lucca87
Dołączył/a: sierpień 2011
10 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
MATCH DAY
Oby nasi zagrali dziś z zębem, zaangażowaniem a będę spokojny o wynik:)
Nie wiem jak Wy ale ja chciałbym abyśmy wygrali te rozgrywki:) to zawsze puchar.
Po zwycięstwo:)
Oby się udało i oby Barcelona wygrała nawet 3-1:)
0
@DaPidejpi
byłoby super gdyby Ajax wygrał Ligę Mistrzów w tym roku:)
trzymam mocno kciuki
0
@HERORICH2
No i mamy szanse ja wygrać. A wy w LM nawet slabego United nie przejdziecie.
U nas widać postep a u was rownia pochyła. Za rok LE was wita. Może na dluzej
0
Super Atletico poległo:) ich miejsce jest w LE:)
0
@Rhaan
ależ oczywiście że inflacja nie jest głównie wywołana przez konsumpcję
nie oglądam TV więc pudło ekspercie od 7 boleści
a jednak mylisz pojęcia:) ależ oczywiście że ceny energii i gazu są głównie pokrewną dyrektyw UE, a gazu wzrostem cen tego surowca (Rosja)
Bankom zależy na jak najwyższych marżach ale przy wypłacalności klientów ale widzę tego nie kumasz
a stopy procentowe o jakiś piszesz zabijają gospodarkę, nie konsumpcję ale też inwestycje:) jeszcze raz ci powtarzam stopy procentowe nie zmniejszą obciążeń kosztowych przedsiębiorców (prąd, gaz) ceny po implementacji tych kosztów będą się normalizowały ale nie pod wpływem stóp procentowych
"Do końca roku stopy procentowe przekroczą spokojnie 5-6 procent." zobaczymy:)
"INFLACJA NIE JEST WYWOŁANA PRZEZ KONSUMPCJE xD. NIE WCALE, W OGÓLE, KUR*** wyłącz czasem TVP."
na tym kończę bo nie dyskutuje z ludźmi którzy nie potrafią się powstrzymać od inwektyw i nie prezentują żadnego poziomu
0
@Rhaan
odnośnisz się to RPP i masz do nich pretensje o WIBOR:) gratulacje, brawo ty:)
RPP ustala swoje stopy, WIBOR jest pokrewną ich działań, ale to jest stopa po jakiej banki udzielają sobie pożyczek więc nie myl tych 2 pojęć
nie mogą ustalić na tak wysokim poziomie bo to wywoła jeszcze większe problemy w gospodarce, nie wiem czy wiesz ale bankom wcale nie zależy by ludzi nie było stać na spłacanie ich kredytów, nie o to w tym chodzi
po drugie inflacja nie jest wywołana przez konsumpcję, tłumienie popytu nie wpłynie więc diametralnie na spadek inflacji, która była wywołana głównie czynnikami zewnętrznymi - ceny gazu, prądu (pokrewne decyzji UE), przerwanie łańcucha dostaw (COVID), to że ludzie nie będą mieli na produkty nie znaczy że producent zmieni nagle diametralnie ceny, bo ma koszty na które rząd nie ma wpływu i które musi pokryć
obecny albo lekko wyższy poziom stóp referencyjnych będzie wystarczający ponieważ czynniki powodujące wzrosty cen zostaną już zaimplementowane w cena produktów niedługo
1
@Rhaan
9-10% człowieku co ty gadasz za kocmołuchy:) poza tym nie jest 3.2 tylko 2,75% - stopa referencyjna to jest tak jak dzieci się biorą za komentowanie
0
@KrystianR
spoko napisałem tylko że tak nie mam bo jeżdżę i autem i do pracy a nie roboty i tyle:)
0
@KrystianR
jeżdżę autem i do pracy a nie roboty więc nie:)
0
@Destroyer_of_Worlds
ale ty masz marzenia koleś, podatek kastralny jeśli już jest od n-tej nieruchomości a ty wyjeżdżasz z emerytkami co nie będą miały na podatek
nie stać cię to nie kupuj mieszkania, ale jeśli liczysz ze te stanieją to się grubo przeliczysz
0
@egeszeges
Zasadniczo uważam że oprocentowanie kredytu powinno być stałe. Po drugie gdyby nie dziwna sytuacja i ten covid to może nie 30 ale spokojnie jeszcze kilka lat moglo się nie wiele zmieniać w stopach. Przed covid niewielka zmiana byla w 2015 roku. A Zasadniczo to od 2012-2013 do covid były na w miarę stalem poziomie.
Po trzecie nie wszyscy co biora 30 lat kredy oznacza ze beda go spłacać 30 lat. Warto wziąść na dłuższy okres dla płynności A nadwyżki wykorzystywać miedzy innymi na wcześniejszą spłatę kredytu.
0
@egeszeges
Tak ale mimo wszystko powinny kredyty mieć stałe stopy i to wielki błąd ze u nas to rzadkość.
A konsumpcja to nie jest przyczyną tej inflacji wiec podnoszenie stóp nie stłumi ten inflacji.
0
@dv_7
To na ile ty zes się zapożyczył? Nie dziwne ze mieszkania i domy tak rosły ceny skoro kredyt brali wszyscy bo wszystkich było stac
0
@marcin62
tak tylko tam jest fan page z artykułami, nie jest to typowe forum dyskusyjne
ja też pomijam, ale ilość tego jest taka że zwyczajnie zaśmieca to całkowicie całkiem fajne forum dyskusyjne
0
@marcin62
ty rozumiem lubisz zaśmiecanie forum wpisami pseudo znawców od wszystkiego?
bo ja raczej szukam dyskusji piłkarskich i sportowych
bo po to jest ta strona
a to co podałeś wyżej to strona fan klubu z artykułami i możliwością komentowania pod artykułami a nie forum dyskusyjne
0
@marcin62
forum dyskusyjne o tematyce FCB, względnie piłce, sporcie, a zaśmiecane całą masą durnych wpisów pseudo expertów o polityce, którzy podniecają się każdym pierdnięciem itp.
1
widzę sami znawcy tu na stronie:) polityczni, militarni:)
prze komedia jak się to czyta tutaj, często wypociny małolatów sprzed kompa
szkoda ze tego tak dużo bo przesłania to fajne treści, ciekawostki sportowe
0
@Xwowrak
ale to nie chodzi o to ze rolnicy zyskają, ty chyba nie rozumiesz mechanizmu VAT
VAT jest z natury dla przedsiębiorców neutralny, jego obciążenie jest na ostatecznych odbiorcach czyli klientach
0
@mekston
fakt, Ryoyu radzi sobie znakomicie w każdych warunkach, Lindvik jest świetnym skoczkiem ale on do świetnych skoków potrzebuje często też pod narty warunków, w plecy widać było że dziś sobie nie radził, mimo wszystko w sobotę oddał 2 świetny skok co trzeba mu oddać
ogólnie to ciekawe bo Lindvik lotnikiem na skoczniach mamucich nie był nigdy, ciekaw jestem jak sobie poradzi na MŚwL
Ryoyu pewnie będzie znów faworytem bo mamuty lubi choć bardziej chyba Planica niż Vikersund, Geiger też nieźle sobie radzi na mamutach (aktualny mistrz świata w lotach), Stoch jeśli utrzyma formę pewnie będzie w czołówce, oprócz nich pewnie jeszcze Granerund, Eisenbichler, Kraft i któryś ze Słoweńców powalczą
co do KK na ten moment wydaje mi się że wygra ją Ryoyu:)
0
@Koni8M
dziś znowu Ryotu najlepszy deklasujac Geigera i lindvika:)
cieszy dobra forma Stocha
1
SKOKI
No i 6 miejsce. TOP3 niestety poza zasięgiem w tej formie
Brawo Stoch:) indywidualnie dziś 4:)
Ale potwierdzenie że obecnie najlepszy jest Ryoyu - 1 miejsce:) medaliści z dużej Giger (16, 34 pkt straty), lindvik (19, 44 pkt straty) - deklasacja
Szkoda że nie było 2 złotych ale złoto i srebro to potwierdzenie dominacji:)
Brawo Słowenia:) wreszcie medal Krafta:) - drużynowy ale jest.
0
@taris
tak żelazna że Fiorentina im wpierdzieliła 5 bramek miesiac temu:)
napoli nie traci bramek ze słabeuszami ale w starciac hz dobrymi zespołami juz tak różowe to nie wygląda:
napoli-juve 2-1
licester napoli 2-2
inter napoli 3-2
napoli atalanta 2-3
napoli leicester 3-2
napoli milan 0-1
juve napoli 1-1
napoli inter 1-1
także ich zelazna defensywa głównie z przeciętniakami i słabymi zespołami chociaz widac ze i fiorentina potrafiła im nastukać goli
0
@taris
ale że niby na kogo postawisz bo nie kumam
Barcelona gra u siebie przypominam:) zespół nie jest jeszcze perfekcyjny ale coraz lepiej gramy
0
Ryoyu klasa:)
widać jak w podobnych warunkach skoczył sobotni zwycięzca Lindvik, oraz w jednak trzeba oddać w dużo słabszych warunkach Geiger
0
@Kondziubarca
z marmuru:)
1
@Rewolucja123
czyli chyba nieźle?:)
1
@Deviler
kibic Eisenbichlera?:)
ja generalnie Ryoyu:) i Słoweńców lubię
jak oceniasz strój Geigera w sobotę?
dziś Słowenia po złoto?:) jak oceniasz szanse naszych?
1
AJAX AMSTERDAM:)
Kolejne przekonujące zwycięstwo w lidze:) bilans to 17-3-2 69-5 w bramkach i 5 pkt przewagi nad PSV:)
Po mistrzostwo i puchar Holandii:) a później po co najmniej ćwierćfinał LM:)
0
No cóż bilans Xavi-ego w lidze to 6-4-1, za chwilę kolejny ciężki wyjazd, oby się udało wywalczyć 3 pkt, a potem kolejne 3 łatwiejsze mecze gdzie 9 pkt to mus:)
No cóż będzie dobrze, ten zespół potrzebuje czasu, ale przynajmniej człowiekowi wróciła chęć czekania i oglądania meczów:)
Adama Traore na razie TOP, Ferran miewa przebłyski, choć oczekuje więcej, Auba na razie nie zaistniał ale mam nadzieję że jeszcze pokaże się z dobrej strony:)
czy Luuk de jong właśnie wygrywa sobie miejsce numer 7 w ataku (3 pozycje) na następny sezon? wolny jak wóz z węglem, ale zadaniowo na takie momenty na kilka meczów w przyszłym sezonie jako piłkarz numer 7 w ataku z jego niewielką pensją mógłby zostać
po sezonie na pewno mus to wzmocnienie obrony w pierwszej kolejności - PO, LO, ŚO
kandydaci sa oby jak najszybciej ich zaklepać
a dest chyba z każdym meczem oddala się od Barcelony na przyszły sezon
0
@Uukasz_93
zgadza się Geiger powinien mieć DSQ i dla mnie to kpina ze nawet po zdjęciach nic nie ma ze strony FIS, żadnego komentarza
zamiast wydać oświadczenie że się przyjrzą sprawie i będą ścisłe kontroler od teraz o cisza