0

@Bogan Punkt pierwszy jest bez znaczenia. Punkt drugi możesz sobie sam wygooglować. Punkt trzeci znowu jest bez znaczenia. Jak się ze mną nie zgadzasz, to też jest bez znaczenia. Pozdrawiam!

22

Jego kariera dzieli się w mojej pamięci na dwa etapy. Czas młodego piłkarza, który ma szansę być solidnym pomocnikiem oraz etap gościa od wszystkiego i od niczego, który zarabia o wiele za dużo i nosi opaskę za bycie wychowankiem. Zrobił wszystko jak należy, nie mówię, że nie. Trafił po prostu na dziwny czas w klubie i został w nim o wiele za długo jak na to, co potrafił. Ciekawy jestem, czy za 20 lat będziemy pamiętać coś więcej niż gol przeciw PSG.

0

@kubinho1032 Bo co? Bo to za dobry przykład? :)

6

@dominox1998 Oj, z tym niepomaganiem to bym jednak był bardziej samokrytyczny

0

Czar Realu działa w najlepsze. Wystarczy jedna, dowolna bramka i rywale tracą wizję, wpadają w depresję, akceptują nieuchronność przemijania. Co zrobić, żeby tak czarować? Na przykład przychodzisz do pracy i wszyscy wiedzą, że to będzie udany dzień? Trzeba się tego jakoś nauczyć.

Abstrahując, nie wiem czy to moje już marne zainteresowanie tym sportem, czy to futbol traci na jakości? Zaczęliśmy od 60-letniego gwiazdora zeszłej epoki w akompaniamencie klubu tanecznego aktywnych mam. Puchar zaprezentował Zidane, który z tej okazji pomylił całe dwa guziki w swojej marynarce. Następnie na stadion wbiegli dwaj chłoptasie, pierwszego ochrona szuka do dziś, drugiego dogoniła z pomocą piłkarzy. Kartki sędzia porozdawał za jakąkolwiek oznakę niezgodny ze strony piłkarzy. Mam wrażenie jakbym żył w symulacji, w której ten cały finał został odegrany przez kilkadziesiąt tysięcy słabo zmotywowanych aktorów.

0

@TheNekro94 Jajko sobie ugniotłeś we śnie pewnie

0

A swoją drogą ostatnio dużo do mnie dociera nowych doniesień naukowych o kluczowym znaczeniu ruchu i treningu dla zdrowia mózgu i układu endokrynologicznego. Ludzie z niską masą mięśniową wykazują większe zaniki tkanki mózgu w młodszym wieku, ale także tendencję do otyłości, cukrzycy i dalszych powikłań tych chorób. Zaczyna się w pewnych kręgach uważać, że to właśnie niedobór mięśni, a nie otyłość jest początkiem problemów.
To dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Okazało się, że po pierwsze wszelkie zalecenie ograniczania treningu dla dzieci są wyciągnięte z tyłka i nie ma np. żadnego powodu, żeby dzieci nie podnosiły ciężarów. I co dla mnie jeszcze ciekawsze, bardziej wysportowane dzieci miały lepsze wyniki w nauce, mimo stereotypu i sportowcach-trepach.

1

@Krzysztof1987 Aż poczułem nostalgię. Bieganie od rana do wieczora, eskapady na jakieś dalsze osiedle, tylko żeby rodzice ani wścibskie sąsiadki nie wiedzieli. Naturalne uczenie się granic i zasad, przełamywanie strachu.
I nikt nigdy naukowo nie zbada jaki to miało na nas wpływ. Jeśli kolejne pokolenia wielu rzeczy się nie nauczą, to i tak znajdzie się teoria uzasadniająca przepisanie im antydepresantów. Że tak to dziadersko ujmę.

1

@Lucyfffer Myślę, że jeśli nie robi tego z poczucia jakieś obowiązku wobec rodziców i nie zmusza się pod groźbą Waszej dezaprobaty, tylko autentycznie dobrze się bawi i czerpie satysfakcję z pracy którą wkłada, to jest to dla niego absolutnie świetne i nie należy nic zmieniać. Pewnie z czasem się zdecyduje w którym kierunku iść i odpuści któreś z zajęć, ale im więcej nauczy się teraz, tym szerszy wybór będzie miał. Kto wie, może nawet straci zainteresowanie sportem i za kilka lat zażąda zakupu perkusji :) Wydaje mi się, że 6 lat to nie jest moment na specjalizację, tylko właśnie ogarnianie całego dostępnego potencjału. Serio, nie widzę jakby mu to mogło zaszkodzić, wręcz przeciwnie.

A ludzie zawsze będą starali się cudze idiosynkrazje wyrównać do średniej. Najwyraźniej chłopak jest ponadprzeciętny i już to kogoś drażni :)

0

@alegre84 Widziałem jeden mecz PL w tym sezonie, tak mnie to jara, więc na 100% masz rację. Swoją drogą "wow ale pocisk" i "sam jesteś" to taki skansen, że aż poczułem zapach obornika.

0

@Sinirsey Dobry punkt, przeszło mi to przez myśl... no to rephrasing: nie będzie zasłaniania nieudolności DNA Barcelony

3

Ziarno niepewności zostało zasiane po nieudanej przygodzie z reprezentacją, ale cała operacja budzi pozytywne odczucia.
Raz, że żadne slogany o DNA nie będą towarzyszyły Flickowi. Dwa, że lubię niemieckie podejście do pracy (z własnych pozytywnych doświadczeń) i spodziewam się wreszcie wysoce profesjonalnego zarządzania drużyną. Z tym wiąże się fakt, że nazwisko nic mu nie da i swoją wartość będzie musiał udowodnić wynikami.

Co do zwolnienia Xaviego mam wyłącznie dobre odczucia. W ten karierze menedżerskiej ani przez chwilę nie czułem prawdziwej idei, a jego typowe narzekanie na czynniki zewnętrzne dały jasność co do jego podejścia. Nie obyło się jeszcze bez szopki na koniec.

0

@CPuyol Też go nie cierpię, ale właśnie za podejście do gry. To, że instrumentalnie potraktował klub ani trochę mnie nie dziwi, tym bardziej, że w jeszcze gorszych okolicznościach trafił do Barcelony z Dortmundu. Tu Barca sama jest sobie winna. Raz, że ani przez chwilę nie był wart pieniędzy jakie za niego zapłacono...? To jak odbić komuś dziewczynę a potem narzekać, że ma się niewierną dziewczynę.

1

@CPuyol Wyhamuj. Dembele ma na koncie Puchar Niemiec, Mistrzostwa Hiszpanii, Puchary Króla, Mistrzostwo Francji i co najważniejsze Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata. Jak zauważył @Lanosss, mam na myśli tą mnogość trofeów przy jego wątpliwej etyce pracy. Myślę, że mogę mówić o niesprawiedliwości nawet mimo dzieci w slumsach.

3

@alegre84 Pod względem merytorycznym to co piszesz to jeden wielki ściek, więc jedyne co sygnalizujesz swoim wpisem, to jakim jesteś smutnym frustratem :/

0

Smuci mnie tylko, że ludzie z taką etyką pracy faktycznie wygrywają trofea. Cóż, taką niesprawiedliwość życia pozostaje jednak zaakceptować

0

@fart A mieszkałeś gdzieś za granicą?

0

@PatrychoO Oni żyli w czasach kiedy po pierwsze szło się do wojska, a po drugie trudno było opuścić kraj. W sumie trudno się dziwić takiemu podejściu

1

@QQL5 Możesz na wszelki wypadek jeszcze zgłosić się po paszport, może będą szybsi. Tak czy siak jak koledzy mówią, powinieneś się wyrobić.
W Niemczech natomiast zapomnij o wszelkich dowodach elektronicznych itd. Musisz mieć papier w ręku i to się tyczy każdego aspektu życia, także dowodu rejestracyjnego samochodu.

0

@DJ6 Więc ciągle odpisujesz :) Po czynach, nie po słowach ich poznacie. Szczególnie gdy w mowie pisanym są tak biegli, iż innych muszą oskarżać o nieumiejętne czytanie. Tak łatwiej chronić ego. Pozdrawiam!

0

@DJ6 Leniwe interpretowanie, tak jakby Twoje wywody były ambitną lekturą i wymagały pracowitego interpretowania. Tym bardziej z ust osoby, która interpretuje cudzą krytykę Barcelony jako zrównywanie jej kadry z "cienkimi bolkami na polską ligę". Chyba wystarczy

0

@DJ6 Jest, miernie prowadzona, z tym się zgadzam. Kolejny aspekt jest taki, że nie jest tak dobra, jak uważasz. Zdejmowanie odpowiedzialności z piłkarzy za zbieranie batów jest żałosne

1

@Barcelonista94 Taka prawda. Przynajmniej jako kibic można poczuć się jak uczciwy człowiek przyznając, że Real sobie na wszelkie sukcesy uczciwie zapracował

0

@DJ6 Oj, czytam, czytam i wyciągam wnioski z tego co piszesz. Interesująca jest ta rozbieżność między Twoim wyobrażeniem wspaniałej kadry, utalentowanych, cudownych piłkarzy i tym, że obijają się o ściany, jeśli ktoś ich nie prowadzi za rączkę.

W co się nie wierzy, żeby przyswoić negatywne przeżycia. 0 trofeów, przegrany każdy ważny mecz, ale w rzeczywistości najlepsze chłopaki na świecie.

0

@DJ6 W takim razie masz bardzo skomplikowane pojęcia albo za uwierzyłeś w zapewnienia Xaviego, że mimo porażek i upokorzeń Barca jest najlepsza. Wybierasz sobie nikomu nie znane, ale Ciebie przekonujące kryteria, które mają Ci opowiedzieć historię o wspaniałej barcelońskiej kadrze. Tymczasem czytając Twój post można znaleźć cechy tych magików futbolu:
- popełniają olbrzymie błędy w kluczowym meczach
- załamują się mentalnie
- nie mają kondycji
- nie mają motywacji
- nie ma zmienników
- są niezorganizowani
- nikt nie potrafi pełnić roli lidera

Jak Ci z tego wychodzi, że są zdolni i wspaniali to nie wiem, ale jest szansa, że się oszukujesz

1

@Donio ale jak lepszymi od przeciwników, jak właśnie powiedziałeś, że oddała głupie bramki/prezenty. To jakaś akcja charytatywna? Oddajesz bramki i zdobywasz punkty? Jak umiesz grać do końca i zachowujesz skupienie to właśnie wtedy jesteś lepszy, a tego w Barcy nie ma już prawie od dekady

0

@DJ6 A Barcy wklepało 4 bramki na własnym terenie, tylko dlatego, że im na to pozwoliła. Na dużo się pozwala cwaniakom.
15 lat temu tacy byliśmy dumni, że mamy kolektyw, który rozumie się bez słów, kiedy Real zaliczał kolejne wpadki budując "galaktyczne zespoły". Teraz pocieszamy się "indywidualną" przewagą zawalając prawie każdy ważny mecz sezonu.

0

@DJ6 Taki, że "PSG było jak najbardziej do przejścia" jest iluzją. Siedli dzisiaj na BVB i tylko minimalnie nieprecyzyjne strzały uratowały Dortmund. Barca nie jest w stanie się tak zorganizować w obronie, a co najważniejsze wytrwać końcówek meczów.

2

@DJ6 6 razy bite obramowanie. Jakby to była Barca, to kwiczałbyś o niesprawiedliwości

0

@Dari0G Meritum, które sobie arbitralnie ustaliłeś? Kontekst postu jest jasny. Jeżeli śmierć cywili w wyniku reakcji na atak jest byciem oprawcami, to donikąd nie zmierzamy w rozważaniu okropieństwa wojny. Alianci ze swoimi nalotami dywanowymi na niemieckie miasta byli w takim razie jeszcze gorsi.

Niestety, ja nie usprawiedliwiam niczego i bynajmniej nie jest to płytkie. Płytkie jest ślepe współczucie obdarte z kontekstu. Każdy idiota potrafi krzyczeć "skończcie wojnę, bo wojna jest zła", ale świat nie jest taki prosty.

Swoją drogą zabawne jest jak od oskarżania mnie o relatywizowanie przeszedłeś do relatywizowania, a może nawet zaprzeczenia rzeczywistości ataku terrorystycznego Hamasu :) Tych zgwałconych kobiet i dzieci już Ci nie żal? Nie należą do preferowanej grupy?

A tymczasem Islam pożera dalej basen Morza Śródziemnego. Proces wypierania Żydów oparty na religijnym fanatyzmie i od dziecka wyuczanego antysemityzmu trwa w najlepsze. Hamas wystawił te dzieci na ostrzał wiedząc, że Zachód ze swoją dobroduszną, naiwną dobrodusznością będzie ich dalej popierał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?