1

@IronSanHybrid radzę się przyzwyczajać, w szpitalach powiatowych potrafi być jeden anestezjolog na dyżurze na cały szpital. Lepiej nie będzie.

7

@Comentateiro to są właśnie współczesne autorytety, rzucanie komunałami wartościowsze od opinii ekspertów w danych dziedzinach

1

@kaamil1910 sędzia sam w uzasadnieniu stwierdził, że podejrzany nie zrobił tego w celach zarobkowych tylko by pomóc znajomemu z dzieciństwa i nie do końca zdawał sobie sprawę z nielegalności całej sprawy. Za takie cos surowszego wyroku raczej nie mógł dostać.

0

@messi564 z tą infrastrukturą i zabytkami bym nie przesadzał. Poza miejscami turystycznymi ten kraj to smród i ubóstwo. Oba miejsca były wyzyskiwane i pewnie splot kilku czynników zdecydował, że turystycznie atrakcyjniejsza jest Dominikana.

0

@Huck a za kilka lat się okaże, że są problemy z serwisowaniem. Wolałem nie ryzykować.

1

@Huck głównym powodem są przepisy które coraz bardziej będą zaostrzane i już w tej chwili są centra miast gdzie dieslem nie wjedziesz a takich miejsc będzie coraz więcej. No i oczywiście koszt napraw diesla jest sporo większy. Poza tym są marki które przestają produkować auta w dieslu, ja np. zastanawiałem się nad xc40 i od razu mi powiedziano w salonie, że volvo od przyszłego roku zaprzestaje produkcje xc40 w dieslu

0

@Cwaniak4 nie jestem specjalista, ale jak sam niedawno wybierałem auto i nad tym się zastanawiałem to jednak większość artykułów i ich autorów twierdzi ze w 2021 roku nie ma się co już bawić w diesla

1

@cules100pro z tego co piszą to bardziej afera Lyonu bo niby oni zataili to przed Realem żeby ubić przysłowiową muchę. Jak na to nie patrzeć to biali zostają z problemem.

3

@FC1899Barca Resort zdrowia podał, że od początku rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce zmarło 42 503 osób. Liczba zgonów wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki wynosi 1 494.





"Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 3,51 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem" - podał MZ.





Od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakaziły się 1 686 333 osoby. Wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki zanotowano 115 715 przypadków zakażeń. "Zaledwie 0,57 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 6,86 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni" - poinformowało MZ. To są dane sprzed tygodnia. Trzeba dokłądnie podawać dane dlatego, że bardzo dużo osób nie jest w pełni zaszczepione bo sobie tak wymyśliło lub do zgonu dochodziło pomiędzy 1 a 2 dawką

3

@Huck poziom argumentów jest tak wysoka jak mógłbym się spodziewać. Jeśli uważasz, że w gospodarkach UE nie ma zapotrzebowania na pracowników od najniższego szczebla do wykwalifikowanych stanowisk, to znaczy, że masz tak rozległą wiedzę sprowadzającą się tylko do plucia jadem.

2

@Huck ło panie a kto tu wyjechał z 20 wiekiem pierwszy? Nie masz żądnych sensownych kontrargumentów, a porównując 20 do 21 to właśnie dużo prościej jest emigrantów zaaklimatyzować w społeczeństwie teraz.

2

@SelloutCrowd myślę, że na te stronie większość to liberałowie, później są konfederaci a typowej lewicy jest mało

1

@Huck tak musieli walczyć i ginąć (co w oczywisty sposób jest straszne) a wielu uciekało do wielu krajów na świecie. Ciekawe czy USA, Kanada, kraje Europy czy nawet kraje Ameryki Południowej też kazali spieprzać polaczkom do siebie albo niech se szukają miejsca gdzieś indziej. Jesteś odklejony od rzeczywistości jak wielu zatwardziałych ludzi którzy nie próbują nawet postawić się w sytuacji innej osoby.

6

@Huck proponuje obejrzeć dokument "Dla Samy" może wtedy zrozumiesz, że ludzie potrafią być w różnych sytuacja i ucieczka z kraju to jedyne wyjście. Przerażające jest to, że w 21 wieku ludzie patrzą jeszcze tak zero jedynkowo i potrafią uprzedmiotawiać innych ludzi tylko dlatego, że są obcy.

1

@PenaldinhoGaucho 100k? chyba u obajtka opierdala....jąc parówy na orlenie. Prezesi banków tyle nie zarabiają

5

@Tasde legitymizacja łamania prawa przez rząd (nie tylko w tej sprawie), oto Polska 21 wieku

1

@Kapitan hawk długo trzeba czekać na zieloną kartę?

16

@FC1899Barca yyyy chodzi o tytuł? Chyba wyraźnie jest napisane, że to słowa zagranicznych mediów? Swoją drogą celebryta dziennikarski też już by sobie odpuścił mądrowanie na wszystkie tematy bo średnio mu idzie a jeśli chodzi o swój fach to do Lisa mógłby iść na korepetycje bo stanowią zupełnie inną ligę dziennikarską.

1

@tobiasson92 było już wcześniej tłumaczone, że pomimo, że w Irlandii niezaszczepieni stanowią mniej niż 10% to 60% hospitalizacji to osoby niezaszczepione. W takim przypadku mówienie, że szczepionki nie pomagają jest głupotą, jest to mały kraj z mała ilością miejsc w szpitalach więc duży wzrost zachorowań obliguje do jakiejś reakcji żeby za 2-3 miechy nie obudzić się z ręką w nocniku.

6

@hayek prócz nałogów najprawdopodobniej praca ponad siły swoje zrobiła. To pokolenie dziennikarzy tworzyło w Polsce media informacyjne całodobowe więc pewnie zapierdzielali całymi dniami

0

@tristan87 myślał, że zawojuje świat z dwoma achtungami a tu zonk

3

@Waslak12 pytanie wyklucza sensowną odpowiedź

1

@Waslak12 na prawdę mam teraz szukać dziesiątek wypowiedzi antyszczepionkowych, czy antyaborcyjnych ludzi z tej partii. Jeszcze niedawno kandydat na prezydenta z tej partii prosił o nie używanie w debatach i dyskusjach argumentów naukowych bo to zabija prawdziwą dyskusję.

2

@Dosq z cyberkiem jest ten problem, że sobie wczoraj odpaliłem po roku grę i oczywiście wizualnie jest super, fabuła bardzo fajna, dialogi super, ale jak się przyjrzysz i zobaczysz, że npc zachowuja sie jak w gta 3, woda jak w morrowind to sie odechciewa. Tymi szczegółami zepsuli ostateczną ocenę, wolałbym poczekać rok i zagrać w pełnowartościowy produkt.

2

@bafi miałem podobnie, w mojej opinii najlepsza gra w która grałem, mechanika, fabuła i co najważniejsze powolne tempo rozgrywki tworzy klimat i uczucie uczestniczenia w wydarzeniach. Nigdy się tak nie wczulem w główna postać gry.

4

@Waslak12 no właśnie często panom z konfy nie odpowiada naukowe podejście do tematu, za to średniowiecze umysłowe zakrapiane katolickim tokiem myślenia wchodzi bardzo dobrze

7

@Waslak12 przypominam, że ludzie z konfy raczej nie dają lekarzom robić tego co powinni bo to nie pasuje do ich światopoglądu

3

@Pressinho przypominam, że ONR z Młodzierzą Wszechpolską doprowadzili do tzw. gett ławkowych na Polskich uczelniach w latach 30 a to przecież nie naziści.

1

@magister97r myślałem, że będą omawiać strategie jutrzejszego oblężenia

0

@kamilos1214 można traktować jak normalny dzień jedni grzebią w ogrodzie koło domu a jedni grzebią w bruku lub wykonują inne prace ogrodnicze w stołecznym mieście. Dzień jak co dzień w Polsce.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?