0

cules_since95

Albo masz problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu albo to nie było do mnie ? Ja się źle wypowiadam o Pedro ? Podsumowałem to wszystko co na jego temat pisali wszyscy "eksperci" pod tym newsem.

0

O, jeszcze Loparta...

0

kierson, carecas

Wyjdź !

0

Adriano na lewej stronie napadu(Pedro jego zmiennikiem). Pedro jest młody, niedoświadczony i spala się w wielkich meczach, Ibra dałby sobie radę na skrzydle. Mógłbym tak w nieskończoność wymieniać wszystkie głupoty które tutaj przeczytałem ale nie mam czasu bo idę się rzucić pod pociąg.

0

Jest!

0

Oby, oby, oby.

Już nawet na tych chorych warunkach niech będzie.

0

EL Polaco

Nie ty jeden :P

0

Armandi

Mam się śmiać czy płakać ? To, że dzisiaj gra słabo (wg ciebie) nie oznacza, że jest słaby.

0

O ja pier****. To jest prawdziwy cule. Szacun.

0

Tak jak mówi kavulo, cesarskie cięcie.

0

Ehh...

0

qbarca

Nie. Messi nie jest magiczny. Messi jest do bólu skuteczny i efektowny ale magiczni są w szczególności Brazylijczycy i niebrazylijcyk Iniesta.

0

Rafalx160

Jaki Messi, Villa i Pedro ? Mówimy o magikach takich jak Robinho więc ci wymieniłem Thiago i Iniestę którzy czarują. Pedro, Villa i Messi są skuteczni ale nie magiczni. Nie rozumiem czym ci zasugerowałem, że Messi, Villa i Pedro to magicy...

0

Rafalx160

Potrzeba ci magika ? Mamy Iniestę a już wkrótce Thiago będzie czarował.

0

Z nim będzie dokładnie tak samo jak z Ibrą. Nie sprawdzi się. On do nas nie pasuje moim zdaniem.

0

Dobrze, że przyszedł ale mimo wszystko na odejściu Toure i przyjściu Javiera i tak tracimy. W defensywie są porównywalni(być może Masche minimalnie lepszy w odbiorze) ale plusów po stronie Toure jest znacznie więcej. Wzrost, uniwersalność, gra do przodu, wyprowadzanie piłki. Do tego był zgrany z zespołem, umiał klepać piłkę a nie wiadomo jak Javier się sprawdzi. No ale skoro Toure odszedł to Mascherano był jedynym graczem takiej klasy który mógł do nas przyjść i jestem mimo wszystko zadowolony bo mogliśmy zostać tylko z Busquetsem.. brr

0

guardiola89

A czemu ma nie pisać ? Co wam to przeszkadza ?

0

http://www.forvo.com/search/mascherano/it/

Tutaj jest włoska wymowa Mascherano. Wg mnie to zamyka dyskusję.

0

Culé a muerte

Zdaję sobie sprawę ze wszystkiego co napisałeś. Ale Mascherano jest z pochodzenia Włochem więc nic mnie nie przekona żeby wymawiać Masczerano. Jak Roger dostał polskie obywatelstwo to powinniśmy wymawiać RoGer czy Rodżer(lub Rożer, tego nie jestem pewny) ? Wiadomo, że Rodżer(Rożer).

http://dziubekwroclaw.salon24.pl/193806,mascherano-czyli-zwierzenie-szpakowskiego Tutaj taki artykuł o wymowie. Absolutnie się nim nie sugerowałem. Wg mnie najpoprawniejsza wymowa to Maskerano a tutaj jest tylko potwierdzenie tego. Zresztą MaSCZerano się trudno wymawia(więc wytworzyła się forma Maszczerano którą z tego co napisałeś nawet hiszpańskojęzyczni ludzie przyswoili) co sugeruje, że to nazwisko nie jest z pochodzenia hiszpańskie a po włosku wymowa jest 2 razy łatwiejsza. Być może gdzieś napisałem coś źle( w końcu nie mieszkam w Hiszpanii i nie znam na tyle tego języka żeby z pewnością się wypowiadać o wymowie itp.) ale jedno wiem na pewno. Mascherano = Maskerano.

0

A w Polsce się powinno wymawiać Masherano. Javier ma włoskie nazwisko więc wymawiajmy je po włosku. Tym bardziej, że nie jest to trudne do wymówienia.

0

Ale się forum sypie.. ehh ;/

0

I jeszcze jedna kluczowa sprawa: poprawna wymowa to Maskerano więc zakodujcie to sobie gdy będziecie z kimś prowadzić rozmowę o nim :P

0

Radzialinho88

ty sie dobrze czujesz? Demichelis... troche mniejsze drewno od Czygrynskiego

0

Tylko żeby znowu nie było sytuacji, że zawodnik nie przepracował okresu przygotowawczego i przez to będzie w słabej formie. Plusem jest na pewno to, że zna hiszpański i z porozumieniem nie będzie miał problemów.

0

Bajecznie !

0

To już zaszło za daleko. Pep się pokłócił z Ibrą, robi się w mediach jakaś afera. Trzeba sprzedać Ibrę jak najszybciej bo będzie coraz gorzej.

0

Lilly

Owszem, Cesar, Maicon(chociaż wg mnie Lucio powinien być) i Sneijder wygrali zasłużenie. Ale z napastnikiem się nie zgodze. Jak większość z nas. Powinien wygrać Messi. W końcu był królem strzelców. Poza tym podaj mi jedną osobę która nie pamiętam 4 bramek przeciwko Arsenalowi ? Nie ma takiej osoby.

0

Nie mogło być tak dobrze, Rubin nam się wpieprzył... ;/

0

Chociaż jeszcze jest Rubin, oby na nich nie trafić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?