YeastMoss
Dołączył/a: wrzesień 2015
16 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@macio_944 17-latek rozstał się z dziewczyną, naprawdę nie ma co rozkminiać
0
@Kgorecki2500 Nikomu nie zawiniło. Pogromy się nie liczą
0
@tristan87 Och, to jest tak banalne, ale nasza kultura zapędziła się tak, daleko, że nie może zacząć normalnie myśleć. Jak się celebruje wszystkie skrajności, to pomija się sam środek tożsamości. Po zaprezentowaniu 200 nacji zaśpiewano "imagine there's no countries".
W skrócie, próbujesz zadowolić wszystkie baby z brodą, uderzasz w przedstawicieli największej religii świata i roztaczasz marzenie o braku państw na świecie.
1
@Kidd Czytam, ale wpadłem w pułapkę chwytania wielu srok za ogon i ostatnio rzadko zdarza mi się coś przeczytać od deski do deski. Chętnie kupuję książki papierowe i uzupełniam biblioteczkę. Wersji elektronicznych też już nazbierałem, ale czytam je mniej chętnie
1
@Aragorn33 Każde dziecko jest komunistą, więc czemu lewica miałaby z nich nie robić wyroczni
11
Jak to zrobić? Bardzo prosto. Sprowadzić poziom widowiska do takiego dna, że nikt nie będzie już chciał oglądać męskiej piłki, wtedy szale się wyrównają. Bardzo stare, socjalistyczne rozwiązanie :)
2
@Gaz kiedyś można było być człowiekiem, teraz to zbyt agresywne
0
@Herato Coraz mniej ludzi chce oglądać ten turniej, więc nie dokładałbym koniecznie kolejnego meczu. Tym bardziej, że będą o niego grały na 90% kompletnie zblazowane drużyny
0
Szybko poszło, nie nacieszyłem się jego grą. Nie znaczy to, że zmarnował swoją karierę, po prostu nie śledziłem Bayernu ani Liverpoolu. Niesamowite, że Messi grał jak Thiago zaczął i będzie grał po tym, jak Thiago skończył. Przyzwyczaiłem się zbytnio do długowiecznych piłkarzy, a to nigdy nie była zasada
0
@fur_Deutschland Genauer sage ich es nicht, weil ich sonst leichter zu identifizieren wäre. Grob gesagt Norddeutschland :)
0
@fur_Deutschland In Deutschland
0
@fur_Deutschland Również jakbym miał wrócić do Polski to mógłbym mieszkać w Warszawie. Kiedyś jej nie lubiłem, ale ono zmieniło się na plus, a moje podejście do dużych miast się w międzyczasie ociepliło. Oczywiście trzeba by się zastanowić, czy mniejsze miasto, mniejsze koszty i większe oszczędności nie są ostatecznie bardziej wartościowe...
0
@Lucyfffer Nikt Cię nie zdiagnozuje przez internet. Jeśli objawy są tak silne i nietypowe, to idź pilnie na izbę przyjęć albo na SOR, niech wykluczą ZOMR!
0
@NeroTFP1 Bo to właśnie nie był chłop, to był pan
0
@Luna96 Mindhunter, kiedyś było Broadchurch
0
@RosjaninBut A może powiesz, jak uzasadnili to w artykule i co w ogóle w nim stoi? Łatwo wrzucić zdjęcie nagłówka i "uświadamiać naród".
1
@Astad Bawaria nie lubi nikogo, a nikt nie lubi Bawarii. To 15 do 1 na Berlin
1
@Herato jakby poczekał 2 lata i już zamulał, to ktoś by narzekał, że trzeba było odejść w szczycie formy. Nie wiem w ogóle po co tak wszystko oceniać
2
@Popitek12 Pociąg odjechał. Po co rozpamiętywać i marnować cenny czas na fantazje?
0
@Kubsoleon Z perspektywy kupca, czy sprzedawcy? :)
1
@Tasde Oj nie, nie ma sensu zwracanie się teraz do historii o ostatnich kilkudziesięciu latach rozwoju chińskiej technologii. Mówię o tym co dzieje się na ostro, a wzrosty kosztów energii w Niemczech w ostatnich dwóch latach to konsekwencja uzależniania się energetycznego od odnawialnych źródeł energii i importu gazu z Rosji przy jednoczesnym wygaszaniu elektrowni atomowych. Nie byłoby takiej destabilizacji wojną, gdyby nie ta wieloletnia tendencja. Aktualnie po inwestycji setek miliardów euro w odnawialną energię, Niemcy są na 5 miejscu na świecie z najwyższą ceną energii, a do tego zapotrzebowanie prawdopodobnie przebije produkcje powodując blackouty. Chyba nie tak się buduje dobre środowisko dla rozwoju przemysłu, więc zwalanie kosztów na ludzi, którym się nie chce pracować za miskę ryżu jest bardzo niepełną wersją historii.
Nie zmierzam to żadnej polemiki z Tobą a'propos polityki Chin. Sam unikam chińskich produktów, nie kupiłem chińskiego auta mimo atrakcyjnych cen, ogólnie jestem za tym, żeby unikać importu ich produktów. Do czego jednak zmierzam - ostatecznym efektem dla konsumenta w Europie jest droższa energia i droższe auto. Gdyby nie nieracjonalna polityka energetyczna, koszty życia byłyby istotnie niższe i nie trzeba by wiecznie przekonywać zwykłych, szarych obywateli, że ich poświęcenie liczy się w walce z monopolem Chin.
3
@Tasde Fajnie byłoby jednak się do tego nie zabierać od d strony. Zamiast podnosić koszty produkcji w Europie, do jest skutkiem windowania cen energii celem "ratowania klimatu". Zamiast tego cło na chińskie auta. Efekt końcowy jest taki, że konsument traci najwięcej. Konsumentami jesteśmy my, słusznie można się oburzyć.
Także przydałoby się ze strony lewicy trochę głębsze rozumowanie. Ponadto uprasza się lewicę, o przypomnienie sobie, że jej celem miała być poprawa życia biedniejszych warstw społeczeństwa, a nie popieranie każdej polityki, która będzie zwiększać koszty życia.
0
@Eto'o9 R10 Jest taka islamska zasada, że każde terytorium raz zajęte przez Islam już na zawsze islamskie musi pozostać. Jeśli w tej chwili takie nie jest, to tylko dlatego, że jeszcze nie zostało odzyskane, jest więc dal al harb, domem wojny. Celem Islamu jest i zawsze będzie zdobycie coraz większych terytoriów i program ten będzie trwał setki lat, jeśli musi.
Konflikt w Palestynie rozpoczął się formalnie wojną domową Muzułmanów przeciw Żydom. Po anektowaniu terytorium Palestyny przez Izrael w latach 60' nie panował interwencjonizm, celem była raczej poprawa standardu życia w regionie. Ideologiczną wojnę i nakłanianie Palestyńczyków do oporu przeciw Izraelowi prowadził Hamas. Pierwsza Intifada, Druga Intifada, zatroszczono się o to, żeby Palestyńczycy żyli w biedzie i brudzie, nienawidzili "okupanta" i bali się Hamasu. Hamas mordował Palestyńczyków w izraelskich więzieniach usuwając potencjalnych kolaborantów. Teraz Ty nazywasz Izrael terrorystami. Rozumiem, że decyzje Netanjahu brzydzą, ale zachowajmy sens słów.
Także podsumowując - spór o terytorium to sprawa etniczno-religijna. Nigdy nie istniało państwo "Palestyna", które jest okupowane niczym Polska po rozbiorach. To terytorium, o które spierają się państwa muzułmańskie i państwo żydowskie. Arabowie z Palestyny chcą należeć do państwa muzułmańskiego. Państwa muzułmańskie wespół atakują Izrael od kiedy on tylko istnieje. Warto to podkreślić - to nie jest walka o terytorium należne danego państwa. Każde z państw, do których obecnie miałaby należeć Palestyna, powstało w tym samym czasie co sam Izrael.
Dlatego to oczywiste, że konflikt ma podłoże religijne. Zabierz Islam z równania i wytłumacz dlaczego Egipt, Jordania, Syria, Liban i Irak atakowały Izrael od jego powstania, dlaczego przy wskutek prześladować wyparły Żydów z własnych granic?
Jest cholerną ironią losu, że po takim rozwoju historii zachodni obywatel znowu dał się przekonać do czarno-białej historii o morderczych Żydach.
Polecam poczytać albo posłuchać co na ten temat do powiedzenia ma Mosab Hassan Yousef. Fakt, że syn założyciela Hamasu opowiada tę historię jest niedoceniany w całym trwającym dialogu.
1
@Kapitan hawk odpowiedź D - żylaki odbytu
0
@Eto'o9 R10 a religia miłości zgodnie ze swoim credo zajmie cały basen Morza Śródziemnego :)
0
@Who_you_mam Do tego Modrić na pozycji rozgrywającego nie opiera się aż tak na cyferkach...
3
@AmigoBlancos Jeśli masz guza, który nie był operowany i nic się z nim nie działo, to został uznany za zmianę łagodną. Nawet jak zmiana łagodna rośnie i zaczyna powodować objawy, to nie znaczy, że zmienia się w złośliwą. Pewnie przez to też nie masz pilniejszego terminu.
Nie brzmi to w tej chwili jak koniec świata, chociaż rozumiem, że perspektywa operacji neurochirurgicznej nie jest najprzyjemniejszą wizją na świecie... Trzymam kciuki za dobre wieści z badania!
0
@Bogan Krótko mówiąc napisałeś odpowiedź w stylu - nie ma sensu odpisywać więc odpiszę. Przyganiał kocioł garnkowi, ot co
0
@RichardWinters Czyli serwis. Pytanie czy serwis samego sprzedawcy zrobi to przed przyjęciem do rozpatrzenia reklamacji, czy pójść do zwykłego serwisu w mieście?
@Barcasub Nie wiem na ile może być lepiej. Wody nie było dużo, a czekam już pół dnia
0
Mój Google Pixel 7, rzekomo z certyfikatem IP68, został właśnie pokonany przez kilka kropelek wody. Haptyka działa, telefon reaguje na wciskanie głównych guzików wibracjami, więc tli się tam jakieś życie, ale ekran całkowicie padł.
Oddam go oczywiście na gwarancję do Media Marktu, pytanie co zrobić z całą zawartością? Czy serwis Media Martku może odzyskać dane na zewnętrzny nośnik a potem sformatować telefon? Czy lepiej spróbować to zrobić w zwykłym serwisie, a potem oddać telefon na gwarancję?