny obcokrajowiec, który został to... Krychowiak xD

Troszkę śmiesznie wyszło

2

Brawo Ter Stegen, świetna druga połowa! jak za starych dobrych czasów

3

Wczoraj do wolontariuszy pomagającym Ukraińcom na dworcu PKP w Lublinie dołączyła zorganizowana grupa wolontariuszy z urzędu pod przewodnictwem Magdaleny Nowak Kowalczyk z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
„Kim Wy jesteście? Jesteście tu nie potrzebni, nikt Was tu nie rejestrował, przez Was jest chaos, ja mam swoich wolontariuszy. A Wy nie macie kamizelek i tu nic nie znaczycie”- słowa tejże Pani w kierunku wolontariuszy ,,nie od niej".

,,Pani Magdalena zarzuciła mi ze się lansuje na fb ze pomagam, a ona jeszcze nie dodała żadnego zdjęcia z dworca… pewnie dlatego ze do dziś wieczora nikt jej tam nie widział"- jedna z wolontariuszek.
Dodatkowo wolontariuszki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zostały zwyzywane przez Panią Magdę od... sutenerek.
No i jeszcze na podsumowanie kolejna wypowiedź jednej z wolontariuszek:
,,Pomijam fakt ze wolontariuszami z urzędu nikt nie zarządza, nikt nie zapisuje kto jest ilu ich jest jak się nazywają i czy oddali kamizelkę po skończonym wolontariacie. Dziś wolontariuszami z Lubelski Urząd Wojewódzki były osoby nietrzeźwe (mam kontakt z Pracownikami Policji którzy potwierdza) Zgłosiłam to do punktu informacji i nikt nic nie zrobił „bo oni już nie wiedza kto tu co robi i za co odpowiada i kto komu dał kamizelkę”."
No i oczywiście nie trzeba dodawać, która grupa wolontariuszy wykonuje 90% całej roboty...

Masakra... Bidna Pani musiała opuścić ciepły, wygodny gabinet w urzędzie, nie wypije sobie ciepłej kawki to i humorki pokazuje... Dobrze, że dużo ludzi w necie opisało tą sytuację, jest szansa że Pani Magda straci swoją ciepłą posadę :)
No i naprawdę przeraża to, że niektórzy ludzie nawet w takiej sytuacji nie potrafią się zjednoczyć...

0

@Emial22 @AlexDark00 Oba obejrzane już po kilka razy :D

0

@tristan87 @tomek8756 Dzięki Panowie

21

@AdamaTraore Pewnie, najlepiej ciągle tylko płakać :)
Wiadomo, sytuacja jest jaka jest, ale trzeba żyć dalej, każdy potrzebuje odskoczni.

0

Polecacie jakąś git komedie do obejrzenia z dziewczyną?

1

Walerij Karpin, selekcjoner reprezentacji Rosji:
„Słowa nie są w stanie opisać rozczarowania jakie czujemy po decyzji FIFA. Mieliśmy nadzieję, że to mecz wyłoni zwycięzcę. Szkoda mi moich chłopców, bo marzyli o grze na mistrzostwach świata. Teraz nie mają już nawet nadziei."

1

@jakub1906 Ja bym dał Pedriemu, ale pewnie Auba dostanie

15

@Elprofesorxx Frenkie De Jong, kolejny jego dobry mecz :)

0

@LeoKrol Jak utrzyma formę do końca sezonu i cena nie będzie z kosmosu to zdecydowanie tak

20

KOMUNIKAT FEDERACJI ROSYJSKIEJ:
„Uważamy, że decyzja o przeniesieniu miejsca finału była podyktowana względami politycznymi. RFU zawsze trzymała się zasady "sport jest poza polityką", dlatego nie może poprzeć tej decyzji. RFU nie popiera również decyzji o przeniesieniu meczów z udziałem rosyjskich drużyn na neutralny teren, co jest naruszeniem zasad sportu i naruszeniem interesów zawodników, trenerów i kibiców."
Ale debile

6

Przed dwumeczem z Napoli kurs na zwycięstwo Barcelony w Lidze Europy wynosił 9.00 i przed Barcą było kilka innych drużyn z niższym kursem (m.in. Sevilla).
Teraz z kolei Barca jest głównym faworytem do zwycięstwa w tych rozgrywkach według bukmacherów, kurs na Barce wynosi 4.00 i na żadną drużynę nie jest niższy. Druga w kolejce jest Sevilla (6.00).
I to pokazuje jak w sporcie wszystko szybko się zmienia. Niedawno Barca była wyszydzana, ciągle memy, a teraz po mału się odbudowujemy i w 12 minut meczu Ligi Europy strzelamy tyle bramek ile przez 6 kolejek Ligi Mistrzów :)
Dobrze, że udało mi się załapać na kurs 9.00 :D Choć do zwycięstwa w Lidze Europy jeszcze długa droga...

2

@Pawel13sz Czyli po to był ten dwumecz z Napoli

1

Napoli nie istniało w dzisiejszym meczu. De Jong mvp, ale bardzo dobra gra również dzisiaj Desta, Araujo, Pique, Alby i Adamy. Pedri, Busi i Auba również na plus, ale bez szaleństw.
Bardzo cieszy mnie widoczny progres jaki poczyniła drużyna pod wodzą Xaviego, natomiast martwi ta defensywa... Napoli, które nie potrafiło wypracować sobie dzisiaj żadnej stuprocentowej okazji strzela nam dwie bramki... Ter Stegen musi się otrząsnąć, bo przez jego błąd Włosi mogli powrócić do gry. Nico też powinien dostać zjebke, choć jego błąd aż tak nie boli. Młody jest i się jeszcze wyrobi :D Choć moim zdaniem i tak był faulowany przy tej akcji, nie w pierwszym momencie przy utracie piłki tylko w drugim gdy chciał po te piłkę pobiec. Ale to go oczywiście nie usprawiedliwia, ponieważ odbiór piłki przez piłkarza Napoli był czysty.
Czekamy na losowanie i reakcje Xaviego w sprawie defensywy. Vamos Barca!

1

Czemu mnie to nie dziwi xD

2

@Rewolucja123 XD co ty porownujesz. Przecież to jest całkiem inna sytuacja. Dembele ma tutaj sporo rywali, ale Adama się utrzymał na nogach mając z dwóch stron piłkarzy Napoli próbujących go powalić na ziemię.

0

@Rewolucja123 Już nawet nie chodzi o wiatr, który cały czas robi Hiszpan to Dembele na miejscu Adamy wywaliłby się podczas wyprowadzania kontry przy pierwszym golu i nic by z tego nie było.
Adama bardzo dobry mecz, niech zagra do 60/70 minuty i wtedy Dembele za niego na podmęczonego rywala.

3

No i mamy oficjalnie pierwszego hat tricka w tym sezonie! Brawo Auba :)
Choć szkoda trochę Pedriego

0

@masq Ty komentarzy o Messim na godzinę? :)

7

Cały Dembele, założył siatkę i wywalił piłke w aut XDD

0

@Pawel13sz Zazwyczaj Gomes

2

@Janiama 2:1 dla Barcy :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?