gostek15
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
cules_since95
Albo masz problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu albo to nie było do mnie ? Ja się źle wypowiadam o Pedro ? Podsumowałem to wszystko co na jego temat pisali wszyscy "eksperci" pod tym newsem.
0
O, jeszcze Loparta...
0
kierson, carecas
Wyjdź !
0
Adriano na lewej stronie napadu(Pedro jego zmiennikiem). Pedro jest młody, niedoświadczony i spala się w wielkich meczach, Ibra dałby sobie radę na skrzydle. Mógłbym tak w nieskończoność wymieniać wszystkie głupoty które tutaj przeczytałem ale nie mam czasu bo idę się rzucić pod pociąg.
0
Jest!
0
Oby, oby, oby.
Już nawet na tych chorych warunkach niech będzie.
0
EL Polaco
Nie ty jeden :P
0
Armandi
Mam się śmiać czy płakać ? To, że dzisiaj gra słabo (wg ciebie) nie oznacza, że jest słaby.
0
O ja pier****. To jest prawdziwy cule. Szacun.
0
Tak jak mówi kavulo, cesarskie cięcie.
0
Ehh...
0
qbarca
Nie. Messi nie jest magiczny. Messi jest do bólu skuteczny i efektowny ale magiczni są w szczególności Brazylijczycy i niebrazylijcyk Iniesta.
0
Rafalx160
Jaki Messi, Villa i Pedro ? Mówimy o magikach takich jak Robinho więc ci wymieniłem Thiago i Iniestę którzy czarują. Pedro, Villa i Messi są skuteczni ale nie magiczni. Nie rozumiem czym ci zasugerowałem, że Messi, Villa i Pedro to magicy...
0
Rafalx160
Potrzeba ci magika ? Mamy Iniestę a już wkrótce Thiago będzie czarował.
0
Z nim będzie dokładnie tak samo jak z Ibrą. Nie sprawdzi się. On do nas nie pasuje moim zdaniem.
0
Dobrze, że przyszedł ale mimo wszystko na odejściu Toure i przyjściu Javiera i tak tracimy. W defensywie są porównywalni(być może Masche minimalnie lepszy w odbiorze) ale plusów po stronie Toure jest znacznie więcej. Wzrost, uniwersalność, gra do przodu, wyprowadzanie piłki. Do tego był zgrany z zespołem, umiał klepać piłkę a nie wiadomo jak Javier się sprawdzi. No ale skoro Toure odszedł to Mascherano był jedynym graczem takiej klasy który mógł do nas przyjść i jestem mimo wszystko zadowolony bo mogliśmy zostać tylko z Busquetsem.. brr
0
guardiola89
A czemu ma nie pisać ? Co wam to przeszkadza ?
0
http://www.forvo.com/search/mascherano/it/
Tutaj jest włoska wymowa Mascherano. Wg mnie to zamyka dyskusję.
0
Culé a muerte
Zdaję sobie sprawę ze wszystkiego co napisałeś. Ale Mascherano jest z pochodzenia Włochem więc nic mnie nie przekona żeby wymawiać Masczerano. Jak Roger dostał polskie obywatelstwo to powinniśmy wymawiać RoGer czy Rodżer(lub Rożer, tego nie jestem pewny) ? Wiadomo, że Rodżer(Rożer).
http://dziubekwroclaw.salon24.pl/193806,mascherano-czyli-zwierzenie-szpakowskiego Tutaj taki artykuł o wymowie. Absolutnie się nim nie sugerowałem. Wg mnie najpoprawniejsza wymowa to Maskerano a tutaj jest tylko potwierdzenie tego. Zresztą MaSCZerano się trudno wymawia(więc wytworzyła się forma Maszczerano którą z tego co napisałeś nawet hiszpańskojęzyczni ludzie przyswoili) co sugeruje, że to nazwisko nie jest z pochodzenia hiszpańskie a po włosku wymowa jest 2 razy łatwiejsza. Być może gdzieś napisałem coś źle( w końcu nie mieszkam w Hiszpanii i nie znam na tyle tego języka żeby z pewnością się wypowiadać o wymowie itp.) ale jedno wiem na pewno. Mascherano = Maskerano.
0
A w Polsce się powinno wymawiać Masherano. Javier ma włoskie nazwisko więc wymawiajmy je po włosku. Tym bardziej, że nie jest to trudne do wymówienia.
0
Ale się forum sypie.. ehh ;/
0
I jeszcze jedna kluczowa sprawa: poprawna wymowa to Maskerano więc zakodujcie to sobie gdy będziecie z kimś prowadzić rozmowę o nim :P
0
Radzialinho88
ty sie dobrze czujesz? Demichelis... troche mniejsze drewno od Czygrynskiego
0
Tylko żeby znowu nie było sytuacji, że zawodnik nie przepracował okresu przygotowawczego i przez to będzie w słabej formie. Plusem jest na pewno to, że zna hiszpański i z porozumieniem nie będzie miał problemów.
0
Bajecznie !
0
http://www.fcbarcelona.cat/web/castellano/noticies/futbol/temporada10-11/08/27/n100827112582.html
Masche blaugrana ?!
0
To już zaszło za daleko. Pep się pokłócił z Ibrą, robi się w mediach jakaś afera. Trzeba sprzedać Ibrę jak najszybciej bo będzie coraz gorzej.
0
Lilly
Owszem, Cesar, Maicon(chociaż wg mnie Lucio powinien być) i Sneijder wygrali zasłużenie. Ale z napastnikiem się nie zgodze. Jak większość z nas. Powinien wygrać Messi. W końcu był królem strzelców. Poza tym podaj mi jedną osobę która nie pamiętam 4 bramek przeciwko Arsenalowi ? Nie ma takiej osoby.
0
Nie mogło być tak dobrze, Rubin nam się wpieprzył... ;/
0
Chociaż jeszcze jest Rubin, oby na nich nie trafić.