kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
3
Czemu tu niby bez czerwa XDDD
0
Realizatorka top, ciekawe, że za to był faul, a na Yamalu przed golem już nie. Pierdzieleni hiszpańscy sędziowie. Marciniak przynajmniej był konsekwentny.
1
Ferran? Coś ty zdziałał?
1
Jak tam, dalej uważacie, że Marciniak drukował? XDDDD. Krótka pamięć. W Hiszpanii jest inna gra.
2
Prawdę mówiąc, to nawet Pena lepiej wyglądał na bramce. Szczęsny miał farta, że atak nadrabiał jego wtopy.
1
Pichichi raczej już rozstrzygnięte. Szkoda tej kontuzji Lewego.
0
Szczęsny wylot.
0
Spalony, ale z Wojtkiem trzeba się pożegnać jak najszybciej.
0
@turhiay A Lewy to mało miał spotkań, gdzie był wyłączony z gry? Trzeba dać Ferranowi czas. Lewy lepszy już nie będzie, nie ma co się łudzić.
2
@Mario96w Mnie tam bardziej dzisiejszy mecz grzeje niż dwumecz z Interem. Klasyk to jednak klasyk, żaden mecz nie ma takiej aury.
0
@turhiay Ferran gra też świetnie w pierwszym składzie, a Lewy wraca po kontuzji. Z Interem pokazał, że jeszcze się do końca nie nadaje.
0
@turhiay Ferran za Lewego, reszta zgoda.
0
@Criss18Barca Czy ja wiem, czy taka kolosalna? Ja bym się większej spodziewał. Kane już do Bayernu przychodził w wieku 31 lat, jako ukształtowany w pełni piłkarz. Lewy właśnie w tym wieku wchodził w swój prime.
1
@mordini123 Taa :) Nie ukrywam, że się uśmiechnąłem, ale do czytania to się raczej nie nadaje, jak już się ktoś przyzwyczaił do nazw angielskich
1
@maroon Łoziński, w pierwszej wersji. Na razie uznałem, że nie warto się męczyć z przekładem, rzuciłem w kąt i czekam, aż przyjdzie angielskie wydanie.
1
Wypożyczyłem z biblioteki Władcę Pierścieni, czytam pierwszą stronę i widzę: Bilbo Bagosz z Bagoszna. Shire? Włość. Obieżyświat? Łazik. Krasnoludy? Krzaty. Nawet Rivendell się nie uchowało, mamy Tajor. Ale tłumacz odleciał. Dobrze, że już tak nie robią :/
0
Oj, mocno Mentzen oberwał.
1
@Roobo Oba państwa są w UE i w NATO, więc ktoś może mi wytłumaczyć po co ten traktat? Francja planuje opuścić którąś z tych organizacji?
6
Może w końcu z Realem przełamie się Robercik i strzeli swoją 100 bramkę dla Barcelony. Nie będzie lepszego spotkania, by to zrobić.
1
@Eto'o9 R10 Niestety, tracenie wielu bramek jest wpisane w filozofię ultraofensywnego futbolu Flicka. Może z lepszym bramkarzem dałoby się ograniczyć straty, ale nie stać nas na to. Dlatego trzeba się modlić, żeby Ter Stegen wrócił do najlepszej formy.
0
@PatrykBarca Trener to jedno. Czy jest lepszy, czy nie, to zależy od tego, jakich zawodników ma, jaki oni mają profil i jaką taktykę ułoży. Czy Kompany jest gorszy od Kovaca? Nagelsmanna? Czy lepiej gra się napastnikowi w jego systemie, czy w systemie Ancelottiego? Guardioli? Ja tam Bayernu regularnie nie oglądam, ani nie oglądałem za Lewego, więc na ten temat ciężko mi się wypowiedzieć.
Mówisz o tym, że kluczowi gracze byli dużo młodsi. Panie, przecież Olise ma 23 lata. I jest jednym z najlepszych w Bayernie, jak nie najlepszym. Pavlovic - 21 lat. Musiala - 22 lata. W swoje najlepsze lata wchodzą Kimmich, w poprzednim sezonie Sane w pierwszej połowie grał jak bóstwo. Nie mów mi, że Kane ma obok siebie słabszych, albo mniej doświadczonych zawodników, zresztą żaden to argument.
Zaaklimatyzowanie to mit i wielu zawodników tak uważa. Myślę, że to kwestia indywidualna, a Kane nie pokazuje, żeby miało to na niego jakikolwiek wpływ.
Zresztą, my tu gadu gadu o Lewym, a niedokładnie o to mi chodziło. W poprzednim sezonie pojawiło się wielu chojraków, którzy twierdzili że bramki w Bundeslidze to się same strzelają, wystarczy w dobrym klubie grać. No i Kane pokazuje, że tak nie jest. Jest topowym zawodnikiem, jedym z najlepszych dziewiątek w tym wieku. Ale nie bije rekordów. Jeszcze. Być może najlepsze lata jeszcze przed nim.
6
A pamiętacie ile razy Flick i reszta mówili, że oni, wielcy panowie, o sędziach nie rozmawiają? Takie oświadczenia są naiwne i bezwartościowe, gdy padają po serii zwycięstw.
12
@Kondziubarca Prawda jest taka, że częściej popełniał babole niż dawał coś ekstra. Ludzie tego nie zauważali, bo wygrywaliśmy, ale to przecież nie była zasługa obrony i bramkarza którzy tracili na potęgę.
0
@mekston To prawda, ale zauważ, że Kane ma już prawie 32 lata. W tym wieku Lewy ładował 30 bramek w lidze sezon w sezon.
0
@norbi77 To przecież łatwo policzyć, czyż nie? 32 - 29 = 3. Opuścił 3 kolejki Bundesligi, 2 przez kontuzje i 1 przez wykartkowanie bodajże.
2
Harry Kane w tym sezonie Bundesligi - 24 gole w 29 spotkaniach. Do końca 2 mecze, więc do 30 raczej nie dobije, pomimo 9 goli strzelonych z karnych (drugi najwyższy wynik w historii ligi). Jak widać, Bundesliga jednak nie taka łatwa.
4
Od nas niezmiennie widzę Raphinhę jako faworyta. To on zrobił najlepsze i najważniejsze dla naszych wyników liczby.
Finał superpucharu z Realem - 2 gole i asysta
1/8 LM z Benficą - 3 gole i asysta (udział przy każdym golu Barcy)
Ćwierćfinał LM z BVB - gol i 2 asysty
Półfinał LM z Interem - gol i asysta
Ćwierćfinał CdR z Valencią - 2 asysty
Półfinał CdR z Atletico - 2 asysty
do tego inne kapitalne występy - hat-trick z Bayernem, 2 asysty z Atalantą, 2 asysty z Benficą w grupie, gol i asysta z Realem na Bernabeu.
0
@Gibbon_FCB Drużyna nie wygrywa trofeów sama z siebie. Zresztą, mówisz o statystykach, a przecież one teoretycznie również nie powinny wiele znaczyć. W idealnym świecie, gdzie każdy głosujący na ZP oglądałby każdy topowy klub na świecie (żeby być w stanie wskazać najlepszego zawodnika, jak to mówią, żeby mieć pogląd trzeba mieć przegląd), to może by to przeszło, ale to niemożliwe.
2
Mocno Arsenal skiepścił, z tego co widzę. 3.14 xG i tylko jedna bramka... Skuteczność fatalna.
2
@mekston Świetny wynik Raphy, szkoda, że nie bedzie miał już okazji go wyśrubować :/ Niemniej już obecnie widzimy, jak duży wpływ mają te 2-4 dodatkowe spotkania, pierwszy sezon i od razu coś takiego.