7

@Uukasz_93 Kompletnie chybiony pomysł, gość motorycznie jest jak wóz z węglem. Nasza obrona jest często wysoko ustawiona to przy kontrach będą go objeżdżać jak juniora. Dziękuje, postoje

3

Nie przyjmuje do wiadomości faktu że ostatni mecz Leo w koszulce Barcelony jest po blamażu z Bayernem. Ja wiem że lata lecą, że może najlepsze co dać temu klubowi to dał ale on sie nie może pożegnać po czymś takim i po takim meczu. Ależ ja jestem kurewsko rozczarowany tym wszystkim

6

@tristan87 You aa, no sam powiem

6

@yoodash I am

8

@Adey No daj spokój

7

No cóż, jeśli Messi ma odejść do City musimy powtórzyć angielski
@VamosRakieta

0

@Danny Gaucho Ta Realu pasuje mu jak pięść do nosa

1

@Danny Gaucho Barto już wysłał sygnał do spodni :)

1

@Adey A przez oklepy w LM w ostatnich latach już nimi nie jesteśmy

3



Messi po tym jak sie dowiedział że Barto i jego świta odchodzi

2

@NeroTFP Pofrunął, nie może tego skoczyć Hautameki

3

@IronSanHybrid Co za dzban

2

@Kyman Przynajmniej nasz fax pracuje lepiej niż ten w Madrycie :D

10

Szczerze powiedziawszy nie chcę żeby ostatni mecz Messiego to był ten blamaż z Bayernem. Dla mnie to będzie niesamowity cios bo on nie może sie po czymś takim pożegnać. No kuźwa nie może...

1

@norbi77 Po Anfield kiedy większość domagała sie zwolnienia Valverde wyszedł Leo cały na biało i stanął w jego obronie :D

0

@betonito Dlateog że jest wychowankiem. Prawda jest tak ża Businessa i Roberto dawno by już wywalono z tego klubu gdyby nie byli wychowankami

0

@MarioVeB! Sam decyzja o odwołaniu tej nagrody dla mnie była debilna i nie zdziwię sie że mogą ją przywrócić. A nagroda dla Lewego to mi lata koło wiadomo czego. Jak miałby wygrać to nie miałbym z tym problemu w przeciwieństwie co do niektórych tutaj których najwyraźniej dupa boli z tego powodu

0

@kampe Kiedyś tak, teraz rozmienia swoją legendę na drobne, moim zdaniem powinien jakieś 2-lata temu odejść.

10

@MarioVeB! Cytując ciebie
"Całe szczęście że nie ty o tym decydujesz"

0

@itmustbejoke Suarez miał nie celebrować kiedy strzeli na Anfield i słowa dotrzymał :))

0

@Azi Jak ma sie cokolwiek w tej stajni augiasza zmienić jak już nawet tuaj zaczynają sie pojawiać głosy że np. w sumie Suarez może zostać jako joker z ławki. No świetny pomysł, gość z jedną z największych pensji w klubie na ławce :D. Zmiany trzeba było robić już dawno temu, teraz to już jest za późno i musimy poczekać aż te stare pryki sami odejdą na emeryturę bo godności u nich próżno szukać

2

@dominik127pl W korespondencyjnym pojedynku z Nuererem przegrał i to dość mocno a to dla niego akurat jest niezwykle istotne.

5

Neuer dał kolejny argument dlaczego to on broni w repce a nie Ter Stegen, zresztą dojcze tymi wypowiedziami przed meczem z nami go tak zmasakrowali psychicznie że efekty w meczu były od razu widoczne. Mats obsrał sie jak junior

0

@Nano22 Businessa zapamiętam o wiele gorzej niż tą dwójkę, Xavi miał chyba najlepsze pożegnanie jakie można sobie wymarzyć, odejść z trypletem to jak szóstka w lotto. Inieste jak uwielbiam tak będę miał przed oczami jego łzy smutku w meczu z Romą i wzruszenia podczas finału z Sevillą. I co najważniejsze ta dwójka odeszła bo zrozumiała że już na tym poziomie nie są w stanie dawać tego co kiedyś. A o naszym DM'ie nie mogę już tego powiedzieć

7

@MarioVeB! A ja mam nadzieje że wrzucisz dokładną analizę tego jak rozjechaliśmy ten śmieszny bayern i robericka. Liczę że nie zawiedziesz jak nasze gwiazdy w tamten piątek

0

@Cobra303 A ja o LM pisałem, nie zrozumieliśmy sie

0

@MaziFCB - Piłkarz, który nie ma określonej pozycji, co odbija się na całej drużynie-Leo prawie całą karierę gra jako wolny elektron.

- Piłkarz, który służy jako autopilot dla wszystkich pozostałych zawodników-To tylko pokazuje że większość drużyny jest wypalona i brakuje kolejnym trenerom/piłkarzom pomysłu na grę.

- Piłkarz, który praktycznie nie robi nic w defensywie-Leo gra tak całą karierę,więc nagle podawanie tego jako argument za tym żeby Leo odszedł jest po prostu śmieszne.

- Jeżeli Messi zgodzi się na ograniczenie swojej gry do określonej pozycji-Jak uż wcześniej napisałem Leo całą karierę tak gra i nie przeszkadzało Barcelonie to w zdobywaniu pucharów.

Z tymi argumentami nie do końca sie zgodzę i już ci napiszę dlaczego. Messiemu przybywa lat, spadek pod względem dynamiki, odjechania rywalowi jest widoczny. Kiedyś jak objechał zawodnika to ten już go nie dogonił, teraz jest w stanie to zrobić niemal zawsze. Poza tym z sezonu na sezon spada mu decyzyjność- zaczyna podejmować dziwne decyzje na boisku, często traci w prostych sytuacjach piłke, na siłe kiwa sie z wieloma zawodnikami po czym po stracie często odpuszcza i nie próbuje naprawić swojego błędu. I to nie jest tak że zawsze Leo człapał tak dużo jak teraz a nawet jeśli człapał to jego wkład w ofensywę był po prostu znacznie większy, podejmował lepsze decyzje, był bardziej dynamiczny. Teraz sedno sprawy dlaczego rozmawiamy w kwestii taktyki wykorzystania Messiego czy ograniczenia jego roli. To co działa od lat w kwestii rozgrywek ligowych nie będzie działać absolutnie w LM. Różnica pomiędzy walką w lidze, a LM jest zasadnicza. W Lidze około wygranej kręcą się kadrowo/finansowo obecnie 3 mocne zespoły, w miarę dobrych jest kolejne 2-3, a reszta to typowe średniaki i drużyny walczące o utrzymanie. Oczywiście każdy ma swoje ambicje, zdarzają się niesamowite wystrzały drużyn, ale nawet one w perspektywie sezonu wyżej ch... nie podskoczą. I z reguły w lidzę czy CdR wychodzimy zwycięsko bo Leo indywidualnie jest w stanie te 95% drużyn sam rozerwać. Leo niemal zawsze schodzi po piłkę do rozegrania, niecierpliwiąc się kiedy futbolówki nie ma. Oni mu ją przekazują, no bo tak trzeba. Każdy w tym układzie czuje się bezpiecznie. Taka gra na przestrzeni roku w końcu daje zazwyczaj ligę. Strefa komfortu jest zachowana i dodatkowo napędzana pychą z przeszłości kiedy byliśmy na szczycie sprawia że kiedy przychodzi LM braknie pokory i jest error. Bo faza pucharowa to jest już zupełnie inne granie, tam nie ma kalkulacji i każda ekipa ma swe mocne i słabsze strony. I wychodzimy na etapie 1/4, względnie 1/2 LM jak z Liverpoolem czy takim Bayernem i następuje zderzenie z realnym światem. Przeciwnik biega szybciej, więcej, na pełnej pizdzie, grając agresywniej. Bez respektu przed Barceloną oraz Messim. Oczywiście jak to starzy mistrzowie jakoś sobie z tym potrafimy poradzić jednak gorzej aby stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Zaczyna się nerwowe rozglądanie po boisku gdzie Messi, a tu kolejny szok bo Messi w takich warunkach jest podwajany, potrajany, a kolejni zawodnicy wyrastają jak z pod ziemi. Pół biedy jak mecz jeszcze względnie się układa, ale jak nagle pada bramka dla przeciwnika, zaczyna nam sie nie układać....pojawia się strach. Przed oczami migają obrazy lat poprzednich które ich momentalnie paraliżują. Kończy się to już standardowo, czekamy na wyrok w ten czy inny sposób. Jak już się wali to tak że nie ma z nas co zbierać. Messi patrzy w murawę, reszta na niego z nadzieją, że to tylko zły sen. Przeciwnicy mając przed oczami glorię nad Barceloną jeszcze mocniej dociskają pedał gazu dając z wątroby. U nas nie ma kto, bo większość to "syte kocury", a dodatkowo brakuje nam mentalnego lidera w drużynie.

0

@Cobra303 Dla mnie zdecydowanie 14/15, jeden gol mniej ale tamte były bardzo kluczowe. Śmiem twierdzić że jego gol z Juve to najważniejsza bramka w Barcelonie kIedy grał u nas

1

@Bagsik88 14/15- pierwszy sezon u nas i pod względem efektywności najlepszy w jego karierze u nas. W fazie pucharowej Leo wtedy strzelił tylko 2 bramki- z Bayernem. Ale robotę zrobił wtedy zębol z Neyem

2

Lata zaniedbań zarządu i brak planu na przyszłość uwypuklił sie piękny sposób. Już zdecydowanie wcześniej należało robić zmiany w tym klubie a nie dawanie 4 czy 5-letnich kontraktów w momencie kiedy widać że jest coś nie tak a potem mieć problemy ze sprzedażą. Koeman ma tak piekielnie trudne zadanie teraz że ja sie zastanawiam jak on tą ekipę przygotuje, zwłaszcza mentalnie. W ostatnich sezonach w LM zwłaszcza, gdy tylko przeciwnik przyśpiesza, gdy wchodzi mental i walka o życie nas nie ma. Nie ma ducha, nie ma fizyczności, nie ma schematów, nie ma taktyki. Znaczy w zamyśle ją mamy czyli "Leo zrób coś proszę" ale to nie jest taktyka tylko jakaś prowizorka. Środkowi pomocnicy czy nawet śpd biegają po bokach jak skrzydłowi, nasz bramkarz często wygląda jakby to on miał w tym zespole rozgrywać po czym wywala z kilka piłek do przeciwnika dodatkowo ich napędzając, bezmyślne wręcz idiotyczne straty wynikające z obsrania. To wszystko sie z sezonu na sezon powtarza i nie trzeba mieć IQ Einsteina by to stwierdzić

No i dzisiejsza perełka jednego z userów: "Messi może być ponad klubem". To już chyba dla mnie za dużo i dam sobie spokój bo jeszcze sie zagotuje i wylecę z banem na miesiąc

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?