mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@ranger3120 ja staram się stosować post przerywany, czyli 8/16 ale w praktyce wychodzi mi jakies 10/14 co i tak uważam za spoko. Śniadanie zawsze o 8. Też mam ograniczone zaufanie - do wszystkich i wszystkiego ale ze sporą ilością poglądów muszę się zgodzić.
0
@MesQueUnClub_87 no dobra dostarczasz w rybach ale dalej jesteś w normie, czyli jeśli są zbyt niskie to masz.. dalej mało. Ja muszę zbadać.
0
@Safrani czyli zasadniczo La Rambla potwierdza że obecne normy są za niskie i w tym przypadku Bracia Rodzeń i Skoczylas mają rację. Kwestie dziennej dawki faktycznie nie jest jasna ale wszystko wskazuje na to że dawka rzędu 8-9tys jest właściwa. Chetni czy niechetni polecam oba filmy, Rodzeń też ciekawie rozwijają temat o korzyści z wyższego stężenia we krwii.
Ja sam biorę (nie codziennie ale staram się) 5-8 tys. Dzieciom też nie daje codziennie ale jak mi się przypomni to dawałem spokojnie koło 5tys (nie codziennie). Dzieci 4-7 lat
0
@Fabik87 @ranger3120 @Archie zadałem pytanie nieco prowokacyjnie , oczywiście się z Wami zgadzam
5
@Fog_W_1899 ok, to są obecne normy. Sugeruje się (na podstawie badań najnowszych) że te normy powstawały na błędzie statystycznym i są zbyt niskie, a szerokie dezinformowanie o toksyczności wit d3 ma zastosowanie dopiero w dawkach rzędu 50 000 jednostek przez bardzo długi czas (rzędu np pół roku).
Wg najnowszych badań dopiero stężenie wit d3 we krwii POWYŻEJ 50 ng/ml powoduje właściwe działanie układu odpornościowego. Wyjść z insulinooporności pomaga dopiero stężenie rzędu 80-90 ng/ml gdzie obecna norma to:
Niedobór: 0-20 ng/ml
Poziom suboptymalny (niewystarczający): >20-30 ng/ml
Poziom optymalny (prawidłowy): 30-50 ng/ml
Poziom wysoki/podwyższony: >50-100 ng/ml
Sugerowana dawna dzienna wit d3 (jeśli nie spełniamy kryterium wytwarzania jej na słońcu) to uwaga 8000 - 9000 jednostek dziennie dla os dorosłej.
1
@Roobo racjonalne
2
Witamina d3 obecnie zalecane dawki dla różnych grup (Orientacyjne)
Dzieci 1-10 lat: 600-1000 IU/dobę, przez cały rok.
Młodzież (11-18 lat): 1000-2000 IU/dobę.
Dorośli (19-65 lat): 1000-2000 IU/dobę, szczególnie od jesieni do wiosny, a całą dobę przy niedostatecznej ekspozycji na słońce.
Normy są odpowiednie czy zbyt niskie, co fachowcy z La Rambli myślą?
0
@Destroyer_of_Worlds Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. To tak ogólnikowo.
Wspomniałem że Columbus nie płacił pieniędzy w terminie, słuchałeś rozmowy z Olgą czy nie? Bo mam wrażenie że pomijasz ten aspekt całkowicie. Pieniędzy z NFOŚ też.
Ja też muszę sobie odświeżyć rozmowe z Olgą ile wg niej faktycznie otrzymała pieniędzy z Columbus a ile było o czasie.
0
@Destroyer_of_Worlds ogólnie posłużyłeś się mocno narracją z rozmowy z Dawidem Z., a pominąłeś jakby narrację samej Olgi. Ona przedstawiała sprawę tak, że gdyby dostała te pieniądze na czas (i nie było tam kruczków typu "do 40mln") to otrzymałaby dofinansowanie z NFOŚ w wysokości 80-90mln co pozwoliłoby uruchomić produkcję. To jest kluczowe w tej sprawie bo wygląda to tak jakby Columbus celowo blokował otrzymanie pieniędzy z tej instytucji nie chcą włożyć kluczowych kwot w możliwość dalszego rozwoju. Jako akcjonariusz chyba powinno mu na tym zależeć? A jednak wybrał drogę na uwalenie spółki.
Podsumowując, nie wiem czy Olga dobrze wydawała pieniądze, ale na pewno nowatorskie technologie są raczej drogie, maszyny nie leżą na półce w sklepie a są to raczej dedykowane maszyny dla tej konkretnej firmy. Muszą kosztować. Specjaliści również. Byle informatyk zarabia 10-20tys pln miesiecznie a Olga brała 18tys...
Mi to bardziej wygląda na celowe uwalenie spółki, ale jednoczesnie nie rozgrzeszam Olgi, bo może ona również w jakiś sposób kombinowała jak wyjść w tym wszystkim na 4 łapy i trochę pożyć na koszt inwestorów.
Zwróc uwagę co mówi Stano o podobnych projektach w Japonii czy Koreii (Ci którzy mieli już wyprzedzić SAULE) - oni wydali kwoty rzędu 300mln.
Saule tyle nie wydało.
0
@pt9 jak to działa to ja akurat wiem , ale nie wiem czy właśnie o tym systemie mówił Stanowski, czy o jakiejś innej dotacji od państwa bo to w sumie nie wybrzmiało. Być może jest jak mówisz, a może dostali jakąś inną kasę z NFOŚ - ogólnie wiem że mniej prawdopodobne ale ja to troszkę tak odebrałem jakby dostali jakąś szemraną kasę. wątpie by Stanowski czepiał się tego klasycznego systemu rozliczeniowego.. bo po co? przecież to wiadomo że tak to działa.
0
@pt9 nie do końca zrozumiałem o co tam chodziło w tym 500mln, brzmiało jakby wzieli jednak jakąś dotację może o której nie wiemy, sugerując jakieś powiązania ze światem polityki / służb. WIem o czym mówisz ale niestety się nie odniosę..
7
@NeroTFP1 serio Cię to szokuje. Mnie już dawno nie. Ta patologia rządzi nami niezmiennie od 35lat, potomkowie UBecji , krętacze , złodzieje afery. Nazwanie kogoś debilem w tym wszystkim może być paradoksalnie drobnostką a być może nawet prawdą oświeconą, bo przecież debili tam nie brakuje..
1
@Herato z karnych też podobna ilość co SIU
1
@pt9 też słuchałem. Ja to widzę tak: zarządzanie w SAULE nie było najlepsze, brakowało też oparcia Oldze w postaci jakiegoś menagera światowej klasy, ale to nie zmienia faktu że Zieliński z kolegą wyczuli to i chcieli po prostu przejąć ten biznes zamiast ją wspierać.
2
@Senyer niebywale. Ilość meczow obecnie to powoduje.
2
@PJ777 jest parcie na młodych i z popularnych klubów po prostu, bo młodzi kibice identyfikują się z tymi graczami a oni stanowią w dużej mierze o popularności tego sportu. Piłka nożna potrzebuje nowych gwiazd, tak to działa, choć nie oznacza że to popieram.
3
rząd Czech, kierowany przez premiera Andreja Babisza (w grudniu 2025), formalnie odrzucił unijny system handlu emisjami ETS2 (dotyczący transportu i ogrzewania), a także pakt migracyjny, zapowiadając sprzeciw wobec tych regulacji, które mogą podnieść koszty energii i uderzyć w przemysł. Czesi wcześniej budowali koalicję i zabiegali o przesunięcie daty wprowadzenia ETS2 (planowanej na 2027/2028), a teraz wyraźnie opowiadają się przeciwko wdrożeniu, dążąc do reform w ramach UE, a nie do opuszczenia.
0
nie mogę się doczekać
5
@Tasde pięknie przemanipulowane, aż zadałem sobie trud i to przeczytałem. Oczom nie wierzę.
"Głowa państwa została też zapytana o wypowiedź Sikorskiego z programu „Didaskalia” (Wirtualna Polska), gdzie stwierdził, iż razem z prezydentem ma „rycerskie doświadczenia”
Przecież już tutaj Sikorski wbija szpilę Nawrockiemu mówiąc o "rycerskich" doświadczeniach w lesie. W domyśle wg niego (i wg Ciebie) jego reporterskie doświadczenia są "lepsze" i w istocie "rycerskie" tak na prawdę. Stawia siebie ponad nim, a potem jest np Twoje zdziwienie że Nawrocki odpowiada? ;) Uważam że odpowiedział mu bardzo z klasą odpowiednią do pełnionego stanowiska:
"Jeżeli minister Sikorski czuje się rycerzem, to wypada mi pogratulować mu dobrego samopoczucia"
Dla mnie piękne zaoranie Sikorskiego, który w dobie gdzie ruski się zbroi i potrzeba konsolidacji, pozwala sobie na bezsensowne wycieczki. Czy oni na prawdę nie czają że obecnie należy skupić się na jednomyślnym stanowisku a nie bawić sie w polsko-polskie wojenki?
Na prawdę z tego wywiadu/artykułu wynika jasno że Tusk i Sikorski atakują Nawrockiego, nie wiem jak doszedłeś do tak dziwacznych wniosków.
0
@Trojanek23 co mocnego w nim?
1
@RosjaninBut wczoraj czytałem wywiad (onet) z profesorem Normanem Daviesem , w którym wprost mówił że Trump oszuka wszystkich. to chyba był ten https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/trump-tworzy-nowy-porzadek-swiata-prof-davies-on-chce-wszystko-zepsuc/dd8wdxk
0
kluczowa sprawa, nie ma co
3
W całych Stanach Zjednoczonych 43 miliony ludzi to potomkowie dawnych bauerów z różnych regionów Niemiec. Jest to największa grupa etniczna w USA według spisu z 2000 roku. Według tych danych, Amerykanie o niemieckich korzeniach reprezentują 17% z całkowitej populacji USA i 26% białej populacji (nie licząc Latynosów). Tylko 1,5 miliona umie porozumiewać się w języku niemieckim.
Napływ Niemców do Ameryki przyczynił się do rozwoju amerykańskiej kultury i technologii. Baron Friedrich Wilhelm von Steuben, były pruski oficer, wprowadził reorganizację armii USA podczas wojny o niepodległość i przyczynił się do zwycięstwa nad oddziałami brytyjskimi. Imigrant Henryk Engelhard Steinweg założył w 1853 firmę Steinway, światową markę produkcji fortepianów. Niemieccy osadnicy wprowadzili do Stanów Zjednoczonych zwyczaj ubierania choinki.
Kalifornia i Pensylwania to stany z najliczniejszymi skupiskami ludności pochodzenia niemieckiego w USA, w każdym z nich żyje ok. sześciu milionów Amerykanów o rodowodzie niemieckim.
Najwięcej imigrantów przybyło do Stanów Zjednoczonych w latach 1840–1900. Niemcy stanowili wśród nich największą grupę, przewyższając liczebnie nawet Irlandczyków i Anglików. Najczęstszą motywacją do osiedlenia się w Ameryce były czynniki ekonomiczne i poszukiwanie wolności religijnej lub politycznej.
Trzech prezydentów Stanów Zjednoczonych może pochwalić się swym niemieckim dziedzictwem, pierwszym był Herbert Hoover (oryginalne nazwisko Huber), drugim Dwight Eisenhower (pierwotnie: Eisenhauer), trzecim zaś Donald Trump.
Wpływy niemieckie są bardzo widoczne w kuchni Stanów Zjednoczonych. Szczególnie jeśli chodzi o frankfurterki, hamburgery, bratwurst, kapustę kiszoną, strudel, precle i wiele innych. Niemcy prawie całkowicie zdominowali produkcje piwa od 1850 roku.
1
@NeroTFP1 "W sumie, skoro kierowca zginął, to ja jakoś nie potrafię współczuć w takiej sytuacji."
Nieładnie, a Trumpa zrugałeś za brak współczucia :)
z dystansem.
13
szczerze mówiąc dziwie się że jeszcze nie doszło do takiej naparzanki "na błedy śedziowskie" tzn nie doszło do wytykania błędów w konkretnych decyzjach, w konkretnych meczach i mających swoje konkretne konsekwencje. Tylko Barcelona może "pochwalić się" ile mistrzostw przegrała przez nieprawidłowe decyzje sędziów, myślę że jest czas by tych argumentów zacząć używać również przez klub a nie tylko kibiców.
Chyba że macie inną ocenę i może to mieć negatywny wpływ na wizerunek klubu, ale czy ciągłę podnoszenie NEGREIRY mu nie szkodzi? Podnoszenie Negreiry w meczy gdzie Asencio kopie przeciwka w jaja i nawet nie jest odgwizdany faul..
0
@daniel32778 jak masz to zbadane a widzę że chyba masz to podaj dany sezon i przykład meczu w którym był wałek, przydałby się taki wykład na potrzeby dyskusyjne :) zapisałbym sobie to ;)
1
@Xxxbarca4ever ten Niemiec nie jest warty takiej kasy. Lepiej już zainwestować w jakiegoś zwinnego i silnego mudżina z ligi francuskiej.
0
@daniel32778 niestety normalka w polityce, a prezesi klubów to politycy.
0
@Aragorn33 fakty to jest: prawie 2mln wyświetleń na pojedynczym filmie i wyskakujący z lodówki Bartosiak na yt a i również w mediach głównego nurtu.
napisałem Ci wyraźnie: "Ta idea nigdzie się nie przebijała i nie twierdzę że przebiła się do polityki dzięki niemu, ale na pewno jakis swój wpływ wywarła na naród/na media - a skoro wywarła na naród i media, to pośrednio wola narodu/mediów jest realizowana w polityce bo za tym idą głosy. Zachowując oczywiście skalę bo wiadomo że nie jest to jedyna przyczyna , a jedna z wielu." ale chyba nie zrozumiałeś / wyciągnałeś z tego co co cchciałeś zakłamując moje słowa - twierdził bym że celowo pominąłeś ten fragment o jednej z przyczyn, bo teza że to jedyna przyczyna zmian politycznych lepiej brzmi w twojej słabej argumentacji ;)
1
@Gaucho jakby wziął pengę niewiele wiekszą od Szczęsnego to niech zostanie.