lucca87
Dołączył/a: sierpień 2011
10 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bobo25
patrząc na to że Xavi trenuje ich dopiero 3 miesiąc:) na to że po kontuzjach powracają dopiero gracze kluczowi - Fati, Ferran Torres, Pedri to wg mnie bardzo dobrze zagrali:) jestem pewien że z czasem będzie to wyglądało tylko lepiej i niedługo dogonimy czołówkę Europy:) że już za rok będziemy mogli rywalizować z najlepszymi:)
4
FC BARCELONA
Super zagrali wczoraj:) wg mnie byliśmy zespołem lepszym i szkoda porażki, ale jeśli ten zespół będzie się dalej tak rozwijał to sądzę że w kolejnym meczu wygramy z Realem:)
teraz pora aby rytm meczowy złapali Ferran Torres, Fati, Pedri i będzie dobrze:) na dzień dzisiejszy f. de jong ławka i jeśli się nie poprawi pomyślałbym nad jego sprzedażą:) a jego miejsce darmowy Zakaria
największe braki mamy w ataku i nie dziwię się Xavi ze póki co chce Moratę, nawet jeśli potem po lecie będzie u nas rezerwowym, dlatego liczę na poważną 9 latem i chyba jeszcze jednego skrzydłowego jeśli Depay odejdzie
teraz oby wygrać w PH z Bilbao i potem kolejne 3 mecze w lidze:) w tym ważny mecz z Atletico:) wierzę w taki scenariusz:)
Visca el Barca:)
0
@Matheo123
jak ci będzie potrzebne to będziesz się bawił miesiącami ze sprzedażą aktywów:) myślisz że działki sprzedaje się od tak w dzień:) i każdy leci kupować, kupując dziś a sprzedajac np. za miesiąc na prędce zawsze stracisz bo nie sprzedaż po cenie rynkowej tylko duzo taniej jesli ci będzie potrzebna gotówka
ale rób jak chcesz, wg mnie zawsze powinno się mieć poduszkę finansową w gotówce w razie "W", bo tylko gotówka jest w pełni płynnym aktywem
0
@Rust_Cohle
WKS, Nigeria, Kamerun:) czyli stara gwardia Afrykańska:)
0
@BART97
bez przesady, setki piłakrzy mieli covid nawet nie zauważyli kiedy:)
taki miał na nich wpływ
narka
0
@Yoshi94
ty chyba nie potrafisz przyjąć do wiadomosci że są też biedni rolnicy:) trudno ja cię nie bede przekonywał pojedź na wieś to zobaczysz
0
@Gangol
no tak, tylko zauważ inflacja zawsze była i będzie, jest to naturalne zjawisko, owszem powinna być niższa
ja jestem maniakiem oszczędzania ale na dużych rzeczch - po samochód pojechałem 200 km bo w inny salonie dali mi upust o 2200 PLN większy:)
przy jedzeniu- jak sięcoś trafi i to zauważe to też lubie oszczędzać jak z tą kawą:)
ale pozostałe produkty w sklepie to dosłownie sekundowy rzut okiem by ocenić czy ktoś nie przegiał z ceną, bo jesli tak wybiore szybko coś innego:)
sekundowy bo robię zakupy ekspresowo:) taki już jestem, mam listę i wystraczy mi kilka sekund na ocenę:)
0
@Gall
no tak ale jakiegoś dobrego napadziora musimy wziasc, chemy walczyc o najwyższe trofea co roku i powrócić do wielkich czy walczyć o TOP3 la liga
do walki o najwzyse cele potrzebny jest topwy napastnik i tu nie ma watpliwosci, napastnicy też zazwyczaj najwiecej zarabiają w drużynach, bo ich wkałd bardzo łatwo skwantyfikować
1
@FCBparasiempre
w takim wypadku Vlahovic:) aż z ciekawości przyjrzałem mu się ostatnio i robi wrażenie jego gra, w niektórych aspektach przypomina mi luis suareza
0
@KrwawiaceoczyVEB
marz rację jest więcej piłkarzy na sprzedaż - pijanić, umititi, neto, braithwaite, dest, może depay
skupiłem się na tych najważniejszych (najbardziej kosztownych), sądzę że z Alemany wszystko będzie możliwe:)
niedawno na stronie tutaj nikt nie wierzył w zatrudnienie Ferran Torres:) pisali że nie mamy kasy itd. a tu się okazało że jednak mogliśmy nabyć go za 55 mln:)
0
@Sehzade1899
grubo:) j pierdziele za 50k+ miesięcznie biorą takich niekompetentnych ludzi
0
@BART97
ta osłabiony:)
0
@Bobo25
też chyba wolałbym jednak Serba:) ale Haaland też bym nie pogardził
0
@normasubiektywna
po rozegraniu 50% meczów jest obowiązek wykupu Griezmanna - dodam że dotyczy meczów gdzie jest dostępny:)
trincao chyba było wykup za 25 o ile sie nie myle - a samo wypożyczenie jesli nie wykupią to chyba 8-9 mln, wiec bez sensu z ich strony jakby go nie wykupili chyba?
coutinho- negocjować mogą, ale skoro się sprawdzi to za tyle pewnie pójdzie zwłaszcza ze tottenham też ma możliwosc go wykupu za taka kwotę
Mazraoui - od 2 lat podstawowy PO w Ajaxie - wiec sie jednak mylisz:)
0
@Gangol
a skąd mylne założenie że to co nie zmieni ceny szkodzi zdrowiu?
ja podałem tylko na przykładzie masła które i tak wg mnie jest najlepsze w Polsce:) a w porównaniu z tymi słabymi produktami z Biedronki nie podrożał:)
ja twojemu tacie współczuję, nie zmienia to jednak faktu że większość ludzi ma wybór
i skoro tak lubi zdrową żywność to polecam Masło z Końskich - na prawdę jako jedyne smakuje jak masło:) tak jak dawniej
ja np. kawę smakową kupuję w sklepie osiedlowym koło mnie bo kosztuje 13zl/100g a nie tak jak w galeriach chyba 20 już:) i robię tak od dawna bo nie lubię przepłacać i jak widać konkurencja dobrze działa na rynek
7
FC BARCELONA - LATO 2022
Out: Dembele, S.Roberto - koniec kontraktów
Griezmann (40), Trincao (mam nadzieje te 30 chyba tam jest), Coutinho (oby się podniósł i wykupili go za te 30-40)
są duże szanse na duże wietrzenie szatni z niechcianych piłkarzy + spory zastrzyk gotówki:)
jako cele obrałbym Gaya (kontrakt do 2023) za ca 15 mln ?, christansen lub inny ŚO z wolnym kontraktem, Mazraoui (wolny kontrakt) + 9 (Haaland/ Valhović)
to jest jak najbardziej realne i kadra wyglądałby wtedy już super:)
Wierzę w taki scenariusz:)
a wy?
@Kgorecki2500 @Ojciec5tkidzieci @Bobo25 @FCBparasiempre @Barca1992 inni
1
@Matheo123
trzymać i tracić, a jak cię nagle dopadnie choroba to co na prędcy będziesz sprzedawał po taniości to co kupiłeś bo zabraknie ci kasy?:) wtedy na pewno nie stracisz:)
a jak była inflacja 2-3% to nie traciłeś w swoim mniemaniu:)
rozwalają mnie niektóre teksty tutaj mega ekonomistów z inwestycjami rzędu kilkanaście kawałków
0
@Yoshi94
niektórzy ludzie są już starzy, ilość ziemi jest też ograniczona, a niektórzy pewnie mają etaty
nie prowadzę spisu ludności żeby wiedzieć takie szczegóły, po prostu obserwuje, niektóre rzeczy ludzie mi mówią i tyle, to widać
zresztą nawet ci co mają sporo ziemi nie żyją jakoś bogato
0
@MesQueUnClub_87
widocznie bardziej cię ruszają wzrosty cen niż mnie. Ale to nie jest tak że możesz sobie podnosić wszystko bez końca, jest takie coś jak konkurencja nawet ta zagraniczna czy krzywa popytu i podaży.
Jakby chrupki kosztowały nagle 10 PLN zamiast 4 PLN, to chyba jednak część ludzi ograniczyłaby ich spożycie, bo nie są niezbędne do życia. W innych produktach też są zamienniki, alternatywy, inne firmy itd. a zasadniczo jako ludzkość i tak się tyle jedzenia marnuje ze głowa mała.
No chyba jak wydaje 2400-2600 na samo jedzenie co miesiąc mam dość duży obraz:) i jakby było tak drastycznie byłoby to dla mnie dużo bardziej zauważalne:)
0
@Yoshi94
no ja mam dziadków i teściów na wsi i nie widzę tam bogactwa, a co więcej biedę, i nie nazwałbym tych ludzi leniwymi tylko nie mają odpowiedniej ilości ziemi aby to było opłacalne/dochodowe, może u ciebie jest więcej rolników z połaciami dużymi ziemi ale nie wszędzie tak jest
i te 80k miało mi zaimponować czy nie wiem co?:) tak jak pisałem są rolnicy wielohektarowi i są to już wtedy bardziej przedsiębiorstwa rolnicze i mają one dużo większe przychody ale i koszty jak sam już wspomniałeś, ale to nie jest reguła a raczej wyjątki
0
@Toretto
to ile ty tego kredytu wziąłeś? widzę zadłużyłeś się pod korek
0
@MesQueUnClub_87
nie jestem emerytem aby zbierać paragony:) o takiej nieuzasadnionej że jak widzę jak ktoś podnosi cene masła np. w Biedronce to zauważuyłem osełkowe chyba 2 zł podrożało w bardzo szybkim tempie, a obok widzę Masło z Końskich które ciągle kosztuje u mnie chyba 5,99 to jednak jest coś nie tak, no omen najlepsze masło w Polsce:) i takich przykałdów jest mnóstwo jak Mleko krasnystaw też trzyma w miarę stałą cenę może zmieniło się o 10-30 gr ciężko mi powiedzieć ale nie jest to zmiana która przy szybkim moim spojrzeniu rzuciła mi się w oczy itd.
wydaje mnóstwo kasy na jedzenie co miesiąc i jakoś nie widzę aby przy zakupach tygodniowych musiał dokładać do czegoś, w ogólnym rozrachunku może wyjdzie mnie 100-200 PLN/mies na jedzenie więcej
prąd podrożał mi już dawno ale nie są to kwoty które mnie powalają z nóg
gazu nie mam
raty kredytu mam na poziomie takim jak wtedy co go brałem - no omen mógłbym już dawno spłacić ale kasa idzie na nową inwestycję:)
jest na pewno drożej ale nie widzę takiego Armagedonu jak ludzie malują
2
@talizmo
a w 2000 roku draże kokosowe kosztowały 60 gr a teraz pewnie z 3 PLN, tylko co z tego
drożeje wszystko ale nie w takim tempie jak niektórzy tu malują, a POLSKI WAŁ dotyczy pensji pracowników i to oni dostaną mniej na rękę, koszt pracowniczy dla pracodawcy się nie zmienił akurat
j robię dużo większe zakupy spożywcze i jakoś nie widzę abym dużo więcej płacił miesięcznie, może zamiast 2400 wyjdzie mi 2500 lub 2550, ciężko powiedzieć bo tego nie liczę dokładnie, ani nie mam stałego jadłospisu
ceny widzę tylko przelotnie kątem oka i owszem widzę że niektóry produkty znacznie wzrosły, ale widzę też takie które nie zmieniły ceny i to w jednej gamie produktów, czemu miałbym więc wybierać produkt którego producent w sposób nieuzasadniony ciągle podnosi cenę vs produkt o stałej cenie
3
@Yoshi94
to trochę streoptyp, większość rolników jednak klepie biedę, to że są bogacze z dużymi hektarami nie znaczy że każdy rolnik tak wygląda, często jeżdżę na wieś i nie powiedziałbym aby tak to wyglądało jak mówisz
6
MATCH DAY
o niczym dziśtak nie marzę jak to aby utrzeć nosa Madrytowi dziś i awansować do finału, mało to znaczący puchar ale fajnie byłoby to zrobić, szczególnie że Real w tym sezonie nie jest tak mocny jak się wydaje, to niestety la liga mocno podupadła w tym sezonie, ale oby z nami za rok La liga była już dużo mocniejsza
Vamos Barcelono:)
1
@escarabajo
może się turniej rozkręci, kiedyś bardzo lubiłem oglądać PNA czy Copa America, miały te turniej swój klimat i te zespoły były całkiem dobre:) a dziś w Afryce jakby mnie ktoś spytał kto jest największą gwiazdą i najlepszą drużyną miałbym z tym problem. Wydaje się że Salah i Mane a drużyny?
WKS, Nigeria, Senegal, Algieria, może Kamerun
ale wg mnie i tak te reprezentacje miały kiedyś niewspółmiernie lepsze drużyny, skład Nigerii, WKS czy Kamerunu można było kiedyś wymieniać jednym tchem, dziś znam w każdej drużynie po 5-8 graczy, reszta niby gra w Europie ale bez szału, w sensie nie są to takie gorące nazwiska jak kiedyś
a ty jak obstawiasz finalistów/faworytów PNA w tym roku?
0
Ter stegen
Mazraoui-Araujo-Christiansen-Gaya
Gavi-Busi-Pedri
Ferran-Haaland/Vlahovic-Fati
Ale bym zobaczył taki sklad za rok:)
0
@Kidd
Bo kupują kogoś innego lepszego:) nareszcie chcial odejsc ale widać chętnych zbytnio nie ma
2
FATI
strzeli do końca sezonu 10 bramek w lidze? obecnie 3. pozostało 18 kolejek
jakie typy
3
FERRAN TORRES
uda mu się do końca tego sezonu w lidze zdobyć 10 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej? pozostało 18 meczów? jak obstawiacie?