0

Jak na ten moment, to najlepszy mecz Polaków na mundialu.

0

@FanBarcYxD remis

2

Glik dziś jak profesor trzeba przyznać. Myślałem że już po 15 minutach potrzebny będzie tlen, ale zamknął mi gębę dziś.

0

Jak takie coś nie jest karnym ? Chłop depcze i powoduje tym upadek i to nie jest faul ?

2

Niesamowite jest to, jaką wielką pipką wobec Barcy jest Emery. Nie ważne jak dobre wyniki ma jego zespół, nie ważne w jakim momencie jest Barca, to on zawsze dostaje lanie xd no, może poza jednym przypadkiem.

5

@masik86 bylibysmy w jeszcze większej D..., Bo Bartek by dawał wszystkim wielomilionowe kontrakty aż do 80 roku życia ;)

3

@Messibestplayerintheworld lewy i tak był na spalonym

0

Jedyne z czym się niekoniecznie zgadzam to Alonso zamiast Balde na Lo. Reszta to nasz najlepszy obecnie skład. Po 3 pkt. Vamos !

2

@Tibu nie wiem jakim ustawieniem wyjdzie dziś Barca. Jak dla mnie na logikę, powinniśmy zagrać trójką stoperów z wahadłami w postaci właśnie Raphy i Balde lub Alby. W środku Busi Gavi i nieco wyżej Pedri. Z przodu Ansu i Robson. Ale myślę że Generał wie lepiej niż domorosły znawca z La Rambli i wsyatwi troszkę inny skład.

8

@Tibu Raphinha po odejściu Bielsy z Leeds grywał na prawym wahadle przez ponad pół sezonu. Wyglądał tam solidnie. Odebrało mu to trochę liczby w ofensywie, ale z zadań defensywnych wywiązywał się co najmniej poprawnie. Myślę że skoro w PL sobie poradził to i na Mallorce wystarczy.

10

Ja myślę, że chłopak uczy się systemu i dostanie swoją szansę. Co z niego będzie, czas pokaze.

2

@kinioo pełna dominacja przez 90 minut. Szkoda że nie wpadło nic więcej, okazję były. Pewne zwycięstwo 3:0 bez użycia wyższego biegu :)

18

Patrzcie tylko jak dziś kołyska będzie grana :)

0

@lucca87 przez konferencję i rady często jesteśmy od rana do nocy w szkole. Co do świąt to zależy od szkoły. Ja w liceum mam wolne. W podstawówkach są dyżury bo szkoła zapewnia opiekę dzieciom osób, które zadeklarują, że pracują i nie mają z kim zostawić dziecka.

6

@Vintee irytuje Cie fakt, że używany jest argument, który faktycznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?
Masz oczywiście do tego prawo, w końcu mamy wolność słowa, ale zrozum, że to naprawdę ma miejsce. Często zamiast usiąść z rodziną i oglądać Netflixa siedzę w drugim pokoju i robię dokumentacje szkolna w swoim teoretycznie czasie "wolnym". Czasami gdy wracam po 18 do domu z zajęć pozalekcyjnych to do 21 tkwię w papierach, które muszę uzupełnić. Prowadzę dziennik papierowy i elektroniczny. Przygotowuje sprawozdania, bo muszę rozliczyć się z programu nauczania. Ten argument jest w 100% realny, tylko że opinia publiczna najzwyczajniej tego nie wie, bo skąd ma wiedzieć jeśli mówi się, że etat nauczycieli to 18 godzin ;)

0

@BartqRKO nie miałem takiego przypadku nigdy. Dodatkowo ja uczę wf więc moj przedmiot jest w takich przypadkach pomijany. Myślę, że koszty dojazdu powinny być zwrócone przez szkołę, a jeśli tak nie jest, to wypłacana jest inna rekompensata np liczy się to jako nadgodzina.

7

@Mroziu nie do końca się zgodzę z tą połowa godzin. Uczę w LO i praca wygląda mniej więcej tak:
Z racji że maturzyści kończą rok w kwietniu, od początku roku występuje uśrednienie. To znaczy, że nauczyciel pracujący na etacie (18 godzin lekcyjnych) faktycznie w tygodniu ma ich 21-24. Dodatkowo dochodzą okienka, czyli samego "siedzenia" w pracy wychodzi około 30 godzin. Do tego dochodzi kwestia przygotowania się do lekcji. W początkowym etapie pracy każda lekcja musi być na podstawie konspektu, który trzeba napisać. Dodatkowo piszemy plany tygodniowe, miesięczne, roczne. Nauczyciele przedmiotów teoretycznych dodatkowo mają sprawdziany/kartkówki do sprawdzenia. Prowadzimy dokumentację szkolna, to znaczy dzienniki, które same się nie uzupełnia. To łącznie wszystko sprawia że te etatowe 40 godzin się wyrabia spokojnie, a nawet więcej, ale o tym się nie mówi, bo każdy myśli, że nauczyciel to wchodzi, odwali 45 minut lekcji i wychodzi ;)
Co do urlopu to się zgadza. Wakacje, święta, ferie itp. daja nam masę wolnego. Nikt za to nie mówi, że ten czas poświęcamy często na nasze obowiązki. To znaczy każdy nauczyciel ma obowiązek ustawicznego kształcenia się. Musimy non stop podnosić nasze kompetencje i to często za nasze własne pieniądze w nasze "dni wolne". Nie mówię, że jako nauczyciel jestem wielce poszkodowany, ale gadka że nic nie robimy, mamy połowę czasu pracy i masę wolnego jest nieco irytująca. Polecam spojrzeć z nieco szerszej perspektywy i dystansu. Wszystko ma swoje cienie i blaski.

9

@bartekvisca nauczyciel stażysta na dzień dobry bez większych nadgodzin zarabia jakieś 2500-2800 za 18 godzin dydaktycznych. Później pensja rośnie w zależności od robionych kolejnych awansów. Awans można zacząć robić już w pierwszym roku pracy, musisz zgłosić to tylko dyrektorowi szkoły. Przy nauczycielu kontraktowym (drugi stopień) zarabiasz już około 3000 podstawy. Potem trzeba odczekać 2 lata i można rozpocząć mianowanie. To da podwyżkę około 300-400 zł miesięcznie. Na koniec robisz stopień nauczyciela dyplomowanego i wtedy podstawa to około 3800 zł. Kluczem do zarabiania solidnych pieniędzy w szkole są zajęcia pozalekcyjne. Wtedy można dociągnąć do 4500-5000 zł. Z mojej perspektywy jako wuefista przy nadgodzinach i prowadzonych przeze mnie SKS jako mianowany wyciągam max 4200 w tym momencie. Pracuje jednak dużo więcej niż etat w zwykłej firmie

2

@Borneo nawet jeśli masz rację, to jedna rzecz w Twojej wypowiedzi bardzo kłuje w oczy. Handel piszemy przez samo "H" :)
Pozderki z przymrużeniem oka :)

0

@aro1 jakie 15 minut ? Bayern zagrał dobre 4 minuty. Przez resztę meczu nie istniał. Szkoda wyniku, ale widać ogromne postępy.

0

@Gall tak jak pisałem wyżej, nasz czas jeszcze przyjdzie. Jest duży potencjał, ale potrzeba czasu na zgranie wszystkich trybów. Oby było już tylko lepiej. VeB

0

@sepek na dupę Xaviego xd
Taktycznie zjadł Julianka. Bayern nie istniał. Indywidualne błędy sprawiły że przegraliśmy

1

Mam przeczucie że na Camp Nou ich ogramy. Dziś może i w dupę, ale wrócimy!

0

@Gall w teorii na papierze nasz zespół wygląda lepiej. Ale to boisko weryfikuje i dziś pokazało, że nam dalej potrzeba czasu.

0

@sokot a my graliśmy z Realem w tym sezonie ? Bo chyba nie mówisz o sparingu z USA ;)

0

@wyrek oczywiście że gra jest niezła. Bayern nie istnieje poza dwoma flukami. Ale te dwa fluki i nasza słaba dyspozycja strzelecka sprawia, że przegrywamy.
Ważne żeby to poprawić i będzie naprawdę dobrze.

6

Zabawni są ludzie na tej stronie. Prawda jest taka, że gramy z pieprzonym Bayernem Monachium. Drużyna budowana przez lata. Zgrana, mocna, od wielu lat będąca w światowym topie. Tymczasem Barcelona to zespół piekielnie młody, w trakcie budowy, który gra ze sobą tak na dobrą sprawę od miesiąca xd
Wy chcielibyście żeby wygrywać z każdym zawsze i wszędzie. Ja też ! Ale dostosujemy się do panujących realii. Oba zespoły są w innych momentach. W tym momencie my skupmy się na wyjściu z grupy śmierci i potem będziemy myśleć co dalej. Dziś prawdopodobnie wygra Bayern, ale to nie znaczy, że odpadamy z rozgrywek. Mamy jeszcze 12 pkt do zdobycia. Najważniejsze żeby wyciągać wnioski z błędów i się uczyć. Mamy czas w tym sezonie jeszcze.

6

Kurcze, najgorsze jest to, że ten Bayern naprawdę gówno grał do tej pory. I jestem pewien że dalej tak będzie.

0

@Krystian1588 we włoskiej radza sobie rewelacyjnie ostatnio. Przykład średniego Abrahama czy Tomoriego

1

Cadiz zostało w szatni. I dobrze. Dobry wynik cieszy. Kolejny Bayern do golenia ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?