YeastMoss
Dołączył/a: wrzesień 2015
16 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@against_modern_football Pierwszy dobry kontrargument jaki przeczytałem w tej dyskusji, choć skądinąd pierwszy post był dla mnie przekonujący. Zaznaczasz ważny punkt - odstraszanie i prewencję. Wszystkie poprzednie argumenty traktują sytuację trochę tak, jakby ilość pijanych kierowców w społeczeństwie była statusem quo, a w grę wchodzi tylko mniejsze bądź większe chronienie rodzin, których majątek będzie odbierany przez państwo. O wiele więcej sensu ma jednak zmniejszenie ilości pijanych kierowców, co miałaby sprawić dotkliwsza kara.
Faktycznie pijak może nic sobie nie robić z odebrania mu prawa jazdy, bo przecież będzie jeździł dalej, jaka jest szansa, że go złapią? Widziałem już takie akcje w życiu. Prawko na skuter, CB-Radio, Yanosik, sprawdzić czy "stoją" na swoim ulubionym miejscu, kawałek pojedziesz przez las i w zasadzie żyjesz dalej po swojemu z niewielkimi niedogodnościami.
Czy jeśli grozi nagle odebranie fury, to zastanowisz się dwa razy? To pozostaje kwestią otwartą i się jeszcze okaże. Tym niemniej jestem skłonny się przekonać.
0
@Gall Co masz na myśli przez produkty premium? I jakie sklepy je tak obficie oferują na Zachodzie, czy też kiedyś oferowały w Polsce? Na co dzień w Niemczech widzę jedynie taką różnicę, że jest więcej konkurencyjnych dyskontów i supermarketów oferujących te same produkty w zbliżonych cenach.
1
@MichalZZZ Rzeczy Flanagana są spoko
0
@Gall Bzdura na resorach. Na zachodzie również każdy idzie gdzie ma bliżej i gdzie ma taniej. Jeśli prezes konfederacji lewiatan chciał tym samym odgraniczyć swoją prestiżową markę od jakiś biedronek, to najwyraźniej na kogoś to podziałało, ale wystarczy pojechać za granicę i samemu sprawdzić. Typowe jechanie na polskim klasizmie i próżności
7
@Comentateiro Pomijając żart, to głupi by nie kupował tych samych produktów taniej, tylko dlatego, że sklep się źle kojarzy. Bekę mam z ludzi, którzy chcą się wydawać fancy i idą do droższego marketu. Zresztą bogaci są bogaci między innymi dlatego, że umieją zarządzać wydatkami.
0
@MesQueUnClub_87 Słyszałem, że jakieś wykradanie danych, brak zabezpieczeń i nieprzestrzeganie prawa się tam odgrywa. Nie wiem na ile to poważne i czy w praktyce różni się od europejskich sklepów, ale jakbym miał tam coś zamówić, to bym doczytał
0
@graco14 Gość ma 16 lat, obserwujemy jego grę od bardzo niedawna. IMO uniemożliwia to nazywanie go bezcennym. Wyobrażasz sobie, że gość będzie nowym, długo wyczekiwanym geniuszem, który będzie robił różnicę w najważniejszych meczach i nie możemy go oddać za żadne pieniądze? O wiele większa jest szansa, że zerwie sobie zaraz więzadło krzyżowe i za rok będziemy dopłacać do jego wypożyczenia, żeby się odbudował. Obym się mylił, oby za 10 lat, po 5 złotych piłkach dla niego można było się ze mnie śmiać. W sytuacji Barcelony trzeba jednak myśleć pragmatycznie, niezależnie od tęsknoty, z którą biją nasze serduszka.
2
@graco14 Nie buduj sobie chochoła proszę. Napisałem, że mądry klub w tej sytuacji sprzedawałby każdego za takie pieniądze. OCZYWISTYM jest, że nie będzie 200 mln ofert za każdego, więc powstrzymaj język.
Stać nas na lepszą grę w tym składzie, oczywiście. Widzieliśmy na przestrzeni ostatnich lat, że da się budować pięknie grające zespoły z zawodnikami nawet z tej "drugiej" półki (względem Mbappów i de Bruynów, żeby nikogo nie urazić).
Jednakże - sponsorów nie brakuje. Klub obraca olbrzymimi pieniędzmi (największymi w piłce?), a szwy, które splatają skład trzeszczą przy każdym pierdnięciu. Obawiam się, że bez sprzedawania będzie ciężkawo.
2
@michal26 Zgadzam się całkowicie. Dopiero co Fati był wielką gwiazdą, której za nic nie oddamy, bo to w końcu wychowanek na wysokim poziomie. Niestety, ale wspominając ilu magicznych skrzydłowych i napastników faktycznie utrzymało swój status przez więcej niż dwa lata, to szansa na długotrwały sukces Yamala jest statystycznie niska. Mądry klub w sytuacji finansowej, jaką ma Barcelona, wyprzedawałby wszystkich za takie pieniądze.
Obiektywne wydaje mi się uznać, że tak czy siak Barca przez kolejne lata nie będzie walczyć o LM. Różnicę, która daje szanse na trofea krajowe, powinien dawać poukładany zespół, a nie trzymanie tu wonderkidów wbrew rozsądkowi.
0
@pt9 Jakim niby cudem kupowanie akcji to największy hazard? Fundusze notowane na giełdzie wykazują w dłuższej perspektywie dużą stabilność, poza mieszkaniami nie znam sensowniejszego sposobu lokowania kapitału
1
@Eric_Abidal_22 Przychodzi mi do głowy pytanie: gdzie na świecie się nie opłaca posiadać mieszkań? Nie znam odpowiedzi, ale podejrzewam, że jednak praktycznie wszędzie taka nieruchomość jest dobrą inwestycją. Jak obserwuję ludzi w Niemczech to nawet średnio ogarnięci finansowo z klasy średniej mają gdzieś skitrane mieszkanko. Wiele osób kupuje coś w Hiszpanii, a niektórzy strategicznie kupują masowo nieruchomości w Stambule licząc, że pewnego dnia zyskają one potężnie na wartości.
Sam nadwyżki forsy wrzucam w ETFy. Jestem aktualnie mobilny i w obecnym miejscu zamieszkania nie zostanę dłużej niż 2-3 lata, aczkolwiek przy perspektywie zamieszkania gdzieś na stałe nawet bym się nie zastanawiał.
Inną kwestią, która przychodzi mi jeszcze do głowy jest jakość tych nowo wybudowanych inwestycji. Odwiedzając różne polskie miasta, czasem zamiast hotelu bookuję mieszkania... no i jest różnie, z przewagą raczej negatywnych doświadczeń. Dominuje architektonicznie paskudne, bezduszne budownictwo, bloczki oddzielone kilometrami stalowego ogrodzenia, wąskie miejsca parkingowe ciasnych podziemnych garażach. W mieszkania przez ściany słyszałem zbyt wiele słownie brutalnych awantur i aktów namiętnej miłości, niż żywa istota doświadczyć powinna.
Słowem: naprodukowano ochłapu, który weźmie każdy za dowolną cenę. Nie mam wykształcenia ekonomicznego, ale coś mi podpowiada, że to nie jest dobra długodystansowa strategia.
4
@Wilku05 Ale kogo sprowadzać do siebie? Przecież tu nie ma mowy o uchodźcach, czy relokacji imigrantów. Serbowie, Bułgarzy, Turcy i Włosi poruszają się swobodnie między granicami, jedyny bardzo słaby paszport na tej liście ma Syryjczyk.
IMO wykorzystujesz ten koszmar to propagowania swoich przekonań politycznych, zupełnie jak kulą w płot swoją drogą.
1
@norbi77 OK, popieram to, hipokryzja sama wystawia się pod ostrzał, więc sprawiedliwie strzelajmy. Oddzieliłbym to jednak od celebrowania tej decyzji sędziego, bo teraz padło na Real. Bliższe byłoby mi powiedzenie "Nie rozmawiacie o sędziach? Może jednak teraz porozmawiajmy na poważnie, bo przekonaliśmy się, że wszyscy w tkwimy w tym samym szambie".
0
@norbi77 IMO wszyscy powinni być tak samo zniesmaczeni. Nikt nie wygrywa, gdy przez ciągłe błędy sędziów i łamanie zasad któraś drużyna zyskuje lub traci. Innymi słowy, wszyscy uczestnicy tracą, jeśli same podstawy wspólnej gry upadają.
0
@Cochise Haha, wybacz, nie chodziło mi o taki wydźwięk. Wszak w dzisiejszych czasach można wszędzie pracować z ludźmi różnych narodowości. Kumpel z Torunia poznał tam partnerkę z Kenii, w Olsztynie poznałem wielu Szwedów, Norwegów i Arabów... no ale w Białymstoku nie byłem od dzieciństwa :P
Ale tak, Niemcy są szczególne pod tym względem, że przy jednym stole siedzi Rosjanin, Ukrainiec, Białorusin i Polak i wszyscy świetnie się rozumieją. Znika ta nacjonalistyczna otoczka, która jest poniekąd narzucana w naszych krajach. Jest to dla mnie szczególnie istotna obserwacja, dlatego tak odniosłem się do Twojego posta.
1
@Cochise Pracuję z kilkoma osobami z Białorusi, świetni fachowcy i mili ludzie.
Tym niemniej pracowałem z ludźmi z kilkudziesięciu różnych krajów i też zwykle byli OK, więc w ogóle nie widzę związku między narodowością, a ogólną postawą życiową.
1
@Arden Z drugiej strony jak coś działa, to głupi by tego nie powtarzał ;)
0
@fotohobby Ciekawe, dotarliśmy dzięki Tobie do poziomu, w którym typiara poszła na siłownię, żeby celowo prowokować ludzi do takich zachowań. Tego się nie spodziewałem, ale nie będę oponował.
0
@fotohobby Takie typowe blabla, "świadczy o Tobie", można zignorować. Wciąż, typiara kręciła trening jeżdżenia na drążku i zgraja udaje, że nie wie na co patrzy. Telefonu mi jakoś nie szkoda, bardziej tępych ludzi dających się wciągnąć w fałszywą gierkę przez tę panią i im podobne,
0
@Coutinho007 Wtedy też było narzekanie, że nie ma DNA, bo Lucho zdarzało się grać ważne mecze na małym posiadaniu i kontrach.
To całe DNA to po prostu slogan. Każdy slogan to martwe słowa, które nie są w stanie już nikogo zmotywować, czy ożywić. Dopóki Barcelona będzie się na tym skupiać, dopóty nie powstanie tu nowy, żywotny projekt.
1
@AmigoBlancos Laskowski ma rację. Zasłabnięcie podczas wysiłku fizycznego to klasyczny powód do podejrzenia problemu z sercem, chociaż żadne ogólnikowe badanie na boisku nie potwierdzi takiego podejrzenia
0
@MESSIah16 E tam, gadasz, jakbyś się znał. Nie wróci przecież na boiska Ligi Mistrzów, może sobie grać na niższych poziomach rozgrywkowych. Nie wiem jaką ostatecznie arytmię miał, ale jeśli została radykalnie wyleczona ablacją i ma dobrze ustawione leki, to nie ma powodu do zakładania, ani że jego serce jest niewydolne, ani że arytmia nawróci
1
@ObiwanKenobi Swoją drogą to jest ciekawe, że wiążemy teraz Ukraińców z zatrutą żywnością, tak samo jak np. Czesi wiążą z nią Polaków. Zarzucanie innym nacjom przenoszenia chorób to bardzo stary i wysublimowany sposób izolacji i napiętnowania. Niezależnie od faktycznej jakości żywności, jest to z pewnością silna zagrywka polityczna
3
Dla mnie to nielogiczne, że piłkarze go tak chwalą. To jest masakra mieć za szefa kogoś, kto porażki zawsze zwala na absurdalne czynniki zewnętrzne
0
@fotohobby O niczym nie zapomniałem i nic mnie ze strony tego gościa nie oburzyło
0
@fotohobby Dlaczego gorzej? Dokładnie analogicznie, jeśli jakiś chłoptaś przyszedłby na siłownię i kręcił filmik na tiktoka jak trenuje ruchy frykcyjne, to ktoś by podszedł i go upomniał. I jest to jak najbardziej normalne. Nasze społeczeństwo cierpi właśnie na tym, że myślimy tylko o swoich prawach i przywilejach, zamiast o odpowiedzialnym zachowaniu. I tutaj znowu, ofiarą ma być Twoim zdaniem osoba, która nadużywa swoich praw, a zły jest ten, kto próbuje je ograniczyć poprzez upomnienie za złe zachowanie. Jak w ogóle wychowywać młodych ludzi w takim klimacie?
1
@SkN Ty kibicujesz Barcelonie jaką znasz ze swoich początków, a młodsi użytkownicy takiej Barcelonie, jaką oni znają. Przez swoją perspektywę nie jesteś bardziej uprzywilejowany do czegokolwiek, nie rozumiem w ogóle co ma wynikać z Twoich postów
4
@Bykunn Facet wykonujący "w ramach rozgrzewki" ruchy frykcyjne też by sobie zasłużył na krytykę. Wszyscy doskonale widzą co robi ta dziewczyna. IMO każdy dorosły człowiek ma prawo innym zwrócić uwagę za ich niewłaściwe zachowanie w miejscu publicznym. To nie jest kwestia seksizmu, ani inna podobna bajeczka. Przeczepiałbym się raczej do osób, które nie potrafią albo boją się upomnieć innych. Na tym polega społeczeństwo, że ciągle negocjujemy z innymi to co wolno i co wypada.
Tekstu autora posta o "buzującym testosteronie" też nie rozumiem
0
@KrychaFCB I tak już ogłosił odejście, a gotowego zmiennika nie ma
0
Komentarz usunięty przez użytkownika