fenix1983
Dołączył/a: grudzień 2017
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@szkutnik91 bardzo ładnie.
dobre ulozenie meczy.
1
ja bym poszedł po Matrial z Man UTD - wypozyczyć na 1 sezon. Dla niego juz tam nie ma miejsca - a koleś moze by się wpasował do nas.
1
@Encore a co miał zrobić jak Totki powiedziały nie - nawet za 200 mln funtów.
Iść do nich pooglądać mecze z trybun ?
Zjebał podpisując kontrakt i tam się ukisi na amen juz.
0
@amanter transfer był juz dogadany - jak by ni sir Alex to był by w niebieskiej cześci.
Na bank City musi odpowiedzieć
0
@Pawel13sz
nie ugnie sie bo on nie-cierpi Barcy i Realu.
Zrobi wszystko aby miały pod górkę.
0
jeszcze City ruszy po Hochlanda za 150-180 mln na bank.
Nie opuszcza szejki takiego policzka.
1
@pepo_barcarzadzi
wiekszości i tak nie umieją obsługiwać.
Samoloty i śmigłowce większość odleciała - co zostało to praktycznie nie lata.
NIe mają pilotów i serwisantów - oferują im amnestie za pomoc.
Nawet nie umieją obsługiwać lotniska - proszą o pomoc Turcję.
Głupi nie są - większość sprzętu kupowali w Rosji lub Turcji - mało sprzętu z USA jest.
Coś zostawili ale szybko sie zuzyje i będzie tylko złomem
1
@Bykunn chodzi mi o jakość spotkań jakie będą.
Będzie 3-4 grupach walkach do ostatniej kolejki.
A moze od lutego i my z Barcą dołączymy :) - mam nadzieje, ze nie.
Liczę na 1 miejsce.
0
w LE sa grupy lepsze jak w LM - jaka masakra :D
kilka grup tak równych jak nie w LM.
Szkoda, ze LE na tej głupiej platformie wiec oglądanie odpada.
1
15 mln i 40% kolejnego transferu.
20 mln i 25% kolejnego transferu.
Jak nie to trybuny i treningi od PN do Soboty od 20 do 21:30.
I rano od 9:00 do 10:30
Kazdy opuszczony kara tak aby młody sie nie pozbierał.
A reszta poczuła szacunek.
15mln prowizji ? Jakaś masakra - to nawet jak był transfer Antosia to tyle nie zapłaciliśmy :D Szanują się nie powiem :) i to ładnie.
1
@Robert1603
jesli dobrze wyczyści księgi - a zapowiada się, ze z premedytacją nawet wyzerowano wartosci księgowe kilku graczy to ten sezon przy odrobienie szczęścia klub moze księgowo wykazać nawet 100mln zysku.
Co o dziwo moze pozwolić na 1 duzy transfer.
1
@Nazio87 wejda Chiny i skonczy sie problem bo wybiją ich wszystkich co nie będą się kłaniać - oni nie będą się przejmować.
Jak bedzie trzeba to i 20 mln ich wybiją.
0
grupy ciekawe.
Najnudniejsza grupa Realu i Interu bo rok temu taka sama.
Grupy A,B, F niesamowicie mocne.
Nasza tak samo - będzie walka o kazdy pkt.
1
https://draw.inker.one/#/cl/gs
taka grupa LM mi sie wylosowała:
Group B
Man City
Barcelona
Leipzig
Milan
1
@Przemek2323 a kiedy maja to robić ? w grudniu ?
Sam miałem koło siebie remont 3 lata w swoim mieście - teraz w końcu mogę poruszać się normalnie bo skonczyli i nie tylko Ja.
jak remontują to znaczy, ze chcą aby było lepiej
0
lepiej zakladać czarny scenariusz jak potem płakać.
Zastosował zasadę spal jeden sezon aby uratować kolejne.
Jak dla mnie to dobrze. Im szybciej posprząta tym lepiej dla klubu.
Lepiej wychodzić z tego bajzlu 1-2 lata jak 4-5.
Jak posprząta i klub wróci do przychodów na poziomie 800-900 mln łatwiej będzie o lepszych zawodników. Zakładam, ze dalej mają w planie walkę o Harland z Real i Man UTD. Więc lepiej teraz posprzątać aby w kolejnym roku mieć pole manewru.
0
nie tylko my mamy problem.
Trzeba 2 lata na posprzątanie. Jak się to uda to klub będzie miał zdrowe fundamenty w końcu. Mamy wielu młodych rewelacyjnych graczy - okazja na wygenerowanie nowych gwiazd piłki. Jak dla mnie trzeba przeżyć ten rok.
Trzeba tylko wszystko zrobić co się da aby Erica Hochlanda :) do nas sprowadzić.
Laporta zyje dobrze z grubym i moze uda mu się jakoś to przeprowadzić.
Odejście Messiego to wielki cios - ale Barca będzie dalej grać.
Jest Fati, Demir, Pedri, Gavi - tu jest potencjał na nowe topowe gwiazdy.
Teraz czas na profesjonalne zrobienie z nich gwiazd klubu.
Fati, Demir, Gavi - spokojnie mają tą coś co mozna przekuć w zyski.
3
@Kgorecki2500
jeśli proces w USA to górna granica moze iść w mld $$$ nawet kilka wartości rynkowej firmy wycenianej na 2-3 mld.
W Holandii odszkodowania za naruszenia dochodziły do krotności firmy - więc kilka mld USD.
Kto bogatemu zabroni - Polskę stać - wstaliśmy przeciez z kolan.
Po tym akcje trafią do jakiegoś funduszu w UE, a za kilka lat wykupią je z prowizją dla funduszu.
6
@Robert520 nic sie nie zmienia. to i tak sporo za mało.
Musiało by odejść sporo graczy z 1 zespołu i tych najlepiej opłacanych.
Laporta liczył na ekstra kase ale niestety nie udało się.
Straty po Bartku będą nam się odbijać przez kilka lat - plus taki, ze szkółka będzie na tapecie i tam szukanie wzmocnień.
1
jeśli mamy zatrzymać Messiego na 2 lata i poświęcić sporo kasy przez 50 lat - sorry decyzja jest prosta. Do tego dochodzi to, ze Laporta nie chce przez 5 lat zaciskać pasa i błąkać się po granicach limitów to tak samo nie ma co płakać.
Podjął decyzje jak na szefa przystało. Poświęcił Messiego i ten rok aby jakoś wyjść z tego bagna przez 2 lata.
To okres kiedy trzeba zaamortyzować wszystkie te zjebane transfery - pozbyć się kontraktów z kosmosu. Zainwestować w młodych bardzo dobrych graczy - napewno klub więcej zyska w perspektywie 3-5 lat więcej. Do tego czasu odbije do przychodów na poziomie 800-900 mln przy redukcji pensji do poziomu 400-450mln zakładając oddanie tego co teraz gracze nie dostają. Odejdzie większość złych transferów.
A młodzi zaczną swój najlepszy okres - za 2-3 lat wchodzi sporo 14-16 latków na bardzo dobrym poziomie w okres 17-18-19 lat. Będzie kim uzupełnić kadrę.
Do tego znajdzie się kasa na mądre transfery.
3
Demir to mus 1 zespół - szkoda chłopaka.
Jak nie będzie Messiego juz to: Demir, Gavi, Pedri, Fati muszą grać jak najwięcej.
Choć 2 spokojnie moze zostać nową gwiazdą Barcy i produktem eksportowym dla firm jako twarz Barcy.
0
Alba masakra :) sporo treningu jeszcze przed nim
1
a co ma powiedzieć :)
Jak by Messi miał odejść juz by odszedł od nas.
Widać, ze wszystko czeka na redukcje płac w klubie i odejścia.
Trzeba zakładać, ze wszystko się uda - niestety nie jego, ze mamy takie bagno finansowe teraz. I tak widać, ze jest progress w grze. To co widać teraz a rok temu to niebo, a ziemia.
W końcu mam 9, a zaraz wraca 2 dziewiątka i to jeszcze lepsza jak będzie zdrowa.
W pomocy widać chemię - ja liczę, ze Gavi i Nico wejdą do 1 zespołu.
De Jonge, Pedri, Sergio, Gavi, Nico i jeszcze Kay który tez dołączy będą naprawde mocną paką.
Jedyne co trzeba zrobić to z Philippe dać mu 2 miesiące dobrego treningu.
Dembele tak samo - niech nie gra nawet - 5 miesięcy ale w końcu zapłacić za zbudowanie u niego mięśni nóg - chłop z tym ma problem tylko.
Messi nawet we wrześniu pod koniec moze zaczać grać - mamy kim atakaować bez pośpiechu. Pod koniec września zaczynają się dopier schody w zespołach.
29
Nico dawaj - Moriba olewa klub. Masz podobny talent tylko bardziej ułozna głowa :) nie zmarnuj tego.
Gavi - walcz. to ze masz 16 lat nie znaczy, ze nie zasługujesz na 1 zespół.
Blade i Demir tak samo.
Walczyć chłopaki - macie talent na miarę tego klubu - teraz idealna okazja pokazac, ze mozecie być teraźniejszością i przyszłością z Fati, De Jonge, Destem, Emersonem, Mingueza tego klubu :) :)
7
Gavi to największy talent w LM od kilku lat.
Oglądałem sporo meczy i nawet przerasta Fati - oby go nie zmarnować.
Pedri, Gavi, Ilax, Yusuf Demir, De Jonge - jak wszyscy zostaną w Barcy to pomoc na lata.
W obronie: Dest, Emerson, Eric, Araujo, Oscar, Blade
To tylko pilnować rozwoju i dbać o ich zdrowie.
3
liczyli na kase i sie przeliczyli.
młody ma w Barcy pierwszą 18.
Nikt z topowych zespołów mu tego nie da - wi o tym.
tylko ci co pomagac mają liczą i chcą więcej - a Barca pokazała środkowy palec.
macie to co na kartce jak nie to pakować się.
Balde i jego otoczenie szybko sie zreflektowali i podbisali co było.
Bo wiedzą, ze nawet jak nie wyjdzie to chłopak mając CV pierwszy zespół moze sobie spokojnie ułozyć karierę z mln na koncie - i tak zarobi kilka mln i będzie miał grę w Barcy.
A kolega Moriba się zapędził i teraz problem jak wyjść z impasu.
Neto opchać nawet za 10-12mln - chętni napewno są.
Couthino - schodzi do 10-12 mln brutto i bierze się za siebie jak nie to pakować go.
1
trenser z rozsądku nie z miłości.
Barca:
- refinasuje zobwiazanie na 72 mln - zmniejsza amortyzacje
- zminejsza obciązenia pensji o 26mln brutto
- dokłada pomocnika gotowego do biegania i bronienia - uzupełnienie o tym którego nam brakowało
- Barca traci kreatywnego pomocnika
- wzmacnia Atetico
- zyskuje 14mln brutto na pensję Messiego
Szału nie robi - ale sporo logiki w tym posunięciu będzie.
Do tego pewnie:
- Antoś będzie to 72 mln transfer
- Saul - około 60 mln
Wyjdzie jakieś 10-15mln netto transfer.
To dodatkowa kasa do amortyzacji pensji Messiego.
Widać, ze sprzątanie idzie ale koszty będą spore.
Lepiej zrobić wszystko w 1 sezonie i mieć potem wolną rękę jak strzępić się 2-3 lata.
4
w tym wszystkim jest jeden plus - w przeciągu jedengo roku Laporta musi posprzątać po Bartku.
Potem juz moze być tylko lepiej.
Zostana młodzi którym się chce.
Stare miśki zejdą z kontraktów albo odejdą.
Młodzi w końcu dostaną jasny sygnał, ze pierwszy jest klub potem oni i są jakieś zasady - a nie kontrakty po 5-8 mln euro - trzeba zasłuzyć sobie na to 2-3 sezonami dobrej gry.
W tym wszystkim jest jakiś pozytyw.
Pasożyty odejdą - a zostaną Ci co chcą grać dla Barcelony
9
bardzo dobre podejście klubu.
Po co inwestować w gracza który odejdzie.
Chcesz grać i się rozwijać musisz pokazac, ze chcesz.
Kontrakt to podstawa.
NIe to sprzedajemy i stawiamy na kolegę z zespołu.
Nie ma świętych krów i tyle.
Moriba to samo - nie chce to Nico napewno się ucieszy lub inny kolega z wolnego miejsca.
W szkółce jest pełno pereł - nie ma co się przejmować - młodzi muszą to zrozumieć.
W Barcy podejmujesz decyzje które mają konsekwencje
2
@333tricampeones333 temu piszę za rok - ma czas pokazać się