8

@against_modern_football na pewno jest większym talizmanem niż legitymacja zatwardziałego wolnościowca walczącego ze wszystkim co w mainstreamie tylko dla zasady. Pracuje w szpitalu powiatowym w mieście 40 tys., wojewoda miesiąc temu przekształcił nam 3 oddziały szpitala na covidowe i cały personel na czele z prezesem urządziliśmy sobie imprezę bo teraz będzie nam się sypało tyle mamony, że nie wiem gdzie to będę ładował. Najbardziej nam się podoba to, że grafiki do końca roku poszły do kosza i np. 1 anestezjolog lata po całym szpitalu i jak mają na ginekologii nieplanowaną cesarkę to nie ma anestezjologa na chirurgii lub na tych oddziałach covidowych. Oczywiście wszystkie łóżka covidowe zapchane szpital i personel leci na oparach ale jest zajebiście bo tak piszą w internetach znawcy co w szpitalu 15 lat nie byli.

6

@JoeBlack rozumiem, że pijusy za kierownicą też ci nie przeszkadzają i wyłapywani takich ludzi to Korea, przecież alkohol jest dla wszystkich i to ich ciało i zdrowie

7

@adasko1998 przecież nie chodzi o to, że jest to jakaś straszna i zabójcza choroba, tylko problem jest w skali z jaką się przenosi i ile osób wymaga hospitalizacji. Równie dobrze można tych wszystkich ludzi z covid wysłać do domów i niech służba zdrowia działa jakby nie było tej choroby, ile wtedy osób by zmarło i kto byłby winny tej sytuacji?

9

@JoeBlack już mi sie nie chce rozpoczynać setny raz dyskusji o płaceniu składek zdrowotnych i prywatnych ubezpieczeniach. Jest coś takiego jak odpowiedzialność społeczna i dobrobyt społeczny. Piszesz o epoce kamienia łupanego, właśnie gdyby nie jakieś zasady społeczne nadal byśmy w takiej epoce byli. Jeśli każdy będzie tylko patrzył na koniec własnego nosa to będziemy się tak bujać z epidemią aż sama wygaśnie, czyli pewnie za kilka lat a wy przez te kilka lat będziecie krzyczeć jak to jesteście uciskani i prześladowani przez międzynarodowy spisek elit chcący doprowadzić do ogólnoświatowego kołchozu.

11

@maniak33333 to, że szpitale mają taką super kasę z covidu to jest totalna bujda, pójdź do jakiegokolwiek szpitala powiatowego które są teraz na siłę przekształcane w covidowe i zapytaj się dyrektora jaki jest z tego szczęśliwy. Szpitale bronią się rękami i nogami żeby nie mieć oddziałów covidowych bo niszczy to prace placówki. Trzeba po prostu przestać pisać o 4-5 dawce bo było od dana wiadomo, że przez najbliższe lata będzie trzeba się szczepić pewnie co roku tak samo jak na grypę i nikt z tego gównoburzy nie robił. Średnio wirusy potrzebują kilku lat żeby ich zjadliwość zeszła do poziomu przeziębienia więc pewnie jeszcze trochę się poszczepimy. Zawsze lepiej jest zapobiegać chorobie niż ją leczyć więc lek dużo nie zmieni jeśli nie będzie powszechnie dostępny normalnie w aptece a ludzie nie będą robili jaj, że nie chcą testów albo będą siedzieć i leczyć chorób domowymi sposobami.

13

@wojtekjoe czyli rozumiem, że mogę sobie pójść poniszczyć place zabaw, ławki czy cokolwiek bo jest to wybudowane z moich podatków i mam do tego prawo, albo nich mi strażacy flaszki z żabki w sobotę przywożą. Nieszczepienie się w czasie pandemii jest umyślnym utrudnianiem pracy służb.

16

@macio_944 ja tu nie mam zamiaru nawet walczyć, podałem wypowiedź potem dane, nie ma nad czym dyskutować

21

@Naturopata Resort zdrowia podał, że od początku rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce zmarło 42 503 osób. Liczba zgonów wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki wynosi 1 494.











"Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 3,51 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem" - podał MZ.











Od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakaziły się 1 686 333 osoby. Wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki zanotowano 115 715 przypadków zakażeń. "Zaledwie 0,57 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 6,86 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni" - poinformowało MZ. To są dane sprzed tygodnia. Trzeba dokłądnie podawać dane dlatego, że bardzo dużo osób nie jest w pełni zaszczepione bo sobie tak wymyśliło lub do zgonu dochodziło pomiędzy 1 a 2 dawką

to są dane ogólnokrajowe

5

@david89 w tym przypadku to nie jest nagonka tylko stwierdzenie faktu, gdyby wszyscy byli zaszczepienie nie trzeba byłoby nikogo testować bo szpitale miałyby spokój

0

@ObiwanKenobi nie wiem gdzie ty to wywnioskowałeś po mojej wypowiedzi? nie są to leki stworzone pod covid więc mają dużo słabsze działanie ale działają z ograniczoną "mocą"

37

Dla tych co twierdzą, że zaszczepienie to wyłącznie ich sprawa która nie wpływa na innych i wara od ich wolności. Dyrektor szpitala bardzo zgrabnie ujął o co w tym wszystkim chodzi.

Na ostatniej nowotarskiej sesji rady miasta dyrektor lokalnego szpitala Marek Wierzba został zapytany ilu pacjentów chorych na Covid-19 przebywających w szpitalu, to osoby niezaszczepione. Okazuje się, że stanowią oni większość:

- Wśród tych, którzy są w tej chwili hospitalizowani, którzy leżą, w zasadzie nie ma pacjentów zaszczepionych. Oczywiście, w grupie pacjentów, którzy są przyjmowani na Szpitalny Oddział Ratunkowy, są osoby zaszczepione, którym testy wykazują obecność koronawirusa, ale one tę infekcję przechodzą z reguły na tyle łagodnie, że są kierowani do izolacji domowej. Od początku czwartej fali, może 1-2 osoby zaszczepione, były hospitalizowane w naszym szpitalu. I były to pobyty krótkie i łagodnie przechodzone. Natomiast lwia część tych osób, które są hospitalizowane i przechodzą to ciężko, to osoby niezaszczepione - przekazał dyrektor.

Dodał także, że problem jest fakt, że obecnie osoby, które chorują z wyboru, ponieważ nie zaszczepiły się, są uprzywilejowane i mają pierwszeństwo w hospitalizacji:

- To sprawa, która mnie uwiera i staram się o tym mówić wszędzie: doszliśmy do takiej sytuacji, że pacjenci nieszczepieni, z własnego wyboru, którzy zachorowali, są uprzywilejowani i w zasadzie mają pierwszeństwo w hospitalizacji przed pacjentami, którzy są szczepieni, nie chorują na COVID-19, ale zmagają się z innymi chorobami np. pacjenci kardiologiczni, których by natychmiast należało kłaść, żeby leczyć, a teraz oni muszą czekać. Mamy sytuację co najmniej absurdalną - dodał.

0

@ObiwanKenobi są to leki których wpływ statystyczny na epidemie jest znikomy, według badań remdesivir ma wpływ na czas hospitalizacji pacjentów, zależy to oczywiście od etapu choroby. Niestety na razie leki te są lekami niespecyficznymi dla covid więc ich wpływ jest częściowy i dodatkowo są to leki do stosowania szpitalnego. Z takiego powodu te leki nie mają zbyt dużego wpływu ogólnie na epidemie i może dlatego WHO nie zaleca leczenia, poza tym gospodarujemy lekami które są potrzebne też dla innych chorych i trzeba kalkulować czy większą korzyść przyniosą chorym na covid czy na choroby do których były tworzone.

0

@ObiwanKenobi widzę wybitnie przeszukany internet jest, pracowałem ponad pół roku w jednoimiennym i wszystkie te leki były i są stosowane, to jaki maja wpływ na chorego zależy od stanu w jakim trafił do szpitala. Stosowanie przeciwciał również jest średnio przydatne, ale w złych stanach się stosuje i nadal te wszystkie działania są bezpieczniejsze od ładowania pacjentom leku na oko bo taki mam pomysł (patrz amantadyna). Nigdzie nie napisałem, że Toclizumab to lek przeciwwirusowy, jest po prostu jednym z wielu stosowanych a pierdzielenie, że działamy tylko objawowe jest śmieszne i nadal pokazuje poziom orientacji. No ale jak ktoś pisze o pseudoepidemii itp. to czego się spodziewać.

3

@jeyx77x z tym topowym to bym się nie rozpędzał. To, że idzie do nas nie robi z niego zaraz topki, jak narazie jest to dobry młody skrzydłowy, topowy to może się stać albo nic się dalej nie rozwinąć.

0

@ObiwanKenobi pierwsze z rzędu: remdesiwir, lopinawir. leki przeciwwirusowe stosowane w leceniu HIV/AIDS, Tocilizumab. Tak się właśnie orientujecie, ale do bełkotu w internecie to pierwsi.

0

@Emhyr co za czasy, że musimy liczyć na kontuzję rywali

3

@SantinoFortelos stary lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu grypy a współcześnie jako lek np. na parkinsona, ale nie jako lek pierwszego wyboru. jest multum innych leków nowoczesnych przeciwwirusowych które podaje się pacjentom z covid w średnim i ciężkim przebiegu w szpitalach. Działają tak samo a nie mają tylu skutków ubocznych. Doktor sobie wymyślił biznes, a o jego pseudobadaniach już się każdy dowiedział, chłop nawet nie raczył sprawdzać czy pacjent jest chory na covid i ładował mu amantadynę a później krzyczał, że leczy ludzi. Wystarczy wejść na stronę "kliniki" i na pierwszej stronie nr konta itp specjalną czcionką i kolorkiem wyróżnione

4

@DonMatteo901 metoda dr Bodnara, śmiechłem

1

@Ojciec5tkidzieci kontrola na zamówienie PISu więc czego można się spodziewać

1

@AnsuFati_10 Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple

0

@koksik2700 wygrać pewnie wygrają ale będą pewnie w sporo gorszej sytuacji w sejmie a myśle, że te tarcze itp już im dużo nie pomogą, powoli widać, że ludzie są zmęczeni ciągłymi gownoburzami tego rzadu

6

@damianex10 ta miesiąc temu oddana, płytki jak z lat 70 a fuga uwalona jakby 15 lat tam leżała

0

@paweldunajecfcb ja osobiście nie polecam:] ale to sprawy indywidualne, zaczynałem powoli jak kazali i później pół nocy i po takiej nocce miałem 3 tyg z głowy, ciepło zimno świdrowało tak w głowie jakbym watę jadł. Oczywiście metoda jest skuteczna wybieli zęby bardzo ładnie

4

@Kurkmen takie galacticos vol. 2. Nazwiska są tylko zapier nie ma komu

0

@Azi co do kształcenia zgadzam się w 100% procentach. To jest wina systemowa, że mamy tak mało personelu, jeśli w mazowieckim rocznie potrafi być 2-3 miejsca na specke z ginekologii to lepiej nie będzie. Myśle, że rzucanie warunkiem o odpracowywaniu można bardzo duża cześć młodych ludzi zniechęcić do podjęcia studiów w szeroko zrozumiałej służbie zdrowia, ale można ich zachęcić do pozostania różnymi ulgami, preferencyjnym traktowaniem czy dobrymi warunkami pracy i nie mówię tu czysto o zarobkach bo wiadomo, że nie dorównamy zachodowi pod tym względem. Co do prywatne czy państwowe, uważam, że idealny system to ubezpieczenie podstawowe jakie mamy i możliwość ubezpieczenia dodatkowe dobrowolnego w zależności od możliwości. Zalegalizować częściowo prywatny system działania placówek państwowych żeby wyciągnąć to z szarej strefy.

0

@GregSTG już chyba pisałem o skali z jaką zmaga się np. szpital a z jaką prywatna placówka. Podejdź do pierwszego lepszego szpitala i zobacz ile ludzi tam siedzi. W szpitalu leci się na blokach operacje przez całe dni w prywatnych klinikach może 1-2 dziennie.

0

@IronSanHybrid Ortopedzi, ginekolodzy, laryngolodzy, anestezjolodzy, psychiatrzy prywatnie możesz czekać nawet kilka miesięcy.

0

@IronSanHybrid a to myślisz, że lekarz teoretycznie zatrudniony w placówce prywatnej po reformie prywatyzacyjnej będzie przyjmował do północy. Będzie tak samo zatrudniony w placówce jak teraz a po godzinach będzie leczył prywatnie. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest otwarcie wszystkich podmiotów medycznych na świadczenie usług w trybie refundowanym. Czyli pacjent idzie sobie gdzie chce a dany podmiot wystawia rachunek NFZ, niestety na to nie ma i nie będzie u nas pieniędzy. Całkowicie prywatna opieka zdrowia doprowadziłaby do większych patologii niż mamy teraz.

2

@IronSanHybrid dobry lekarz prywatnie potrafi mieć kolejkę na 6-7 miesięcy. Porównaj sobie ilość poważnych zabiegów na NFZ a prywatnie, ile osób robi sobie np. ablacje za 20 tys. prywatnie a ile państwowo i w końcu ile osób ma ubezpieczenie np. w LUXMED a ile na NFZ, gdyby ci wszyscy ruszyli do prywatnej służby zdrowia miałbyś to samo tylko prywatnie. Co do tego jakie to piękne i łatwe ubezpieczyć się prywatnie widać w bogatym USA gdzie część społeczeństwa nie jest ubezpieczona bo ich nie stać a państwo dopłaca do systemu najwięcej pieniędzy na świecie w porównaniu do jakości usług. Najlepszymi systemami są systemy Belgijski i Holenderski, na pewno nie system w stylu USA. Pięknym przykładem u nas jest stomatologia która przeszła praktycznie w 100% na prywatę i nie dość, że musisz płacić kupę kasy to do dentysty masz kolejki minimalnie kilkutygodniowe.

4

@IronSanHybrid tu nie chodzi czy prywatnie czy państwowo, personelu nie ma i nie będzie, chyba, że pościągamy z innych krajów. Poza tym jeśli chcemy płacić z własnej kieszeni za poważne sprawy medyczne to 50% społeczeństwa będzie musiało się leczyć u znachorów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?